Skocz do zawartości
hdes

Tuner HD dla Cyfry plus Cyfrowy Polsat i N

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w kraju(Polska)ten pilot do 7700HSCI nikt nie sprzedaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie spotkałem się z taką ofertą. Jednak kupując nowy tuner każdy powinien o taki pilot zapytać gdyż nowsze partie tych tunerów w taki powinny być już wyposażone. Jednocześnie proponuję się rozejrzeć za jakimś uniwersalnym pilotem w rodzaju Logitech Harmony. Spełnia swoją rolę bardzo dobrze a baza kodów do urządzeń , które może obsługiwać jest ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak w tych tunerach jest z dzieleniem sygnału karty na inne tunery w domu ??
konkretnie chodzi mi o nową kartę C+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='124765' date='08.10.2008, 10:25 ']Oj masz racje. Zapomnialem o Topfield. Faktycznie tuner malo popularny w Polsce ale faktycznie jeden z lepszych pod wzgledem jakosci obrazu.
Oni sa jednymi z pierwszych w technologii SAT. Zazwyczaj zapomina sie o ich tunerach ze wzgledu na cene, ktora nie nalezy do niskich w porownaniu z mozliwosciami.

Na samym ppoczatku testowalem Topfielda, Humaxa i Pace. To pierwsze firmy, ktore wprowadzily HD do tunerow SAT.

Pozdrawiam

braavoo[/quote]
A jak ocenisz Topfield 7720 HSCI ? Ponoć różnica (do modelu 7700) to tylko inny wyświetlacz (wyświetlanie jedynie nr kanału)i mniejsza obudowa (tylko srebrna ala niebrzydka) no i jak dla mnie ważne f - wejście i wyjście.No i cena niezła 699 zł.Rozumiem że tak jak przy 7700 obraz z 7720 będzie o niebo lepszy niż w fatalnym Philipsie 6201.Pzdr HDes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' post='124765' date='08.10.2008, 10:25 ']Oj masz racje. Zapomnialem o Topfield. Faktycznie tuner malo popularny w Polsce ale faktycznie jeden z lepszych pod wzgledem jakosci obrazu.
Oni sa jednymi z pierwszych w technologii SAT. Zazwyczaj zapomina sie o ich tunerach ze wzgledu na cene, ktora nie nalezy do niskich w porownaniu z mozliwosciami.

Na samym ppoczatku testowalem Topfielda, Humaxa i Pace. To pierwsze firmy, ktore wprowadzily HD do tunerow SAT.

Pozdrawiam
NO i już go mam - Topfield 7720 i wieczorem go podłączę :) pzdr HDes

Edytowane przez hdes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sądzę, że nie będzie wielkiej ( jeśli jakakolwiek ) różnicy skoro bebechy ma te same. Nie wiem tylko czy softy do niego będą pasowały ale sprawdzić zawsze można. Napisz jak się sprawuje to będzie ciekawa informacja dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seku35' post='124865' date='08.10.2008, 21:55 ']Sam tuner nic nie podzieli,tylko splitter z nowym softem![/quote]

No właśnie, chodzi mi jakie splitter najlepiej zastosować do nowej karty C+ z konkretnym
tunerem i drugim leciwym Pioneer BCT1730 lub Philipsem (tym małym srebrnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='125019' date='09.10.2008, 18:07 ']Sądzę, że nie będzie wielkiej ( jeśli jakakolwiek ) różnicy skoro bebechy ma te same. Nie wiem tylko czy softy do niego będą pasowały ale sprawdzić zawsze można. Napisz jak się sprawuje to będzie ciekawa informacja dla innych.[/quote]
Topfield 7720 oto On.Wyjąłem z pudła.Połączyłem z TV dostarczonym w komplecie kabelkiem hdmi.Włożyłem moduł.Załadowałem kartę C+ .Właczyłem oba urządzenia i ....bez zarzutu.Czas startu w miarę szybki.Wszystko działa. Lista C+ i Polsatu aktualna. Niekodowane programy HOT BIRD oraz ASTRY też działają.Nic się nie zawiesza.Nie nagrzewa.Nie wydaje dzwięków. Fonia z wizją idą w parze.Nic nie dzieje się przy przełaczaniu kanałów z SD na HD.Odbior SD nie jest wyśmienity ale więcej niż zadawalający.Ale też widać różnicę jakości nadawania w standardowej rozdzielczości na różnych stacjach.Niektóre niemieckie przekazy SD wyśmienite.Obraz HD bardzo dobry.Głebia kolorów i ostrość b.dobre.Jasność odpowiednia.Ogólnie obraz HD miodzio :) Dzwięk tęż bez zarzutu.Czas przełączania kanałów poniżej 1s.Pilot bez wodotrysków ale obługa intuicyjna.Epg przejrzyste.Możliwośc różnych edycji.Porównałem Topfielda z tunerem N-ki i Polsatu.Jakość SD N-ki chyba zbliżona,lecz nie miałem zbyt dużo czasu na ocenę.HD - N-ka zdecydowanie przegrywa.A Polsat to przy 7720 katastrofa.Myślę że 7720 wart jest swojej ceny z resztą nie wygórowanej.No ale niech trochę popracuje.
p.s. Jak dobrze,ze nie wziąłem Philips-a od C+... :) PZDR. HDes

Edytowane przez hdes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blass' post='124534' date='07.10.2008, 09:08 ']Czy ktoś weryfikował z jakimi modułami uniwersalnymi nowa karta cyfry działa (poza podanymi dedykowaną i aston)?[/quote]


T-rex 4.6 żadnych problemów

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hdes' post='125109' date='09.10.2008, 23:10 ']Topfield 7720 oto On.Wyjąłem z pudła.Połączyłem z TV dostarczonym w komplecie kabelkiem hdmi.Włożyłem moduł.Załadowałem kartę C+ .Właczyłem oba urządzenia i ....bez zarzutu.Czas startu w miarę szybki.Wszystko działa. Lista C+ i Polsatu aktualna. Niekodowane programy HOT BIRD oraz ASTRY też działają.Nic się nie zawiesza.Nie nagrzewa.Nie wydaje dzwięków. Fonia z wizją idą w parze.Nic nie dzieje się przy przełaczaniu kanałów z SD na HD.Odbior SD nie jest wyśmienity ale więcej niż zadawalający.Ale też widać różnicę jakości nadawania w standardowej rozdzielczości na różnych stacjach.Niektóre niemieckie przekazy SD wyśmienite.Obraz HD bardzo dobry.Głebia kolorów i ostrość b.dobre.Jasność odpowiednia.Ogólnie obraz HD miodzio :) Dzwięk tęż bez zarzutu.Czas przełączania kanałów poniżej 1s.Pilot bez wodotrysków ale obługa intuicyjna.Epg przejrzyste.Możliwośc różnych edycji.Porównałem Topfielda z tunerem N-ki i Polsatu.Jakość SD N-ki chyba zbliżona,lecz nie miałem zbyt dużo czasu na ocenę.HD - N-ka zdecydowanie przegrywa.A Polsat to przy 7720 katastrofa.Myślę że 7720 wart jest swojej ceny z resztą nie wygórowanej.No ale niech trochę popracuje.
p.s. Jak dobrze,ze nie wziąłem Philips-a od C+... :) PZDR. HDes[/quote]

Możesz sprawdzić jaki masz numer softu ? Zastanawiam się czy ze względu na te same bebechy softy pasują do 7700 i 7720.
Ten tuner ma z tyłu USB czyli poprzez pendrive możesz zmieniać softy. Dodatkowo pod USB można podłączyć zewnętrzny dysk do nagrywania. Takie funkcje są w 7700 - czy w 7720 również ? Czy próbował ktoś wgrać soft dla 7700 do 7720 i podłączył dysk zewnętrzny ? Bardzo jestem ciekaw ponieważ cena tego tunera jest całkiem ok i jeśli miałby te same funkcje co 7700 i działałyby te same softy to extra sprawa.
W softach dla 7700 jest coś takiego jak ustawienie rozdzielczości AUTO1 i AUTO2. Przy AUTO 1 Topfield uzyskuje bardzo dobrą jakość obrazu SD. Jest coś takiego w 7720 ?

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='125118' date='09.10.2008, 23:49 ']Możesz sprawdzić jaki masz numer softu ? Zastanawiam się czy ze względu na te same bebechy softy pasują do 7700 i 7720.
Ten tuner ma z tyłu USB czyli poprzez pendrive możesz zmieniać softy. Dodatkowo pod USB można podłączyć zewnętrzny dysk do nagrywania. Takie funkcje są w 7700 - czy w 7720 również ? Czy próbował ktoś wgrać soft dla 7700 do 7720 i podłączył dysk zewnętrzny ? Bardzo jestem ciekaw ponieważ cena tego tunera jest całkiem ok i jeśli miałby te same funkcje co 7700 i działałyby te same softy to extra sprawa.
W softach dla 7700 jest coś takiego jak ustawienie rozdzielczości AUTO1 i AUTO2. Przy AUTO 1 Topfield uzyskuje bardzo dobrą jakość obrazu SD. Jest coś takiego w 7720 ?[/quote]
Sorry,nie było mnie przez kilka dni.Soft jest stary z 2004r i trzeba go koniecznie zmienić.Chyba przez to nie mogę ustawić godziny i daty.Wraca do poprzedniej .Dziwne,że nie zmienia się automatycznie poprzez sygnał z transpondera satelity. Potwierdzam natomiast możliwość ustawienia AUTO1 lub AUTO2.Różnica jest.Dysku zewnętrznego nie próbowałem jeszcze podłączyć Pzdr. HDes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientowałeś się może czy od 7700 softy będą działały na nim ? Daj znać cokolwiek nowego się dowiesz. Za takie pieniądze tuner HD PVR Ready to gratka dla wielu. Nigdzie jednak nie znalazłem informacji czy na te tunki są osobne softy czy właśnie od 7700 będą pasowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Dreembox 7025+ super wstawiłem terabajtowy dysk, słuchanie radia z internetu, współpraca z komputerem, teraz funkcje internetowego radia przejął Onkio 906, i jedynie czego mi brakuje to opcji HD w tunerze, widzę że coraz więcej filmów i programów jest w HD i ma sens rozszerzenie abonamentu o opcje HD(mam teraz full pakiet Cyfry)

Mam pytania,

czy istnieje możliwość wypożyczania filmów na innych dekoderach niż cyfry?

czy można skopiować je na inny dysk niż w urządzeniu nagranym, np dysk sieciowy, komputerowy?

Ponieważ cena nowego dreama 8000 jest kosmiczna, a ten mniejszy ma jedną głowice, czy w trakcie nagrywania na jednym dekoderze można by oglądać na innym?

Przydała by się możliwość oglądania filmów przez sieć, teraz oglądamy przez siec bezprzewodową na laptopie za pomocą VCL media player, super program na Mac i inne systemy.

Pozdrawiam <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytania,

czy istnieje możliwość wypożyczania filmów na innych dekoderach niż cyfry?

czy można skopiować je na inny dysk niż w urządzeniu nagranym, np dysk sieciowy, komputerowy?

Ponieważ cena nowego dreama 8000 jest kosmiczna, a ten mniejszy ma jedną głowice, czy w trakcie nagrywania na jednym dekoderze można by oglądać na innych.

Korzystanie z usługi VOD jest możliwe tylko na dekoderach dedykowanych od operatora. W takim przypadku kopiowanie nagranego materiału na inny dysk nie jest możliwe. Ktoś się już bawił z nbox recorderem z mizernym skutkiem. Po zerwaniu plomb i wymontowaniu dysku okazało się, że jest zaszyfrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w moim przypadku kupowanie nowego tunera jest bez sensu, skoro nie mozna korzystać z wypożyczalni, niedługo kończy się umowa i wezne to dedykowane badziewko, bardzo dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...