Jump to content
Sign in to follow this  
Alcazar

Nasze kochane Allegro

Recommended Posts

"Kupujący"

Sytułacja z życia wzięta nie chciało mi się zakupic przez 2lata 3 przedmiotów ktore wylicytowalem, no coz moja nadgorliwosci , wina itd niema sprawy. Za te 3 aukcje sprzedajacy otrzymali zwrot prowizji ja otrzymalem punkty ostrzezenia (komentarze nie istotne ale jak najbardziej pozytywne) , skutkim czego zostalo zablokowane mi konto. No i ok , jestem winny 3 razy w w ciagu 2lat na mnie nie zarobili, sorry przykro mi.

"Sprzedajacy"

Troszke inna sytulacja 2500 negatywnych komentarzy (jeden sprzedajacy) w ciagu roku , nie zrealizowane ponad 2000 aukcji , przez to zwroty naliczonych prowizji i nic dalej na legalu sobie sprzedaje i robi klientów w trabe.

czy mozna taki punkt zapis w regulaminie Allegro podac do urzędu ochrony konsumenta, czy to będzie walka z wiatrakami?

[quote name='Alcazar' post='125624' date='13.10.2008, 14:08 ']"Kupujący"

Sytułacja z życia wzięta nie chciało mi się zakupic przez 2lata 3 przedmiotów ktore wylicytowalem, no coz moja nadgorliwosci , wina itd niema sprawy. Za te 3 aukcje sprzedajacy otrzymali zwrot prowizji ja otrzymalem punkty ostrzezenia (komentarze nie istotne ale jak najbardziej pozytywne) , skutkim czego zostalo zablokowane mi konto. No i ok , jestem winny 3 razy w w ciagu 2lat na mnie nie zarobili, sorry przykro mi.

"Sprzedajacy"

Troszke inna sytulacja 2500 negatywnych komentarzy (jeden sprzedajacy) w ciagu roku , nie zrealizowane ponad 2000 aukcji , przez to zwroty naliczonych prowizji i nic dalej na legalu sobie sprzedaje i robi klientów w trabe.

czy mozna taki punkt zapis w regulaminie Allegro podac do urzędu ochrony konsumenta, czy to będzie walka z wiatrakami?[/quote]

Nie wiem dlaczego się czepiasz regulaminu.
Ja po prostu nie handluję z ludźmi którzy mają negatywy. Po to ten system opini został wynaleziony.
Oczywiście dopuszczam małe odstępstwa. Jeśli ktoś dużo sprzedaje zawsze znajdą się malkontenci którzy (zupełnie niesłusznie) wystawiają negatywa. Na ogół poziom wypowiedzi w takich negatywach bywa żenujący. Natomiast każdy sprzedawca na poziomie, odpowiada na nie grzecznie i rzeczowo.

Zawsze przed kupnem czytam opinie na temat sprzedawcy. Opinie i język użyty do ich sformuowania wystarczy mi w zupełności.
Jak do tej pory na allegro dokonałem ze 150 traksakcji. Żadnych problemów.