Skocz do zawartości
peyo111

5.1,7.1, z dekoderem czy bez- tylko poco?

Rekomendowane odpowiedzi

No niech ktos powie ile jest na rynku tytolow na DVD badz na BD ze scieszka 7.1 badz w DTS MA i czy jest jakis sens czekac na odtwarzacz ktory bedzie dekodowal wszystko i bedzie kosztowal niewiadomo jakie pieniadze tylko poto ,zeby moc powiedziec MOJ MA WSZYSTKIE WODOTRYSKI! Ale co z tego ! Wszystkie te bajery dekodery i cuda wianki sa wymyslane tylko poto ,zeby wyciagnac kase od klienta w zamian dajac tak naprawde tylko nowa naklejke na na sprzecie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj dział AUDIO , tam jest wszystko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zle mnie kolega zrozumial Ja wiem w czym jest roznica .Chodzilo o to zeby nie dac sie zwariowac nowinkom technicznym ktore tak naprawde bardzo niewiele daja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzajmy , większość odtwarzaczy ma juz prawie wszystkie nowe kodeki wiec o co chodzi?
Przesada dla mnie to zmiana ampli na taki z dekoderami jesli spokojnie można podłączyć sprzet po analogu i sie uzyska dokładnie to samo.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='119338' date='19.09.2008, 13:57 '].. spokojnie można podłączyć sprzet po analogu i sie uzyska dokładnie to samo.[/quote]

:) No i już byłby temat do dyskusji :)

Teoretycznie to gdzie dekodujemy nie powinno mieć znaczenia, ale jednak (niesety) ma .
Oczywiście chodzi o różne półki cenowe i idące za tym komponenty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='peyo111' post='119331' date='19.09.2008, 13:42 ']Zle mnie kolega zrozumial Ja wiem w czym jest roznica .Chodzilo o to zeby nie dac sie zwariowac nowinkom technicznym ktore tak naprawde bardzo niewiele daja[/quote]

Czyli wygląda na to , że kolega peyo111 poszedł za namową i już poczytał. Teraz ja zaproponuję coś.
Chyba najlepiej żeby kolega peyo111 teraz posłuchał jak brzmi różnica pomiedzy DD 640kb a PCM czy TruHD. Wydania z DTS Master Audio to faktycznie niestety ciągle wyjątki (przynajmniej wsród tytułów które mam lub chciałbym mieć) ale miejmy nadzieję że bedzie ich coraz więcej.
A jeśli kolega po organoleptycznych testach nadal nie odnajdzie różnicy, to faktycznie chyba żadne nasze porady nie poskutkują i proponuję pozostać przy DVD z mocno skompresowanym audio, bo po co przepłacać za coś czego się nie jest w stanie usłyszeć.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='peyo111' post='119319' date='19.09.2008, 12:07 ']No niech ktos powie ile jest na rynku tytolow na DVD badz na BD ze scieszka 7.1 badz w DTS MA i czy jest jakis sens czekac na odtwarzacz ktory bedzie dekodowal wszystko i bedzie kosztowal niewiadomo jakie pieniadze tylko poto ,zeby moc powiedziec MOJ MA WSZYSTKIE WODOTRYSKI! Ale co z tego ! Wszystkie te bajery dekodery i cuda wianki sa wymyslane tylko poto ,zeby wyciagnac kase od klienta w zamian dajac tak naprawde tylko nowa naklejke na na sprzecie .[/quote]

No coz, z tym dziwkiem jest troche tak jak z iloscia pamieci w PeCetach - Bill Gates tez kiedys twierdzil, ze 640 kB pamieci wystarczy kazdemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest... ale nie sądzę, by była warta tę kasę. Np. ja demonstrując możliwości DTS MA wśród swoich znajomych słyszę opinie, że "za dużo basu", a żona na czas oglądania koncertów profilaktycznie woli wyjść z domu. Więc nie wszystkim ta dynamika spasuje... Natomiast dla mnie jest to szczytowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba najlepiej żeby kolega teraz posłuchał jak brzmi różnica pomiedzy DD 640kb a PCM czy TruHD.

Łaska Pańska na pstrym koniu ....

Raz toczą się krwawe boje o znaczenie wtyczki 230 Volt, rodzaj rafinacji miedzi w kablu, że nie wspomnę o kolumnach , ich ustawianiu czy o typy nóżek do nich a tu taki ewidentny brak praktyki i teorii.

Sam unikam jak ognia tematów gdzie indywidualna organoleptyka pozostaje jedyną szansą pokazania wyższości jednych rozwiązań nad drugimi. Zwłaszcza jak gra ten sam BD player w obudowach różnych firm.

W tym przypadku (DD 640 kb v. DTHS v. dtsMA) technologia zapisu i następnie odtwarzania ma bezdyskusyjne , elementarne znaczenie dla jakości audio.

W mojej opnii HD Audio to największa zdobycz HD w ogóle.

Przykładowo: świadomość, że w domu odtwarzamy bezstratne audio zdyscyplinowała realizatorów (tgz. dżwiękowców) do absolutnej perfekcji przy rejestrowaniu zdarzeń muzycznych. Bo nie stosuje się dziś zabiegów odszumiania czy sztucznego rozpraszania stereo do 5.1/7.1 itp. To już historia Audio ONLY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...