Jump to content
Sign in to follow this  
Dutch

Płatność karta VISA- sprzedajacy chce mój numer karty?!

Recommended Posts

Witam,

jako że w dziedzinie zakupów poza oceanem jestem nowy to proszę Was o pomoc. Do tej pory uzywałem paypal'a i wszystko jest ok z tym że teraz trafił mi się sprzedający który akceptuje karty VISA (taką mam!) lecz nie akceptuje paypal'a. Napisał mi żebym przesłał mu numer karty i termin wygaśnięcia. I że to załatwi sprawę, tzn. on sobie pobierze kasę z konta. I tu moje pytanie: czy to jest bezpieczne?

Dutch

Nigdy podawanie n-ru karty karty nie jest bezpieczne.Jeżeli jest to sprzedawca prywatny (nie napisałeś),to tym bardziej.Nawet zakupy w renomowanych sklepach internetowych jak np. amazon.com są obarczone pewnym ryzykiem.W takiej sytuacji lepiej jest posługiwać się kartami wirtualnymi,np. eKarta mBanku.

Omijajcie ten sklep wyruchali niejednego to są opinie ludzi Wyobraźcie sobie, żeby przedłużyć zabawę w kotka i myszkę powiadomili mmnie e-meilem predstawiając nr zamówienia 120511 i wszystkie moje dane jednocześnie informując mnie:PROSIMY O PODANIE PRAWIDŁOWEGO NR RACHUNKU DO PRZELEWU ZWROTNEGO. Grają na czas, który dla nich będzie kosztowny. Podałem im mimo wszystko jeszcze raz nr konta bankowego. Zero odzewu, choć podane są moje telefony. Poinformowałem ich również o dacie przelewu, z którego moje pieniądze znalazły się na ich koncie. Totalni oszuści. Mimo, że mój adwokat prowadzi tą sprawę pofatyguję się chyba do nich osbiście, a znajdę ich choćbym miał szukać kilka dni. W poszukiwaniu będą mi towarzyszyć doświadczeni w tej branży ludzie. O wynikach poinformuję na forum. Pozdrawiam wszystkich oszukanych. Janusz Jeske Osieczna.=========
Witam!!!
Tak jak Wy zostałem oszukany, pieniądze odzyskałem po 1,5 miesiącu. Chciałbym zaapelować do ludzi, którzy są biegli w informatyce, aby w każdy mozliwy sposób przestrzegali także przed sklepem NANDO. Przecięż to ta sama firma, ten sam NIP, ten sam właściciel!!! Oskarmedia jest już zamkniete, ale na ceneo w opiniach o sklepie NANDO ciągle pojawiają się pochwały sklepu, wręcz z kuriozalną opinią o gratisowym telewizorze w ramach przeprosin za zamieszanie z zamówieniem, smaczku dodaje fakt że gratisem była taka sama plazma jak zamówiona!!! Przypatrując się bliżej wszystkie pochlebne opinie na ceneo sa pisane w pewnych odstępach czasowych np. 4 opinie od 16 do 17.15 lub 3 opinie od 22 do 23ej. Także jest to jawne granie na nosie ceneo i potencjalnych oszukanych klientów. Pewnie ceneo straci mnóstwo klientów, którzy oczekiwali rzetelnej porównywarki cenowej w konsekwencji zostaje nabranych gdyż sklep NANDO jest np. w Panasonic TH-37PV80 na 1szym miejscu. Dziwię się ceneo że promuje takie sklepy. Czy też oczekują e'mailem nr spraw przeciwko UPC Grupa IFG Sp z oo tak jak serwis abc24 zanim zablokują nierzetelnych sprzedawców?? Informuję ceneo, że takie nr już są i że sklepy OSKARMEDIA I NANDO to ta sama firma!!!!! I na koniec pytam się inne sklepy internetowe z branży czemy nic nie robią nie tępią czarnej owcy w swoim gronie??? Przecież wszyscy na tym stracicie!!! Niedługo nikt nie kupi telewizora na przepłatę!!! Baaa, będzie wolał kupić w normalnym sklepie, zapłacić parę złotych wiecej i mieć spokój!!!
Pozdrawiam wszystkich życząc odzyskania pieniedzy i to szybko, ponieważ jest to spółka zoo i jak zawiesi działalność, składając wniosek o upadłość lub postępowanie układowe to koniec z kasą, najpierw skarb państwa(podatki, zusy, vat-y itp), a póżniej Wy i to wszyscy wierzyciele muszą się zebrać w jednym miejscu i zgodzić się na podział tego co zostanie!!!
Miłego wieczoru i powodzenia!!!!!==== [url="http://testy.iq24.pl/default.asp?grupa=43747&temat=32683&nr_str=2"]http://testy.iq24.pl/default.asp?grupa=437...83&nr_str=2[/url] tu jest wszystko o złodziejach

A ja uważam że przelewanie $$$ z góry na konto jest GŁUPOTĄ kupujacego
Tym bardziej że fakt pobierania 100% zaliczki na poczet wartościowego towaru jest w Polsce ZABRONIONY

Szczegółowe przepisy na ten temat są na tronie UOKiK'u

Kupuję zawsze "za pobraniem". Lepiej dopłacić te kilkanaście/dziesiąt złotych i spać spokojnie niż nerwowo spoglądać w kalendarz modląc się o towar Edited by mobor

Miałem taka sytuacje w Japonii. Moja karta nie przeszła, wtedy panienka zadzwoniła do centrali i podała numery karty. I wtedy transakcja przeszła.. Może dla tego ze była to spora kwota. Ale to było wielkie centrum handlowe.

Autorus

[quote name='krecik_69' post='136772' date='15.12.2008, 02:11 ']Omijajcie ten sklep wyruchali niejednego to są opinie ludzi Wyobraźcie sobie..[/quote]

Co to ma być? Gość pyta o całkiem coś innego i w innym dziale, a Ty wyjeżdżasz znowu z Oskarmedia? Mało już na ten temat napisano, że teraz w każdym wątku będziecie coś na ten temat wklejać?

Niedługo człowiek będzie się bał otworzyć lodówkę, żeby go stamtąd Oskarmedia nie zaatakowało. Edited by SlawekR