Skocz do zawartości
Brash

HD na 4 TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam Cyfrę + i tylko 1 dekoder HD PVR. Obraz z Cyfry jest wykrywany na każdym z Telewizorów lecz tylko na tym do którego jest podłączony dekoder jest obraz HD. Czy można wyświetlić obraz w jakości HD bez dokupywania dekoderów, spliterów itp. czy już tak jest w Cyfrze że HD wyświetli tylko tam gdzie podłączony jest dekoder? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. posiadam w domu c+ i od niedawna N. W związku z tym mam pytanko - czy jeśli kupie sobie spliter, to na dowolnym telewizorze (a posiadam ich 3) w domu będę mógł wybierać sobie, która platforme chciałbym oglądać?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mazur87' post='133053' date='25.11.2008, 15:13 ']Witam. posiadam w domu c+ i od niedawna N. W związku z tym mam pytanko - czy jeśli kupie sobie spliter, to na dowolnym telewizorze (a posiadam ich 3) w domu będę mógł wybierać sobie, która platforme chciałbym oglądać?? Pozdrawiam[/quote]

Nie widzę problemu.
Warunek, że nie zechcesz na dwóch TV oglądać sobie dwóch różnych programów z np. C++ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale [b]splitter kabla HDMI[/b] (dziwna nazwa wyszła). Z dekodera Phillips PVR HD i nbox'a nie da się wyjąć karty, sklonować i dzięki splitterowi rozdzielić na kilka TV w domu. No way po prostu.

Jednak jeśli masz kilka TV w domu i możesz oglądać to samo na kilku (np. oglądasz w salonie LUB sypialni, a rzadko na raz w obu miejscach), to kupujesz rozdzielacz HDMI lub component i wtedy:

Podłączasz dekodery do splitera (ja proponuję dwa różne). Sygnał idzie z dekodera cyfry do wejścia A w każdym TV, a sygnał z N do wejścia B w każdym TV. I wtedy przełączasz TV na sygnał z wejścia A i oglądasz C+ lub wejścia B i oglądasz n.

A do przełączania kanałów kupujesz taki bezprzewodowy "cuś"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił inaczej. Mam w sumie tylko dwa tv i na nich postaram sie to wyjaśnić. Wszystkie platformy jak i inne urządzenia typu blu ray tvix itd podłączam do switch octava 2x5, a dalej switch ma dwa wy i łączą kolejno tv. I sprawa załatwiona. Z racji ze jeden tv mam w sypialni, musiałem podłączyć jeszcze mały systemik aby sterować pilotem z sypialni urządzeniami w salonie. I wszystko :(

Jednakże wtedy na jednym i drugim tv chodzi to samo.

To samo można zrobić na 3 tv tylko inny switch trzeba zakupić.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki koledzy za podpowiedzi. A gdybym chciał oglądać różne programy z C+ na tych telewizorach, to co musiałbym kupić i jak to popodłączać, o ile takie oglądanie jest możliwe. Jeden tv mam w salonie na piętrze, do niego mam podłączone C+ i Nboxa. Drugi tv mam na parterze a trzeci w pokoju na piętrze i chodzi o to, żeby połączyć te tv, żebym na każdym mógł oglądać C+ lub N a najlepiej by było żebym na każdym tv mógł oglądać inny kanał. Pomoże mi ktoś z tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mazur87' post='133163' date='26.11.2008, 09:08 ']Dzięki koledzy za podpowiedzi. A gdybym chciał oglądać różne programy z C+ na tych telewizorach, to co musiałbym kupić i jak to popodłączać, o ile takie oglądanie jest możliwe. Jeden tv mam w salonie na piętrze, do niego mam podłączone C+ i Nboxa. Drugi tv mam na parterze a trzeci w pokoju na piętrze i chodzi o to, żeby połączyć te tv, żebym na każdym mógł oglądać C+ lub N a najlepiej by było żebym na każdym tv mógł oglądać inny kanał. Pomoże mi ktoś z tym??[/quote]

Jeśli na każdym chcesz oglądać inny inny (dowolny kanał) to musiałbyś zakupić (przy 4 telewizorach) 8 tunerów. 4 dla N'ki i 4 dla C++.
Tak tak .... OSIEM. Oczywiście wraz z 8'ma abonamentami :rolleyes:
Do tego trzeba by postawić minimum dwie anteny satelitarne (z konwerterem quad każdy). No i pociągnąć kable.

Innej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli w tej chwili najtańszą opcją będzie zakup Splitera i oglądanie na trzech tv jednego kanału z C+, bo chyba innej opcji nie mam (oprócz zakupu 3 dekoderów + 3 abonamenty - licze tylko C+)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mazur87' post='133192' date='26.11.2008, 12:06 ']Czyli w tej chwili najtańszą opcją będzie zakup Splitera i oglądanie na trzech tv jednego kanału z C+, bo chyba innej opcji nie mam (oprócz zakupu 3 dekoderów + 3 abonamenty - licze tylko C+)??[/quote]

Obawiam się że tak. Przynajmniej jeśli chodzi o N'kę.

W wypadku C++ można aby się pokusić o jeden abonament. Podobno jest to nawet legalne.
Wystarczyło by zakupić tyle tunerów ile jest telewizorów i połączyć je ze sobą za pomocą tzw. card splitera.
Urządzenie służy do rozsyłania praw do odbioru (z jednej karty abonenckiej) do kliku tunerów. Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie wam sie chyba wszystko totalnie pomerdalo - zadajmy sobie proste pytanie na choler jest spliter?

C+ jeden abonament , spliter , 3 dekodery = na kazdym tv inny program w tym samym czasie

C+ jeden abonament , swith HDMI jeden dekoder = obraz tylko na jednym wybranym tv

C+ trzy abonamenty , 3 dekodery , żadnych spliterów ani swithy HDMI = na kazdym tv inny program tylko drogo jak cholera Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wyjaśnienie sprawy!!! Chyba jednak zdecyduje się na zakup splitera i 3 dekoderów. A właśnie, te dekodery muszą być oryginalne, czy mogę założyć byle jaki z czytnikiem na kartę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a czy z cyfrowym polsatem będę mógł zrobić coś takiego samego jak z cyfrą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...