Jump to content
Sign in to follow this  
photosmart

dysk do PH - jak i czym ?

Recommended Posts

witam!
mam prosbę - czy moglibyście wytłumaczyć (jak lamerowi) co należy zrobić by uruchomić dysk pod PC 110 ?
Kupiłem do mojej kukurydzy samsunga 1TB i nie mam pojęcia co i jak ?
Szukam i szukam na forum i nic ... nie mogę się dokopać do konkretnego postu.
Z góry dziękuję za pomoc !!!
pozdrawiam
photosmart

Odkręcasz 4 śrubki od góry, wpinasz dysk bezpośrednio w złącze SATA, jak odpalisz popcorna w menu wchodzisz w setup i sobie formatujesz do ext3, po drodze zainstaluje Ci różne dodatki, itd. Żadnej nie ma tu filozofii, wszystko jest mega proste.

Po podłączeniu dysku w menu ustwień wchodzisz w ostatnią pozycję [b]Instalacja[/b] i tam wybierasz [b]Asystent konfiguracji NMT[/b]. Po serii pytań, odpowiedzi i potwierdzeń (z reguły wystarcza wszystko potwierdzać przez [b]Dalej[/b]), dysk zostanie najpierw sformatowany, potem odpowiednie oprogramowanie zostanie pobranie z internetu i zainstalowane.

dziękuję jeszcze raz za pomoc - poszło jak masełko :lol:
Na płycie od dystrybutora byl odpowiedni piliczek z softem :)
Mam jeszcze pytanie techniczne - czy można np. zgrać film z pendrive'a na HDD ?
Jesli tak, to czy mógłbym prosic o podpowiedź gdzie szukać tej opcji ?

pozdrawiam

photosmart

[quote name='Lord Rayden' post='126112' date='16.10.2008, 10:14 ']No chyba na pilocie masz klawisz FileMode ? Ja w eGreacie mam. Wychodzą wtedy opcje kopiowania.[/quote]

no to szkoda, że nie kupiłem EGreata bo w A110 gdy uruchomię przycisk Filemode pyta czy "dodać do listy" ... tylko tyle

ta funkcja jest mi bardzo ptrzebna a tu okazuje się, że kukurydza może jej nie posiadać ... szlag by to trafił :)

pozdrawiam

photosmart

Ale opcja FileMode i dodaj do listy to właśnie do tego służy. Dodaj do listy konkretny plik, przejdź do katalogu HDD (jaki tam wybierzesz) i znowu FileMode i kopiuj (Copy). Oba sprzęty (PCH i eGreat) zrobią na pewno tak samo.

[quote name='Lord Rayden' post='126228' date='16.10.2008, 22:39 ']Ale opcja FileMode i dodaj do listy to właśnie do tego służy. Dodaj do listy konkretny plik, przejdź do katalogu HDD (jaki tam wybierzesz) i znowu FileMode i kopiuj (Copy). Oba sprzęty (PCH i eGreat) zrobią na pewno tak samo.[/quote]

poszło jak masełko :(

wielkie dzięki za pomoc !

pozdrowionka

photosmart

Edited by photosmart