Skocz do zawartości
hdes

Tuner HD dla Cyfry plus Cyfrowy Polsat i N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pragnę pozdrowić wszystkich HD - Maniaków :) To mój pierwszy post.Nie wiem czy się nie powtarzam.Przyznaję(jest tego b.dużo)wszystkiego nie przeczytałem. Stanąłem przed problemem wymiany fergusona sd na którym oglądam C+ na jakiś model urządzenia HD.Cyfra dedykuje abonentom Philipsa 6201 który ma nie najlepsze recenzje.Odbieram też programy z Cyfrowego Polsatu i N-kę,przy czym ważne jest dla mnie aby nowy (HD) tuner posiadał też wejście i wyjście f-ki z mocnym sygnałem, ponieważ przesyłać przez niego będę sygnał do pozostałych tunerów.Ważne aby przepuszczał sygnał także w pozycji stand by,bo wtedy działać może inny tiuner.Nie musi być Hight End, cena kilkuset złotych to wszystko co chcę wydać.Nie mniej zależy mi naprzyzwoitej jakości SD oraz dżwięku (wyjście do kina domowego).W miarę szybkim przełączaniu kanałów i możliwości edycji listy.Funkcja nagrywania HD nie potrzebna i dostęp do internetu też.To już mam oddzielnie.Odbieram też niekodowane programy z Hotbird i Astry. To wszystko ma pracować z telewizorem full HD Sharp 52X20E. No i co poradzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz kupić Fergusona HF8800 HD (750 zł) lub HF8900 HD (930 zł).Praktycznie różną się tylko tym,że pierwszy nie ma wejścia USB a drugi ma dwa.Jakość odbioru SD przeciętna,HD trochę lepsza.Bez problemu odtwarzają C+ oraz CP przez moduł CI.Odradzam natomiast przepuszczanie przez te tunery sygnału do drugiego dekodera.Na dłuższą metę grozi to spaleniem głowicy (dane od dystrybutora-serwisu).Jest to tańsza wersja.
Trochę droższa to Kathrein UFS910 HD (obecnie staniał do 1100 zł),bardzo dobra jakość SD i HD,stabilny soft (Linux).Możliwość odbioru C+ i CP przez moduły (do C+ Aston 2.18 za 300 zł lub dedykowany C+ 175 zł).Tuner nie posiada wejścia na kartę.Nie wiem jak się zachowuje przy przepuszczaniu sygnału na do innego tunera,ale chyba bezpieczniejszym rozwiązaniem na dłuższą metę jest zamiana konwerterów na Twiny (50 zł/szt.).Masz wtedy dwa kable i po kłopocie.
Co do audio,to wszystkie te modele mają wyjście optyczne do amplitunera oraz oczywiście HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marcus64' post='124318' date='05.10.2008, 19:04 ']Możesz kupić Fergusona HF8800 HD (750 zł) lub HF8900 HD (930 zł).Praktycznie różną się tylko tym,że pierwszy nie ma wejścia USB a drugi ma dwa.Jakość odbioru SD przeciętna,HD trochę lepsza.Bez problemu odtwarzają C+ oraz CP przez moduł CI.Odradzam natomiast przepuszczanie przez te tunery sygnału do drugiego dekodera.Na dłuższą metę grozi to spaleniem głowicy (dane od dystrybutora-serwisu).Jest to tańsza wersja.
Trochę droższa to Kathrein UFS910 HD (obecnie staniał do 1100 zł),bardzo dobra jakość SD i HD,stabilny soft (Linux).Możliwość odbioru C+ i CP przez moduły (do C+ Aston 2.18 za 300 zł lub dedykowany C+ 175 zł).Tuner nie posiada wejścia na kartę.Nie wiem jak się zachowuje przy przepuszczaniu sygnału na do innego tunera,ale chyba bezpieczniejszym rozwiązaniem na dłuższą metę jest zamiana konwerterów na Twiny (50 zł/szt.).Masz wtedy dwa kable i po kłopocie.
Co do audio,to wszystkie te modele mają wyjście optyczne do amplitunera oraz oczywiście HDMI.[/quote]
Dzieki b. za szybką odpowiedz.Kathrein do mnie przemawia mimo ze troche drozej.Co do przepuszczenia sygnalu to zrobil to dla mnie technik z profesjonalnej firmy z autoryzacja c+ i cp i jeszcze podlutowal specjalnego swicha z malym kabelkiem do scarta zeby wszystkie tunery dzialaly.Dostalem papier i gwarancje.Ciekawe, powinien mnie uprzedzic o konsekwencjach takiego podlaczenia.Napewno ich zapytam o to ryzyko,bo to troche robia mnie w araba.Co zrobie jak spala mi sie wszystkie 3 tunery?A konwertery mam i to 4, tylko okablowania (teraz 1 przewod) nie chce robic (no moze przy jakims remoncie)bo u mnie to 2 pietra i trzeba by sporo kabla po wierzchu pociagnac albo niszczyc sciany i sufity, malowanie...Okablowanie mam po kims kto nie myslal perspektywicznie.Jeszcze raz dziekuje za rade ,przyjrze sie temu kathreinowi. PZDR,HDes Edytowane przez hdes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem,co masz na myśli pisząc o jakimś specjalnym kabelku do scarta.I to wykonanym przez autoryzowaną firmę.Musisz wiedzieć,że każda ingerencja w taki sprzęt,podłączanie samoróbek (nawet przez technika z autoryzacją) powoduje natychmiastową utratę gwarancji producenta.W razie awarii tuner zanosisz do autoryzowanego serwisu a nie instalatora.
Z tego,co się orientuję,to w branżowych sklepach tv-sat są odpowiednie multiswitche z homologacją,ale to już wydatek kilkuset zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na chwile obecna masz do wyboru Ferguson 8900-Kathrein ufs 910-IPBox9000HD.

Wybor nalezy do Ciebie. Niestety ciezko jest na chwile obecna doradzic co wybrac, zalezy od tego czego oczekujesz od tunera. Najdrozszy jest IPBox najtanszy Ferguson. IPBox ma 2 glowice. Kathrein nie ma uniwersalnego czytnika CI.
Moze poczekaj jeszcze chwile jak Kathrein wypusci nowy model z 2-ma glowicami (koniec roku 2008).

Zaden z tunerow nie ma pelnej przelotki. Wiec moze lepiej poczytaj o unicable lub podobnych technikach.
Tunera Cyfry HD nie polecam, szczegolnie z HDD. Wersja z HDD odpala sie bardzo dlugo i nie zachowuje sie jak dla mnie poprawnie.
I niech nikt mi nie pisze, ze to wina zamontowanego dysku, bo w DM800 nawet jak dysk jest w stanie czuwania to odpala sie bardzo szybko.

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Mam pytanie:
Czy znacie tuner Echolite DSB 791?
Czy jest taki sam tuner tylko odbierający w HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mkki' post='124467' date='06.10.2008, 19:46 ']Witam
Mam pytanie:
Czy znacie tuner Echolite DSB 791?
Czy jest taki sam tuner tylko odbierający w HD?[/quote]
Nie znamy bo nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marcus64' post='124364' date='05.10.2008, 23:02 ']Nie bardzo rozumiem,co masz na myśli pisząc o jakimś specjalnym kabelku do scarta.I to wykonanym przez autoryzowaną firmę.Musisz wiedzieć,że każda ingerencja w taki sprzęt,podłączanie samoróbek (nawet przez technika z autoryzacją) powoduje natychmiastową utratę gwarancji producenta.W razie awarii tuner zanosisz do autoryzowanego serwisu a nie instalatora.
Z tego,co się orientuję,to w branżowych sklepach tv-sat są odpowiednie multiswitche z homologacją,ale to już wydatek kilkuset zł.[/quote]
Witam. No gosc dolutowal taki ok.15cm dlugosci kabelek(ok.1mm grubosci)który laczy dodatkowo ta kostke rozdzielajaca sygnal z jakims odpowiednim zabkiem wtyczki euroscart wetknietej do nastepnego tunera(ma to chyba zapewnic sterowanie.Nie ingerowal w same tunery.Nie wiem czy koniecznie ale dzialalaja wszystkie tunery pod warunkiem ze tylko jeden jest wlaczony.Jeszcze raz dziekuje za pomoc.Moze jutro podjade do firmy Kathrein na ul.Bokserska 64 w Warszawie i przyjrze sie temu sprzetowi.Pzdr HDes Edytowane przez hdes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' post='124400' date='06.10.2008, 10:31 ']Na chwile obecna masz do wyboru Ferguson 8900-Kathrein ufs 910-IPBox9000HD.

Wybor nalezy do Ciebie. Niestety ciezko jest na chwile obecna doradzic co wybrac, zalezy od tego czego oczekujesz od tunera. Najdrozszy jest IPBox najtanszy Ferguson. IPBox ma 2 glowice. Kathrein nie ma uniwersalnego czytnika CI.
Moze poczekaj jeszcze chwile jak Kathrein wypusci nowy model z 2-ma glowicami (koniec roku 2008).

Zaden z tunerow nie ma pelnej przelotki. Wiec moze lepiej poczytaj o unicable lub podobnych technikach.
Tunera Cyfry HD nie polecam, szczegolnie z HDD. Wersja z HDD odpala sie bardzo dlugo i nie zachowuje sie jak dla mnie poprawnie.
I niech nikt mi nie pisze, ze to wina zamontowanego dysku, bo w DM800 nawet jak dysk jest w stanie czuwania to odpala sie bardzo szybko.

Pozdrawiam

braavoo[/quote]
Dzieki za post.OK sprawdze tez IPBox-a.Podjade do Kathrein-a to zapytam o nowy model.to powiem czego sie dowiedzialem.Unicable ? Poczytam.A wlasnie jestem po rozmowie z kumplem ktory od kilku dni wymienil juz 3 Syfrowe philipsy i wszystkie do kitu.Albo zle widac albo sie zawiesza albo nie ma dzwieku i zawsze problemy przy przelaczeniu z SD na HD i odwrotnie Poczekam az mu rece opadna :) i pomysli o innej koncepcji.Pzdr HDes

Edytowane przez hdes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hdes' post='124475' date='06.10.2008, 20:13 ']Witam. No gosc dolutowal taki ok.15cm dlugosci kabelek(ok.1mm grubosci)który laczy dodatkowo ta kostke rozdzielajaca sygnal z jakims odpowiednim zabkiem wtyczki euroscart wetknietej do nastepnego tunera(ma to chyba zapewnic sterowanie.Nie ingerowal w same tunery.Nie wiem czy koniecznie ale dzialalaja wszystkie tunery pod warunkiem ze tylko jeden jest wlaczony.Jeszcze raz dziekuje za pomoc.Moze jutro podjade do firmy Kathrein na ul.Bokserska 64 w Warszawie i przyjrze sie temu sprzetowi.Pzdr HDes[/quote]
Po prostu technik zrobił zwrotkę na zasilanie,dlatego co najmniej jeden musi być włączony.Podtrzymuję to,co napisałem wyżej.Na dłuższą metę jest to niezdrowe dla tunera.Co do Kathreina,to najtaniej znalazłem [u][url="http://www.sklep.vipsat.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=3&zenid=9af7cb63d34150ca773fabd0135b6302"]tu[/url][/u].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marcus64' post='124484' date='06.10.2008, 19:34 ']Po prostu technik zrobił zwrotkę na zasilanie,dlatego co najmniej jeden musi być włączony.Podtrzymuję to,co napisałem wyżej.Na dłuższą metę jest to niezdrowe dla tunera.Co do Kathreina,to najtaniej znalazłem [u][url="http://www.sklep.vipsat.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=3&zenid=9af7cb63d34150ca773fabd0135b6302"]tu[/url][/u].[/quote]
Dzieki.szybki jestes.Cena b. dobra.Jest tez IPBox(polecany przez braavoo) to sobie i o nim poczytam tyle ze jest drozszy.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hdes' post='124483' date='06.10.2008, 19:25 ']Dzieki za post.OK sprawdze tez IPBox-a.Podjade do Kathrein-a to zapytam o nowy model.to powiem czego sie dowiedzialem.Unicable ? Poczytam.A wlasnie jestem po rozmowie z kumplem ktory od kilku dni wymienil juz 3 Syfrowe philipsy i wszystkie do kitu.Albo zle widac albo sie zawiesza albo nie ma dzwieku i zawsze problemy przy przelaczeniu z SD na HD i odwrotnie Poczekam az mu rece opadna :) i pomysli o innej koncepcji.Pzdr HDes[/quote]
Musisz wiedzieć,że lepszy jest przeciętny dekoder niezależny niż jakikolwiek dedykowany przez operatora.Oczywiście nie dotyczy to n-ki,gdzie tunery są sparowane z kartą,poza tym nbox recorder zapewnoa całkiem przyzwoitą jakość.
Strategia sprzedaży C+,CP i N nastawiona jest na masowego klienta,decydującym kryterium jest cena a nie jakość.Zauważ,że obecnie wszyscy operatorzy oferują w promocjach dekodery na własność za niewielkie pieniądze - w rzeczywistości,pomijając opłaty abonamentowe,są one warte jeszcze mniej.na pewno do nich nie dopłacają.Mam kilku kolegów,którzy już obrośli w kilka gó..o wartych pudełek.
Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest sprzęt niezależny,z możliwością programowania (Linux),z dwoma slotami na moduły CI (slot na kartę też nie zaszkodzi,chociaż gdy jest załadowana karta z modułem i sama karta to trochę spowalnia odczyt przez moduł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec proszę znających się na rzeczy forumowiczów o subiektywne rankingi tunerów
Kryteria: HD, HDD (nagrywanie jednego kanału oglądanie drugiego) rozdzielanie sygnału
karty na inne tunery (jakie urządzenie do konkretnego modelu najlepiej zastosować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marcus64' post='124497' date='06.10.2008, 20:19 ']Musisz wiedzieć,że lepszy jest przeciętny dekoder niezależny niż jakikolwiek dedykowany przez operatora.Oczywiście nie dotyczy to n-ki,gdzie tunery są sparowane z kartą,poza tym nbox recorder zapewnoa całkiem przyzwoitą jakość.
Strategia sprzedaży C+,CP i N nastawiona jest na masowego klienta,decydującym kryterium jest cena a nie jakość.Zauważ,że obecnie wszyscy operatorzy oferują w promocjach dekodery na własność za niewielkie pieniądze - w rzeczywistości,pomijając opłaty abonamentowe,są one warte jeszcze mniej.na pewno do nich nie dopłacają.Mam kilku kolegów,którzy już obrośli w kilka gó..o wartych pudełek.
Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest sprzęt niezależny,z możliwością programowania (Linux),z dwoma slotami na moduły CI (slot na kartę też nie zaszkodzi,chociaż gdy jest załadowana karta z modułem i sama karta to trochę spowalnia odczyt przez moduł).[/quote]
Tak... Wiem juz napewno ze nie wezme od C+ dekodera. Nawet gdyby byl za darmo.Nie bede sie denerwowal zlym dzialaniem i tragicznym obrazem.Ijeszcze mial bym za to placic dzierzawe...Wole nie ogladac programow hd tej platformy do czasu zakupu czegos zadowalajacego.A swoja droga czy nie ma bata (jakiegos urzedu)ktory zobligowal by np C+ do poprawy jakosci swojego produktu ? HDes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś weryfikował z jakimi modułami uniwersalnymi nowa karta cyfry działa (poza podanymi dedykowaną i aston)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='suchydry' post='124513' date='06.10.2008, 22:16 ']Wiec proszę znających się na rzeczy forumowiczów o subiektywne rankingi tunerów
Kryteria: HD, HDD (nagrywanie jednego kanału oglądanie drugiego) rozdzielanie sygnału
karty na inne tunery (jakie urządzenie do konkretnego modelu najlepiej zastosować)[/quote]
Proszę bardzo.Oto mój subiektywny ranking:
1.Dreambox DM800 - HD i SD najlepsze z możliwych,nagrywanie na HDD (wewnętrzny) bezproblemowe,oglądanie podczas nagrywania - możliwe z tego samego transpondera.Bardzo szybkie przełączanie kanałów,dostępność i ciągły rozwój softów (Linux).
2.Karhrein UFS910 - HD i SD bardzo dobre,nagrywania nie sprawdzałem ale czytałem,że nie ma z tym problemów,stabilny soft,wolne przełączanie kanałów (karta w module),Linux.
3.Ferguson HF8900 - HD dobre,SD przeciętne,problemy z nagrywaniem na zewn.HDD,zapis w dosyć "egzotycznym" formacie tp0.W konfiguracji karta C+ i CP z modułem wolne przełączanie kanałów z CP.Dosyć duża dostępność alternatywnych softów w sieci.
Co do dzielenia sygnału z jednej karty,to w to się akurat nie bawiłem ale wiem,że nowe splitery przewodowe z najnowszym softem radzą sobie dobrze przy wszystkich tych dekoderach,z bezprzewodowymi jest dużo gorzej.Nie jest to spowodowane softem tunera,lecz nową kartą C+.
Jeszcze raz podkreślam subiektywność mojej oceny - te tunery miałem i testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hdes' post='124528' date='07.10.2008, 06:54 ']Tak... Wiem juz napewno ze nie wezme od C+ dekodera. Nawet gdyby byl za darmo.Nie bede sie denerwowal zlym dzialaniem i tragicznym obrazem.Ijeszcze mial bym za to placic dzierzawe...Wole nie ogladac programow hd tej platformy do czasu zakupu czegos zadowalajacego.A swoja droga czy nie ma bata (jakiegos urzedu)ktory zobligowal by np C+ do poprawy jakosci swojego produktu ? HDes[/quote]
To nie tylko problem C+.Niedopracowane sprzętowo i programowo dekodery są we wszystkich platformach.Poszukaj sobie na forum - są całe działy o problemach ze sprzętem TV-SAT.Wszystko działało jako tako,gdy nie było HD,ludzie nie chcieli nagrywać i mieli zwykłe kineskopowe telewizory.Teraz zaś,gdy na przeciętnym LCD widać wszelkie niedoskonałości sygnału a technologia HD jeszcze to pogłębiła,operatorzy na siłę dostosowują ofertę do oczekiwań rynku.Tylko jak zwykle decyduje cena - musi być stosunkowo niska,żeby produkt się sprzedał,bo niezależny dekoder HD kosztuje od 700 zł wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj ranking tunerow:
1) DM800HD
plusy
-szybkosc przelaczania kanalow-rownież HD po ostatniej poprawce,
-nagrywanie na HDD materialu o dowolnej dlugosci w jeden plik, mozna jednoczesnie nagrywac kilka stacji HD ale z tego samego transpondera
-ostry obraz-najlepiej widac na napisie FilmBox HD-czesc "Film.." kazda litera widoczna osobno,
-wsparcie softwerowe zapalencow,
-mala skrzyneczka ale posiadajaca bardzo wiele (mozna rowniez zamontowac do niej HDD 2,5cala)
-swietnie wspolpracuje z zewnetrznymi HDD po zlaczu eSATA :-)
-linux i wszystko co z tym zwiazane (open source)

minusy
-jedna glowica
-jeden uniwersalny czytnik kart
-brak kieszenie na moduly CI
-maly wyswietlacz ale OLED :-)
-wysoka temperatur pracy
-tuner dedykowany tylko znawcom (dla przecietnego Kowalskiego zakupiony tuner po odpaleniu i wlozeniu dowolnej karty dostepnego w Polsce operatora nic nie zagra)

2) Kathrein and IPBox

obraz zarowno na SD jak i HD porownywalny ale za bardzo rozjasniony w porownaniu z DM800

plusy
-kieszenie na moduly CI
-duze wsparcie zapalencow do rozwoju softwarowego (w przypadku IPBox firma AbCom czynnie wspolpracuje z uzytkownikami sprzetu-tak trzymac)
-dwie glowice (tylko IPBox9000)
-estetyka wykonania
-w przyszlosci (Enigma-open source)
-tuner zarowno dla zwyklego Kowalskiego jak rowniez dla edukatora

minusy
-wolne przelaczanie kanalow HD i czeste zwieszania w przypadku pracy z modulami CI
-czeste zawieszanie w przypadku pelnego wykorzystywania odtwarzania i nagrywania z wykorzystaniem obu glowic DVB-S2 (prace trwaja)
-za bardzo rozjasniony obraz na HD
-konieczna b.duza ostroznosc przy wgrywaniu z nosnikow zewnetrznych softu do tunera (Kathrein-mozna niezle namieszac jak sie nie wie co i jak)


Ferguson

plusy
-bardzo ciekawy Design, szczegolnie nowy pilot :-)
-czytnik uniwersalny oraz kieszenie na moduly CI

minusy
-wolne przelaczanie kanalow
-kiepski graficznie soft
-1 glowica
-problematyczna wspolpraca z modulami CI

Ciekaw jestem co przedstawia nam na gwiazdke producenci sprzetu.

Nowy Kathrein ufs922 (dwie glowice)
Nowy IPBox
Nowy DM8000 (sprzet masakrycznie drogi ale mozliwosci nieprzecietne). Zrezygnowalem z zakupu wersji beta ze wzgledu na zapisy w kontrakcie jaki trzeba podpisac zanim sie go dostanie. Na DM800 juz dzialaja pliki *.mkv i mozna zobaczyc poszarpany ale obraz z Blu-Ray :-)


Przestroga

DM800 i DM8000 to sprzet tylko dla zapalencow. Jesli nie znasz podstaw linuxa i nie wiesz co ten sprzet potrafi to nie kupuj. Mozesz dostac gesiej skorki :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja tez dorzucę kilka słów...

Miałem już u siebie n-boxa, Kathreina i Topfielda TF7700. Obraz po HD (zreszta i SD to jest taka sama kolejność) to Topfield, Kathrein i .. przerwa ... nbox.

Topfield ma już w miare dopracowany soft (nie linuxowy) - i obraz jest naprawdę bardzo dobry (52"). Ma możliwość podłąaczenia HDD zewnętrznego.

A Kathrein mnie zniechęcił dokładnie tym co napisał bravoo - sprzęt dla znających linuxa mimo poprawnego obrazu SD i baardzo dobrego HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj masz racje. Zapomnialem o Topfield. Faktycznie tuner malo popularny w Polsce ale faktycznie jeden z lepszych pod wzgledem jakosci obrazu.
Oni sa jednymi z pierwszych w technologii SAT. Zazwyczaj zapomina sie o ich tunerach ze wzgledu na cene, ktora nie nalezy do niskich w porownaniu z mozliwosciami.

Na samym ppoczatku testowalem Topfielda, Humaxa i Pace. To pierwsze firmy, ktore wprowadzily HD do tunerow SAT.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='124765' date='08.10.2008, 11:25 '].... Zazwyczaj zapomina sie o ich tunerach ze wzgledu na cene, ktora nie nalezy do niskich ...[/quote]

Teraz to juz jest niecałe 1000pln a u sąsiadów jeszcze mniej - a i soft stabilniejszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpisuję się pod tym co napisał braavoo odnośnie tunerów HD ze szczególnym naciskiem na te linuksowe.
Dodam tylko,że w mojej topliście jest jeszcze miejsce dla Technisata DigiCorder HD S2.Zalety:dwie głowice,bardzo dobra jakość HD i SD,doskonały design oraz pilot w nowej wersji,działa od razu po wyciągnięciu z pudełka.Wady:cena,brak softów alternatywnych,wolne przełączanie kanałow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja do tej pory mam Topfielda TF7700 + Aston 2.18 + Dysk zewnętrzny 500GB + najnowszy soft i każdemu mogę z czystym sumieniem go polecić.
To był wraz z Humaxem 2000 chyba pierwszy tuner HD na naszym rynku. DO tej pory Topfield wypuścił już kilkanaście upgradów softu ale czekamy oczywiście na ten najwazniejszy ( jeśli się rzeczywiscie spełnią ich zapowiedzi ) - obsługujący MHW dla Cyfry. Wtedy będzie działał dokładnie tak samo jak tuner C+ w sferze EPG itp natomiast użytkowo i jakością obrazu bije je na głowę. Dla mnie to jak na tą chwilę jeden z najlepszych tunerów pomimo, iż jak na technikę satelitarną i HD to właściwie już "klasyka". Żaden Humax ( no może pomijając iCorda ) i Ferdek nie dorasta mu do pięt. Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie.
Zachęcony dobrym działaniem Topka i jego stabilnością działania z różnymi modułami zastanawiam się nad kupnem Topfielda TF7710HD PVR 250GB. Może troszkę dysk za mały jak na teraźniejsze potrzeby ale za to stabilny , konkretny tuner do oglądania, nagrywania bez niepotrzebnych wodotrysków. Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TOPFIELD jaki twardy dysk polecasz do tego tunera,cichy i funkcjonalny?Może coś odrazu do sieci.
Cena raczej nie gra roli.
Gdzie można nabyć nowego pilota do TF-7700 HSCI Edytowane przez seku35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4625&st=280"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4625&st=280[/url]

W tym topicu masz wszystko co dotyczy tego tunera. Dyski, piloty, softy , itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...