Skocz do zawartości
Cassius

Łódzka Toya wprowadza HD

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu doczekałem się i ja :) a wymagało to jednak sporo cierpliwości - moja kablówka wkracza na arena HD i to wkracza dość powiedziałbym zamaszystym i pewnym krokiem :(

[quote]Od 6 października sieć kablowa Toya udostępni swoim abonentom telewizję w wysokiej rozdzielczości. W jej ofercie znajdzie się [b]11 kanałów nadawanych w HD[/b] - najwięcej wśród operatorów kablowych i platform cyfrowych w Polsce. Na początku 2009 roku w Toya pojawi się też PVR.

Stacje nadające w wysokiej rozdzielczości, które pojawią się w sieci to: Eurosport HD, Polsat Sport HD, Discovery HD, MTVN HD, HBO HD, Luxe TV HD, Voom HD, Canal+ Sport HD, Canal+ Film HD, Filmbox HD i TVN HD.

Operator do swojej oferty cyfrowej wprowadzi także 18 zupełnie nowych kanałów nadawanych w SD (dodatkowo dwa przejdą z oferty analogowej). Będą to wszystkie stacje tematyczne z grupy Polsatu, kanały z rodziny Filmbox oraz BBC oraz m.in.: Bebe TV, Eurosport 2 czy DaVinci Learing. W ofercie znajdzie się nowy pakiet ogólny cyfrowy i osiem pakietów premium (dotychczas były trzy).

Do odbioru kanałów HD służyć będą odbiorniki firmy Motorola specjalnie przygotowane na zlecenie sieci. Z początkiem 2009 roku w Toya pojawi się PVR - dekodery zostaną wyposażone w dysk twardy umożliwiający nagrywanie programów w jakości HD. W przyszłości, korzystając z funkcjonalności odbiornika, operator zamierza zaoferować abonentom także takie usługi jak wideo na życzenie, gry online oraz elektroniczne biuro obsługi abonenta.

Wprowadzeniu telewizji w wysokiej rozdzielczości w Toya towarzyszyć będzie kampania reklamowa na billboardach, w lokalnym radiu, prasie i telewizji (lokalne programy operatora). Będzie ona realizowana w miastach, gdzie jest dostępna sieć. W działaniach promocyjnych wykorzystanie zostanie też internet. Za kreację i zaplanowanie mediów odpowiadała spółka we własnym zakresie.

W tej chwili z telewizji cyfrowej Toya korzysta blisko 20 tys. abonentów ze 150 tys. klientów odbierających sygnał analogowy sieci. Operator działa w Łodzi, Mysłowicach, Kutnie i Przemyślu.[/quote]

edycja 18.12.08

Zgodnie z rozprowadzaną dzisiaj gazetką na dnia dodany zostanie do oferty Toyi kolejny kanał HD - National Geographic HD . Tym samym Toya będzie miała w swojej ofercie łącznie 12 kanałów HD :cool:

edycja 11.06.2010

Od 01.08.2010 Toya zaoferuje swoim abonentom 20 kanałów HD !!!!! - patrz [url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=12713&view=findpost&p=210983"]tutaj[/url]

Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie a właśnie do Wawy się wyprowadzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i bardzo dobrze, zawsze to rynek rozwija się w dobrym kierunku.

Ciekawe jeszcze ile sobie za tę przyjemność policzą. Żeby nie wyszło, że nie tylko w ilości programów HD będą przodować wśród kablówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś naprawdę elegancką prezentację najnowszej a zarazem najciekawszej oferty Toyi czyli Toya cyfrowa HD przy okazji podpisując już umowę na najnowsze usługi bo HDTV maniakowi zwyczajnie inaczej postąpić nie wypada :) Coby dużo się nie rozpisywać myślę , że większość wątpliwości oraz pytania o koszty rozwieją zdjęcia ulotki oraz cennika :

[img]http://lh3.ggpht.com/cyprian.maus/SNz20D3WdtI/AAAAAAAAAMw/LweDG6mHRCE/s800/IMG_0355.jpg[/img]
[img]http://lh6.ggpht.com/cyprian.maus/SNz2_R9kYfI/AAAAAAAAANA/IV7EEabiW2w/s800/IMG_0361.jpg[/img]
[img]http://lh6.ggpht.com/cyprian.maus/SNz28hvvK2I/AAAAAAAAAM4/yUJKeAaTfmA/s800/IMG_0360.jpg[/img]
[img]http://lh5.ggpht.com/cyprian.maus/SNz3FMRYqXI/AAAAAAAAANI/v_vWydox0UU/s800/IMG_0362.jpg[/img]

Generalnie jest drożej niż można by tego oczekiwać i bo pomijając już pakiety premium sytuacja przy przejściu z cyfrowej na HD wygląda cenowo tak :

Dalej płacimy za analog - [b]48.5 zł[/b]
Do tego dochodzi nam miesięczna dzierżawa urządzenia HD (Motorala pokazała akurat tu klasę - urządzonko jest bardzo zgrabne - taka malutka czarna skrzyneczka pokryta lakierem fortepianowym od frontu , z tyłu mamy wyjścia component , spdif, hdmi , 2x usb , analogowe 2x scart i composite oraz stereo ) - [b]15 zł [/b]
Pakiet Toya cyfrowa PLUS w tym 5 kanałów HD (TVN HD , MTVN HD, LUXE HD , VOOM HD , DIscovery HD oraz pakiet BBC , Polsat Play , Filmbox , polsat news , Domo , travel chanell itd. ) ) 22 zł
Tajemniczy dostęp do usług cyfrowych [b]8 zł[/b]
Tym samym koszty podstawowe za cieszenie oczu HD równe są [b]93,5 zł [/b] :)

Teraz pakiety premium
Pakiet c+ 29 zł na 12 miesc.
C+ sport oraz c+film HD (ja się na to zdecydowałem ) 6 zł (tylko dla abonentów canal + )
Sport PLUs ( Eurosport HD , Polsat sport HD , POlsat sport extra i Eurosport 2 ) 12 .90
Pakiet pociecha 10 zł
Filmbox (filmbox HD , Filmbox Extra , filmbox family )14.90 zł
Sport (POlsat sport extra i Eurosport 2 ) 5 zł
HBO (HBo HD + reszta ) 20 zł
Discovery HD dla Toya cyfrowa 5 zł

Pakiety wszystko mający - 114,8 zł + 15 zł dzierżawa , 22 zł abonament , 8 zł dostęp = 159, 8 zł za wszystko co tylko można mieć w tym 11 kanałów HD.

Aktywacja - generalnie 99 zł ale dla abonentów Toya Cyforwa przejście z SD na HD to jednorazowy koszt 49 zł

Podsumowując oferta naprawdę ciekawa i myślę , że każdy spragniony HD w Toyi dobierze coś pod siebie zarówno jeśli chodzi o gust jak i o preferencje cenowe . Do dodatkowo prezentacja wygląda naprawdę interesująco i ciekawie także wszystkich Łodzian zachęcam do jej odwiedzenia bo przy podpisywaniu umowy można dostać parę sympatycznych gadżetów . O godzinie 16 dnia dzisiejszego - ruch spory i trzeba było czekać w kolejce do stolika z paniami , z którymi podpisuje się umowy .

Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem pod wrażeniem, w końcu Toya się obudziła.

Jeszcze tylko NatGeo HD, MGM HD, nsport i TVP HD i byłby komplet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NatGeo HD będzie od nowego roku i zapewniono mnie przy okazji , że jako korzystający z pakietu c+ HD dostanę go do pakietu po prostu gratis :)
Co do tvp HD bo takie też pytanie zadałem - rozmowy są w toku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to znowu się zachwycę: WOW. I brawo dla Toya. Dla mnie to jest idealna oferta (jak będzie NatGeo i TVP HD), szkoda tylko, ze czeka mnie wybór pomiędzy UPC a Aster...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe kiedy Toya zajmie się za[beeep]ami Łodzi:P
Oferta full wypas cenowo nawet w porządku.
A kolega może jest bardziej zorientowany to czy można mieć socjalny/mini analogowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, przecież te ceny to masakra. Po co mam płacić 48.5 zł za analog jak chce tylko HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='122595' date='26.09.2008, 21:24 ']A kolega może jest bardziej zorientowany to czy można mieć socjalny/mini analogowy?[/quote]
właśnie sam się dzisiaj nad tym zastanawiałem tylko niestety już po opuszczeniu prezentacji bo pytanie jest całkiem sensowne - po co płacić mi 48 zł za podstawowy gdy najchętniej z niego zrezygnowałbym w ogóle ( w salonie nawet nie mam wpiętego kabla do tv ) ale skoro nie da się zrezygnować to chociaż zmienić na jakiś socjalny/mini a zaoszczędzoną kwotę wydać na pakiet premium np. sport plus . Jedynie z ulotek wyczytałem , że do pełnej funkcjonalności pakietu toya cyfrowa plus wymagany jest pakiet mini itd. choć nie wiem czy to stan faktyczny czy może jedynie marketingowy bełkocik aby wyciągnąć kasę z portfela . Nie mniej będzie gościu u mnie z dekoderem 06.10 to go obowiązkowo o to zapytać nie omieszkam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tyler' post='122599' date='26.09.2008, 21:51 ']Ludzie, przecież te ceny to masakra. Po co mam płacić 48.5 zł za analog jak chce tylko HD?[/quote]
no właśnie nad tym się zastanawiam i trzeba będzie tą kwestię poruszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Cassius' post='122601' date='26.09.2008, 20:52 ']no właśnie nad tym się zastanawiam i trzeba będzie tą kwestię poruszyć[/quote]


Zasady dotyczące opłat za "analog vs cyfra HD" są takie :

Trzeba mieć wykupiony pakiet analogowy Mini (30,00 zł/mc) lub Standardowy (48,50 zł/mc) , aby móc kupić pakiet cyfrowy .
I teraz chodzi o to że płacąc 7 zł za pakiet Toya Cyfrowa osoba z pakietem analogowym Mini ma mniej kanałów cyfrowych niż osoba płacąca te same 7 zł za ale posiadająca droższy pakiet analogowy Standardowy. Po prostu to posiadany pakiet analogowy decyduje o zawartości programowej wykupionego pakietu cyfrowego. Zatem nie trzeba płacić 48,50 za pakiet analogowy aby korzystać z oferty HD, można zapłacić 30 zł ALE nie oglądamy wtedy programów: JimJam, Disney, Hallmark, Polsat Sport, Eurosport, Discovery, Discovery World, Planete, Discovery Science, Travel&Living, Animal Planet, National Geographic, Viasta History, Viasat Explorer, MTV, VH1, Ale Kino, AXN, Zone Europa, Zone Reality, Sport Klub, Kino Polska, MiniMini, ZigZap, Jetix, Tvn 24, Tvn Style, Tvn Turbo , Jetix Play.

Dokładnie ta sama zasada działa przy opłatach za "analog vs cyfra SD"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Cassius' post='122560' date='26.09.2008, 16:15 ']....
Pakiety wszystko mający - 114,8 zł + 15 zł dzierżawa , 22 zł abonament , 8 zł dostęp = 159, 8 zł za wszystko co tylko można mieć w tym 11 kanałów HD.
....[/quote]

No niestety, za wszystko co można mieć zapłacimy miesięcznie inaczej niż piszesz i raczej trochę więcej :
48,50 zł - Pakiet analogowy standardowy
15,00 zł - Dzierżawa boxa HD
8,00 zł - Dostęp do usług cyfrowych
114,80 zł - Pakiet TOYA Cyfrowa MEGA (zawiera wszystko oprócz Sport Plus)
12,90 zł - Pakiet Sport Plus

Co daje razem za "wszystko co możliwe" 199,20 zł/mc.

Przy założeniu że za pakiet analogowy płacimy 48,50 zł - bo w tym aspekcie Toya stosuje indywidualną politykę promocji , nie ma publicznego cennika na 'analog' wspólnego dla wszystkich abonentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę , że mamy tu na forum człowieka bardzo dobrze obeznanego zarówno z ofertą jak i jej warunkami dotyczącymi pakietów Toyi - świetnie :( . Dziękuje też pięknie za naprawdę zrozumiałe wyjaśnienie wszelkich zawiłości związanych z opłatami za analog w sytuacji gdy korzystamy z cyfry , teraz już w pełni rozumiem tą zależność <_< .

Mam za to jeszcze jedno pytanie a mianowicie co kryje się pod tym tajemniczym dość określeniem " Dostęp do usług cyfrowych " ?
Jak już i na to pytanie uzyskam odpowiedź to w zasadzie pozostanie mi tylko niecierpliwe czekanie na pana z dekoderem po 06.10 :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cassius' post='122689' date='27.09.2008, 14:01 ']O widzę , że mamy tu na forum człowieka bardzo dobrze obeznanego zarówno z ofertą jak i jej warunkami dotyczącymi pakietów Toyi - świetnie :) . Dziękuje też pięknie za naprawdę zrozumiałe wyjaśnienie wszelkich zawiłości związanych z opłatami za analog w sytuacji gdy korzystamy z cyfry , teraz już w pełni rozumiem tą zależność :D .

Mam za to jeszcze jedno pytanie a mianowicie co kryje się pod tym tajemniczym dość określeniem " Dostęp do usług cyfrowych " ?
Jak już i na to pytanie uzyskam odpowiedź to w zasadzie pozostanie mi tylko niecierpliwe czekanie na pana z dekoderem po 06.10 :P[/quote]

Szczerze mówiąc , moje obeznanie wynika głównie z przeczytania ulotki i cennika który zamieściłeś :D
Co do "dostępu do usług cyfrowych" to należy traktować to jako składową abonamentu , w ulotce TOYA tak robi podając cenę pakietu cyfowego 15 zł lub 30 zł a w cenniku masz odpowiednio : dostęp za 8 zł+7zł za pakiet cyfrowy=15 zł zł i dostęp za 8 zł+22 zł za pakiet cyfrowy plus =30 zł. Po co TOYA raz podaje te opłaty łącznie a raz rozłącznie , to już by trzeba ich zapytać.
Aktualnie ja jestem abonentem pakietu cyfrowego w wersji SD i na druku dowodu wpłaty za abo mam kwoty rozbite , nazywają sie : "TVC Podstawowy 4 zł. Dostęp do usług cyfrowych tv 8 zł." Zapewne w wersji usługi HD będzie tak samo.

P.S. A jak wrażenia z jakości sygnału HD ? Nadają w 1080i ? Dolby Digital którym tak się chwalą w ulotce to nadal 2.0 czy może 'prawdziwe' 5.1 ? Czy Twoja umowa jest objęta jakąś promocją z tytułu podpisania jej na prezentacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja podpisałem umowę wczoraj. Przede wszystkim ceny są k... drogie i nic ich nie usprawiedliwia. Gdyby nie moje zboczenie i chęć posiadania tego HD oraz niechęć do montowania jakiejkolwiek anteny na balkonie, to bym pewnie nie skorzystał (choć na zarobki jakoś nie narzekam). Po prostu mi pakiet wyszedł ok. 150 PLN miesięcznie - to jest baaaaardzo dużo. Pewnie za kilka miesięcy ceny spadną bo dziś przy takiej konkurencji się nie utrzymają, no ale póki co...

Rzeczywiście ten pakiet analogowy jako obowiązkowy to zwykła kpina i wyciąganie kasy. Przecież można było po prostu część tej ceny umieścić w pakiecie cyfrowym i już - odciąć zupełnie kanały analogowe. Powód nie jest więc techniczny czy organizacyjny - ale zwyczajnie marketingowy - łatwiej tak wyciągać im kasę. Ja z tytułu podpisania umowy wczoraj dostałem 49 PLN za aktywację dekodera (99 PLN normalnie), ale moim zdaniem podobne promocje będą normalnie w październiku - nie widzę powodu by ich nie było później, bo bez promocji nie powtórzą już takiego sukcesu jaki mieli z cyfrówką SD, gdzie różnica w obrazie była kolosalna a różnica w cenie niewielka (10 zł) - tu jest inaczej dla zwykłych ludzi.

Co do obrazu. Po przeczytaniu kilku wątków na forum wcześniej, nie zamówiłem w ogóle HBO, spróbuję Filmbox. Oglądając na miejscu, na MTV HD trafiłem akurat na kaszaniasty teledysk. Ale za to sport wyglądał sympatycznie (nie jestem super znawcą HD więc przedstawiam opinie "środka") - akurat leciał mecz na C+ oraz kolarstwo na Eurosport i jednak wygląda to znacznie przyjemniej. Ja osobiście spodziewam się też poprawy ogólnie obrazu na każdym kanale SD, wynikającej z tego, że odbiornik SD był podłączany przez Euro, a teraz będzie przez HDMI. Moim zdaniem powinna być poprawa i w tym aspekcie.

To generalnie chyba tyle, włączają 6 października. O, jeszcze czekam na Formułę 1 w Polsat Sport HD - będę miał formułę w HD? Bo nawet nie sprawdziłem tego :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='juzer7' post='122803' date='28.09.2008, 09:53 ']...
Ja z tytułu podpisania umowy wczoraj dostałem 49 PLN za aktywację dekodera (99 PLN normalnie), ale moim zdaniem podobne promocje będą normalnie w październiku - nie widzę powodu by ich nie było później, bo bez promocji nie powtórzą już takiego sukcesu jaki mieli z cyfrówką SD, gdzie różnica w obrazie była kolosalna a różnica w cenie niewielka (10 zł) - tu jest inaczej dla zwykłych ludzi.
...[/quote]

Fakt, że teraz przejście na HD na tych kilku(nastu) programach będzie kosztować więcej niż z analogu na cyfrę ale w sumie jeśli wziąć tylko pakiet Cyfrowy Plus za 30 zł to w stosunku do Cyfrowego SD jest raptem 18 zł różnicy a dojdzie sporo nowych kanałów SD no i co najważniejsze mamy wtedy 5 kanałów HD. Ja akurat mam jeszcze telewizor CRT i dotąd "tkwiłem" przy TOYA SD co było optymalnym wyborem, ale od powiedzmy 2 lat w sklepach sprzedało się - 'strzelam' bo nie chce mi się szukać statystyk sprzedaży - 1 milion szt. telewizorów HD Ready i Full HD na których większość nabywców oglądała tylko jakość SD . No to, na zdrowy rozum, spora część z nabywców w zasięgu TOYA te 18-30 zł powinna bez większych oporów wydać żeby rzeczywiście zobaczyć co ich telewizory potrafią ( no jeszcze ta dzierżawa boxa +15 zł żeby rachunki były uczciwe) . Przy takim planie minimum, zwykli ludzie też zakosztują HD :P no a pasjonaci wydadzą blisko 200 zł /mc ;) . Ja jeszcze sprawdzę co tam satelitarna konkurencja HD ma aktualnie "na talerzu" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Inger' post='122947' date='28.09.2008, 22:44 ']Ja jeszcze sprawdzę co tam satelitarna konkurencja HD ma aktualnie "na talerzu" :D[/quote]

No cóż, ja w tej chwili za pełny pakiet nki płacę w sumie [b]47,99[/b] zł.

Z kanałów HD mam: TVP HD, TVN HD, nSport, Eurosport HD, MTV HD, Discovery HD, Filmbox HD, HBO HD, MGM HD i do tego jeszcze 4 kanały HD FTA z Astry (ARTE HD, EINS FESTIVAL HD, ANIXE HD, ASTRA HDTV PROMO). W sumie by to dawało liczbę [b]13[/b], czyli niegorzej niż w Toya a cena jakby inna. 200 zł miesięcznie w życiu bym nie płacił.

Mam wykupione 2 pakiety płatne i filmbox za 9,99zł. Załapałem się na promocję "pół roku wszystkie pakiety gratis" i ostatnio zamówiłem HBO na 3 miesiące gratis. Wiem, to są promocje czasowe, ale jak się skończą to będą i inne. Praktycznie cały czas jadę na jakichś promocjach. :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cyfrowe kablowki sa fajne bo maja mix kanalow z roznych platform, ale cena to lekka przesada jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='122999' date='29.09.2008, 10:28 ']Mam wykupione 2 pakiety płatne i filmbox za 9,99zł. Załapałem się na promocję "pół roku wszystkie pakiety gratis" i ostatnio zamówiłem HBO na 3 miesiące gratis. Wiem, to są promocje czasowe, ale jak się skończą to będą i inne. Praktycznie cały czas jadę na jakichś promocjach. :)[/quote]

No tak, ale promocji dla nowych abonentów mieć nie będziesz - to już na ogół nie to samo. Niemniej, 50 zł vs 150 zł to jest różnica :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='juzer7' post='124142' date='04.10.2008, 18:15 ']No tak, ale promocji dla nowych abonentów mieć nie będziesz - to już na ogół nie to samo. Niemniej, 50 zł vs 150 zł to jest różnica :blink:[/quote]

Mogę mieć, bo umowa już mi się dawno skończyła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az sie zarejestrowalem,bo do mnie nie zadzwonili nawet ;)
moze tutaj na bierzaco bede sie dowiadywał co z moim HD:)

a co powiedzieli,ze dlaczego przesuniete o tydzien???
urzadzenia nie doplyneły??

Edytowane przez Marcin C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...