Skocz do zawartości
  • 0
juras10

Zmulony obraz spowolniony Blu-ray Samsung 1500bd +Lcd full hd samsung.

Pytanie

Witam .Mam taki problem zauważylem że jak odtwarzam plyty bluray na samsungu bd-p1500 +tv lcd full hd samsung ///- zwykly kabel hdmi za 10zl.W ustawieniach odtwarzacza włączone opcja 24fps - czy ona zawsze ma być załączona? ///.Jak leci film to obraz jest jakby lekko spowolniony - poprostu jakby cos sie zmulalo i to daje po oczach - nie wiem czy to wina odtwarzacza czy tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote name='juras10' post='124973' date='09.10.2008, 13:24 ']Witam .Mam taki problem zauważylem że jak odtwarzam plyty bluray na samsungu bd-p1500 +tv lcd full hd samsung ///- zwykly kabel hdmi za 10zl.W ustawieniach odtwarzacza włączone opcja 24fps - czy ona zawsze ma być załączona? ///.Jak leci film to obraz jest jakby lekko spowolniony - poprostu jakby cos sie zmulalo i to daje po oczach - nie wiem czy to wina odtwarzacza czy tv ?[/quote]
Na pewno funkcja 24fps nie ma sensu przy filmach nagranych na płytę 1080p50 z tego co pamiętam w tym samsungu musi być nagrana w 1080p24 inaczej będą różne przeskoki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Czyli co mam wyłączyć opcje 24fps ? Jak wylączam to obraz robi sie do d........ jak lipne dvd .Czasem na płytach pisza 1080p/24 wtedy wiadomo co i jak - ale na innych tylko znak fullhd 1080 i skąd mam wiedziec kiedy jest 50klatek a kiedy 24 - bezsens - ---chyba musze zmienić przewód hdmi na lepszy jakis firmowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
24p działa w automacie - jak jes możliwość, to tak daje , jak nie ma to leci 60Hz ...
Kabel nie ma znaczenia ( krótki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Czyli mam załaczyc opcje 24fps na stale czy wyłączyć ?
Kabel nie ma znaczenia - duzo o tym sie naczytalem i mam mlyn w czaszce.Jkas zalącze opcje 24fps i ogladalem pare filmow bluray to obraz dziwnie muli - nie wiem moze to wina kochanego Samsunga - moze musi sie rozgrzac jak kombajn zanim odpalam hahhha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Włączona na stałe nie przeszkadza, ale chyba Twój TV z otrzymanego 24p w cudowny sposób robi 60Hz ( zamiast 72, 96, 120 Hz ) no i wychodzi Ci tzw. poszatkowana kaszana .... akceptowanie 24p, a poprawne jego odtworzenie to jak widać dwie różne sprawy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
ok to muszę wyłączyć opcję 24fps - i chyba zakupić przewód hdmi lepszej klasy niż ten za 9pln.Dzieki za info .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...