Skocz do zawartości
SlawekR

Jaki telewizor kupić? Panasonic? Sony? Samsung? LCD? Plazmę? itd itp etc

Polecane posty

Mam mały problem z kupnem tv,siła wyższa zmusza mnie do kupna nowego "okna"na świat, chciałem czekać na nową Tośkę, ale czas nagli, która z Tosiek LCD 42' do 4500zł zasługuje na uwagę, może gdzieś istnieje jakiś test, podoba mi sie 42RV555DG, proszę o jakieś sugestie znawców tematu

Witam!

Na początek parametry "zewnętrzne":

- sygnał z kablówki - cyfrowa Vectra,

- odległość 2,7m,

- przeznaczenie: TV, sygnał z PC (zdjęcia, DVD), czytnik kart.

Miałem już konkretny i ostateczny namiar na Panasonica TH42 PV80, jednak ostatnio w gazetce Saturna wpadł mi w oko LG 42PT81 z HD 80GB. Ciekawa propozycja za 2199. Ma co prawda pobór mocy większy o ok. 100 W (330, a Panas 240). W zasadzie jest to do przełknięcia jeżeli pozostałe parametry stawiałyby go przed Panasem. Niestety nie jestem w stanie zagłębić się szczegółowo w niuanse fachowych terminów i dokonać obiektywnego porównania. Ratunek w sile fachowej na forum.

A może inna propozycja godnej uwagi plazmy.

Porównywałem LG 42PT81 z LG 42 PG6000, oba z HD, ale ten drugi podobno może nagrywać tylko to co się aktualnie ogląda. Nie wiem czy jest to prawdą.

No i nie zaszkodziłoby gdyby miał wejście USB.

Tak na marginesie, to moje rozterki pogłębiła wiadomość o nowym modelu Panasonica TX42 X10, który niebawem wejdzie na rynek. Może o nim jakieś bliższe dane?

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Witam, potrzebuję LCD 37-42cale (rozmiar nie ulega zmianie) pokój nasłoneczniony częściowo, odległość od ekranu ok. 3-4m więc w grę wchodzi HDready, Początkowo tylko sygnał SD, ale w perspektywie jest Nka, może czasem jakaś konsola.

Na fullHD mi zdecydowanie nie zależy. Będzie to przeskok z telewizora crt więc i tak będę zadowolony.

najważniejsza będzie:

-cena do 2500 (zakaz przekraczania:)

-możliwość serwisowania (gdyby zaszła potrzeba)

-max 2 wejścia HDMI (więcej nie będzie trzeba)

Sprawa super pilna!!!

Za tydzień zakup.

Witam, potrzebuję LCD 37-42cale (rozmiar nie ulega zmianie) pokój nasłoneczniony częściowo, odległość od ekranu ok. 3-4m więc w grę wchodzi HDready, Początkowo tylko sygnał SD, ale w perspektywie jest Nka, może czasem jakaś konsola.

Na fullHD mi zdecydowanie nie zależy. Będzie to przeskok z telewizora crt więc i tak będę zadowolony.

najważniejsza będzie:

-cena do 2500 (zakaz przekraczania:)

-możliwość serwisowania (gdyby zaszła potrzeba)

-max 2 wejścia HDMI (więcej nie będzie trzeba)

Sprawa super pilna!!!

Za tydzień zakup.

Dzięki poradom z tutejszego forum kupiłam plazmę Panasonic TH-37PV80PA i jestem zachwycona! Też planowałam kupić LCD, ale po sugestiach i po przeanalizowaniu różnych wypowiedzi doszłam do wniosku, że jednak plazma. Jestem bardzo wdzięczna za te rady, bo obraz jest fenomenalny, ale zaznaczam, że na kanałach HD. SD z tvn też są niezłe, ale niektóre kanały nie grzeszą jakością. No i jeśli możesz pozwolić sobie na 42, to jak mówią tutejsi znawcy tematu "rozmiar ma znaczenie".

Zajrzyj do wątku:"Wybór telewizora, plazma, lcd itd ? Co wybrać?"

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=15551

Witam, nie znam się na tego typu TV kompletnie ale przyszedł czas żeby zakupić coś pod PS3 i tu moje pytanie.

Jaki TV do Playstation 3, możliwie jak najtańszy, głównie pod Gran Turismo 5.

Witam.

Chcę kupić tv do PlayStation3. Ma działać w 1080p z PC-tem, podłączę również kablówke.

Problem polega na tym, że w Irlandii (gdzie obecnie mieszkam) ceny są strasznie wyśrubowane,

przynajmniej jak się weźmie pod uwagę obecny kurs.

Za 1100 euro mogę kupić Philipsa 42PFL7603D

lub 1099 euro LG 47LG5010

1249 euro Samsung LE46A656

1399 euro Sony KDL46V4000

Samsung i Sony trochę drogie, więc waham się między LG i Philipsem

Innych ciekawych TV w mojej okolicy nie znalazłem a o kupowaniu przez internet nie mam pojęcia.

Muszę zaznaczyć, że nie chcę mieć efektu teatru- czy do tego potrzeba 100Hz?

Proszę o pomoc bo PS3 już się rwie do pracy w HD a jak na razie jest zmuszona ciągnąć na CRT... :mellow:

Pozdrawiam

Edytowano przez darthmad

Zdecydowanie dziś kupuj:

SAMSUNG 46B650.

Seria B nie A.

Edytowano przez dominikjestem

Dzięki za szybką odpowiedz.

W sklepie jest tylko model A, ale spytam się o B. Widzę że w polskich sklepach internetowych 1200 zł droższy, więc będę miał szczęście jak tutaj nie przekroczy 1500 euro...

A może ktoś ma inne zdanie? Czy można w sklepie "zamówić" jakiś konkretny model? Na pewno nie mają wszystkiego ale może jest taka opcja wtedy może ktoś zasugeruje mi coś innego?

Dzięki i pozdrawiam.

I jeszcze: Czy Samsung 40B650 ma takie same parametry jak 46B650 tylko jest mniejszy? Bo 40" mi wystarczy a 300-400 euro w kieszeni piechotą nie chodzi.

W necie niewiele informacji na ten temat znalazłem. Dzięki

18.03.2009 OK. Można zapomnieć o Serii B w ogóle. Nie ma i będzie w tym zacofanym kraju. Skandal że człowiek chce wydać ciężko zarobione pieniądze na coś nowego i fajnego a tu [beeep]- trzeba kupić stare rzęchy i to za kwoty z kosmosu wzięte. Ja dziękuję za taki kraj co to dużo daje ale i jeszcze więcej zabiera....

(Po prostu nie wiem co kupić)

Edytowano przez darthmad

Zdecydowanie dziś kupuj:

SAMSUNG 46B650.

Seria B nie A.

No właśnie też myślę o nowym Samsungu serii B tylko o 40"-lowym

W ofertach internetowych pojawiły się trzy modele:

B530 najtańszy (od około 2500zł),

przez B550 (od 3000zł)

do najdroższego B650 (od 3800zł).

Chciałbym wiedzieć jakie są między nimi naistotniejsze różnice (bo informacji na ich temat ciągle mało), żeby wiedzieć za co warto dopłacić, a co może okazać się dla mnie niepotrzebnym wydatkiem na gadżety, z których może nie będę korzystał.

Edytowano przez leptoptelis

Właśnie wróciłem z nowo otwartego sklepu i mam dobre wieści :)

Mają model LE46B650 za 1550 euro,

ale mają też LE40A786 za 1548 euro.

Cena jak widać ta sama(przynajmniej w Irlandii, bo w Polsce dużo droższy LE46B650), różnica w calach (40 i 46) no i w technologii. Na A786 czerń jest czarna jak sam diabeł :)

Proszę o szybką poradę bo chcę jutro kupić i nie mogę się zdecydować.

Dziękuję i pozdrawiam

Witam.

Wkrótce mam zamiar kupić sobie jakiś telewizor LCD Full HD. Zastanawiam się nad 32 calową Toshibą(model: 32XV550PG,jeśli się nie mylę). Konkurenta dla wcześniej wspomnianego TV jeszcze nie znalazłem, ponieważ słabo jestem obeznany w tym temacie. Główne zastosowanie to: konsolka X360, ewentualnie N - ka. Jak coś to mi się nie spieszy, poza tym jeżeli są w miarę w cenie TV Full HD z wyższą matrycą to napiszcie(chociaż mój pokój nie jest zbyt obszerny, więc czuję, że 42 cale odpadają)...

Dzięki.

Edytowano przez Cypers

Pamiętaj, telewizory "kurczą" się w domu. Ktoś już na tym forum o tym pisał. Po kilku dniach użytkowania możesz stwierdzić, że te 40 lub 42" to nie był zły pomysł. ;)

Witam:)

Zarejestrowałem się na Forum głównie z myślą o rozwianiu przy Waszej pomocy wątpliwości odnośnie wyboru przy zakupie telewizora.

Przy okazji moich poszukiwań dowiedziałem się od Was o wielu innych arcyciekawych sprawach :(

Od 25 latek :) oglądam zakupionego jeszcze w PEWEX-ie Sony 21" (made in Japan), który za nic w świecie nie chce się zepsuć tak naprawdę, jeśli nie liczyć 2 skutków przewróconych na nim wazonów z kwiatkami i wodą :).

Od jakiegoś czasu dojrzałem do decyzji o przesunięciu go na TV nr.2 w domu i zastąpienie go LCD-ekiem.

Źródełko sygnału pod nowy TV to kabel, z możliwością przejścia na sygnał cyfrowy i oczywiście w przyszłości w miarę odpowiedni zestaw kina domowego.

A teraz do konkretów.

Mam jak na razie 3, może 4 telewizorki na oku, a mianowicie:

-SONY KDL40W4710 ( seria 4500 jest prawie nieosiągalna)

- SAMSUNG LE40A786

- SHARP LC42DH77E

Przy wyborze kierowałem się głównie takimi parametrami jak:

-100Hz odświeżania

-10bitowa matryca

-tuner MPEG4 - żeby za te parę latek mieć spokój, na wypadek, gdybym wziął rozwód z kablem.

Jak na razie to nr 1 na tej liście byłby SAMSUNG, ale nigdzie do końca nie dowiedziałem się czy ma czy nie ma MPEG4. Z drugiej jednak strony obrazek podświetlony LED-ami czaruje.

Do wczoraj skłaniałem się do SHARP-a , ale po wizycie w salonie EURO-AGD, gdzie pooglądałem sobie SONY, SAMSUNG-a i SHARP-a.

Leciał na nich ten sam obraz z MTV-HD.

Nie wiem do końca, ale 2 SHARP-y ( 32" i 42") tej samej serii DH77E miały w stosunku do SONY mocno przeostrzony obraz.

Sprzedawca był akurat obstawiony klientami, a moja obstawa wykazywała daleko idące zniecierpliwienie, tak że nie wiem czy chłopaki nie pomajstrowali przy ustawieniach SHARP-ów, czy też po prostu "te typy tak mają".

Zanim nie poszły w Polskę wieści o planach nadawania w MPEG-4 mocno chodziłem przy Tośkach serii ZV i RV.

Aktualnie nie wiele słychać o nowych modelach z MPEG-4, co mnie trochę denerwuje, tym bardziej, ze braciszek z Francji pisze mi , że tam akurat Tośki i inne firmy w tunerki do obróbki MPEG-4 swoje dzieła już dawno wyposażyły.

Zastanawiam się też mocno, czy nie machnąć ręką na MPEG-4, kupić telewizor bez tego bajeru, który jak na razie w rejonie Katowic jest zupełnie niepotrzebny i w przyszłości kiedy będzie taka potrzeba zwyczajnie dokupić klocek i podłączyć go do telewizorka.

Nie wiem jednak, jaki będzie to miało wpływ przy współpracy z telewizorem - zakłócenia, zniekształcenia a co za tym idzie znowu czytanie i szukanie czegoś odpowiedniego.

Reasumując: łatwiej było Hamletowi rozstrzygnąć fundamentalne " to be, or not to be" ,niż mnie zdecydować się na któryś z telewizorów, co jak wieżę z Waszą pomocą uda mi się raz na następne lata pomyślnie rozstrzygnąć.

Dziękuję z góry za każde słowo i radę.

Pozdrawiam.

Pamiętaj, telewizory "kurczą" się w domu. Ktoś już na tym forum o tym pisał. Po kilku dniach użytkowania możesz stwierdzić, że te 40 lub 42" to nie był zły pomysł. :rolleyes:

Ja mam na to inne określenie, telewizory po jakimś tygodniu użytkowania w warunkach domowych zaczynają śmierdzieć, a dokładniej zaczynają śmierdzieć malizną :rolleyes:.

A tak poważnie, to szczera prawda z tym "kurczeniem". Tydzień nie mija a człowiekowi zaczynają krążyć po głowie myśli: "a mogłem kupić większy".

Witam:)

Co powiecie o tej plaźmie Loewe-http://www.audiovideo.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=17&products_id=2193 ,czy ktoś ją widział w akcji,jak się sprawuje?Czy lepszy panasłonic pv80?Proszę o opinie:)

Jeszcze muszę się zapytać, czy Toshiba 40xf350p(lub pg) to jakiś przestarzały model, ponieważ nie widzę go na stronce Toshiby. (a TV mi się spodobał).

zenekhalemba - pomimo mojego olbrzymiego zaangażowania w markę Sony, tym razem muszę uznać, że jesteś typowym potencjalnym nabywcą plazmy Panasonica.

Kup se chopie 42" Panasa, podepnij pod "kabla", a do mnie wyślij halba kurierem. Te Twoje założania o 100 Hz i 10 bit na sygnale z kablówki (czy nawet z DVB-T) nie są warte pieniędzy, które chcesz wydać. Moja przyjacielska rada tak właśnie brzmi. :)

zenekhalemba - pomimo mojego olbrzymiego zaangażowania w markę Sony, tym razem muszę uznać, że jesteś typowym potencjalnym nabywcą plazmy Panasonica.

Kup se chopie 42" Panasa, podepnij pod "kabla", a do mnie wyślij halba kurierem. Te Twoje założania o 100 Hz i 10 bit na sygnale z kablówki (czy nawet z DVB-T) nie są warte pieniędzy, które chcesz wydać. Moja przyjacielska rada tak właśnie brzmi. ;)

Dzięki Ci wieslawef za odpowiedź.

Szczerze powiedziawszy plazmę też po cichu brałem pod uwagę, tym bardziej, że u rodzinki oglądałem Panasa i sprawuje się dobrze.

Niestety u mnie tak się dzieje, że staram się kupić zawsze coś na wyrost, a potem w miarę zaostrzania apetytu doposażam sprzęt w dodatkowe elementy.

Tak też się dzieje i tym razem.

Właśnie dziś poczytałem na forum o pojawieniu się do 3 tyg. nowych modeli Toshiby, zaś na onecie znowu straszą zaprzestaniem produkcji plazmy.

Myślę, że ostateczną decyzję podejmę gdzieś w maju i może wówczas napiszę o swym ostatecznym wyborze.

Pozdrawiam, życząc Tobie i wszystkim forumowiczom pociechy z oglądania i słuchania swych sprzętów:)

http://www.allegro.pl/item466277629_nowy_h...d_ss_tychy.html

- ten TV jest BDB ; tani i ma dobry obraz w SD i HD ; oglądałem na nim telewizję z anteny i obraz był ok (jak na SD w LCD !) , a także oglądałem najnowszego "BONDA" na BR na PS3 i grałem/oglądałem w kilka gier na PS3 i obraz był wielce zadowalający - dobra czerń i kolory oraz zero smużenia w grach i na filmie (tzn. smużenie było na poziomie CRTków !) .

Ja na dzień dzisiejszy kupiłbym właśnie coś taniego i dobrego . A dlaczego taniego? - bo dzisiejsze TV (LCD i PDP) jeszcze nie osiągnęły takiej (BDB) jakości obrazu jaki dawały (i dają) kineskopowce .

A właśnie te tanie TV (DOBRE modele !) dają już dobry obraz ( w zupełności wystarczający) , niedużo różniący się jakością od dużo droższych TV - czyli coś (satysfakcjonującego) na przeczekanie , a w rozsądnej cenie .

Tak na marginesie : oglądając tego FUNAI :P się jak duży skok jakościowy zrobiły LCDki w ciągu ostatnich ok. 2 lat :blink: - w końcy można to z przyjemnością oglądać :P .

p.s. jest jeszcze 1 BARDZO WAŻNY argument za Funai

(a którego "nie dają" - praktycznie - wszystkie inne marki) :

Telewizory LCD są objęte 24-miesięczną gwarancją z dodatkowym zabezpieczeniem "zero martwych pikseli", co oznacza, że w przypadku stwierdzenia choćby jednego martwego piksela otrzymuje się nowy model lub jego następcę.

Witam,

Warto teraz kupić model LT6-m32bb?

Chcę jak najmniejszym kosztem mieć dobry telewizor 32", a słyszałem pochlebne opinie o tym telewizorze.

z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

pozdrawiam

Witam,

Mam dylemat jak większość przeciętnych zjadaczy chleba jaki TV zakupić.

Podaję parametry:

Pokój 26m2 dość mocno nasłoneczniony

Odległość od TV ok 4m

Zastosowanie 60% kablówka cyfrowa UPC (bez kanałów HD (może kiedyś :)), 30% laptop (hdmi) (głównie filmy i gry) i 10% DVD (w przyszłości pewnie BR)

TV nie będzie centralnie ustawiony do oglądania kąt jakieś 30stopni od prostopadłej osi względem płaszczyzny panelu (taki pokój i kanapa :) )

Upatrzyłem sobie 2 TV z różną technologią:

1. Panasonic TH-46PY8 ok 3,5tys

2. Sharp Aquos LC-46DH65E ok 3,5tys

Wybrałem 46" to już chyba nawet po uwzględnieniu "kurczenia się" TV w domu :)

O drugim się naczytałem dużo dobrego ale zebrał krytyki za jakieś smużenie, pierwszy natomiast krytykowany za jakieś pozostające cienie na ekranie przy dynamicznych obrazach. Nie wiem o co kurna chodzi. Nie jestem żadnym koneserem a przynajmniej jeszcze nie :) ale szukam jakiegoś przyzwoitego panelu do max 4tys.

Chyba że możecie mi zaproponować coś jeszcze lepszego w tej kwocie pasującego do moich zastosowań?

Czekam na info bo ta biała ściana na przeciwko kanapy zaczyna mnie już lekko wkurzać.

Edytowano przez 7SHARK7

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.