Skocz do zawartości
SlawekR

Jaki telewizor kupić? Panasonic? Sony? Samsung? LCD? Plazmę? itd itp etc

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór między HX920 i HX850 jest naprawdę bardzo trudny, gdyż zapewniają one podobny obraz. Efekt halo, według mojej wiedzy, jest mniejszy na HX850, a dodatkowo model ten stoi lepiej pod względem multimedialności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie nikt nie odpowiada, może napiszę tutaj..

Witam,

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?

5x6m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?

ok. 4m

3.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?

Na wprost i bokiem. (ma być na obrotowym ramieniu przymocowanym do ściany)

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć?

Wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju?

Umiarkowanie, raczej nie w kierunku TV

8.Co chcemy aby telewizor posiadał?

Bardzo dobrą matrycę, nie zależy mi na 3D czy internecie.

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?

ok. 5-6h

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?

Matową.

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?

Głównie filmy.

14.Czy zamierzasz serfować po internecie?

Niekoniecznie

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

Tak, 30%.

17.Preferencje co do wielkości?

46 - 47'

18.Co Cię denerwuje w telewizorach?

-

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?

Raczej wieczorami.

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?

Do 3200zł max.

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie?

Niekoniecznie, nie zależy mi.

Szukam i szukam, dużo mówi się o kalibracji (ok, jestem w stanie to zrobić w opcjach telewizora, ale też nie znam się jakoś super). Dużo osób poleca Philipsa PFL5007, ale podobno wcale nie jest taki rewelacyjny. Chcę telewizor z bardzo dobrą matrycą (oczywiście do podanej ceny), głównie oglądam filmy. Nie chcę jakiś super bajerów, ma mieć HDMI i USB ;)

Dzięki za jakąkolwiek pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze możesz kupić KDL-46EX650. Co prawda może być za mały do Twojej odległości (4m - przydałoby się coś w rozmiarze 55" ;) ).

Z racji tego, że będzie to obrotowy uchwyt na wysięgniku boję się trochę o wagę TV w większych rozmiarach.

http://www.sony.pl/product/tv-117-46-lcd/kdl-46ex650

Ma dobry procesor obrazu X-Reality (choć szkoda, że nie w wersji PRO, ale budżet nie pozwala u Ciebie mieć i wielkości i jakości obrazu w jednym) oraz Motionflow XR 100 Hz, które rekompensuje 50Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się ciekawie.. dzisiaj miałem możliwość odtworzenia filmu Full HD na kolegi Panasonicu TX 50GT30 (plazma) i zostałem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Co prawda kosztuje ok. 3800, ale chyba się skuszę ;) Raz, że 50 cali, a dwa, że obraz był naprawdę bardzo wyraźny, kolory odpowiednio nasycone.. szczerze, nie spodziewałem się tego po plazmach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się ciekawie.. dzisiaj miałem możliwość odtworzenia filmu Full HD na kolegi Panasonicu TX 50GT30 (plazma) i zostałem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Co prawda kosztuje ok. 3800, ale chyba się skuszę ;) Raz, że 50 cali, a dwa, że obraz był naprawdę bardzo wyraźny, kolory odpowiednio nasycone.. szczerze, nie spodziewałem się tego po plazmach :D

Jeżeli nie spodziewałeś się takiego efektu po tv plazmowych to po jakich tv się spodziewałeś? Technologia plazmowa nie ma alternatywy w odpowiednich kategoriach cenowych (tutaj mam na myśli wszelkie LCD i kolejne wariacje na temat). A szczególnie gdy w grę wchodzi oglądanie materiałów porą wieczorową z dobrym drinkiem w ręku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar kupic telewizor rodzicom jednak, ze sam z niego bede czasem korzystal zalezy mi na tym aby byl mozliwe najlepszy dlatego zwracam sie z prosba o pomoc do was :)

1. Odległość od ekranu? 2,5 m

2. Jak słońce świeci w pokoju? po poludniu, niezbyt mocno

3. Jak duży jest pokój: ok. 20m2

4. Preferowana technologia: brak, nie wiem co lepsze

5. Jaki masz obecnie telewizor? Jakis Samsung CRT 21"

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, informacje, sport

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniu i wieczorem

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? troche tak i troche tak

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry

10. Matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa

11. Preferowana wielkość telewizora? 37-40"

12. Preferowana marka? brak

13. Czego nie lubisz w telewizorach? - przejaskrawionych oraz zbyt bladych kolorów, "szarpania" obrazu (chyba chodzi o przeplot czy cos takiego)

14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder N, w miare mozliwosci router (nie konieczne)

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? tv 100%

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost oraz z katow bocznych

17. Czy ważne jest wifi? przydalo by sie jednak jego brak nie zaszkodzi

19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? nie

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? niekoniecznie

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie, starcza same napisy bez spolglosek miekkich (txt i srt)

22. Ma mieć 3D? niekoniecznie

23. Ma mieć slot na karty SD? niekonicznie

24. Ma mieć tuner DVB-T? tak

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dekoder N (nie wiem jakimi zlaczami, jakos dam rade)

26. Jaki masz sygnał? N

28. Ma stać czy wisieć? stac

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy:dobra jakość obrazu, full hd, rownomierne podswietlanie, przyzwoite boczne katy widzenia,

31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 8

32. Sugerowana cena? do ~2000zl

Telewizor musi miec mozliwosc czytania filmow mkv/divix z pendrive/dysku przenosnego usb, najlepiej zeby obslugiwal napisy txt i srt

Edytowane przez caprica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na Sony KDL-40EX720.

Rozmiar 40" jest u Ciebie minimum. Dla wygody oglądania szedłbym w kierunku 46" ale to już budżet trzeba byłoby zwiększać.

Jak na taki budżet (i rozmiar) ten TV powinien spisać się dobrze u Ciebie. Ostry obraz w tej półce cenowej, 3D dość podstawowe ale zawsze :), oraz Motionflow XR 200 który polepsza płynnośc ruchu.

Jedyny minus to że nie czyta MKV z dysku lub z pena. Musiałbyś przesyłać przez DLNA z PC do TV materiały.

Najlepiej zobaczyć na żywo i ocenić samemu jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na Sony KDL-40EX720.

Rozmiar 40" jest u Ciebie minimum. Dla wygody oglądania szedłbym w kierunku 46" ale to już budżet trzeba byłoby zwiększać.

Jak na taki budżet (i rozmiar) ten TV powinien spisać się dobrze u Ciebie. Ostry obraz w tej półce cenowej, 3D dość podstawowe ale zawsze :), oraz Motionflow XR 200 który polepsza płynnośc ruchu.

Jedyny minus to że nie czyta MKV z dysku lub z pena. Musiałbyś przesyłać przez DLNA z PC do TV materiały.

Najlepiej zobaczyć na żywo i ocenić samemu jakość obrazu.

Jak nie czyta mkv z dysku lub pena to na starcie odpada. Rozmiar nie ma dla mnie tak wielkiego znaczenia, 42" to calkowite maksimum.

Troche szperalem i znalazlem cos takiego http://www.megamarket.com.pl/panasonic-telewizor-plazmowy-tx-p42s30e,id-124519 Troche drozszy ale zachwalany, czy jest rzeczywiscie taki dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie czyta mkv z dysku lub pena to na starcie odpada. Rozmiar nie ma dla mnie tak wielkiego znaczenia, 42" to calkowite maksimum.

Troche szperalem i znalazlem cos takiego http://www.megamarke...2s30e,id-124519 Troche drozszy ale zachwalany, czy jest rzeczywiscie taki dobry?

Witam. Mój pierwszy post od rejestracji 6 lat temu. :-)

Sam się rozglądam za nowym Tv, ale ja dobrze znam się na technologi, więc poradzę sobie sam.

Mam tylko dylemat wielkość, czy wyposażenie.

Natomiast caprica, ta plazma co za linkowałeś, to jest model na 2010 rok i to z pancerną szybą (tough panel). Taki Tv jest parę kilo cięży i sprawdza się gdy są dzieciaki rozrabiające w domu, bo inaczej nie opłaca się go targać.

Plazmy tegoroczne 42 zestawiłem Tobie tu http://tiny.pl/hkw1b

Następnie dany model wrzucasz w przeszukiwarkę wyszukiwarek http://notanio.pl i masz ceny ze wszystkich platform sprzedażowych na jednej stronie. Każdy producent na swojej stronie ma porównywarkę modeli i warto poodwiedzać. "Jedyny minus", że nie ma na nich modeli starszych niż 2 letnie.

Lcd dorównujące j.o.współczesnym plazmom, w tej samej przekątnej, są znacznie droższe.

Lcd jest bardzo długowieczny, bo nie ma luminoforu, który by się z czasem wypalił. Wiem jak było z kineskopowcami sprzed dobrych 20 lat - po 3-4 latach intensywnego grania, tak wyblakały że nadawały się na śmieci. Plazma straci swój blask też po paru latach. Telewizor na lata musi być dobrze przemyślany. Dla Twoich wymagań najlepsze 37-40 cali Edge LED z 200Hz coś od Sony, lub Philipsa, ale z tak niską kasą jesteś skazany na Koreańczyków, lub na modele starsze niż 2 letnie, chyba że przekonasz rodziców, że w okolicach 2000 nie ma super telewizora w założonej wielkości. Wiem jak ciężko przekonać laików, że tv różnią się bardzo w reprodukcji obrazu a jak nawet coś złego dostrzegają to myślą że tak ma być,.. że płaci się tylko za wielkość i funkcje. :-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój pierwszy post od rejestracji 6 lat temu. :-)

Sam się rozglądam za nowym Tv, ale ja dobrze znam się na technologi, więc poradzę sobie sam.

Mam tylko dylemat wielkość, czy wyposażenie.

Natomiast caprica, ta plazma co za linkowałeś, to jest model na 2010 rok i to z pancerną szybą (tough panel). Taki Tv jest parę kilo cięży i sprawdza się gdy są dzieciaki rozrabiające w domu, bo inaczej nie opłaca się go targać.

Plazmy tegoroczne 42 zestawiłem Tobie tu http://tiny.pl/hkw1b

Następnie dany model wrzucasz w przeszukiwarkę wyszukiwarek http://notanio.pl i masz ceny ze wszystkich platform sprzedażowych na jednej stronie. Każdy producent na swojej stronie ma porównywarkę modeli i warto poodwiedzać. "Jedyny minus", że nie ma na nich modeli starszych niż 2 letnie.

Lcd dorównujące j.o.współczesnym plazmom, w tej samej przekątnej, są znacznie droższe.

Lcd jest bardzo długowieczny, bo nie ma luminoforu, który by się z czasem wypalił. Wiem jak było z kineskopowcami sprzed dobrych 20 lat - po 3-4 latach intensywnego grania, tak wyblakały że nadawały się na śmieci. Plazma straci swój blask też po paru latach. Telewizor na lata musi być dobrze przemyślany. Dla Twoich wymagań najlepsze 37-40 cali Edge LED z 200Hz coś od Sony, lub Philipsa, ale z tak niską kasą jesteś skazany na Koreańczyków, lub na modele starsze niż 2 letnie, chyba że przekonasz rodziców, że w okolicach 2000 nie ma super telewizora w założonej wielkości. Wiem jak ciężko przekonać laików, że tv różnią się bardzo w reprodukcji obrazu a jak nawet coś złego dostrzegają to myślą że tak ma być,.. że płaci się tylko za wielkość i funkcje. :-)

Dzieki za tak rozbudowana odpowiedz :P

Co do kilogramow to nie ma dla mnie znaczenia ;) jednak jak po paru latach obraz ma stracic na jakosci to raczej ten TV odpada.

Powiedzmy ze dalo by rade zwiekszyc budzet do 2500 zl, bylbys w stanie polecic jakis LED/LCD w takim przedziale cenowym?

Co do ostatniego Twojego zdania w pelni sie zgadam, rodzice nie widza roznicy w jakosci obrazu, dla nich wystarczy ze cos gra i ma kolory jednak u mnie to nie przejdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.

Powiedzmy ze dalo by rade zwiekszyc budzet do 2500 zl, bylbys w stanie polecic jakis LED/LCD w takim przedziale cenowym.?

caprica obadaj to http://notanio.pl/szukaj/Philips_40PFL4007H

Tv jest zgrabny - masz do wyboru przekątne od 32 do 47 cali, ma wszystko co potrzebne Ciebie a do rodziców wystarczy. Nie ma chyba tylko podświetlenia krawędziowego, ale LED jest i bardzo oszczędny energetycznie.

Tu jest 40 cali Edge serii 5000 http://notanio.pl/szukaj/Philips_40PFL5007H

Na razie. ;-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caprica obadaj to http://notanio.pl/sz...lips_40PFL4007H

Tv jest zgrabny - masz do wyboru przekątne od 32 do 47 cali, ma wszystko co potrzebne Ciebie a do rodziców wystarczy. Nie ma chyba tylko podświetlenia krawędziowego, ale LED jest i bardzo oszczędny energetycznie.

Tu jest 40 cali Edge serii 5000 http://notanio.pl/sz...lips_40PFL5007H

Na razie. ;-)

Wielkie dzieki :) teraz juz cos sobie wybiore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na dniach muszę podjąć decyzję odnośnie zakupu telewizora - do końca przyszłego tygodnia chciałbym mieć problem z głowy (przeprowadziłem się na nowe mieszkanie i wożę się z tym zakupem od 2 miesięcy) - prosiłbym Was o pomoc w wyborze.

Poniżej ankieta:

1. Odległość od ekranu? 3-3.5 m

2. Jak słońce świeci w pokoju? okna od strony zachodniej, światło pada o lewego boku telewizora, okna wyposażone w rolety.

3. Jak duży jest pokój: ok. 4.5 x 6 m

4. Preferowana technologia: plazma lub led (nie wiem co lepsze do tych zastosowań)

5. Jaki masz obecnie telewizor? monitor LCD ;)

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? mecze piłki nożnej, filmy fabularne i dokumentalne

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie - więcej wieczorami, w weekendy koło 13 ligę angielską ;)

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? łagodny - jak najlepiej oddający rzeczywistość

10. Matryca błyszcząca czy matowa? matowa

11. Preferowana wielkość telewizora? min. 42 " choć celowałbym w 46"-47"

12. Preferowana marka? nie kieruję się marką a konkretnym modelem aczkolwiek mam słabość do Panasa i Sony :)

13. Czego nie lubisz w telewizorach? nienaturalnego odwzorowania barw, problemów z wyświetlaniem dynamicznych scen, wszelkich "mrygań" i innych artefaktów które sprawiają że zamiast oglądać program w Tv oglądamy telewizor i szukamy wad.

14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder Cyfry + (Pace PVR HD)/komputer

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50/50 (filmy z komputera)

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost

17. Czy ważne jest wifi? nie

19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? nie

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? niekoniecznie

22. Ma mieć 3D? nie (jak będzie mieć jakoś to przeżyję ;) )

23. Ma mieć slot na karty SD? nie

24. Ma mieć tuner DVB-T? raczej tak

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? komputer i dekoder przez HDMI, zewnętrznego sprzętu audio nie podpinam

26. Jaki masz sygnał? Cyfra +

28. Ma stać czy wisieć? raczej stać

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy: na dobrym odwzorowaniu barw, jakości obrazu i radzeniu sobie z dynamicznymi scenami - mecze piłki nożnej

31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 5

32. Sugerowana cena? do 3000 zł (budżet wyśrubowany na maksa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz zastanawiam się nad telewizorem led. W końcu się zdecydowałem i wiem, że nie chcę tv 3d. Jest to zbędny gadżet, za który nie warto płacić ekstra kasy. Widziałem u znajomego tv 3D (hx720) na początku mnie 3D zaciekawiło, ale im dłużej z niego korzystałem tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że 3D tak ale tylko w kinie. Jaki tv byście polecili? Opcja Smart TV i serwisy typu ipla, tvn player bardziej mnie zaciekawiły.

1. Odległość od ekranu? 3,5 m

2. Jak słońce świeci w pokoju? po poludniu, niezbyt mocno

3. Jak duży jest pokój: ok. 19m2

4. Preferowana technologia: led lub plazma (nie wiem co będzie i dobre do tv i do ps3)

5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE32d4000

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, informacje, sport

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniu i wieczorem

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy lekkim świetle

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry

10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie

11. Preferowana wielkość telewizora? 46-55" (raczej od 50" w zwyż)

12. Preferowana marka? brak

13. Czego nie lubisz w telewizorach? -

14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder UPC, PS3, router WiFi

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? tv 50% ps350%

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost oraz z kątów bocznych

17. Czy ważne jest wifi? tak, jest ważne

19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? tak

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?tak

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak ma mieć

22. Ma mieć 3D? NIE

23. Ma mieć slot na karty SD? obojętnie

24. Ma mieć tuner DVB-T? obojętnie

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? UPC - hdmi, ps3 - hdmi (w przyszłości kino domowe -też hdmi), USB -filmy z pendrive

26. Jaki masz sygnał? UPC

28. Ma stać czy wisieć? stac

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy:dobra jakość obrazu, full hd, rownomierne podswietlanie, przyzwoite boczne katy widzenia,

31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4-5

32. Sugerowana cena? 3500 max. 4000zł

Edytowane przez GOGIEL_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY 46hx850 vs 46hx920

Z góry uprzedzam, że jestem laikiem ale za to cenię wysoką jakość obrazu (ostrość, naturalność barw, kontrast) i design.

Porównując oba TV jakość obrazu przechyla stawkę na rzecz 920. Jednak mam obawy co do "wieku" tego TV - jest on z 2011 roku.

Nie mam pewności jakie są różnice w funkcjonalności porównując oba modele.

Czy podzespoły, które ma 850 są lepsze?

Czy 920 czyta dyski zewn exFAT? Wolałbym nie cofać się już do FAT zwłaszcza, że zależy mi na dużych plikach i kompatybilności między PC i Mac.

Czy są widoczne różnice w oprogramowaniu? Np nowe funkcje, których mógłby nie mieć starszy model? Zastosowania? Aplikacje itp.

1. Odległość od ekranu? 2,5 - 3,5 m (w zależności jak się siedzi na głębokiej kanapie)

2. Jak słońce świeci w pokoju? po południu i zachodzie, dość mocno gdy jest pogodny dzień.

3. Jak duży jest pokój: ok. 20 m2 + kuchnia 10m2

4. Preferowana technologia: led / lcd

5. Jaki masz obecnie telewizor? Philips kineskop 29" (pixel plus)

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, informacje, sport, przyrodnicze, zdarza się MTV, ma służyć również jako monitor do komputera - youtube, internet, gry - PC/Mac

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniu i wieczorem

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy lekkim świetle

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry

10. Matryca błyszcząca czy matowa? raczej błyszcząca

11. Preferowana wielkość telewizora? ok 46"

12. Preferowana marka? Sony

13. Czego nie lubisz w telewizorach? braku ostrości, smużenie, zawiłość funkcji z których przeciętny śmiertelnik nie umie skorzystać

14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder UPC, PC, router WiFi, w przyszłości Mac Mini, Apple TV,

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? tv 60% pc/mac 40%

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost oraz z kątów bocznych

17. Czy ważne jest wifi? tak, jest ważne (DLNA wifi itd)

19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? tak

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?tak

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak ma mieć

22. Ma mieć 3D? niekoniecznie

23. Ma mieć slot na karty SD? obojętnie

24. Ma mieć tuner DVB-T? raczej TAK

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? UPC - HDMI, PC i mac HDMI, w przyszłości kino domowe -też HDMI, USB -filmy z pendrive, może Apple TV - HDMI,

26. Jaki masz sygnał? UPC

28. Ma stać czy wisieć? stać lub wisieć - żona chce zmieniać położenie w salonie ;-)

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość i ostrość obrazu, full hd, równomierne podświetlanie, przyzwoite boczne katy widzenia, czytanie dysków exFAT, czerń, naturalność barw, design,

31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4-5

32. Sugerowana cena? max 6000tys

Proszę o pomoc w wyborze.

edit /// jest już taki wątek i polecam go przeczytać osobom próbującym wybrać spośród tych dwóch modeli

http://hdtvpolska.com/topic/28806-kdl-46hx850-czy-kdl-46hx920/

Edytowane przez iCrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ExFat, według i-manuala, jest obsługiwany przez HX920. Wybór między tymi modelami jest dosyć trudny bo są one podobne, choć na przykład HX850 zapewni lepszy obraz w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już się zgubiłem w tych wszystkich recenzjach, testach i rankingach na początku myślałem że będzie to samsung es8000, ale po natrafieniu na to forum stwierdziłem że jednak sony hx850 lub hx920, potem doczytałem się że właściwie to wystarczy mi jakaś plazma tak więc padł wybór na VT50, no i znów ta chwila zawahania gdy zobaczyłem dziś w mediaexpert philipsa 46pfl8007 w promocji za 6299zł. Kurczę poradzicie coś rozsądnego? Może ktoś uzna jednak, ktoś z doświadczeniem że ten akurat model jest odpowiedni dla mnie a ten nie...z góry dzięki

1. Odległość od ekranu? 4m

2. Jak słońce świeci w pokoju? tylko z rana przez okno 2,7x2,4

3. Jak duży jest pokój: ok 22m

4. Preferowana technologia: led / plazma

5. Jaki masz obecnie telewizor? Philipsz seri 5000 42'

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy na HTPC oraz telewizja IPTV

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniu, wieczorem

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej przy delikatnym swietle( podswietlany sufit)

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry

10. Matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa

11. Preferowana wielkość telewizora? 46'-50'

12. Preferowana marka? Sony, Philips, Samsung

13. Czego nie lubisz w telewizorach? hmmm....wszystkiego co w danym modelu zostało niedopracowane przez producenta

14. Jakie urządzenia będą podłączone? HTPC, Xbox, Dekoder IPTV, sporadycznie laptop

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? tv 50% inne 50%

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost chociaż milo by było spojrzeć z kuchni co sie dzieje na ekranie TV

17. Czy ważne jest wifi? nie

19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? nie

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak, ale z poziomu HTPC

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie

22. Ma mieć 3D? tak

23. Ma mieć slot na karty SD? nie musi

24. Ma mieć tuner DVB-T? nie musi

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? all HDMI

26. Jaki masz sygnał? IPTV (cyfrowy;))

28. Ma stać czy wisieć? wisieć

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy: odwzorowanie barw, czarny ma być czarny, ogladanie 3d nie ma być uciążliwe, płynność obrazu

31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: mysle że srednio nie więcej jak długość dwóch przeciętnych filmów 3-4h

32. Sugerowana cena? max 7000tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po informacji od Pana MK pisze o moim niezdecydowaniu w sprawie zakupu TV, z góry dziękuje za odp. i rady co wybrać.

Moje wczesniejsze typy to .

-47wt50e panasonic (polecony przez kikiego z pewnej strony z hd i tv :P a ostatnio nie polecanego przez Pana MK, który kalibrował go bodajze u Pana Zbigniewa)

-46hx 850 lub 920 ( bardziej 850)

A teraz ogólnie mam budżet w wysokości max 6000 zł..

-odległość od tv 3,5 m - 4 ( pewnie powiecie ze 46 jest troche za mało, ale wiekszego nie chcę i miec nie mogę ;P)

-przeznaczenie : -----40 % PS 3 głównie gry i filmy BD HD

-----40 % PC filmy avi mkv streaming przez PS3 Media Server ( nie ukrywam ze mnogość formatów odtwarzanych przez TV + *.txt jest pozytecznym udogodnieniem)

-----15 % cyfra + i naziemna cyfrowa telewizja ;)

----- 5 % inne w tym internet muzyka itp.

Dodam ze zalezy mi takze na płyności ruchu oraz w miare dobrej jakości podświetlenia matrycy. Filmy oglądam z reguły wieczorami i nie lubie jak w ciemniejszych scenach widze "wyrażne" niedoskonałości na ekranie tv. Plazmy na chwile obecną nie biore pod uwagę.

PS

Sorki ze odp dopieru po tygodniu .. z góry dzięki ... Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynność - tu najlepiej wypada Sony. Oglądanie wieczorem - najlepsza byłaby plazma. Odtwarzanie multimediów - nigdy mocną stroną Sony nie było, ale DLNA i transkodowanie to nadrabia. W tym wyborze postawiłbym na Sony gdyż wydaje mi się że zapewni lepszy jakościowo obraz ( choć plazmę powinieneś rozważyć ).

PS.

46 cali to mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tydzień temu Philipsa 9607 i z tej co Ty odległości oglądam i stwierdzam że 60 cali .... to mało dla kanałów HD.Nie ma za dużych tv co najwyżej kiepski sygnał.Do tego system ambilight troche optycznie potęguje emocje podczas oglądania filmów i mimo to uważam że ekran 60 calowy to nic szczególnego w takich warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tym panasonicu wt50e ;) tak zle naprawde wypada?? widziałęm duzo testów owego telewizorka i powiem raz zle pisza raz dobrze ...pisałem swego czasu z kolesiem co go kupił mówił ze obraz zyleta ale z drugiej strony jakbym wydał 6000 na tv tez bym sie nie przyznał ze coś nie tak :P... porownałby go ktoś dla mnie z sonym hx85 .. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chcialbym sobie kupic tv kompletnie niewiem jaki nieznam sie i to moj pierwszy prosze o pomoc

1. Odległość od ekranu? 2-2,5m

2. Jak słońce świeci w pokoju? po południu niezbyt mocno

3. Jak duży jest pokój: ok. 11m2

4. Preferowana technologia: led lub plazma (nie wiem co będzie i dobre do tv i do x360 i filmów z kompa )

5. Jaki masz obecnie telewizor? Brak

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? telewizje rzadko narazie podstawowe programy potem jakis dekoder

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: ogolnie to tak wiecej wieczorem ale wczesniej tez sie zdarza

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?BEZ

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? niewiem naprawde chodzi o to zeby mnie oczy nie bolały strasznie

10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie nieznam sie która lepsza

11. Preferowana wielkość telewizora? 37 najlepiej

12. Preferowana marka? brak

13. Czego nie lubisz w telewizorach? -

14. Jakie urządzenia będą podłączone?x360, czasami komputer tak zeby film jakis ogladnąc ,w przyszłosci jakis dekoder narazie nie potrzeba

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? tv 40% xbox filmy z kompa 60%

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost oraz z kątów bocznych

17. Czy ważne jest wifi? obojetne

19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? nie

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak ma mieć

22. Ma mieć 3D? NIE

23. Ma mieć slot na karty SD? obojętnie

24. Ma mieć tuner DVB-T? tak

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?hdmi (xb360), USB -filmy z pendrive w przyszlosci dekoder.narazie zwykła antena

26. Jaki masz sygnał?BRAK

28. Ma stać czy wisieć? RACZEJ WISIEC

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy:dobra jakość obrazu, full hd, rownomierne podswietlanie, przyzwoite boczne katy widzenia,

31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4-5

32. Sugerowana cena? 2000zl-2500zł

Edytowane przez Spidero88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tym panasonicu wt50e ;) tak zle naprawde wypada?? widziałęm duzo testów owego telewizorka i powiem raz zle pisza raz dobrze ...pisałem swego czasu z kolesiem co go kupił mówił ze obraz zyleta ale z drugiej strony jakbym wydał 6000 na tv tez bym sie nie przyznał ze coś nie tak :P... porownałby go ktoś dla mnie z sonym hx85 .. pozdrawiam

Moja opinia na temat tego TV jest w wątku mu przeznaczonym http://hdtvpolska.com/topic/27790-krol-ledowy-panasonic-55wt50-a-jednak-rozczarowanie/

HX850 jest na matrycy PSA, a WT50 i LG'ki, a także niektóre Philipsy na IPS'ach, więc to dwa różne światy, różne zalety i różne wady. Poczytaj w teście 4 TV http://hdtvpolska.com/topic/28236-mega-test-lg-led-3d-47lm765s-vs-sony-46hx850-vs-samsung-es8000-vs-panasonic-st50/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jeżeli wybór zależałby ode mnie to stanowczo wybieram wt50e. Dlaczego? No właśnie - chodzi o to, że przekonujące testy, niesamowity design, świetne funkcje smart tv(przesuwanie palcem po zdjęciu w smartphonie i zdjęcie zaraz jest na dużym ekranie), masa pozytywnych opinii, fajne wyposażenie(2xokulary, pilot touch), dobry sound i podobno* najlepsze odświeżanie obrazu na rynku(bynjamniej w ips-ach) jest dla mnie wystarczająco przekonujące, ale wiadomo - co powiesz ślepemu to na pewno się z tobą nie zgodzi bo tego nie widział. Ja widziałem w sklepie, oczywiście to nie to samo co w warunkach domowych, ale coś w tym panasie jest. Nawet jeżeli nie oferuje on 100%wyświetlanej czerni i ma troszke nierównomierne podświetlenie matrycy - czemu go odpychać i zawsze polecać telewizor marki sony model hx850? Ja rozumiem ze jest on bardzo dobry(i tez sie z tym zgadzam), ale jest masa innych telewizorow z tej półki które mają inne, równie ciekawe rzeczy do pokazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum! :) jako, że mam przed sobą zakup tv szukam rady.

1. Odległość od ekranu? do 4m

2. Jak słońce świeci w pokoju? do południa

3. Jak duży jest pokój: ok. 30m2

4. Preferowana technologia: lcd

5. Jaki masz obecnie telewizor? samsung 32" crt

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez różnicy

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? łagodny, naturalny

10. Matryca błyszcząca czy matowa? -

11. Preferowana wielkość telewizora? 55 cali

12. Preferowana marka? -

13. Czego nie lubisz w telewizorach? -

14. Jakie urządzenia będą podłączone? xbox360, odtw bluray, dekodery, laptop

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 40 tv, 40 z odtw, reszta 20

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? glownie na wprost

17. Czy ważne jest wifi? tak

19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? tak

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak

22. Ma mieć 3D? tak

23. Ma mieć slot na karty SD? tak

24. Ma mieć tuner DVB-T? tak

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi

26. Jaki masz sygnał? bardzo dobry

28. Ma stać czy wisieć? wisieć

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy: podświetlenie

31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5h

32. Sugerowana cena? do 9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...