Skocz do zawartości
miro79

Zdecydowałem sie na UPC cyfrowo

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na UPC cyfrowe ponieważ otrzymałem propozycję do końca lutego 20 zł za pakiet max plus dekoder bez HD i HDD. Po tygodniu oglądania muszę przyznać że jakość obrazu i dźwięku jest o niebo lepsza niż przy analogu. Nawet TVP 1 i TVP2 zaskoczyły mnie jakością. Dekoder sprawuje się nieźle, wygląd spoko, pilot zakodowałem na kino samsunga i tv panasonic, teraz wszystko pod jednym pilotem co daje niesamowity komfort, trochę wolny ale to kwestia przyzwyczajenia, poza tym jak oglądam telewizję tzn że nigdzie się nie spieszę :) .. Na koniec dodam że jeśli przedłużę umowę to bez HD i Nagrywarki uważam że z taką jakością obrazu i dźwięku nie ma sensu wydawać 100 zł. PS pracownik UPC zapowiedział fajne promocje już od grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym to oglądasz ale to nie ta liga w porównaniu z jakimkolwiek tunerem satelitarnym.No i ta TVP 1 i 2,która zaskakuje jakością :) ,bardzo ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie każdy musi brać tuner satelitarny. ja mam upc bo od razu mam i neta 10Mbit/s i to mnie akurat bardziej kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='denver666' post='123698' date='02.10.2008, 14:41 ']nie każdy musi brać tuner satelitarny. ja mam upc bo od razu mam i neta 10Mbit/s i to mnie akurat bardziej kręci.[/quote]
Zawsze możesz wziąć z kablówki samego neta (ja tak mam),tylko trochę drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, można wziąć wszystko :) akurat u mnie było tak, że tv to praktycznie dostałem za 50% a że tv i tak nie oglądam to już ja wziąłem żeby panna miała od czasu do czasu do pooglądać. ja swoje tv wykorzystuje do ps3 i filmów hd na ps3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Około 145 zł za max z nagrywarką i hd + net 10mbit. Jedyny minus to mało programów hd a tak jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marcus64' post='123694' date='02.10.2008, 15:24 ']Nie wiem na czym to oglądasz ale to nie ta liga w porównaniu z jakimkolwiek tunerem satelitarnym.[/quote]
A czemu niby nie ta liga? Ten sam sygnał z tych samych transponderów często jest nadawany. Ba, jeżeli kablarz sygnał bierze z dosyłu to może dać wiele wyższy bitrate niż operator saterlitarny.

[quote name='marcus64' post='123694' date='02.10.2008, 15:24 ']No i ta TVP 1 i 2,która zaskakuje jakością :( ,bardzo ciekawe.[/quote]
No i znowu zapytam: a czemu nie? TVP tak samo jak inne stacje nadaje filmy z cyfrowych magnetowidów, ma coraz więcej cyfrowym kamer w studiach i cyfrowym camcorderów. Jeżeli biorą sygnał z ich dosyłu na Astrze i nie przekompresowują go jak to robiła N, to efekt może być całkiem niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='123887' date='03.10.2008, 12:44 ']..............
No i znowu zapytam: a czemu nie? TVP tak samo jak inne stacje nadaje filmy z cyfrowych magnetowidów, ma coraz więcej cyfrowym kamer w studiach i cyfrowym camcorderów. Jeżeli biorą sygnał z ich dosyłu na Astrze i nie przekompresowują go jak to robiła N, to efekt może być całkiem niezły.[/quote]


Jeśli biorą..... A cały sęk w tym właśnie, że providerzy kablowi idą po najmniejszej linii oporu i biorą sygnał jak leci "hurtem" z jednego źródła, czyli od jednego providera satelitarnego. Przynajmniej tak było wcześniej w UPC, o czym można się było przekonać przy bardzo złej pogodzie, na wszystkich kanałach pojawiało się dobrze znane menu tunera jednego z dostawców satelitarnych.

Tak że nie liczyłbym na osobny dosył, skoro można wziąć sygnał od tego samego dostawcy, co się bierze większość kanałów, to po co sobie komplikować życie i narażać się na większe koszty.

A jakość, cóż tam jakość. Jakość jest "cyfrowa" przecież :). Kto by się tam przejmował takimi fanaberiami jak bitrate, rekompresje i tym podobne dyrdymały.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh niestety u mnie w miescie nie ma jeszcze UPC cyfrowego...Co doradzacie Czekac?? Czy wziasc multipakiet tp i zamienic sie ze starymi (w drugim pokoju jest N ) szkoda ze ta neostrada jest taka lipna 1Mb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='123887' date='03.10.2008, 12:44 ']A czemu niby nie ta liga? Ten sam sygnał z tych samych transponderów często jest nadawany. Ba, jeżeli kablarz sygnał bierze z dosyłu to może dać wiele wyższy bitrate niż operator saterlitarny.


No i znowu zapytam: a czemu nie? TVP tak samo jak inne stacje nadaje filmy z cyfrowych magnetowidów, ma coraz więcej cyfrowym kamer w studiach i cyfrowym camcorderów. Jeżeli biorą sygnał z ich dosyłu na Astrze i nie przekompresowują go jak to robiła N, to efekt może być całkiem niezły.[/quote]
Wiesz [u]maxiuca[/u],ja może niewiele się znam na parametrach technicznych ale przed tym,gdy zdecydowałem się na własny zestaw satelitarny porównałem sobie "per oko" jakość odbioru z UPC i Multimedia Polska (przez ich tunery DVB-C - obie te platformy są dostępne u mnie w bloku).I dalej podtrzymuję to co wcześniej napisałem,że [b]to nie ta liga[/b].Nawet z przeciętnego tunera satelitarnego obraz jest dużo lepszy niż po kablu.Teraz zaś,gdy mam naprawdę doskonały dekoder DM800,któremu nie za bardzo podskoczą inne,nawet te HD,to wybacz,ale porównujesz syrenkę z mercedesem. :)
Poza tym weź też pod uwagę,że tak jak napisał [u]SławekR[/u],operatorzy kablowi idą na łatwiznę.Mało tego,przy starej infrastrukturze pakują na ten jeden kabel coraz to nowe usługi (telefon,internet,tv analogowa i cyfrowa,VOD).Nie przekonasz mnie,że nie odbija się to na jakości przekazu.
Osobnym problemem jest audio po kablu,na dzień dobry uwalone do zwykłego stereo lub wręcz mono.

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marcus64' post='123948' date='03.10.2008, 15:41 ']Poza tym weź też pod uwagę,że tak jak napisał [u]SławekR[/u],operatorzy kablowi idą na łatwiznę.Mało tego,przy starej infrastrukturze pakują na ten jeden kabel coraz to nowe usługi (telefon,internet,tv analogowa i cyfrowa,VOD).Nie przekonasz mnie,że nie odbija się to na jakości przekazu.[/quote]
No o ile mogę się zgodzić z wnioskami z porównania 'naocznego' tak akurat dostępny bitrate dla kablarzy jest praktycznie nieograniczony i właśnie tutaj w ogóle porównania z paroma transponderami Cyfry, Cyfrowego Polsatu czy N (można liczyć, że każdy kanał analogowy to jeden transponder). Telefon zajmuje mikroskopijne pasmo, internet też. Najwięcej tak naprawdę to zawala kabel analog, ale i tak jeszcze miejsca jest dużo. Problemem jest źródło, chociaż co z tego że biorą z jednego źródła? Bo skoro tym źródłem jest Cyfra+ to faktycznie wyżej jakości Cyfry nie podskoczą, ale niżej też nie powinni. Chociaż jak wiemy nasi "spece" potrafią wszystko. Udowodnili to kanałem MTVNHD :blush:

W każdym razie jak porównywałeś na własne oczy i faktycznie jest tak słabo to tylko można "pogratulować" obydwu kablówkom...

SlawekR,

pisząc o osobnym dosyle mam na myśli dosyły z których korzystają Cyfra, CP czy N. Oczywiście UPC nie będzie sobie sama organizować dla siebie jakiegoś dosyłu, ale teoretycznie nie ma problemu z korzystaniem z już istniejącego.
Nie wiem jak UPC, ale taka łódzka Toya na przykład ma bardzo rozbudowany "park antenowy" i wiem, że nie biorą wszystkiego jak leci z Cyfry. Inna sprawa, że UPC miało kiepski analog, więc może i cyfrę mają też kiepską. Pewnie niedługo się o tym przekonam na własne oczy i zdam pełną relację :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='123996' date='03.10.2008, 20:21 ']No o ile mogę się zgodzić z wnioskami z porównania 'naocznego' tak akurat dostępny bitrate dla kablarzy jest praktycznie nieograniczony i właśnie tutaj w ogóle porównania z paroma transponderami Cyfry, Cyfrowego Polsatu czy N (można liczyć, że każdy kanał analogowy to jeden transponder). Telefon zajmuje mikroskopijne pasmo, internet też. Najwięcej tak naprawdę to zawala kabel analog, ale i tak jeszcze miejsca jest dużo. Problemem jest źródło, chociaż co z tego że biorą z jednego źródła? Bo skoro tym źródłem jest Cyfra+ to faktycznie wyżej jakości Cyfry nie podskoczą, ale niżej też nie powinni. Chociaż jak wiemy nasi "spece" potrafią wszystko. Udowodnili to kanałem MTVNHD :P

W każdym razie jak porównywałeś na własne oczy i faktycznie jest tak słabo to tylko można "pogratulować" obydwu kablówkom...

SlawekR,

pisząc o osobnym dosyle mam na myśli dosyły z których korzystają Cyfra, CP czy N. Oczywiście UPC nie będzie sobie sama organizować dla siebie jakiegoś dosyłu, ale teoretycznie nie ma problemu z korzystaniem z już istniejącego.
Nie wiem jak UPC, ale taka łódzka Toya na przykład ma bardzo rozbudowany "park antenowy" i wiem, że nie biorą wszystkiego jak leci z Cyfry. Inna sprawa, że UPC miało kiepski analog, więc może i cyfrę mają też kiepską. Pewnie niedługo się o tym przekonam na własne oczy i zdam pełną relację :D[/quote]
W tym właśnie sęk,że problemem jest źródło a nie ograniczenia technologiczne.W Lublinie UPC tez ma dosyć pokaźny "park antenowy" co wcale nie ma odzwierciedlenia w jakości sygnału,nie wspominając o necie,który się rwie praktycznie codziennie.
Multimedia też nie lepsze - internet może być,za to ta ich tv cyfrowa to kompletna porażka (2 na 3 tunery wadliwe,ogrom reklamacji) a ich jakość "cyfrowa" to chyba jakiś nowy standard.
Nie bez znaczenia jest też podpinanie coraz to nowych abonentów do starych,przeciążonych ponad miarę multiswitch-ów.

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wawie z upc niema takich problemów net jest najlepszy z oferowanych a cyfrowy obraz mam lepszy niz z niejednego bd czy hddvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='offroad' post='124232' date='05.10.2008, 11:07 ']W wawie z upc niema takich problemów net jest najlepszy z oferowanych a cyfrowy obraz mam lepszy niz z niejednego bd czy hddvd[/quote]
Nic tylko pogratulować możliwości korzystania z tak zaawansowanej technologi. :) Pozostaje tylko czekać na wyprzedaże playerów BD po 10 zł/kg skoro dla abonentów UPC w Wa-wie to zbędny szmelc. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ze temat jest po to aby udowodnić ze UPC jest takie złe ale niestety ja w tym nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='offroad' post='124245' date='05.10.2008, 11:50 ']Rozumiem ze temat jest po to aby udowodnić ze UPC jest takie złe ale niestety ja w tym nie pomogę.[/quote]
Nie po to.UPC nie odbiega standardem od innych kablówek i jako takie ma swoje zalety:żadnych dekoderów (chyba,że ktoś podpisuje umowę na DVB-C),talerzy satelitarnych,odbiór programów z kilku platform,możliwość dzielenia sygnału na kilka tv.
Ale ma też i wady,o czym pisałem wyżej.Przede wszystkim jakość.Dlatego nie kompromituj się pisząc,ża otrzymujesz obraz porównywalny lub lepszy z kabla niż BD czy HDDVD bo to totalna bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='offroad' post='124232' date='05.10.2008, 11:07 ']W wawie z upc niema takich problemów net jest najlepszy z oferowanych a cyfrowy obraz mam lepszy niz z niejednego bd czy hddvd[/quote]
No fakt faktem, że ofertę na net mają niesamowitą. Płace coś chyba 150 zł za 20 Mpbs i faktycznie te 20 Mbps przez większość czasu wyciągam. W najgorszych momentach (wieczory i weekendy) "spada" do 13 Mbps.
Co do jakości cyfry to się nie wypowiadam na razie bo nie wiem. Za to z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że analog mają syfiasty okrutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...