Skocz do zawartości
VAMET

Problem z Onkyo TX-SR606

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Moja konfiguracja to:
1. PS3 podłączone po HDMI do HDMI IN (Game/TV) w Onkyo TX-SR606.
2. Onkyo TX-SR606 podłączone przez HDMI z HDMI OUT do TV Samsung LE40M87BD.
3. Ustawione w Onkyo TX-SR606, żeby audio przesyłał na głośniki TV (obecnie nie mam głośników zewnętrznych, są w drodze).

No i teraz sedno sprawy.

Wariant 1:
Ustawione w PS3 settings wyjście audio dla BD/DVD jako Linear PCM. W TV mam dźwięk z głośników obojętnie, czy ustawię DTS, DD5.1 DD2.0, DTS HD, TrueHD, czy PCM. Oczywiście Onkyo TX-SR606 pokazuje źródło dźwięku PCM.

Wariant 2:
Ustawione w PS3 settings wyjście audio dla BD/DVD jako Bitstream. W TV nie mam tym razem dźwięku z głośników przy żadnym audio, czy DTS, DD5.1, DD2.0, DTS HD, TrueHD, czy PCM. Onkyo TX-SR pokazuje albo DD albo DTS.

Nie rozumiem, dlaczego nie mam dźwięku jak ustawię Bitstream. Rozumiem, że PS3 nie puszcza po Bitstream dźwięku HD, ale dlaczego nie mam zwykłego DTS, DD5.1 przy puszczaniu BD bądź DVD?
Czy to wina ustawień Onkyo TX-SR606, że wpuszczam dźwięk po HDMI do TV zamiast na zewnętrzne głośniki?
Czy też mam uszkodzony amplituner?

Czy może ktoś mi wyjaśnić powyższą sytuację? Może coś źle ustawiam, proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy w PS3 przestawiasz na bitstream, pojawia sie komunikat, że nie usłyszysz pełnego dżwieku. Zatem PS3 należy tylko używać trybie PCM i to PS3 dekoduje wszystko, także DTS HD MA i Dolby True HD i przesyła to liniowym PCM do wzmacniacza . Wtedy dekodery wzmacniacza są w zasadzie bezużyteczne. Trochę to frustrujące, że nie widac na wzmacniaczu np. DTS HD MA, ale tak musi być. Natomiast troche to dziwne, że po przestawieniu w PS3 na bitstream nie słyszysz kompletnie nic. Z kolei piszesz, że głosniki są w drodze. Jeśli nie masz głośników a opierasz sie na wyświetlaczu, to jednak z wnioskami zaczekaj, aż wszystko podłączysz. Nie ma się co martwić na zapas. Edytowane przez Snookerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Problem już wiem, jak rozwiązać. Po prostu jak puszcza się dźwięk przez HDMI OUT na głośniki TV, to nie może być nic innego niż PCM, bo TV nie potrafi nic innego odtworzyć. Poza tym moja wina, w instrukcji to doczytałem małym druczkiem.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...