Skocz do zawartości
  • 0
fatom

nbox recorder i wyjście optyczne

Pytanie

Witam
Od 3 dni mam nbox recorder. Wszystko na razie chodzi ok, oprócz dźwięku w wyjściu optycznym. Podłączyłem kablem optycznym do wzmacniacza kina domowego i brak jest dźwięku. W ustawieniu wybierałem już dd na tak i na nie przełączałem nboxa na DVI i hdmi i nic na optycznym cisza. Kabelek optyczny sprawny jak przełożę do DVD to jest dźwięk i wzmacniacz gra i przełącza się na DTS czyli wykrywa rodzaj dźwięku i ze wzmacniaczem jest ok. Po chinch jest dźwięk, ale to stereo a ja chcę 5,1. Wydałem na nboxa 449zł i nie chodzi. Czyżbym miał uszkodzone wyjście optyczne i co z tym robić? Miał ktoś taki problem, na hdmi jest zawsze dźwięk chyba że przełączę na DD to w TV brak głosu, ale tak ma być, powinien być na optycznym, a go nie ma. Co mam teraz zrobić? Wymienią mi na nowy na miejscu? A ha reset też już robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Kolego!

Wejdź w ustawienia nboxa i w zakładce "telewizor" włącz opcję sygnał digital TAK bo fabrycznie jest ustawione na "nie" i będzie ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Właśnie tak robiłem i robię i sygnału jak nie było tak nie ma. Poza tym jak przełączę w ustawieniach nboxa na DD na tak, to się przełącza bo w TV nie mam wtedy dźwięku (mam podpięte przez HDMI - tak powinno być), jak jest DD to nie mam foni w TV. Ale w e wzmacniaczu dalej nic nie słychać. Czy możliwe aby było od nowości uwalone wyjście optyczne w nboxie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Jak masz pod HDMI podłączone to optyku dźwięk też idzie (nawet jak masz dźwięk DD na nie, tylko, że wtedy idzie stereo), czy na wzmacniaczu masz optical/digital IN ustawione? Jak dalej nie działa to pozostaje tylko reklamacja nboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Tak we wzmacniaczu mam podpięte na wejście optyczne. Wzmacniacz zresztą sam się przełącza ze stereo na DD zależy jaki sygnał na wejściu wykryje - sprawdzałem. No to niestety chyba robię wszystko ok pozostaje tylko reklamacja. Boję się tylko że mogę dostać gorszego mboxa. W moim wszystko chodzi tylko nie wyj. optyczne, a jak czytam w necie to są dużo poważniejsze usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
No i wtedy znowu można reklamować, tylko że jest to trochę uciążliwe.
Na szczęście mój nbox recorder działa bez żadnych problemów albo po prostu ich nie zauważam. Nie wiem jak to u nich jest czy wymieniają od ręki na nowego boxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Właśnie też nie wiem jak to jest czy wymienią od ręki czy trzeba czekać. Ale niestety mam parę filmów nagranych na dysku, muszę je obejrzeć i dopiero potem zareklamuję w sklepie. Nagrałem je jak miałem 2 dni full, a teraz to już tylko te pakiety co zamówiłem, w8ięc ich nie nagram ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A tak sie zapytam na optyku od enki jest na koncu kabla wiązka światła (czerwona). Czy nic nie świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Tak na optyku z drugiej strony od nki jest światło czerwone . Kabel sprawny świeci na ok 1 cm. Jak ten kabelek podepnę pod DVD to w wzmacniaczu jest dźwięk. A więc kabel i wzmacniacz są sprawne. |Chyba że do nboxa potrzebny jest jakiś lepszy kabelek optyczny bo może daje słaby sygnał - tylko że jak sprawdzam to świeci kropka do ręki na odległość ok 1 do max 1,5 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='fatom' post='125711' date='13.10.2008, 21:20 ']Tak na optyku z drugiej strony od nki jest światło czerwone . Kabel sprawny świeci na ok 1 cm. Jak ten kabelek podepnę pod DVD to w wzmacniaczu jest dźwięk. A więc kabel i wzmacniacz są sprawne. |Chyba że do nboxa potrzebny jest jakiś lepszy kabelek optyczny bo może daje słaby sygnał - tylko że jak sprawdzam to świeci kropka do ręki na odległość ok 1 do max 1,5 cm.[/quote]
KAbelek jest wporzadku i sadze że sygnal masz na swiatłowodzie, kwestia hmm jakie masz to kino? próbowales podpiac do innego,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='fatom' post='125571' date='12.10.2008, 22:32 ']Witam
Od 3 dni mam nbox recorder. Wszystko na razie chodzi ok, oprócz dźwięku w wyjściu optycznym. Podłączyłem kablem optycznym do wzmacniacza kina domowego i brak jest dźwięku. W ustawieniu wybierałem już dd na tak i na nie przełączałem nboxa na DVI i hdmi i nic na optycznym cisza. Kabelek optyczny sprawny jak przełożę do DVD to jest dźwięk i wzmacniacz gra i przełącza się na DTS czyli wykrywa rodzaj dźwięku i ze wzmacniaczem jest ok. Po chinch jest dźwięk, ale to stereo a ja chcę 5,1. Wydałem na nboxa 449zł i nie chodzi. Czyżbym miał uszkodzone wyjście optyczne i co z tym robić? Miał ktoś taki problem, na hdmi jest zawsze dźwięk chyba że przełączę na DD to w TV brak głosu, ale tak ma być, powinien być na optycznym, a go nie ma. Co mam teraz zrobić? Wymienią mi na nowy na miejscu? A ha reset też już robiłem.[/quote]
Coś mi się wydaje Kolego, że masz wyciszony głos na pilocie N Recordera. Przerobiłem to dzisiaj przypadkiem, chyba, że sie mylę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Wzmacniacz mam nie jakiś tam super, ale wszystko na nim chidzi. Jest to amplituner - kino domowe Rodstar. Nie mam innego aby sprawdzić. Ale jak podpinam DVD Belwoood to po optyku idzie sygnał i wszystko gra, nawet wzmacniacz wykrywa na płycie DVD że jest 5,1 i sam się przełącza na DTS. Po włażeniu CD z muzyką przełącza się na stereo czyli wykrywa po światłowodzie jaki dostaje sygnał na wejściu optycznym i tak się przełącza. Tak samo chodzi na wej. elektrycznym (coaxialnym). Teraz DVD mam na coaxialnym (jakoś tak się pisze), a nrecorder na optyku. Wcześniej miałem DVD na optyku a tuner Ferguson na coaxialnym- takie miał tylko wyjście i dawał sygnał stereoo lub 5,1 zależnie co i jak było nadawane. Teraz przepiołem odwrotnie bo nrecorder ma tylko optyczne wyj. jako 5,1. Po chinch głos idzie ale to tylko stereo, a ja chcę 5,1 i nie po to dałem za nboxa 449 zł żeby mi coś nie działało.
Odnonie pogłaśniania to też sprawdzałem i nie ma sygnału.
Dziwne bo dioda na optyku świeci a nie gra, chyba jednak wyj. optyczne jest walnięte.
Chyba jednak muszę go reklamować. Dzięki za odpowiedzi i pomoc wszystkim.





PS. Wymieniłem tuner na nowy i jest wszystko ok z dźwiękiem na wyjściu optycznym. Czyli stary tuner był uszkodzony. Edytowane przez fatom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No pięknie, a ja amplituner do serwisu oddałem i dodatkowo narobiłem bałaganu twierdząc, że mi wejścia optycznego nie naprawili. Tak się z nimi tłukłem, że całe kino idzie do wymiany. W piątek dostałem informację, że nie ma mojego modelu, więc jest kłopot. Chyba zwrócą kasę.
Mam dwa boxy, więc pobiegłem szybko do drugiego domu i przyniosłem recordera. Podłączyłem do amplitunera przez gniazdo optyczne. Na szczęście na drugim też nie działa. Już myślałem, że nieświadomie dokonałem wyłudzenia. Jest jeszcze opcja, że w dwóch boxach wyjście optyczne jest walnięte. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Minęło kolejnych kilka tygodni. W tym czasie dokupiłem kolejnego klocka - Sony STR-DG820 (szkoda, że na tym forum nikt nie pisze o tym sprzęcie). Pierwsze podłączenie to oczywiście nbox po optyku. Jak się zapewne domyślacie, odpalił natychmiast.
Amplituner od kina domowego zawinąłem we folijkę i odniosłem do sklepu ze stanowczym żądaniem zwrotu dwukrotnie naprawianego sprzętu. Przjęli do ostatecznego sprawdzenia przez "rzeczoznawcę". Dokładnie w 14 dniu dostałem pismo z
BOK -u, że "rzeczoznawca" uznał, że amplituner [b]JEST SPAWNY, A GNIAZDO OPTYCZE DZIAŁA![/b] Nie bardzo wiem, co mam robić dalej. Jeżeli odbiorę "sprawny" sprzęt, którego kategorycznie nie chcę (jak pisałem powyżej ciągle się psuje, a naprawy trwają miesiącami) mogę zamkąć sobie drogę do wywalczenia swoich roszczeń.

Czy ktoś może doradzić mi w sprawie walki z gigantem, którego ewidentnie wspomaga "rzeczoznawca". Skompletowałem sobie nowe kino domowe, a dotychczas używane powinno trafić do sprzdawcy. Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...