Skocz do zawartości
AndysTV

Popcorn A-110 vs. B-110 --> a aktualizacje FW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
tak się zastanawiam w którą stronę pójść, jeśli chodzi o zakup nowego Popcorna. Już prawie kupiłem B-110 czyli samą płytę główną do samodzielnej zabudowy w jakiejś skrzynce micro-ATX (chyba B-110 będzie z taka obudową kompatybilny?), ale zastanowiła mnie różnica w ilości i datach wypuszczanych przez producenta Popcornów aktualizacji. Wygląda na to że zdecydowanie do przodu z firmware jest jednak wersja w skrzynce czyli A-110, dziś różnica w datowaniu to 2 miesiące !!!!!!! Tak jest na samym starcie produkcji, a co będzie dalej, za pół roku będzie 4 miechy. Pewnie że wolałbym mieć w obudowie 2x 1TB WD i napęd DVD lub BR, ale... no właśnie jakie jest Wasze zdanie w tym temacie. Pytanie dodatkowe czy Popcorn po podłączeniu do niego wewnętrznego lub zewnętrznego USB napęd DVD lub BR będzie odtwarzał z nich filmy oryginalne ? (coś mi się obiło o uszy, że z powodów licencyjnych tego robić nie będzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AndysTV' post='124667' date='07.10.2008, 17:44 ']Witam,
tak się zastanawiam w którą stronę pójść, jeśli chodzi o zakup nowego Popcorna. Już prawie kupiłem B-110 czyli samą płytę główną do samodzielnej zabudowy w jakiejś skrzynce micro-ATX (chyba B-110 będzie z taka obudową kompatybilny?), ale zastanowiła mnie różnica w ilości i datach wypuszczanych przez producenta Popcornów aktualizacji. Wygląda na to że zdecydowanie do przodu z firmware jest jednak wersja w skrzynce czyli A-110, dziś różnica w datowaniu to 2 miesiące !!!!!!! Tak jest na samym starcie produkcji, a co będzie dalej, za pół roku będzie 4 miechy. Pewnie że wolałbym mieć w obudowie 2x 1TB WD i napęd DVD lub BR, ale... no właśnie jakie jest Wasze zdanie w tym temacie. Pytanie dodatkowe czy Popcorn po podłączeniu do niego wewnętrznego lub zewnętrznego USB napęd DVD lub BR będzie odtwarzał z nich filmy oryginalne ? (coś mi się obiło o uszy, że z powodów licencyjnych tego robić nie będzie).[/quote]
Żaden z Popcornów nie odtworzy ci oryginalnej (zabezpieczonej CSS'em) płyty DVD ani tym bardziej BR. Kwestia właśnie licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AndysTV' post='124667' date='07.10.2008, 18:44 ']Witam,
tak się zastanawiam w którą stronę pójść, jeśli chodzi o zakup nowego Popcorna. Już prawie kupiłem B-110 czyli samą płytę główną do samodzielnej zabudowy w jakiejś skrzynce micro-ATX (chyba B-110 będzie z taka obudową kompatybilny?), ale zastanowiła mnie różnica w ilości i datach wypuszczanych przez producenta Popcornów aktualizacji. Wygląda na to że zdecydowanie do przodu z firmware jest jednak wersja w skrzynce czyli A-110, dziś różnica w datowaniu to 2 miesiące !!!!!!! Tak jest na samym starcie produkcji, a co będzie dalej, za pół roku będzie 4 miechy. Pewnie że wolałbym mieć w obudowie 2x 1TB WD i napęd DVD lub BR, ale... no właśnie jakie jest Wasze zdanie w tym temacie. Pytanie dodatkowe czy Popcorn po podłączeniu do niego wewnętrznego lub zewnętrznego USB napęd DVD lub BR będzie odtwarzał z nich filmy oryginalne ? (coś mi się obiło o uszy, że z powodów licencyjnych tego robić nie będzie).[/quote]

Ilośc nowych ersji FW nie idzie w parze z ich jakością.
Do B-110 dostepny jest update z przełomu sierpnia i września 2008 (niedistępny do ściągnięcia, mozliwy do aktualizacji w urządzeniu on-line), który zawiera błędy niesistniejące w poprzedniej wersji: nie odtwarza WAV'ów z PCM i DTS.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano właśnie, ale wcześniej marnie odtwarzał. Odtwarza całe szczęście z szuflady wiec miejmy nadzieję, że wkrótce poprawka to naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...