Skocz do zawartości
BoDeX

KURO KRP-600A - nowa plazma Pioneera

Rekomendowane odpowiedzi

W tym tygodniu miała miejsce kolejna prezentacja nowych telewizorów plazmowych Pioneera na której producent zaprezentował nową 60-cio calową plazmę KRP-600A.

Urządzenie wyposażone jest w panel o rozdzielczości Full HD i w porównaniu do poprzedniej generacji telewizorów plazmowych KURO wykazuje głębszą czerń i bogatszą paletę barw. Wprowadzenie nowej technologii produkcji paneli pozwala osiągnąć pięciokrotnie ciemniejszą czerń niż uzyskiwana w dostępnych obecnie telewizorach plazmowych.

Użytkownik znajdzie w telewizorze komplet wejść audio-wideo w tym 4 wejścia HDMI. Podobnie jak poprzednie KURO ma na wyposażeniu Advanced Direct Color Filter oraz KURO Link.

Cena KRP-600A wynosić będzie 6300 euro i trafi ona na rynek europejski prawdopodobnie na gwiazdkę.

[url="http://www.akihabaranews.com/en/news-16690-Live+from+Pioneer%27s+Press+Conference%3A+New+60-Inch+Full+HD+Plasma+TV.html"]http://www.akihabaranews.com/en/news-16690...+Plasma+TV.html[/url]


Dla równowagi SAMSUNG wystawia model PS-63A756 - 3 cale więcej za połowę tej ceny , ale czy jest co porównywać ? Chyba się nie dowiemy !
[url="http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/1119407_-ps-63a756-samsung.html"]PLAZMA SAMSUNG 63" [/url] Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ciekawe, ciekawe. Jeszcze lepsza czerń, nowa technologia... Już poprzednia generacja w niektórych testach otrzymywała 10 pkt na 10 możliwych. Co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]pozwala osiągnąć pięciokrotnie ciemniejszą czerń niż uzyskiwana w dostępnych obecnie telewizorach plazmowych[/quote]
I wydaj tu 20k żeby po miesiącu dowiedzieć się, że Twoja czerń jest już pięć razy jaśniejsza od kolejnego modelu.

Zapowiada się ciekawy pojedynek z nadchodzącym "potworem" od SONY 55X4500 (w USA: KDL-55XBR8).
specyfikacja:
[url="http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&categoryId=28844"]http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores...ategoryId=28844[/url]
Gdzieś widziałem też zapowiedź Samsunga 55". Pewnie będzie tańszy. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież Pioneer nie mówił, że kończy z Kurami, tylko, że zacznie robić LCD oparte na panelach Sharp'a. A ich własną technologię plazm odsprzedał Panasonic'owi. Także, prawdopodobnie, KRP-600A to już panel z fabryki Panasonic'a.
Na Cedii 2008 Panasonic przedstawił swoją plazmę TH-65VX100U, która, podobno, jakościowo goni Kuro.
[url="http://blog.wired.com/gadgets/2008/09/cedia-2008-pana.html"]http://blog.wired.com/gadgets/2008/09/cedia-2008-pana.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko nowe Kury się pojawiają ale ja czekam, kolejna zmiana to na OLED 60 cali :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='118031' date='14.09.2008, 10:47 ']szybko nowe Kury się pojawiają ale ja czekam, kolejna zmiana to na OLED 60 cali :)
pozdr. dawmac[/quote]

Dla mnie za mały ... ja czekam na OLED 70 cali :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='118040' date='14.09.2008, 10:03 ']Dla mnie za mały ... ja czekam na OLED 70 cali :) .

Pozdro[/quote]

to ja chyab szybciej się doczekam, a tak poważnie, to jak mysłicie za ile będzie można kupić OLED 60 cali :) Kuro jest super ale .....

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='118050' date='14.09.2008, 10:28 ']to ja chyab szybciej się doczekam, a tak poważnie, to jak mysłicie za ile będzie można kupić OLED 60 cali :) Kuro jest super ale .....

pozdr. dawmac[/quote]

...ale jeśli nadal będą ulepszać czerń to nic innego nie będzie widać .... zostanie tylko czerń...

Edytowane przez MarekBrowarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MarekBrowarek' post='118071' date='14.09.2008, 12:41 ']...ale jeśli nadal będą ulepszać czerń to nic innego nie będzie widać .... zostanie tylko czerń...[/quote]

nie chodzi o czerń, plazmy mają kilka wad których chętnie bym się pozbył :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli by wreszcie coś wymyślić na robaki - tak, tak - robaki należałoby wyeliminować ! :(
Robaki = mrówki , widoczne już z 20 cm. !!! :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='118084' date='14.09.2008, 13:51 ']Mogli by wreszcie coś wymyślić na robaki - tak, tak - robaki należałoby wyeliminować ! :(
Robaki = mrówki , widoczne już z 20 cm. !!! :):):)[/quote]


i nie tylko :(

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametrami KaRPie niczym się nie różnią od LXów poza faktem, że KARP ma wydzielony Media Receiver, a sam ekran dzięki temu ma ino 63 mm. Dodali jeszcze 4-te HDMI i tryb Pure AV i to wszystko...więc nie ma co się podniecać, że to coś jeszcze lepszego.

pozdrowienia
P.S. Najpierw były ptaki KURY teraz ryby KaRPie...no, bogata ta fauna u Pionka... :) następne chyba będą jakieś owady mOLEDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametrami KaRPie niczym się nie różnią od LXów poza faktem, że KARP ma wydzielony Media Receiver, a sam ekran dzięki temu ma ino 63 mm. Dodali jeszcze 4-te HDMI i tryb Pure AV i to wszystko...więc nie ma co się podniecać, że to coś jeszcze lepszego.

Czy aby na pewno? moze ktos to potwierdzić?

Recenzje zdają sie mowic cos innego...

Czy ktos sie orienuje jak najlepiej skonfigurować KRP ?? Słyszalem opinie, ze najlepiej zastosować tryb Pure AV i dac sobie spokoj z tymi sensorami przyczepianymi do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad zakupił Karpia, za moją namową zresztą.

Jak skończy remont chałupy i sprowadzi się curyk, pewnie na Święta (tylko nie wiadomo które :( ) to po kalibracji dam Wam znać jak to świeci.

Ja widziałem w sklepie w Berlinie (grudzień 2008) i było super. Niestety Karp i Kura nie stały obok siebie więc nie mogłem bezpośrednio porównać. Sprzedawca twierdził, że w środku jest dalej panel Pioneera.

BTW drogi ten Karp dzisiaj okrutnie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I wydaj tu 20k żeby po miesiącu dowiedzieć się, że Twoja czerń jest już pięć razy jaśniejsza od kolejnego modelu.

Zapowiada się ciekawy pojedynek z nadchodzącym "potworem" od SONY 55X4500 (w USA: KDL-55XBR8).

specyfikacja:

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores...ategoryId=28844

Gdzieś widziałem też zapowiedź Samsunga 55". Pewnie będzie tańszy.

Czy 55X4500 to nowość? Chyba już jest od jakiegoś czasu na naszym rynku. Oficjalna cena 21000.

Więcej na SONY PL

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Wy patrzycie na daty postów? :rolleyes: Krzysiek odpowiadasz na starego posta . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie sobie od 5-u dnie ogladam z KaRPia i ... moim zdaniem nic mu w porownaniu do OLEDów (o innych LCD gównach nie wspominam) nie brakuje.

Tenze KaRP wylecial na daczę u znajomego i jego miejsce zajely dwa OLEDy LG, ten scienniak 65” i duzy 77” i ... obraz z OLEDa mi sie mniej podoba.

Pieprzyc HDR i szeroka palete. 

PO PROSTU DOBRY WYSWIETLACZ RZADZI !!! 

Who cares it is fullHD only? Z czterech metrow i tak nie widac roznicy, a moim zdaniem odwzorowanie barw lepsze 🥶

 

HOWGH

PS. kupie KaRPia 65”.

Poprosze o tytul gornika wszechczasów ... 22 lata !

 BoDeX ... RIP ... ogladaj tam tylko na KaRPiach 🤧.

Jakość, a nie jakoś.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2021 o 23:36, pmcomp napisał:

Własnie sobie od 5-u dnie ogladam z KaRPia i ... moim zdaniem nic mu w porownaniu do OLEDów (o innych LCD gównach nie wspominam) nie brakuje.

Tenze KaRP wylecial na daczę u znajomego i jego miejsce zajely dwa OLEDy LG, ten scienniak 65” i duzy 77” i ... obraz z OLEDa mi sie mniej podoba.

Pieprzyc HDR i szeroka palete. 

PO PROSTU DOBRY WYSWIETLACZ RZADZI !!! 

Who cares it is fullHD only? Z czterech metrow i tak nie widac roznicy, a moim zdaniem odwzorowanie barw lepsze 🥶

 

HOWGH

PS. kupie KaRPia 65”.

Poprosze o tytul gornika wszechczasów ... 22 lata !

 BoDeX ... RIP ... ogladaj tam tylko na KaRPiach 🤧.

Jakość, a nie jakoś.

oco w tym poscie k......wa chodzi :-))) ale jak dążysz do tego ze plazma jest najlepszym telewizorem wszechczasów to TAK tez tak uwazam 

i co sie stało bodexowi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niczego nie dążę, kupię KaRPia jeśli ktoś ma do sprzedania niewypalonego.

A BoDeX ogląda już wszystkie filmy świata.

 

Tytuł górnika wszechczasów oczywiście tylko ... 12 lat :) .

54 minuty temu, hdtv_maniac napisał:

ale jak dążysz do tego ze plazma jest najlepszym telewizorem wszechczasów to TAK tez tak uwazam 

 

Nie, nie jest. Najlepszy jest microLED.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Do niczego nie dążę, kupię KaRPia jeśli ktoś ma do sprzedania niewypalonego.

A BoDeX ogląda już wszystkie filmy świata.

 

Tytuł górnika wszechczasów oczywiście tylko ... 12 lat :) .

Nie, nie jest. Najlepszy jest microLED.

co sie przytrafiło bodexowi pamietam ze mialem kiedys z nim sporo dyskusji na temat sprzetów i nagle znikł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmcomp napisał:

Najlepszy jest microLED.

zakosiłeś egzemplarz przedprodukcyjny?

czy uległeś bajkopisarzom marketingowym? :)

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...