Skocz do zawartości
photosmart

dysk do PH - jak i czym ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam!
mam prosbę - czy moglibyście wytłumaczyć (jak lamerowi) co należy zrobić by uruchomić dysk pod PC 110 ?
Kupiłem do mojej kukurydzy samsunga 1TB i nie mam pojęcia co i jak ?
Szukam i szukam na forum i nic ... nie mogę się dokopać do konkretnego postu.
Z góry dziękuję za pomoc !!!
pozdrawiam
photosmart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkręcasz 4 śrubki od góry, wpinasz dysk bezpośrednio w złącze SATA, jak odpalisz popcorna w menu wchodzisz w setup i sobie formatujesz do ext3, po drodze zainstaluje Ci różne dodatki, itd. Żadnej nie ma tu filozofii, wszystko jest mega proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po podłączeniu dysku w menu ustwień wchodzisz w ostatnią pozycję [b]Instalacja[/b] i tam wybierasz [b]Asystent konfiguracji NMT[/b]. Po serii pytań, odpowiedzi i potwierdzeń (z reguły wystarcza wszystko potwierdzać przez [b]Dalej[/b]), dysk zostanie najpierw sformatowany, potem odpowiednie oprogramowanie zostanie pobranie z internetu i zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję jeszcze raz za pomoc - poszło jak masełko :lol:
Na płycie od dystrybutora byl odpowiedni piliczek z softem :)
Mam jeszcze pytanie techniczne - czy można np. zgrać film z pendrive'a na HDD ?
Jesli tak, to czy mógłbym prosic o podpowiedź gdzie szukać tej opcji ?

pozdrawiam

photosmart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lord Rayden' post='126112' date='16.10.2008, 10:14 ']No chyba na pilocie masz klawisz FileMode ? Ja w eGreacie mam. Wychodzą wtedy opcje kopiowania.[/quote]

no to szkoda, że nie kupiłem EGreata bo w A110 gdy uruchomię przycisk Filemode pyta czy "dodać do listy" ... tylko tyle

ta funkcja jest mi bardzo ptrzebna a tu okazuje się, że kukurydza może jej nie posiadać ... szlag by to trafił :)

pozdrawiam

photosmart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale opcja FileMode i dodaj do listy to właśnie do tego służy. Dodaj do listy konkretny plik, przejdź do katalogu HDD (jaki tam wybierzesz) i znowu FileMode i kopiuj (Copy). Oba sprzęty (PCH i eGreat) zrobią na pewno tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lord Rayden' post='126228' date='16.10.2008, 22:39 ']Ale opcja FileMode i dodaj do listy to właśnie do tego służy. Dodaj do listy konkretny plik, przejdź do katalogu HDD (jaki tam wybierzesz) i znowu FileMode i kopiuj (Copy). Oba sprzęty (PCH i eGreat) zrobią na pewno tak samo.[/quote]

poszło jak masełko :(

wielkie dzięki za pomoc !

pozdrowionka

photosmart

Edytowane przez photosmart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...