Skocz do zawartości
  • 0
Roba

Problem ze współpracą na linii TV-tuner sat-nagrywarka

Pytanie

Witam
Mam następujący problem:
niedawno kupiłem telewizor LCD Samsung LE32A451, a dziś postanowiłem dokupić nagrywarkę z dyskiem Samsung DVD-HR770. Mam jeszcze tuner Cyfrowego Polsatu Echostar 616 i kino domowe LG. Cóż... zabrałem się do podłączania tego wszystkiego. Właściwie kino było podłączone i działało, więc tu problemu nie ma. Pozostało wpięcie nagrywarki na drodze tuner satelitarny - TV (wcześniej miałem nagrywarkę bez dysku i wszystko działało). Jednym kablem Euro połączyłem tuner z nagrywarką (jak każe instrukcja), drugim połączyłem nagrywarkę z telewizorem (jak każe instrukcja). Wszystko jest OK, wszystko działa... ale tylko przy załączonej nagrywarce. Gdy ją wyłączę znika fonia. Jest obraz, brak dźwięku. Po wielu próbach udało mi się osiągnąć dźwięk przy wyłączonej nagrywarce - podłączyłem wyjście audio tunera z wejściem audio nagrywarki (połączenie audio tuner - TV nic nie dało). Ale... i tu znowu jest problem. Przy wyłączonej nagrywarce jest OK, po włączeniu pojawia się pogłos, jakby dźwięk z obu sygnałów nakładał się na siebie. Próbując oglądać nagrany film z nagrywarki wciąż w tle jest głos z tunera satelitarnego.
Skapitulowałem :D Nie wiem co dalej. Uszkodzenie kabla Euro chyba można wykluczyć, bo: sygnał jest, ale tylko w określonej sytuacji, a poza tym sprawdzałem na drugim kablu. Próbowałem podpiąć nagrywarkę do TV poprzez 3 dostępne wejścia (2xEuro, Component) i nic.
Oczywiście mógłbym oglądać TV przy załączonej nagrywarce, ale: to ma działać przy wyłączonej nagrywarce (tak stoi w instrukcji), niepotrzebnie zużywa prąd, burczy wentylator nagrywarki. Mógłbym też w drugim wariancie wyłączać tuner gdy włączam nagrywarkę, ale: jak wtedy nagrywać programy, to ma działać przy obu załączonych urządzeniach (tak miałem z poprzednią nagrywarką).
Oczywiście w poniedziałek zadzwonię do Samsunga, ale może ktoś ma w międzyczasie jakieś pomysły? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...