Skocz do zawartości
aleek

popcorn hour male pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

witam stalem sie szczesliwym posiadaczem PH :D mam male pytanko ile czasu odpala sie wasz PH po podlaczeniu do fazy ?? u mnie trwa to gdzies z dobre 2min :) czy to jest normalne ze tyle czasu to trwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='aleek' post='125919' date='14.10.2008, 21:14 ']witam stalem sie szczesliwym posiadaczem PH :) mam male pytanko ile czasu odpala sie wasz PH po podlaczeniu do fazy ?? u mnie trwa to gdzies z dobre 2min :( czy to jest normalne ze tyle czasu to trwa?[/quote]

Tak.
Potem ze standby start jest natychmiastowy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='aleek' post='125928' date='14.10.2008, 22:04 ']dzieki myslalem ze cos jet nie tak pozdro[/quote]


Zauważ,że cały soft zajmuje blisko 60 mega. Niestety przez tak rozbudowany soft uruchamianie trwa dłużej :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='125927' date='14.10.2008, 22:02 ']Tak.
Potem ze standby start jest natychmiastowy.[/quote]

Ale ten standby to taki chyba trochę oszukany jest? Zdaje się, że nawet procka nie wyłącza. A przynajmniej tak kiedyś chyba było... Poprawili w sumie coś w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sammael' post='125993' date='15.10.2008, 10:39 ']Ale ten standby to taki chyba trochę oszukany jest? Zdaje się, że nawet procka nie wyłącza. A przynajmniej tak kiedyś chyba było... Poprawili w sumie coś w tej kwestii?[/quote]
Gdyby wyłączyli procesor to co miało by np. ściągać torrenty? Zastanów się :(
Tryb standby tak naprawdę wyłącza obraz, dzwięk i diodkę zmienia na pomarańczową :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia na pomarańczową tylko włącza dodatkowo czerwoną, efekt: widzimy pomarańczowe światełko. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ralph_S' post='126101' date='16.10.2008, 08:00 ']Nie zmienia na pomarańczową tylko włącza dodatkowo czerwoną, efekt: widzimy pomarańczowe światełko. :)[/quote]
A fuuuujjj ..... tylu pedantów na forum ...... nie przypuszczałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam jeszcze jedno male pytanko,czy wasz radiator tez jest taki goracy jak przytrzymam kilka sekund to parzy, model PH A100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='125994' date='15.10.2008, 11:48 ']Gdyby wyłączyli procesor to co miało by np. ściągać torrenty? Zastanów się :)
Tryb standby tak naprawdę wyłącza obraz, dzwięk i diodkę zmienia na pomarańczową :)[/quote]

A jak kompa przełączysz w standby, to ściąga Ci torrenty? :P Ze względu na inne zastosowania popcorna, mogliby zrobić dwa poziomy standby - jeden taki, jak jest, a drugi polegający na wyłączeniu wszystkiego, co się da (niektórzy nie używają NMT apps - po co procek ma żreć prąd?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aleek' post='126770' date='20.10.2008, 13:51 ']witam mam jeszcze jedno male pytanko,czy wasz radiator tez jest taki goracy jak przytrzymam kilka sekund to parzy, model PH A100[/quote]
Tak, radiator jest gorący.
Użytkownicy dodają we własnym zakresie dodatkowo wentyle lub szukają innych rozwiązań
mogących obniżyć temp w środku PH.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sammael' post='126773' date='20.10.2008, 13:00 ']A jak kompa przełączysz w standby, to ściąga Ci torrenty? ;) Ze względu na inne zastosowania popcorna, mogliby zrobić dwa poziomy standby - jeden taki, jak jest, a drugi polegający na wyłączeniu wszystkiego, co się da (niektórzy nie używają NMT apps - po co procek ma żreć prąd?).[/quote]
Z tego co pamiętam w modelu A-110 dodali po prostu wyłącznik sieciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba cos Ci sie pomyliło bo nie ma.

ma za to:

czerwoną diodę - od standby - ale napis jest przyniej inny :)
żółtą diodę - od pracy - ale napisane ma standby :)
zieloną diodę - od USB Slave - to działa prawidłowo
niema diody - od pracy sieci (tylko z tyłu)
niema diody - od pracy dysku wogóle ( dwóch ostatnich bardzo mi brakuje wolałem rozwiązanie z A100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='126808' date='20.10.2008, 15:55 ']Z tego co pamiętam w modelu A-110 dodali po prostu wyłącznik sieciowy.[/quote]

Ja z A-100 sobie radzę tak, że wyłączam używając Power+Delete, a włączam resetując gniazdko sterowane radiowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak robię. Gniazdka sterowane radiowo to dobre na dzisiaj rozwiązanie, jeśli ktoś dba o rachunki za prąd.
Poprzednio nie bardzo chciało mi się biegać i wyłączać poszczególne urządzenia.
Teraz 3 radiówki załatwiają problem i jeden pilot więcej (a mam ich osiem i miejsca obok brakuje).
"N": sygnał SD - 42 W, HD - 46,7 W, czuwanie 39-44 W!
PCH-A100: praca (nic nie robi) 13,4 W, film 22,3 W, czuwanie 13,4 W i uwaga wyłączona (pod prądem) 13,4 W!
Router: 11,2 W.
Amplituner: czuwanie 8,9 W, włączony 44 W + subwoofer 17,8 W, jak włączyć coś to oczywiście idzie w górę.
TV LCD: 117, 9 W

Jak wszystko było włączone to leciało około 260 W, a w czuwaniu 80 W i to bez brania pod uwagę rozdzielacza HDMI, odtwarzacza DVD, Snazio.
Wyłączenie na dobre PCH ma też swoje wady, często trzeba ponownie restartować, ponieważ filmy nie zaskakują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='s2k2' post='126927' date='21.10.2008, 12:20 ']Wyłączenie na dobre PCH ma też swoje wady, często trzeba ponownie restartować, ponieważ filmy nie zaskakują.[/quote]

Tak, to prawda, ale tylko jeśli się mu odetnie prąd na dłuższy czas (wtedy nawet kilka razy muszę restartować, najpierw się nie chce włączyć, potem się włącza, ale menu jest brzydkie - jakby nie łapał bitmap dla menu, kolejny restart daje w pełni funkcjonalnego popcorna :> ). Jeśli wyłączam używając Power+Delete, a potem krótkie, sekundowe zabranie prądu w celu włączenia, nic takiego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki byscie polecili kabel component do PH? dlugosc max1.5m i cena do 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aleek' post='127497' date='24.10.2008, 14:44 ']jaki byscie polecili kabel component do PH? dlugosc max1.5m i cena do 100[/quote]
Przy tej długości jaki byś nie kupił to będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bubu54142' post='127509' date='24.10.2008, 14:42 ']Przy tej długości jaki byś nie kupił to będzie dobry.[/quote]
No niezupełnie :)
Taki za 8 zł zrobiony ze "sznurka od bielizny" i kiepskich wtyczek na pewno dobry nie będzie.
Component przepuszcza sygnał analogowy więc różnica w kablach jest istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]'s2k2'[/b]

Możesz podać jakieś linki do tych gniazdek radiowych ? Widział ktoś może na podczerwień takie gniazdka - zawsze można by logitecha harmony nauczyć.


ps. A nie można DVD i Popcorna (jeżeli nie używamy go jak NAS) podłączyć pod prądowe gniazda amplitunera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='127532' date='24.10.2008, 16:51 ']No niezupełnie :angry:
Taki za 8 zł zrobiony ze "sznurka od bielizny" i kiepskich wtyczek na pewno dobry nie będzie.
Component przepuszcza sygnał analogowy więc różnica w kablach jest istotna.[/quote]
Dokładnie to ująłeś.Mój to nawet 8 zł nie kosztował bo połączyłem zwykłymi czinczami audio i obraz na Samsungu 32" brzytwa.Lekki problem występuje czasem ale to nie zawsze przy połączeniu Popcorna z projektorem kablem 10m(delikatna mora) za 60zł.Wiem bo tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...