Skocz do zawartości
SlawekR

Jaki telewizor kupić? Panasonic? Sony? Samsung? LCD? Plazmę? itd itp etc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, a gdzie mój post zniknął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam sie nad Samsungiem, czy ktos wie jakie sa roznice pomiedzy modelami UE46B7020 i UE46B7000?

Warto? Kiedy stanieja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

zastanawiam sie nad Samsungiem, czy ktos wie jakie sa roznice pomiedzy modelami UE46B7020 i UE46B7000?

Warto? Kiedy stanieja?

Z tego co ja widzę to różnią się jedynie kolorem B7000 jest z czarno czerwoną ramką natomiast B7020 tylko z czarną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiałem się znów nad TV, a że jutro w mega avansie jest "wyprzedaż" to wytypowałem 3 modele.

Samsung LE32B553 - 1999 zł

Toshiba 32 XV550PG - 1999 zł

Sharp 32d65e - 1599 zł

Niestety nie mam zbyt dużego budżetu na TV więc jestem zmuszony wybrać któryś z tych.

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic lcd mam polsata smile.gif oraz pytanko czy samsung b650 czy lg lh 5000, czytalem opinie wielu oson ze samsungi to szajs ze zalegaja w serwisach ze czeso sie psuja ze z jakoscia wykonania sa na bakier ale sa tez opinie pochlebne i komu tu wierzyc?? czytalem tez wiele pochlebnych opini o lg:) wiec co najlepiej do polsatuu:)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zastanawiałem się znów nad TV, a że jutro w mega avansie jest "wyprzedaż" to wytypowałem 3 modele.

Samsung LE32B553 - 1999 zł

Toshiba 32 XV550PG - 1999 zł

Sharp 32d65e - 1599 zł

Niestety nie mam zbyt dużego budżetu na TV więc jestem zmuszony wybrać któryś z tych.

Dziękuje za pomoc.

Chce kupic lcd mam polsata smile.gif oraz pytanko czy samsung b650 czy lg lh 5000, czytalem opinie wielu oson ze samsungi to szajs ze zalegaja w serwisach ze czeso sie psuja ze z jakoscia wykonania sa na bakier ale sa tez opinie pochlebne i komu tu wierzyc?? czytalem tez wiele pochlebnych opini o lg:) wiec co najlepiej do polsatuu:)??

Sam mam Sony 32W5500 i jestem z niego bardzo zadowolony ale patrząc na modele które wytypowaliści to postawiłbym na Samsunga albo LG gdyż długo się przyglądałem także tym modelom. Jednak poszedłem na max możliwości. Nie polecam Toshiby i Sharpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tylko ktory w sklepach zazwyczaj nie majom sygnalu sd a ja chcialbym wiedziec ktory sobie lepiej poradzi ;) prosil bym o podpowiedz uzytkownikow tych modeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich forumowiczów.

już od jakiegoś czasu penetruję różne fora, stronki w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i muszę przyznać iż im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie i sam już nie wiem co kupić. a czas upływa, pokój prawie gotowy a konkretnego pomysłu brak. dlatego by się nie przegrzać poproszę was o radę;) po wielu godzinach spędzonych przed komputerem zdecydowałem się na plazmę. a teraz oczywiście warunki i oczekiwania:

- cena do 5500 zł

- 46'' (max 50'')

- sygnał sd z cyfrowego polsatu, divx, dvd, laptop (ale oczywiście myślę przyszłościowo tak że HD czy blu-ray również wchodzi w grę)

- pokój 3,7x4,5 m, bardzo słabo oświetlony, tv będzie wisiał na ścianie w odległości 320 cm od oglądających.

- zależy mi na tym aby wyświetlany obraz wiernie odwzorowywał naturalne kolory, posiadał głębie czerni, obraz nie był zniekształcony w przypadku słabszego sygnału, oraz żeby rachunki za prąd nie wywołały u mnie zawału, oraz najważniejsze- aby mimo postępu technologicznego nie stracił na funkcjonalności oraz aby służył mi długie lata (choćby 10 lat):)

- zastanawiałem się nad plazmą panasonica (py85, g15, s10) jednak jestem otwarty na wszelkie propozycje mądrze uzasadnione.

bardzo byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi i rady:)

pozdrawiam..

Przy takich założeniach wstępnych wyłącznie plazma. Przypadkiem nie skręć w stronę LCDka :). A wybór firmy i modelu to już wedle własnych preferencji i zasobności portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Do rzeczy szukam telewizora :):

rodlo sygnalu: SD TV, a niedlugo HD TV

odleglosc: 2m

26"

lokalizacja: maly pokoj, 2,5 x 3m

mocowanie: stojacy

zastosowanie: Cyfra + z HD

preferencje: wygodne menu i dodatki

rozdzielczosc: chyba nie ma full hd

budzet: +/- 2500zl

Do oglądania obrazków wielkości znaczka pocztowego to lepiej zaopatrzyć się w klaser ;). A tak poważnie, to przy podanych założeniach i budżecie zdecydowanie rozejrzałbym się za większą przekątną. To już nie te czasy co 2 lata temu. Dziś w tej kwocie jest całkiem spory wybór rozsądnych konstrukcji w większych przekątnych, które spełnią założone kryteria.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tylko ktory w sklepach zazwyczaj nie majom sygnalu sd a ja chcialbym wiedziec ktory sobie lepiej poradzi ;) prosil bym o podpowiedz uzytkownikow tych modeli :)

Dziwne, zawsze miałem wrażenie, że w sklepach dostępny jest głównie sygnał SD i to zazwyczaj podłej jakości. Akurat z oceną SD nie będziesz mieć problemu. Już prędzej z udostępnieniem przez obsługę pilota do dokonania chociaż zgrubnych regulacji możesz mieć pewien problem. Ale wystarczy być odpowiednio zmotywowanym i upartym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam specjalistów...

bardzo będę wdzięczny za fachową opinie i sugestię....nie mam niestety jakichś sprecyzowanych ulubieńców, aczkolwiek design philipsa robi na mnie spore wrażenie....

Poniżej dane :

źródło sygnału >> PS3 & PC & HDTV (w niedalekiej przyszlosci)

odległość od ekranu >> 2.5 - 3.5 m

lokalizacja >> pokój ok 20 m z dużym naświetleniem (telewizor wprost na okna)

sposób mocowania >> wiszący

preferowna średnica ekranu >> 37 " - 42 "

zastosowanie od najczęstszego >> komputer (gry) , PS3 (gry + blueray filmy) , telewizja

preferencje obrazowe : przejrzystosc barw oraz zero smug przy wyświetlaniu środowiska w akcji (gry, mecze, filmy)

budżet >> max. 4500 PLN

Z góry dziekuję za profesjonalną odpowiedź.

Pozdrawiam

h>

"Zero smug" zdecydowanie kłóci się z pojęciem LCD. Z drugiej strony nasłonecznienie pokoju i telewizor na wprost okna skłaniają ku matowemu ekranowi. Może plazma Panasonica z odpowiednią powłoką na ekranie, ciekawe jak by się spisała? Z LCD zaproponowałbym Samsunga 37B650, ale on ma warstwę odblaskową.

Niestety zbyt mało danych wejściowych aby z czystym sumieniem dać racjonalną odpowiedź. A te dane które są, niestety stoją ze sobą w sporej sprzeczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. proszę o pomoc w wyborze telewizora. Zawęziłem wybór do trzech modeli. Dwa z nich to LG: LH7000 i LH5000. Trzeci to Philips PFL9604. Wszystkie w rozmiarze 37 cali. rozmiar pokoju 18m kw., odległość od telewizora około 3,5 metra. Sygnał z Cyfry+ na razie SD lecz zamierzam rozszerzyć o kanały HD, na pewno Blue Ray oraz w przyszłości konsola PS3. Zastanawiałem się również czy nie poczekać na LG podświetlanych ledami lecz ich cena może być zbyt wysoka szczególnie na początku więc raczej będę musiał wybrać z w/w 3 modeli. Z góry dziękuję za pomoc.

LH7000 i PFL9604 to podobna grupa docelowa produktów. Aczkolwiek od strony prezentowanego obrazu różnią się i to sporo, a różnice są na poziomie odpowiadającym indywidualnym preferencjom różnych użytkowników, więc trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Ja bym wybrał Philipsa, ale to dlatego że lubię obraz przepuszczony przez Pixel Plusa. O i to jest właśnie dobry przykład wyboru na podstawie indywidualnych preferencji ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci sklepow jakich bylem na tv prezentowane byly obrazki hd zeby pokazac jaki to obraz jest cudny :) wiec sd nie znalazlem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najblizszym czasie bede kupowal telewizor lcd 32" zastanawiam sie nad zakupem modelu Philipsa 32PFL7404H info tutaj http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/...refId/skapiec/ ale macie moze jakas dobra alternatywe dla tego modelu albo cos innego co polecacie? Niewiem czy jest sens inwestowac w model z tunerem dvb-t(mpeg4)?

zalezy mi zeby to bylo cos dobrego i bezproblemowo dzialajacego tylko czy firma philips jest dobra? czy moze lepiej zainwestowac w jakiegos samsunga a moze jeszcze w cos innego? dziekuje z gory za porade

ps. do telewizora ma byc zakupowywany tuner satelitarny hd slyszalem o jakims azbox hd premium (podobno mozna na nim odtwarzac filmy w hd) co myslicie o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W najblizszym czasie bede kupowal telewizor lcd 32" zastanawiam sie nad zakupem modelu Philipsa 32PFL7404H info tutaj http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/...refId/skapiec/

Link prowadzący w kosmos. Nasze forum nie jest generatorem popularności stron dla botów google. W szczególności stron o charakterze komercyjnym.

ale macie moze jakas dobra alternatywe dla tego modelu albo cos innego co polecacie?

Może mamy może nie, ale skąd mamy to wiedzieć skoro brak założeń wstępnych i preferencji, choćby w stopniu śladowym.

Niewiem czy jest sens inwestowac w model z tunerem dvb-t(mpeg4)?

My też nie wiemy, skoro nie posiadamy wiedzy czy będziesz korzystać z anteny naziemnej.

zalezy mi zeby to bylo cos dobrego i bezproblemowo dzialajacego tylko czy firma philips jest dobra?

Nie ma czegoś takiego jak zła/dobra firma, można rozważać i porównywać wyłącznie konkretne modele konkretnych firm, a nie firmy ogólnie. Też o tym pisałem już wielokrotnie. Każda firma ma lepsze i gorsze produkty. Uogólnianie jest w tym przypadku praktyką wielce niewłaściwą.

czy moze lepiej zainwestowac w jakiegos samsunga a moze jeszcze w cos innego? dziekuje z gory za porade

Ile zainwestować, do jakich zastosowań, kierując się jakimi priorytetowymi przesłankami, jakość obrazu, jakość serwisu, cena?

Może i w Samsunga warto, może i nie w Samsunga, może w Sharpa, może w Sony, Panasonica, JVC, albo jeszcze jakąś inną firmę. Tak to możemy sobie dywagować do maja. Zaraz pojawią się "rady". Ja kupiłem to, albo ja kupiłem tamto, słyszałem że firma X jest dobra i lepsza od Y, chociaż gdzie indziej powiedzieli że Y będzie lepsza od X.... Przy takich założeniach jak wyżej to polecam Sony, Samsunga, Sharpa, Panasonica, LG, JVC, Philipsa i jeszcze kilka innych firm, o których w tym momencie nie pamiętam. Konkretne pytanie - równie konkretna odpowiedź.

ps. do telewizora ma byc zakupowywany tuner satelitarny hd slyszalem o jakims azbox hd premium (podobno mozna na nim odtwarzac filmy w hd) co myslicie o tym?

Sądzimy o czym? O tym że jest jakiś Azbox HD? Czy może, że można na nim filmy w HD odtwarzać? Czy o tym, że słyszałeś o czymś takim?

Jedno co na pewno o tym sądzimy to to, że jest na forum wątek na ten temat dedykowany, a na samej górze wątku bieżącego jest instrukcja jak korzystać z opcji szukaj. Aż sprawdziłem czy działa, może coś się popsuło i nie działa... e, jednak działa, o proszę, niespodzianka http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7967&hl=azbox

Wszystkich urażonych zgryźliwym tonem mojej wypowiedzi przepraszam, ale czasem, powstrzymując się któryś raz z rzędu, już nie można inaczej i trzeba trochę pary upuścić żeby się nie zagotowało.

Wiele osób oczekuje pomocy, najlepiej natychmiast i bezwarunkowo, a jeśli jej nie ma od ręki, to zaraz wielkie halo. Za to sami nie włożą minimum wysiłku żeby chociaż pytanie sformułować w sposób umożliwiający rzeczową odpowiedź, która przy okazji będzie z pożytkiem dla kolejnych czytających. Naprawdę nie wymagamy cudów ..... Tutaj rada: na rzeczowo i konkretnie sformułowane pytanie, aż się chce odpowiadać, możecie mi wierzyć :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chciałbym zapytać który wybrać telewizor

Philips 32PFL7404H/12 czy Sharp LC-32DH77E.

Odiór z tunera analogowego a niuedługo z HD oraz podłączenie komputera pod LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje telewizora do salonu. Telewizor będzie stał w odległości 3m od kanapy. Niestety maksymalna wielkość to 37 cali (wnęka w meblościance nie pozwala na większy TV). Słońce pojawia się w pokoju dopiero popołudniu, ale są żaluzje tak więc nasłonecznienie to nie jest duży problem. Telewizje oglądam najcześciej w dzień i troszkę wieczorem.

TV będzie podpięty do laptopa - filmy divix - 50% czasu, kablówki UPC (analog) - 30% i konsoli Xbox 360. Chciałbym kupić TV do 2500zł.

Technologia nie ma dla mnie znaczenia - ważniejsza jest jakoś obrazu w tej cenie. Podobnie z rozdzielczością - a chyba nawet wolałbym HD Ready - bo mam wrażenie, że przy moich źródłach sygnału to na FHD obraz będzie gorszy. Może bardziej przydałoby się 100Hz niż Full HD? Podobno do grania 100Hz bardz przydatne??

z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie odnośnie wyboru TV.

pozdrawiam

Edytowane przez geralt18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na HD trochę bardziej podobał mi się philips ale to jest minimalna różnica w porównaniu z przewagą sharpa na sygnale analogowym.... sam musisz zdecydować czego będziesz oglądał częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Poszukuje telewizora do salonu. Telewizor będzie stał w odległości 3m od kanapy. Niestety maksymalna wielkość to 37 cali (wnęka w meblościance nie pozwala na większy TV). Słońce pojawia się w pokoju dopiero popołudniu, ale są żaluzje tak więc nasłonecznienie to nie jest duży problem. Telewizje oglądam najcześciej w dzień i troszkę wieczorem.

TV będzie podpięty do laptopa - filmy divix - 50% czasu, kablówki UPC (analog) - 30% i konsoli Xbox 360. Chciałbym kupić TV do 2500zł.

Technologia nie ma dla mnie znaczenia - ważniejsza jest jakoś obrazu w tej cenie. Podobnie z rozdzielczością - a chyba nawet wolałbym HD Ready - bo mam wrażenie, że przy moich źródłach sygnału to na FHD obraz będzie gorszy. Może bardziej przydałoby się 100Hz niż Full HD? Podobno do grania 100Hz bardz przydatne??

z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie odnośnie wyboru TV.

pozdrawiam

Założenia wstępne niestety to trochę jak godzenie ognia z wodą. Przeczytawszy początek, to aż ciśnie się na usta plazma Panasonica, wręcz idealna do takich zastosowań. Niestety dalsza część nieco psuje obraz sytuacji, to znaczy ta część o graniu. Powiem tak, jeśli to ma być do okazjonalnego grania, a z przewagą dwóch pierwszych zastosowań, to jak wyżej. Jeśli granie ma stanowić większą część, to LCD. A jeśli LCD z myślą o graniu to Samsung i to nie 100Hz. To ostatnie może wręcz przeszkadzać, generując brzydkie artefakty przy ruchu i dodatkowo zwiększając Input Laga. Do grania potrzebujemy tak naprawdę telewizor jak najbliższy funkcjonalnością monitorowi komputerowemu, a tam 100Hz w rozumieniu układu kompensacji ruchu, nie znajduje zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, chciałbym zapytać który wybrać telewizor

Philips 32PFL7404H/12 czy Sharp LC-32DH77E.

Odiór z tunera analogowego a niuedługo z HD oraz podłączenie komputera pod LCD?

Bardzo zbliżone konstrukcje, różnice są na poziomie indywidualnych preferencji użytkowników. Szczerze doradzam samemu zobaczyć na żywo i wybrać. Jednemu będzie się podobała prezentacja obrazu z Philipsa, drugiemu z Sharpa. Trudno jednoznacznie wybrać faworyta nie znając Twoich szczegółowych preferencji. Do komputera oba sie jednako nadają, albo lepiej powiedzieć nie nadają :], to znaczy oba wymagają sporo kombinacji alpejskich aby otrzymać satysfakcjonujące efekty. No może z lekkim wskazaniem na Sharpa, Philips będzie miał deko większego Input Laga, jeśli to ma dla Ciebie znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założenia wstępne niestety to trochę jak godzenie ognia z wodą. Przeczytawszy początek, to aż ciśnie się na usta plazma Panasonica, wręcz idealna do takich zastosowań. Niestety dalsza część nieco psuje obraz sytuacji, to znaczy ta część o graniu. Powiem tak, jeśli to ma być do okazjonalnego grania, a z przewagą dwóch pierwszych zastosowań, to jak wyżej. Jeśli granie ma stanowić większą część, to LCD. A jeśli LCD z myślą o graniu to Samsung i to nie 100Hz. To ostatnie może wręcz przeszkadzać, generując brzydkie artefakty przy ruchu i dodatkowo zwiększając Input Laga. Do grania potrzebujemy tak naprawdę telewizor jak najbliższy funkcjonalnością monitorowi komputerowemu, a tam 100Hz w rozumieniu układu kompensacji ruchu, nie znajduje zastosowania.

Dzięki za odpowiedź. Kolejne forum, na którym polecana jest właśnie plazma Panasonica - te telewizory są na prawdę tak dobre (oczywiście w tej cenie) czy poprostu najlepiej sprawują się ze stosunkowo słabym sygnałem?

Dlaczego piszesz, żę jeżeli grałbym często to ta plazma się nie nadaje? (na szczęście granie to maks 1h dziennie - więc według mnie to jest okazjonalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki telewizor(ew.monitor) lcd max 32" polecicie?

Źródło:ps3,sd tv,laptop(przez hdmi)pc(dsub).

Lokalizacja:pokój 3,70m x 5,50m, średnio oświetlony.

Odległość od tv:3m.

Zastosowanie: gry,filmy,telewizja.

Budżet: max 1800zł(oczywiście im taniej tym lepiej).

Telewizor powinien mieć: 2x hdmi,wejście scart,wejście dsub,wyjście minijack.

Ewentualnie mogę kupić monitor, czy ten monitor samsunga nadawałby się do ps3?

Lepiej kupić mniejszy monitor z full hd, czy większy telewizor z hd ready?

Edit:

Moją uwagę zwrócił jeszcze ten model.

Edytowane przez kris256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Mam mały dylemat...pomóżcie...!!

Obecnie posiadam TV TOSHIBA 42XV500PG

Przekątna ekranu: 42

Format obrazu: 16/9

Rozdzielczość: 1920 x 1080

Kontrast dynamiczny: 25000:1

Jasność [cd/m2]: 500

Zastosowane technologie: DCDi, HD Ready, Full HD,

Kąt widzenia: 178 stopni

więcej: http://www.torres.pl/produkt-toshiba-42xv500pg-27835.html

Mam możliwość wymiany tego TV na nowy w graniacach 3000 - 4000 zł i zastanawiam się czy wykorzystać tą okazję.

Pozostaje jednak dylemat na jaki....??? na LED mnie nie stać w temacie LCD powoli zaczynam się gubic (temat rzeka i trudno podjąć jakąs decyzję...) ;-)

TV pod następujące parametry:

Źródło: odtwarzacz full HD (Egreat), x 360, telewizja "n",

Lokalizacja:pokój 3m x 5m, średnio oświetlony (z żaluzjami)

Ilość cali: 42 - 46

Odległość od tv:3m.

Zastosowanie: filmy/koncerty (BR, mkv), gry, tv

Budżet: max 4000zł

Na chwilę obecną w oko wpadły mi następujące modele:

LG LH5000

LG 42LH7000

SONY KDL-40W5500 (mało cali...)

Może macie jakieś inne ciekawe sugestie/propozycje...?

Serdeczne thx za info!!

Pzdr

Edytowane przez bicm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma mało cali bo wysoki model ale o niebo lepszy od tej Toshiby. Chociaż teraz masz 42" to aż taka wielka różnica nie będzie a w jakości jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...