Skocz do zawartości
Krzakko

Dostęp do zasobów Popcorna przez PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru dni jestem posiadaczem Popcorna A110 i próbuję go rozpracować. Problem, który zmusił mnie do napisania tego posta to podłączenie PC do zasobów dysku znajdującego się w Popcornie. I chodzi mi właśnie o taki kierunek. Nie mam problemu z "wrzucaniem" danych na PH. Działa bezproblemowo (no może prawie bezproblemowo) połączenie FTP. A może od razu napiszę także o tym :prawie z nawiasu. Przy wrzucaniu danych przez FTP kwst peoblem z polskimi znakami diakrytycznymi w nazwach katalogów/plików. Tzn. jeżeli korzystam z Filezilla to jetem w stanie wymusić kodowanie na UTF-8, ale już łącząc się przez darmowego managera plików FreeCommander`a opcje takie sąniedostępne. Czy ktoś zna na to ajkiś patent?
Ale wracając do głównego wątku.
PH działa w sieci na kablu z IP przydzielanym automatycznie (router D-Link DI 524). Mam ustawioną tą samą grupęroboczą dla PH i komputerów pracujących w sieci.
Problem dotyczy łączenie się z PH za pomocą SAMBA (zaznaczam, że wszystkie usługi NMT na PH są włączone). Próba odnalezienia PH w otoczeniu sieciowym jeśli kończy się sukcesem to trwa to wieki (15 minut i dłużej), to samo zmapowanie PH jako zasobu sieciowego. Jak uż sięuda to wszystko chodzi pięknie. Do momentu restartu komputera. Cała zabawa zaczyna się od nowa, Windows uruchamia się wieki, dysk sieciowy wcześniej zmapowany oczywiście się już nie podłącza. Te same objawy występują pod WinXP Pro i Vista.
Czy ktoś zna ten problem, czy u Was działa normalnie?
Zależy mi na zmapowaniu PH pod literką, bo chcę także czasem korzystać z niego jak z serwera plików.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. A tak na marginesie to trochę dziwne, że do tak zaawansowanego i bogatego w opcje nie istnieje żadna porządna instrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam popcorna, nie mogę sprawdzić, ale...
Może spróbuj ustawić Popcorna na stałe IP. A jego nazwę i IP wpisać w plik hosts.
Dla przykładu...
[codebox]
192.168.0.12 nmtname[/codebox]
Powinno to trochę przyśpieszyć wyszukiwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Szwajcar' post='124850' date='08.10.2008, 20:58 ']Nie mam popcorna, nie mogę sprawdzić, ale...
Może spróbuj ustawić Popcorna na stałe IP. A jego nazwę i IP wpisać w plik hosts.
Dla przykładu...
[codebox]
192.168.0.12 nmtname[/codebox]
Powinno to trochę przyśpieszyć wyszukiwanie.[/quote]


Dzięki kolego za podpowiedź. Nie pomyślałem wcześniej o tym, bo mam także inne dyski sieciowe i wszystko chodzi z DHCP. Wpisałem IP na sztywno, w routerze przypisałem to IP do MAC`a i sieć hula teraz aż miło.

Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek.
Rozpakowałem podłączyłem via HDMI i lipa... pusty ekran więc podpiecie pod chincha i ustawienie własciwej rozdziałki znów pod HDMI i hula.
A co gdybym nie miał chincha ? Oczywiście kombinacja z pilota nie pomagała - to było by za proste :)
Zostawiam te naturalne rozwiązanie wszystkim którzy kupili PH i na bank zajrzą pod ten wątek bo...

Od wczoraj walcze z [b]połaczeniem A110 do PC przez wifi[/b]... Poddałem się ale dzisiaj druga runda.
Szukam pomocników.
Więc tak. Ustawiam na sztywno IP , podsieć, maskę, podstawowy DNS, zapasowy taki jak podstawowy i...
nic
Karta działa bo wykrywa moją sieć, wpisuje WEP i lipa... nie mozna się połaczyć.
Na razie God Bless USB Host i programiki "do widzenia" partycji z linuksa ale nie po to jest wifi co by nie działało ;D
Gdzie może lezeć błąd ? Na co nie zwróciłem uwagi ? Jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Negoz' post='124957' date='09.10.2008, 11:30 ']Karta działa bo wykrywa moją sieć, wpisuje WEP i lipa... nie mozna się połaczyć.
Na razie God Bless USB Host i programiki "do widzenia" partycji z linuksa ale nie po to jest wifi co by nie działało ;D
Gdzie może lezeć błąd ? Na co nie zwróciłem uwagi ? Jakieś rady ?[/quote]

A czy aby na pewno masz szyfrowaną sieć protokołem WEP? Bo to dość stary wynalazek. Ja bym stawiał, że masz raczej WPA lub WPA2. Miałem kiedyś problem z podłączaniem laptopa z Vistą właśnie z powodu wybrania złego protokołu w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moze nie calkiem w temacie ale mam problem z szybkoscia transferu na drodze PC - Popcorn 20 kb i po chwili rozlacza . Co dziwne w kierunku Popcorn - PC wszystko w jak najlepszym porzadku 5 mb/s. Co moze byc przyczyna? Router Netgear przetestowane na wszystkich portach i roznych kablach.

Edytowane przez lobozmarcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta działa bo wykrywa moją sieć, wpisuje WEP i lipa... nie mozna się połaczyć.

Na razie God Bless USB Host i programiki "do widzenia" partycji z linuksa ale nie po to jest wifi co by nie działało ;D

Gdzie może lezeć błąd ? Na co nie zwróciłem uwagi ? Jakieś rady ?

Miałem kiedyś orginalne WiFi Popcorna i działała tylko w odkodowanym paśmie.Wszystkie próby z WEP kończyły się niepowodzeniem.Nie wiem jak z ostatnimi oprogramowaniami ale wygląda na to samo.Tak że wybieraj.Albo zakodowana sieć i Popcorn na kablu albo WiFi bez zabezpieczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy firmware który miał już obsługę WLAN, nie obsługiwał kodowania. Potem pojawiła się obsługa WPA i WPA2, były problemy w WEP (to było jakieś 3 wersje firmware wstecz). Od około pół roku WiFi na WPA/WPA2 działa. Jeżeli chodzi o WEP - jest to starszy sposób kodowania, łatwy do rozkodowania i generalnie już nie zalecany. Przy połączeniach w standardzie N bywa nie obsługiwany. Karty WiFi do PCH to Nki, zgodne z B/G, ale sterowniki do nich (napisane przez Artheosa) mają problemy z WEP (może wogólen nie obsługują WEP). Syabas coś poprawiał i poprawiał i pisali że WEP obsługują korzystając z jakiś sztuczek. Ale nie brzmi to dobrze i lepiej unikać tej techniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...