Jump to content
Sign in to follow this  
BoDeX

A T A K__Ś M I E C I A R Z Y__N A__F O R U M ....

Recommended Posts

[quote name='BoDeX' post='123668' date='02.10.2008, 14:20 ']a IP śmieciarzy poblokować !!![/quote]
Zblokowałem na milion dni wtedy przestaje spam dochodzic. A pozatym usunałem teraz około 30 takich syfów!! Najgorsze jest to że musze sie logowac za kazdym razem. Narazie widze ze jest spokoj ze spamem ciekawe na jak długo...!

no jednak nie na długo :)

Zrobi sie nam portal .... edukacyjny ! :)

Ehhh, że też nie ma na tych kmiotów sposobu... A możeby tak namierzyć i postraszyć?

Pozdrowienia
Tomek

[quote name='BoDeX' post='123679' date='02.10.2008, 14:39 ']no jednak nie na długo :)

Zrobi sie nam portal .... edukacyjny ! :)[/quote]
Najgorsze jest to ze jeden mi zostal a tam nie mam opcji moderowania. A widze ze z modów nikogo nie ma!

nie ma rejestracji na tokeny czy jak to się nazywa, te obrazki z cyframi, literkami itd? tego boty nie powinne przeskoczyć.

[quote name='BoDeX' post='123679' date='02.10.2008, 14:39 ']no jednak nie na długo :)

Zrobi sie nam portal .... edukacyjny ! :)[/quote]
BodeX widze ze jestes modem i masz dostep tutaj by to usunac [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12868"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12868[/url] !!

[quote name='austrian' post='123692' date='02.10.2008, 15:16 ']BodeX widze ze jestes modem i masz dostep tutaj by to usunac [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12868"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12868[/url] !![/quote]

Nie w każdym dziale mam uprawnienia, ale robię co mogę .... :)

Ja proszę o spokój, ztcw Spanner robi coś się da, ale na razie jest cienko. Zostały najnowsze poprawki zainstalowane, ale najwyraźniej ktoś napisał bardzo sprytny algorytm. To jest problem globalny i dotyczy wszystkich for na enginie I.P. Board.
Nie da się tego poblokować po IP bo tego typu ataki przeprowadzane są z komputerów zombie. Na razie zostaje ręczne usuwanie i czekanie na łatkę.

PS. Obrazki z cyferkami można obejść w baaardzo prosty sposób: kilku vietnamczyków przez komputerami, boty robią wszystko automatycznie a chińczyki tylko wklepują literki z obrazków. I dzięki internetowi, zamówienie może być z Niemiec, firma wykonująca zamówienie z Rosji, komputery zombie w Brazylii, odczytywanie kodów w Vietnamie a atakowane forum w Polsce :)

Edited by maxiuca

obrazki z literkami mozna zamienić czymś innym o niebo lepszym

Weryfikacje prowadzić pytaniem zadanym PO POLSKU np "WPISZ SŁOWNIE ILE JEST SZEŚĆ DODAĆ DZIESIĘĆ ?" odp powinna być SZESNAŚCIE
albo - "JAKA JEST TRZECIA PORA ROKU ?" - odp JESIEŃ /z silnym wskazaniem na polskie znaki diakrytyczne/
żaden bot ani żółtek nie ma szans Edited by mobor

[quote name='mobor' post='123713' date='02.10.2008, 17:20 '].... Weryfikacje prowadzić pytaniem zadanym PO POLSKU np "WPISZ SŁOWNIE ILE JEST SZEŚĆ DODAĆ DZIESIĘĆ ?" odp powinna być SZESNAŚCIE ....[/quote]

Dobry pomysł. To jest też bardzo dobry sposób aby odfiltrować dzieci neostrady, które nie będą znać odpowiedzi na pytanie "ile jest sześć dodać dziesięć" :). Chociaż trudność pytania można by nieco podnieść, wprowadzając mnożenie i dzielenie.

Edited by SlawekR

:) już samo zastosowanie w odpowiedzi literki " Ź " odfiltrowałoby obcych , ale także wielu "geniuszy klawiatury" :)

W wersji hardcore można wprowadzić coś z suwakiem logarytmicznym ... :)

Niestety jest problem globalny : ( Kurde : ( Wgraliśmy łatę od IPB [url="http://forums.invisionpower.com/index.php?showtopic=277539"]http://forums.invisionpower.com/index.php?showtopic=277539[/url] i nadal się to dzieje. Musimy czekać na update : /

Dziękuję za pomoc bo masakra jest : /

No to do roboty Panowie , bo znów się zaczęło .... :)

nic nie pomogą łaty które będą uzywali wszyscy na swiecie. Trzeba wprowadzić lokalne rozwiązanie /np te o ktorym pisałem wyzej/ - inaczej bedziemy się kręcić w kółko

Innym rozwiazaniem jest np 30 dniowy ban na pisanie postów przez nowozarejestrowanych Edited by mobor

Faktycznie, straszny syf :). Co mogłem to usunąłem, a konto zablokowałem.

Na tej platformie wprowadzenie własnych rozwiązań chyba nie jest możliwe - można jedynie producentowi zasugerować wprowadzenie
nowego , lepszego , antybotowego sposobu rejestracji ( pytanie - odpowiedż , bez cyferek )

lepiej zmieniac haslo

przy blokadzie konta lub usunieciu bedzie sie rejestrowalo ponownie

Cóż, ja mogę działać tylko w ramach posiadanych uprawnień. Jedno co mogę zrobić to zablokować mu postowanie, co też uczyniłem żeby kolejnych syfów nie rozprzestrzeniał.

Bloki nic nie dają. Za każdym razem jest inne ip i inne konto. Czekamy na update a tak tylko czuwanie i kasowanie.

Wyszedł update. Wieczorem zrobimy instalke. Uf mam nadzieje ze to będzie koniec problemow.