Skocz do zawartości
Cassius

Łódzka Toya wprowadza HD

Rekomendowane odpowiedzi

spoko, dzieki wielkie
napewno myslalem o Toyce Cyfrowej plus, chcialem do tego dowalic caly pakiet sport plus - wlasnie ze wzgledu na polsat sport hd i eurosport hd, chcialem HBO ale w takim ukladzie spasuje rzeczywiscie i wezme sobie CANAL+HD (czy tutaj musze najpierw wziac caly pakiet canal+ zebym dodal sobie canal+hd ?), i filmboxa. Mysle ze to pokryje moje zapotrzebowanie na obrazki :huh:

Bede dzwonil do tych sierotek dzisiaj - zapytam o dekoder i dam znac :)

Aha i pytanie - wpiac go od razu do sieci czy pozniej dopiero jak zastartuje - zeby soft mu zaktualizowac ?

Edytowane przez goldie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='goldie' post='132814' date='24.11.2008, 10:57 ']spoko, dzieki wielkie
napewno myslalem o Toyce Cyfrowej plus, chcialem do tego dowalic caly pakiet sport plus - wlasnie ze wzgledu na polsat sport hd i eurosport hd, chcialem HBO ale w takim ukladzie spasuje rzeczywiscie i wezme sobie CANAL+HD (czy tutaj musze najpierw wziac caly pakiet canal+ zebym dodal sobie canal+hd ?)[/quote]
Niestety ale takie są zasady - aby móc dokupić za 6 zł c+ hd należy mieć wykupiony pakiet c+ , z tego co wiem to jest promocja i łącznie wychodzi to razem w okolicach 35 zł (29 + 6 ) przez kilka miesięcy a potem już normalnie czyli 45 zł .


[quote name='goldie' post='132814' date='24.11.2008, 10:57 ']Aha i pytanie - wpiac go od razu do sieci czy pozniej dopiero jak zastartuje - zeby soft mu zaktualizowac ?[/quote]
nie musisz go wpinać do sieci - na razie gniazdo Ethernet jest nie wykorzystywane a sofcik dekoder pobiera sobie zwyczajnie przez kabel antenowy , który do niego jest standardowo podpinany :)
Jak już go podłączysz , wszystko sobie poustawiasz itd. wchodzisz w menu -> ustawienia systemowe->oprogramowanie -> aktualizacja i już .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok niezle...
dziwi mnie jednak w instrukcji obslugi zalecenie podlaczenia dekodera przez hdmi do telewizora jak rowniez w tym samym momencie normalnym kablem RC. po co ? przeciez sygnal bedzie szedl przez hdmi. jak go nie podlacze zwyklym kablem to co - nie bede widzial stacji analogowych ? a przeciez jaki jest sens skoro wszystkie te analogowe sa rowniez w postaci cyfrowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to żadnego sensu , u mnie dekoder z tv połączony jest tylko i wyłącznie kablem hdmi bo analogu i tak nie oglądam :)

Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tez wlasnie myslalem...
jestem po rozmowie z Tojka - dekoderow hd nie ma, nikt nic nie wie - wszyscy sa zieloni w temacie - jedyna odpowiedz to dzwonic w piatek albo po weekendzie MOZE cos bedziemy wiedziec...

nie wiedza kiedy i ile ich beda mieli, pierwsza partia poszla jak burza, jesli w drugiej nie zamowili wiecej, beda kolejki i niekoniecznie moze sie kazdemu udac taki dekoder dostac...

kaszana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o programy, to ja na razie poszedłem na maksa i oprócz kanałów z gołymi babami mam wszystko ;)
C+ Film jest rzeczywiście najlepszy jeśli chodzi filmy. Ale i na HBO HD i na Filmbox HD naprawdę są też fajne nowe pozycje. Generalnie filmy na HD można oglądać bez przerwy :)

[b]GOLDIE !!![/b] Kolego, właśnie zastanawiam się nad zakupem 40w4500. Jak wrażenia? Ja mam trzy pytania:
1. czy wysoskość (tak z 3 metrów oglądanie) jest wystarczająca, czy też gdybyś mógł wydać więcej kasy to byś wziął 46"? :)
2. te 100Hz działa w praktyce? obraz jest płynniejszy?
3. jak kontrast i czerń? jest dobrze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='juzer7' post='133651' date='28.11.2008, 23:24 ']Jeśli chodzi o programy, to ja na razie poszedłem na maksa i oprócz kanałów z gołymi babami mam wszystko :rolleyes:
C+ Film jest rzeczywiście najlepszy jeśli chodzi filmy. Ale i na HBO HD i na Filmbox HD naprawdę są też fajne nowe pozycje. Generalnie filmy na HD można oglądać bez przerwy :)

[b]GOLDIE !!![/b] Kolego, właśnie zastanawiam się nad zakupem 40w4500. Jak wrażenia? Ja mam trzy pytania:
1. czy wysoskość (tak z 3 metrów oglądanie) jest wystarczająca, czy też gdybyś mógł wydać więcej kasy to byś wziął 46"? :)
2. te 100Hz działa w praktyce? obraz jest płynniejszy?
3. jak kontrast i czerń? jest dobrze? :)[/quote]

Siemka :)

Masz pakiet full w Toyi ? Ile miesiecznie CIe to wynosi ?
Ja wczoraj dzwonilem do nich znowu - dekodery HD po 10 grudnia :lol: zaczynam sie wkurzać ;)
A co do Twoich pytań:
1. Ja go oglądam z 2-2,5 metra i moja Kobitka mowi ze nie ogarnia ekranu - dla mnie jest spoko, 46 to bylaby masakra - za wielki
2. 100Hz - Motionflow mozna sobie wlaczyc jak i wylaczyc - wlaczyc mozna w 2ch trybach - standardowy i wysoki. Ciężko mi powiedzieć czy ruch jest płynniejszy - no napewno jak ogladalem pilke nozna to nie widzialem zadnego smuzenia, na filmach tez nie... ale ja odbieram tylko Tojke po analogu z kabla a dvd ani bluraya nie mam jeszcze.
3. Z kontrastem nie widzialem problemu - czern jest czarna a nie szara, nie zaobserwowalem efektu cloudingu...

polecam ten TIVI bardzo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Póki co mam pakiet mini w Toya, skończyła mi się umowa i nie wiem co dalej...
Wejście w pakiet wyższy + dekoder HD wyjdzie ok. 80zeta... wcale nie tak tanio...
A może jakaś inna platforma??? Mi osobiście zależy na tym aby był polsat i TVN (żonka ogląda seriale)...
Mam dylemat także co do telewizora... moje typy to
Sony (5 lat gwar)
Samsung serii 656
Albo plazma Panasonica...
Nie mam nikogo u kogo mógłbym zobaczyć obraz z toya w jakości Hd
Proszę o jakieś sugestie i opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekodery beda... po 15ym hihihi
znudzilo mnie czekanie, chce sie w Nke wpakowac ale jak poczytalem ze Nce rzadko sie zdarza nadawac naprawde w HD to zwatpilem... :(
co do Tojki - moje pakiety mnie wyniosa jakies 150 miesiecznie - wiec kupe kasy !!! czy warto ?... nie wiem.... Polsat mnie nie interesuje, cyfra plus... - nie sprawdzalem, Nka bylaby najfajniesza ale ludzie tak na nia narzekaja ze masakra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeże info z otrzymanej dzisiaj gazetki - na dniach do oferty wchodzi National Geo. HD i kanał ten będzie dostępny za darmo dla wszystkich abo toya cyfrowa plus :P . Dodatkowo wszystkie kanały premium łącznie z tymi HD od dziś są ponownie włączone dla wszystkich abo korzystających w Toyi z HD i chyba już tak zostanie do świąt .
Poza kanałmi Hd na dniach dojdzie także do pakietu cyfrowego kanał Religia .tv oraz 3 kanały XXX z rodziny Hustlera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w dalszym ciągu w Toya jest tak że trzeba płacić podwójnie chodzi mi dublowanie opłaty wymuszona opłata za sygnał analogowy + opłaty za cyfrową/HD
nie ma możliwości posiadania samej cyfrowej bądz HD ??

piszę na przykładzie umowy partnerskiej pomiędzy siecią kablową Astral Łódź a Toya
nie było tam możliwości zrezygnowania z samego Astrala na rzecz Toya Edytowane przez Augi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Augi' post='137439' date='18.12.2008, 22:39 ']czy w dalszym ciągu w Toya jest tak że trzeba płacić podwójnie chodzi mi dublowanie opłaty wymuszona opłata za sygnał analogowy + opłaty za cyfrową/HD
nie ma możliwości posiadania samej cyfrowej bądz HD ??[/quote]
niestety ale tak , zresztą była już o tym dyskusja wcześniej i właśnie chyba użytkownik koleś opisywał z czego to wynika .
Nie mniej nadal uważam , że abo korzystający z dobrodziejstw HD + opłacający pakiet premium a nie korzystający w inny sposób z usług Toya Tv powinni z tej opłaty za analog być zwolnieni ale za to musieliby wykupić np. dodatkowy pakiet premium itd.(zrobiłbym to z uśmiechem na ustach ). Piszę o tym dlatego , że oferta Toyi pod względem cenowym jest mało konkurencyjna w stosunku do tego co oferują poprzez różne promocję platformy cyfrowe . Za niższą cenę niż tą , którą płacę obecnie Toyi (138 zł ) mógłby na dobrą sprawę korzystać z oferty 2 platform cyfrowych . Ja wybrałem Toyę głównie z przywiązania i wygody ale wielu wybierze konkurencję :P

edit.
Nat Geo HD już jest - kanał 109 !

Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie MAM !!!
Od wczoraj 30.12 mam dekoder.
Sam w sobie mały fajny, akurat mieści mi się na półce.

I teraz pare uwag:
1. Nie rozumiem podlaczenia do telewizora - kabel antenowy do dekodera a potem z dekodera do telewizora i oprocz tego jeszcze HDMI ? gdzie tu sens i logika ?
2. Dekoder działa spoko, ale po 30 minutach sie zawiesił jak użyłem opcji szukaj... potem przestał pokazywać EPG wyrzucając komunikat o tym że nie ma info, spróbuj za 30 sekund. Na noc był na czuwaniu, nie wiem czy teraz coś pokazuje - nie włączałem - cos poradzicie ?
3. Rozumiem że urządzenie jest na tyle durne i dziwnie skonstruowane że mój TV go nie widzi po HDMI - daje w tivi (Sony Bravia 40w4500) znajdz urzadzenia hdmi i wyrzuca że nic nie znajduje - cos wiecie w temacie ?
4. W Menu dekodera brakuje mi ikony czy zakładki Toya TV czy Portal TV - to sie pokazuje jak mam podpiety dekoder do sieci - znaczy do internetu ?
5. Listy programów ulubionych - no fajnie moge sobie zrobic - ale nazwac jej po swojemu nie moge ?

A tak generalnie do jest fantastycznie - obraz HD miaaaazga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad.1 Kanały analogowe logicznie masz z kabla antenowego.
Ad.2 Zgadza się , tak jest.Zgłoś problem do BOA.Występuje po ostatniej poprawce softu przez operatora.
Ad.3 Zmien kabel na własny (czyt.dobry)
Ad.4 No nie ma jej i co ?
Ad.5 Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad Ad 1 - dobra juz kumam
Ad Ad 2 - już teraz działa, czasem mu się zdarzy na chwilę wywalić taki komunikat ale po chwili mu przechodzi :) - nowy soft sciągam podłączając dekoder normalnie do net'a tak ?
Ad Ad 3 - znaczy że na tym który dołączają TV może go nie widzieć, a na innym - czytaj lepszym - powinien go zobaczyć ?
Ad Ad 4 - czy to jest jakiś istotnie ważny portal czy można go olać ?
Ad Ad 5 - Szkoda...

I kolejna porcja pytań:
1. W instrukcji napisane jest że podczas pierwszego "zaciągania kanałów" dekoder sam robi listy programów z podziałem na HD, Rozrywka, Dzieci itd... jedyną listą jaką mi zrobił to HD - czy to normalne i tym się nie przejmować ?
2. Czasem podczas oglądania potrafi mi "wyrzucić" informację o kanale - ten duży niebieski pasek z numerem itd...
3. Co do napisów dialogowych bo tego nie kumam nic: na pasku pojawia mi się DYMEK, no to klikam ten przycisk z kropka, przełączam na ORG MPEG2 np - i włącza mi się klasycznie angielski elegancko - film w oryginale, przechodzę na napisy - pokazuje mi 2 opcje - wył podświetlony na zółto i pol NORMALNE - zaznaczam pol NORMALNE, klikam OK i nic się nie dzieje.... kiedy można skorzystać z napisów, jeśli w ogóle można...
4. Czy jest możliwe że dekoder "wywalił" mi port HDMI z telewizora ? - po pierwszym sciagnieciu kanałow i odpaleniu sprzetu wszystko chodziło jak złoto - sprzet podpiety był pod HDMI 2, w opcjach TV widział wszystkie 3 porty... potem uzylem opcji szukaj, dekoder sie zwiesil a jak sie odwiesił - port HDMI sie nie pojawił więcej... i tak mam do dziś - brak portu HDMI 2 - dekoder poszedł na 1ke i działa bez zarzutu... ale 2ki nadal nie mam....

pozdrawiam w NOWYM ROKU !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym wreszcie zaktualizowano oprogramowanie w dekoderach HD a aktualizacja przyniosła coś więcej niż tylko mało widoczne poprawki .

Najważniejsze :

- dodano skróconą listę kanałów pod przyciskiem "ok" na pilocie , umożliwiającą szybkie ich odszukiwanie podobnie jak to ma miejsce w dekoderze sd . Rozbudowana lista kanałów wraz z programem po aktualizacji znajduje się pod przyciskiem niebieskim . Duży plus

- zmieniono spis list ulubionych i sposób ich przełączania - teraz nie trzeba już naciskać żółty przycisk do skutku a wystarczy nacisnąć raz i wybrać interesującą nas listę .

- dodano faq zawierający pomocne informacje odnośnie obsługi pilota i korzystania opcji dekodera (przycisk zielony )

- w menu , w opcjach ustawienia obrazu dodano wybór rozdzielczości w jakiej ma być przekazywany obraz z dekodera do tv

- działają już ikonki w pasku info a informujące o rozdzielczości danego kanału , opcjach językowych , trybie dźwięku itd.

- napis - jeszcze nie sprawdzałem

więcej informacji niebawem

Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę ;)

Telewizja kablowa powiększyłą swoją programową ofertę o siedem nowych kanałów telewizyjnych, w tym cztery to kanały HD. Tym samym operator posiada w ofercie największą liczbę - 15 kanałów HD.

O 7 nowych stacji (w tym 4 HD) telewizja kablowa Toya poszerza swoją cyfrową ofertę programową. Ponownie zajmie pozycję lidera wśród polskich operatorów kablowych i satelitarnych oferując aż 15 programów w formacie High Definition.

Nowe programy ofery to: Animal Planet HD, Nat Geo Wild HD, Eurosport 2 HD, Fashion TV HD, Discovery Historia, Nat Geo Wild, Eska TV. Po zmianach TOYA oferuje 143 stacje nadawane cyfrowo w dwóch pakietach ogólnych i w kilkunastu pakietach tematycznych.

Wśród wszystkich operatorów telewizji kablowych w Polsce, Toya oferuje najbogatszą ofertę; aż 143 programy nadawane są w formacie cyfrowym. Liczba programów HD przewyższa oferty platform satelitarnych. Wśród stacji HD znajdzie się 15 pozycji: Nat Geo Wild HD, Fashion TV HD, Animal Planet HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Polsat Sport HD, Discovery HD, MTV HD, HBO HD, Luxe TV HD, Canal+ Sport HD, Canal+ Film HD, Filmbox HD, TVN HD, National Geographic HD.

Z okazji powiększnia oferty o nowe kanały, sieć Toya przygotowała promocję nowej oferty, która obejmuje ATL i BTL: spoty telewizyjne i radiowe, reklamy prasowe i Internet. Czas trwania: od 26. października - do połowy grudnia 2009 roku.

za media2.pl

Moderatora proszę o zaktualizowanie liczby kanałów HD w temacie gdyż ja nie mogę tego zrobić nawet poprzez pełną edycję :rolleyes:

Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tyle tylko, że powoli mnie bierze cholera jak mi się ten skubany Motorolowy odbiornik HD wyłącza, wolno przełącza kanały, czasem w ogóle strajkuje i muszę poczekać kilkanaście sekund, aż zacznie reagować. Wymieniłem go już na drugi egzemplarz i odbyłem dłuższą rozmowę w sumie z ok gościem z TV Toya - na początku ściemniał, że źle podłączyłem itd ;) dopiero jak zobaczył, że ciemnoty nie wciśnie, to zaczął inaczej rozmawiać - oprogramowanie tej motorolki szwankuje, czekają na nowe ale nie mogą się doczekać - potwierdził moje przypuszczenia co do wadliwego oprogramowania i powiedział, że niestety coraz więcej klientów reklamuje ten sprzęt.

EPG w ogóle nie mogę włączyć, a samo menu jest wolne i szalenie irytujące - tutaj n-ka rządzi bez dwóch zdań. Poczekam jeszcze do Świąt, jeśli nie poprawią oprogramowania rezygnuję z ustroistwa, nawet jeśli oferuje najwięcej kanałów HD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanały po przeinstalowaniu listy są już odnalezione . Wszystkie nowości HD to jest Ftv HD , Animal Planet Hd oraz Nat Geo Wild HD wchodzą w pakiet Toya cyfrowa bez żadnych zmian w abonamencie (myślę , że większość korzystających z Toya HD ma właśnie ten pakiet ) . Co Eurosport 2 HD to wchodzi on od 27.11 do pakietu sport plus i tutaj także cena pozostanie bez zmian. Ogólnie można być zadowolonym , jakościowo zarówno FTV HD jak I Nat Geo Wild HD oceniam naprawdę wysoko .

Jeśli miałbym zrobić skromny ranking top 5 kanałów HD w Toyi to wyglądałoby to obecnie tak :

1. C+ Sport HD

2. Luxe Tv

3. Nat Geo HD

4. Nat Geo Wild HD

5. C+ Film HD

Animal Planet HD - złapałem na razie słabe pozycje więc na ocenę przyjdzie czas .

(Tęksno mi trochę za voom hd bo w tym zestawieniu łapałby się do 3 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżamy :

Telewizja kablowa Toya, piąty operator telewizji kablowej w Polsce, wprowadza do swojej oferty pełną paczkę kanałów telewizji "n" (m.in. Sport HD, MGM HD, nFIlm HD). Łącznie w ofercie sieci będzie 20 kanałów HD.

1 sierpnia 2010 roku telewizja kablowa Toya wysunie się na na prowadzenie pod względem ilości nadawanych programów w jakości HD. W jej ofercie znajdzie się 156 programów nadawanych cyfrowo, w tym aż 20 w rozdzielczości High Definition.

Do oferty włączonych zostaje 6 kanałów z rodziny telewizji "n" oraz kanał Cinemax HD. Tym samym abonenci Toya zyskują dostęp do stacji nadawanych przez wszystkie polskie platformy satelitarne w Polsce (Cyfrowego Polsatu, Cyfry+ i Telewizji "n").

Kanały wprowadzane w sierpniu to:

- Wojna i Pokój - kanał filmowy (Pakiet TOYAcyfrowa)

- MGM HD, nFilm HD i nFilm HD 2 - kanały filmowe (Pakiet TOYAcyfrowa Plus)

- nSport - kanał sportowo-informacyjny (Pakiet Sport)

- nSport HD - kanał sportowo-informacyjny (Pakiet Sport Plus)

- Cinemax HD - kanał filmowy (Pakiety HBO MAXPACK i Cinemax)

Źródło: Toya

i potwierdzenie

toya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa rozpoczęte.

Mogliby zaskoczyć TVP HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mnie ktos oswiecic?

jesli chce miec twlewizje cyfrowa to dlaczego mam placic jeszcze za analoga? szczególnie jesli 3/4 programów sie dubluje a reszty nie chce wcale ogladać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W październiku miały wejść nowe dekodery HD 3G w tym z opcją PVR. Oczywiście TOYA ma obsuwę i dekoderów nie ma, przynajmniej w moim BOK'u. Czy ktoś już może korzysta z nowych urządzeń ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...