Skocz do zawartości
Cassius

Łódzka Toya wprowadza HD

Rekomendowane odpowiedzi

to powiedz mi tak na szybko czy masz to co ja??

czyli brak voom hd i filmboxa family i jakies dziwne okolicznosci c+sport 2 ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Marcin C' post='129498' date='05.11.2008, 21:18 ']to powiedz mi tak na szybko czy masz to co ja??

czyli brak voom hd i filmboxa family i jakies dziwne okolicznosci c+sport 2 ???????[/quote]
vooma brak a reszty nie sprawdzałem bo od podłączenia siedzę tylko na liście HD i na zwykłą nie przeskakuje ale mogę zaraz sprawdzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cassius' post='129500' date='05.11.2008, 20:22 ']vooma brak a reszty nie sprawdzałem bo od podłączenia siedzę tylko na liście HD i na zwykłą nie przeskakuje ale mogę zaraz sprawdzić .[/quote]

c+2 sport wrocilo:)
ciagle brak filmboxa family i voom hd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cassius milo Cie tu widziec. ;)
Kumpel czeka na dekoder od miesiaca, obraz jak widac zyleta. [img]http://img377.imageshack.us/img377/2123/szczerbatyvs7.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie kanały są dostępne.

Co powiecie o TVN HD ?
Raz idzie full raz ramki po bokach a innym razem pocztówka.
Oni faktycznie tak nadają ? (pytanie do posiadacza N-tv ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koles-dokladnie TVN HD tak nadje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok.
Tylko skąd oni biorą ten sygnał.
C+ film HD - audio - ang.
FilmBox HD cały czas słyszę audio - ( nie znam się czeskie lub słowackie)
Na moim IPBOX HD jest normalnie czyli po polsku !!!
Zmieniłem w menu wszystkie ścieżki audio na pl. Edytowane przez koles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś masz najwyraźniej nie tak bo u mnie :
[quote name='koles' post='129793' date='07.11.2008, 00:50 ']C+ film HD - audio - ang.[/quote]
mam normalnie polski , nie działają za to na chwilę obecną napisy i to chyba na wszystkich kanałach

[quote name='koles' post='129793' date='07.11.2008, 00:50 ']FilmBox HD cały czas słyszę audio - ( nie znam się czeskie lub słowackie)[/quote]
tak samo jak wyżej - z polskim nie ma najmniejszych problemów , obraz bardzo dobry za to problemy są z napisami.
Z innych ciekawostek - działa Voom HD i jak na razie obraz tip top choć i tak przynajmniej dla mnie najlepiej świeci Discovery .
Poza tym mam sporo uwag do pracy dekodera - często się zawiesza czy nawet wywala przy zmienianiu listy ulubionych czy szybkim przełączeniu kanałów - soft wymaga szybkiego i konkretnego updatu ;) . Czasami jest problem z paskiem informacyjnym - potrafi się zaciąć i mimo zmiany kanału wisi sobie tak i wisi i za bardzo nic nie można z tym zrobić . Dodatkowo po każdy automatycznym resecie i załadowaniu się tego wszystkiego dekoder nie pamięta ostatnio ustawionego poziomu głośności i wali z całą siłą przez co rozwalić chce mi głośniki :angry: ale tak to generalnie jest ok .
[b]Mała uwaga do przekazania [/b]- proponowałbym informatykom i myślę , że ta opcja może zyskać spore poparcie utworzenie pod jakimś odrębnym przyciskiem skróconej listy kanałów już bez programu(epg) na wzór takiej jaką mieliśmy w poprzednim dekoderze a po , której można się bardzo szybko przemieszczać i w górę , w dół ale i w prawo i w lewo bo przejście obecnie z 1 czyli tvp1 na np. tvn turbo czyli załóżmy pozycję 72 (gdy nie pamięta się układu kanałów ) zajmuje po prostu wieki . Trzeba zrobić coś dodatkowego , na maksa uproszczonego tak abym każdy mógł w ciągu 10 sekund odnaleźć na liście dowolnie wybrany kanał w kilku posunięciach a nie jechał w dół i jechał i jechał i jechał ...

Jeszcze jedna uwaga - dla próby chciałem sobie przetestować dekoder z monitorem 24" posiadającym wejście dvi z hdcp . Niestety ale mimo użycia zarówno kabla vivanco dvi-hdmi oraz przejściówki dvi-hdmi i kabelka vivanco hdmi obrazu nie udało się mi uzyskać co jest tym bardziej dziwne , że monitor ten doskonale wręcz współpracował z ps3 :o


[quote name='cOtReZ' post='129664' date='06.11.2008, 14:46 ']Cassius milo Cie tu widziec. :P[/quote]
mi również :P

Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie czy macie może czarne paski po bokach czasami na Canal+ HD film i sport a czasami również czarna duża ramkę dookoła obrazu jest to trochę drażniące podobną sytuację miałem na dekoderze SD ale paski występowały czasami i tylko po bokach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='peterwr' post='129873' date='07.11.2008, 11:31 ']mam takie pytanie czy macie może czarne paski po bokach czasami na Canal+ HD film i sport a czasami również czarna duża ramkę dookoła obrazu jest to trochę drażniące podobną sytuację miałem na dekoderze SD ale paski występowały czasami i tylko po bokach[/quote]

u mnie tez sa paski, nieraz po bokach a nieraz pocztowka...jest to wina podawanego sygnalu..prawie wszystki zagraniczne kanaly sa na calym ekranie a polowa polskich nie

pytanie z innej beczki czy ktos z uzytkownikow toya HD odbiera bo na telewizorze sharp 37 cali, jak wyglada na tym telewizorze odraz SD czy tez sa paski?, czy sa jakies znieksztalcenia obrazu w pionie


-----------------
zauwazylem tez inna rzecz, po wylaczeniu z pilota dekodera, dziwiek leci ciagle dalej ...przynajmniej u mnie po COAXIALU Edytowane przez mariuszkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam co prawda sharpa ale mogę potwierdzić , że na niektórych kanałach , szczególnie na jasnych tłach widać czasami takie gęste pionowe pasy ale generalnie problemów czy zniekształceń nie stwierdzam .
Jeszcze raz się powtórzę - aktualizacja softu jest niezbędna , dzisiaj pod czas przełączania kanałów dekoder wywali się mi ze 3 razy a ze 2 razy zawiesiła się informacja o kanale . Nie wiem może jestem dla niego za szybki ale takie historie nie powinny mieć miejsca .Prawdziwe testowanie będzie w weekend i mam nadzieje, że w poniedziałek nie będę zmuszony , gdy frustracja osiągnie punkt szczytowy najechać siedzibę Toyi na Łąkowej :)

Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie u brata dzisiaj ogladalem troche obrazu hd i jakos mnie nie powalil... mtv dosc slabo bez rewewlki, discovery tez myslalem ze lepiej, a kombinowaliscie cos w ustawieniach? dekoder chodzi dosc wolno czy spoedziewana jewst jakas aktualizacja w najblizszym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem bardzo zadowolony. W zasadzie nie potrafię już oglądać normalnych kanałów :angry: Różnica jest kolosalna po prostu. Tak samo jak porzuciłem jakiś czas temu DVD na rzecz filmów HD ściąganych z netu, tak samo telewizja SD przestaje dla mnie istnieć. Audycje w HD (jak jest prawdziwy HD) ogląda się po prostu zupełnie inaczej.

Do samej jakości materiału nie mam osobiście zastrzeżeń. Na MTV HD rzeczywiście dużo starszych materiałów, ale taki urok stacji. A nowe filmy, mecze czy Discovery to po prostu mega miodzio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale widzisz jakas roznice miedzy np hbo hd a hbo zwyklym, lub filmbox hd a filmbox zwywkly? tvn hd to juz nieporozumienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica jest spora i niepodważalna choć zależy to też od materiału (czasami leci coś , że palce lizać a czasami jest coś słabszego ). Podobnie jak kolega juzer7 przełączenie z kanału HD na kanał Sd typuje tvp 1 , polsat itd. wywołuje u mnie lekką załamkę i pozbawia mnie momentalnie chęci dalszego oglądania ale niestety czasem trzeba .
Dla odnotowania różnic gołym okiem polecam testowo przeskoczyć sobie w trakcie transmisji meczu w HD z c+ sport hd na c+sport zwykły , przełączyć się z eurosportu HD gdy leci akurat tenis z Doha na eurosport zwykły. Sprawdzić sobie kiedy będzie leciała jakaś pozycja w HD na c+film hd i w trakcie jej oglądania przerzucić się na c+film SD celem porównania różnic. Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie jak sie przelaczylem na liste HD to z niej nie przelaczam sie nigdzie :) obraz jest naprawde super...oczywiscie jak juz ktos wspomnial duzo zalezy od jakosci podawanego sygnalu...ale np taki turniej tenisa w DOha na eurosporcie, czy tez mecze pilki na polsat sport to niemal zyletka...obraz na moim LCD LG 26 cali wyglada super a co dopiero na telewizorach od 37 cali Full HD np sharp aquos tam to juz musi byc bajka heh

-----------------------------
najgorzej dziala dekoder, ktory juz mi sie 2 razy zawiesil i sam zrestartowal...potrzebna aktualizacjia oprogramowania..koniecznie

Edytowane przez mariuszkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duża różnica w HD. W To&Owo jest program, który uwzględnia na C+ informację, który film jest w "Native HD". Ale nawet zwykłe filmy wyglądają lepiej (widać to np po filmach z przełomu 2000 roku, które jednocześnie lecą na C+ Film i C+ Film HD). HBO HD o dziwo jest naprawdę ok (HBO to był mega gniot pod względem jakości obrazu). Filmbox HD też jest ok.
Dziś mnie powalił na kolana mecz Arsenal - Manchaster w HD. To trzeba przeżyć na własne oczy. Zupełnie inna jakość oglądania meczu :P Na Polsat Sport HD lecą powtarzane mecze w HD z Euro 2008 i tez wyglądają bardzo dobrze.

Ogromny problem natomiast jest ze sprzętem. Ten dekoder nie spełnia mocno moich oczekiwań. Jest zbyt wolny i przede wszystkim zbyt często obraz się kaszani (czego go wyłączyć i włączyć), czasem nawet mi się dźwięk rozsynchronizuje. No i obsługa jest chyba gorsza niż poprzedniego SD.

Czy ktoś wie jak nazwać swoje Listy FAV??? Mało tego - jak przesunąć prosto programy na liście FAV???????????? Nie da się! To jest paranoja, trzeba od nowa układać wszystkie kanały pod innymi numerami, jeśli chcemy zmienić kolejność. Do tego Text szwankuje i często choć godzina jest dobra, to pokazuje opis zupełnie innej audycji. Generalnie - cała masa męczących błędów.

Dobrze, że obraz jest miły - w sumie wychodzi szczęśliwie na plus :) Ale fuck-up z FAV jest bardzo poważny i psuje mocno przyjemność korzystania z dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Espero' post='130203' date='09.11.2008, 01:26 ']edit[/quote]

Ale co "edit"? Wchodzisz w tryb edycji i gdzie masz opcję zmiany nazwy listy? Nie ma. Gdzie na liście możesz przesuwać stacje? Albo wstawiając nową pomiędzy dotychczasowe stacje na liście, stare Ci się "rozsuwają"? Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Full HD?
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Full_hd"]http://en.wikipedia.org/wiki/Full_hd[/url]

Czy te odbiornik da się ustawić w trybie 1080p? W menu serwisowym ja nie znalazłem takiej opcji. Nie wiem czy to dlatego, że mój telewizor jest HD Ready. Czy ktoś kto ma telewizor 1080p może ustawić sygnał dekodera 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='juzer7' post='130122' date='08.11.2008, 20:53 ']Ogromny problem natomiast jest ze sprzętem. Ten dekoder nie spełnia mocno moich oczekiwań. Jest zbyt wolny i przede wszystkim zbyt często obraz się kaszani (czego go wyłączyć i włączyć), czasem nawet mi się dźwięk rozsynchronizuje. No i obsługa jest chyba gorsza niż poprzedniego SD.

Czy ktoś wie jak nazwać swoje Listy FAV??? Mało tego - jak przesunąć prosto programy na liście FAV???????????? Nie da się! To jest paranoja, trzeba od nowa układać wszystkie kanały pod innymi numerami, jeśli chcemy zmienić kolejność. Do tego Text szwankuje i często choć godzina jest dobra, to pokazuje opis zupełnie innej audycji. Generalnie - cała masa męczących błędów.

Dobrze, że obraz jest miły - w sumie wychodzi szczęśliwie na plus :) Ale fuck-up z FAV jest bardzo poważny i psuje mocno przyjemność korzystania z dekodera.[/quote]
Generalnie podzielam większość spostrzeżeń dotyczących pracy dekodera itd. dodając przy tym , że u mnie odnośnie tej szybkości działania po już kilkunastu dobrych dniach użytkowania jest jakby troszeczkę lepiej i dekodera tak często jak w pierwszych dniach już się nie wiesza na byle czym . Co prawda oczekiwany niczym deszcz na pustyni update softu nie miał miejsca to jednak coś chyba zostało poprawione .
Do uwag , które opisywałem w poprzednim moim poście oraz wymienionych przez juzera7 dodam jeszcze ciągły brak napisów - opcja jest , wybrać można ale ich nie wyświetla .
Nadal nie dający zupełnie nic przycisk portalu abonenta - w dekoderku sd była to całkiem sympatyczna sprawa , można sobie było sprawdzić pogodę czy wyniki lotto więc i tutaj bardzo się by to przydało .
Brak ustawienia nagrywania - ja wykorzystywałem to często jako przypominacz o danym programie .
Niezapamiętywanie ostatnio oglądanego kanału HD - dekoder sam przy starcie ładuje od razu standardową listę programów zamiast tej hd no ale najpewniej możliwości sprzętu są spore tylko trzeba czekać na zaszczepianie kolejnych funkcji itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wszedłem w aktualizacje softu w menu itd. i ku mojemu zdziwieniu dekoder zaczął ściągać coś tam sobie więc jest nadzieja na poprawę i nowe funkcje . Polecam uczynienie tego wszystkim posiadaczom dekoderów HD w Toyi Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Dzwonilem do Toyi w granicach 11 listopada. Dostalem informacje ze dekoderow hd nie ma na razie, maja byc na przelomie 11/12 ale zeby jednak pytac pod koniec listopada.
Co do jakosci - pytanie brzmi - na jakim sprzecie sie to oglada. Ja wlasnie zainwestowalem w najnowszy sony 40w4500 i mam nadzieje ze ten dekoder ladnie z nim bedzie pracowal.

Co do oferty programowej - mozecie cos polecic z pakietow premium - cos odradzic ? chcialem wybrac pakiet HBO a Filmboxa odpuscic, podobnie jak Canal+. A okazuje sie ze podobno hbo to nic szczegolnego itd...
Bede wdzieczny za pomoc, bo w tym tygodniu bede szedl podpisywac umowe - wolalbym wiedziec w co wchodze... a zastanawiam sie nad Nka - tylko drazni mnie tam cena startowa i wiercenie dziur w scianach :)
dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 .Co do jakości - jak dla mnie na 40" kanały HD świecą pierwszorzędnie choć i tu można wyróżnić perełki , oj można . Natomiast SD generalnie wygląda przyzwoicie choć tutaj jakość jest jak powszechnie wiadomo mocno zróżnicowana w zależności od nadawcy i trudno porównywać takie tvp info z niemieckim vox-em czy już nawet polsat news . Nie mniej podtrzymuje co pisałem wyżej - jak raz wskoczysz na listę HD to już nie będziesz chciał jej zmieniać a każda konieczność przełączenia się na Sd będzie wręcz bolesna .
2. Co do pakietów premium - na twoim miejscu na początku wybrałbym toya cyfrowa plus i dodatkowo pakiet c+ z 2 kanałami HD (c+film HD oraz c+ sport HD choć nie wszystko co tam leci jest w HD :lol: ) a to ci da na dzień dobry 7 kanałów HD, w dość nazwijmy to umownie rozsądnej cenie . Po zainstalowaniu dekodera gdy będziesz miał już dostęp do wszystkich oferowanych pakietów spokojnie można jeszcze coś dobrać czy do czegoś się przekonać tak też i ja wybrałem .
Dlaczego pakiet c+ - jak dla mnie oferta filmowa oraz sportowa numer 1 w Polsce spośród tego typu kanałów , naprawdę jest w czym wybierać zarówno jeśli chodzi o filmy bo mamy dużo kina typowo amerykańskiego jak i też co niezmiernie ważne tego bardziej wymagającego od widza czyli europejskiego w tym i polskiego . Do tego dochodzi sport czyli najlepsze piłkarskie ligi Europy , nasza ekstraklasa oraz nba także każdy znajdzie coś dla siebie .
Zresztą prześledź sobie program z kilku ostatni tygodni :)
Hbo - jak dla mnie za mało wartościowych premier co prawda zdarzają się hity ale rzadko .Nie mniej tak w tygodniu w zasadzie nie ma co oglądać choć sam kanał HBO HD chętnie bym zostawił .
Z innych pakietów - ja jeszcze zastanawiam się nad Polsatem sport HD i Eurosportem HD bo niektóre transmisje są na topowym poziomie a wtedy tylko wygodnie sobie usiąść i oglądać pod warunkiem oczywiście , że lubimy czy nawet kochamy sport .
Filmbox - jak dla mnie sens ma tylko kanał HD bo pomimo tego , że w zasadzie w kółko leci to samo i powtórki potrafią dobić a premier jest jak na lekarstwo to jednak chętnie zawsze obejrzy się "Pulp Fiction" czy "Od zmierzchu do świtu" w eleganckim HD :lol:
Pozostałem czyli axny , cinemaxy itd. - parę lat temu może bym sie skusił lecz teraz płacić mogę tylko za coś co nadaje czy leci w HD , reszta już kompletnie mnie nie interesuje choćby nadawali wszystko równolegle z odpowiednikiem amerykańskim itd. Po prostu szkoda oczu i pieniędzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...