Skocz do zawartości
Stanley56

Prośba o opinię co wybrać z Onkyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam plazmę Smsunga PS 42 Q92HX i chcę do tego dokupić kino domowe lub ampli +kolumny.
Rozważam takie dwie kombinacje:
1. Onkyo HT-C5115 lub HT-S990THX
2. Onkyo TX-SR576 + Infinity BETA HCS + DV-SP406
Nie jestem audiofilem:) tylko statystycznym konsumentem muzy, filmu i tv bez wyrażnych preferencji:)
Info o tv dałem w kontekście: proponowane opcje sprzetowe - ich możliwości, do możliwości tv [ czy to się np nie będzie gryzło? dźwięk albo obraz] Czytam na forach, że w danym modelu coś tam chodzi w jednym połaczeniu a w innym nie.
Nie bardzo też znam się na niuansach sprzętowych, podałem te modele bo użytkowo wydały mi się podobne :D , parametrycznie do przyjęcia, poziom ceny do zaakceptowania.
Pokój 3,2 x 5,2 ok 16,5 m2
Podany typ głośników jest najbardziej możliwy do rozmieszczenia z uwagi na wielkośc pokoju i możliwości ich rozmieszczenia [fronty podłogowe nie wchodzą w rachubę] myślałem o instalacji głosników na uchwytach. 4 rogi pokoju mam niezabudowane od 1 m w górę.
Chciałbym żeby to wszystko w miarę dobrze współgrało technicznie i jakościowo [połączenia, dźwięk i obraz].

Proszę o konstruktywne uwagi za które z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednak nieco zrewidować definicję "kino domowe". Nie inwestujmy już w DVD.. Niech zdycha w spokoju.. :(

Odnośnie wariantu 2.. Tu proponuję dołożyć parę stówek i
- zmienić SR576 na SR606, dostając w zamian garść dekoderów dźwięku HD..
- zamienić SP406 na jakiś BD player, wypluwający DTS MA jako bitstream przynajmniej.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mrozik' post='124571' date='07.10.2008, 11:35 ']Proponuję jednak nieco zrewidować definicję "kino domowe". Nie inwestujmy już w DVD.. Niech zdycha w spokoju.. :)

Odnośnie wariantu 2.. Tu proponuję dołożyć parę stówek i
- zmienić SR576 na SR606, dostając w zamian garść dekoderów dźwięku HD..
- zamienić SP406 na jakiś BD player, wypluwający DTS MA jako bitstream przynajmniej.. :)[/quote]

Odnośnie zamiany na SR 606 to juz dojrzałem:) ale nadal nie mam wizji co z głośnikami: czy mój wybór satelitów BETA HCS jest do przyjęcia do tego ampli? na większe klocki nie bardzo mam warunki. Może są jakieś inne satelity 5.1 lepsze niż BETy?

Czy BD odtwarza też DVD i Dvixy? Nie posiadam płyt BD za to mam trochę;) DVD i CD i chciałbym jeszcze z nich korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Stanley56' post='124886' date='08.10.2008, 23:58 ']Odnośnie zamiany na SR 606 to juz dojrzałem:) ale nadal nie mam wizji co z głośnikami: czy mój wybór satelitów BETA HCS jest do przyjęcia do tego ampli? na większe klocki nie bardzo mam warunki. Może są jakieś inne satelity 5.1 lepsze niż BETy?[/quote]

Ha... !
Mocowo to one tak "na krawędzi" raczej, jesli o ampli chodzi.. :) Uwazać należy z głośnością...
Do gabarytow pokoju za to pasuja.. :)
Brzmienie.. ? Sama marka kulawa nie jest, ale to czy będzie to dobrze grac, to zalezy juz od wielu rzeczy, w szczegolnosci gustu i efektu motyla... W kinie raczej nie sprawią zawodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie pojęcie z teorii chaosu.. ;) Wg tej teorii zmiany zachodzące w jakimś konkretnym miejscu są pośrednio zależne od pozornie niepowiązanych z nimi zjawisk zachodzących w innym miejscu.. Czyli np. w Koziej Wólce leje deszcz, bo w RPA dwadzieścia motyli poderwało się do lotu.. ;) To całkiem poważna teoria, btw.. ;)
Myślę, ze ma ona szerokie zastosowanie w świecie audiofilskim.. ;)<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung HT BD2 - dla niezaawansowanego amatora , wszystko w klocku, zestrojone głośniki , ładny design , nawet fajnie gra ... jest chyba na Alledrogo za 2999 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...