Skocz do zawartości
nameless

Denon AV-4308 czy Onkyo TX-NR 906 ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do tej pory bylem zdecydowany na Denona, kumpel zaczal przekonywac mnie do Onkyo... Onkyo wydaje sie byc konstrukcja zdecydowanie mlodsza a przy okazji ponad 1000pln tansza... Pytanie czy jesli starsze jest dobre to jest sens to poprawiac na sile?

Co wybrac przy zalozeniach:
1. napedzany bedzie zestaw glosnikow KEF 7.1 (IQ7SEx2,IQ5x4,IQ6c, PSW3500)
2. odtwarzanie to w praktyce tylko material fullhd progressive takze nie planuje wykorzystywac deinterlacera, skalera
3. nie jestem audiofilem
4. 80% wykozystania to kino, reszta to muzyka
5. Zalezy mi na dobrej obsludze sieci - odgywanie muzyki z sieci i sterowanie sprzetem przez siec. Denon dziala nie tylko z Windowsowym Media Playerem ale i innym niezaleznym softem typu Media Server i daje sie obslugiwac przez siec z poziomu WWW. Nie udalo mi sie znalezc informacji czy Onkyo to potrafi...

Na + Onkyo przemawia:
1. cena
2. lepsze zasilanie

Co doradzicie?

Pozdrawiam, Nameless.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chcesz wydać tyle kasy, to sensowniej byłoby kupić TX-NR905 w nowej promocji za 4999zł + podstawka do iPoda model DS-A1X, oraz rabat 1000,- na zakup odtwarzacza Blu-ray Disc Onkyo DV-BD606 (cena detaliczna 2999,- ), który dostępny będzie w handlu od 15 listopada 2008 roku
Do poczytania [url="http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4309"]tu[/url]

Moim zdaniem do Twoich Kef-ów dodałbym Marantza 8002 lub 7002 i byłoby, ......BOSKO! :) (uwaga wyszły nowe modele 5003 i 6003 IFA2008)
Przed sporym zakupem warto jednak posłuchać!. Jeśli szukasz w tym segmencie to pewnie oprócz kaski B) to jednak słuch masz!?
Po odsłuchu mój serdeczny koleżka doszedł do wniosku, że jego uszy nie potrzebują ampa lepszego od Harman Kardon AVR355 (3200zł)co i Tobie radzę posłuchać, ten amplituner da dobry fundament basowy do Kef-ów.

Edytowane przez imalas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeśli Cie nie przekonuje promocja to tylko posłuchać w jakimś salonie audio - viedo. Sprzeta bardzo podobne klasa i tylko własne subiektywne odczucia powinny zdecydować o zakupie.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Denona /piętro nizej - 3808/ i jestem bardzo zadowolony. Jesli nie jestes audiofilem- tym bardziej będziesz.
Też myslałem o Onkyo ale pozostałem jednak przy Denonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchałem onkyo i denona. W kinie równowaga. W stereo denon klase wyzej gra. I kupiłem denona 4308. Pełne zadowolenie. Pamietaj ze tu jest sporo osób ktore handluja tym sprzetem i ich opinia jest lekko stronnicza. Bezposredni odsłuch powinien zadecydować. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='imalas' post='117888' date='13.09.2008, 17:15 ']Jeśli już chcesz wydać tyle kasy, to sensowniej byłoby kupić TX-NR905 w nowej promocji za 4999zł + podstawka do iPoda model DS-A1X, oraz rabat 1000,- na zakup odtwarzacza Blu-ray Disc Onkyo DV-BD606 (cena detaliczna 2999,- ), który dostępny będzie w handlu od 15 listopada 2008 roku[/quote]

Smutne to, że w naszym kraju wyprzedaże nazywa się promocjami...
Przy okazji wychodzą realne ceny sprzetu.. :)
I standard numer 2... Dowalić cenę wyższą aby potem ją przekreślić i nazwać to "zgarnij tysiaka"... :)
2999 za blureja <--- WTF... Czekałem na Onkyo bo mi zależy na spójnym designie klocków, ale nabrać się nie dam... :/
Bedę miał dzięki tej cenie z sufitu spójny design odtwarzacza z telewizorem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie najwazniejszy jest odsluch.. tam wszystko wychodzi..

osobiscie... wole onkyo.. choc sluchalem 905.. i jak dla mnie nie ma lepszego w tym przedziale cenowym.. szczegolnie do kina.. gdzie moc, dynamika, ma duze znaczenie..
nie wiem czy w 906 cos dorzucili od strony sterowania... w 905 mozna sterowac po rs-232.. ewentualnie po ethernecie...
a jak dobrze poszukasz mozna znalezc programiki na necie..

za to sterowanie denonem jest badziewne... potrafi powiesic caly sprzet, malo funkcjonalne, i marne w obsludze..
do tego duza szczegolowosc powoduje ze denon gra gora.. a basu jest nie wiele... co strasznie mi przeszkadza przy kinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sterowania Denonem faktycznie trzeba sie przyzwyczaić ale nie ma tragedii...
Zastanów sie nad Denonem 2809 bo jeśli nie zależy ci na jakichś wielce zaawansowanych funkcjach związanych z wi fi (nawet jeśli to stacje dokująca z radiem internetowym masz za ok 800 zł) lub na skomplikowanych systemach multi room to pod względem muzycznym powinien wystarczyć:) poprzednicy mają racje z tym ze najważniejszy jest odsłuch ale moja rada zebys przy odsłuchu amplitunerów nie unosił sie audiofilska opcją direct tylko pozwolił multi EQ-XT zrobić swoje ( ja nie pożałowałem :) ) poza tym odnosze dziwne wrażenie że w serii 09 denon zmienił swoje brzmienie .... jakoś tak cieplej sie zrobiło...(albo mi na uszy siadło :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega ziem chyba nie wie o czym pisze. W serii denona 38/43xx jest juz komfortowe GUI w wysokiej rozdzielczosci oraz mozliwosc zarzadzania systemem via WWW z komputera. Ustawienie ampli jest proste jak 2x2
Nic mi się nigdy nie przywiesiło - zarówno teraz w 3808 jak i poprzednio w 2807... Pominę juz kwestie płynące z możliwości sieciowych obu urzadzen takich jak software upgrade czy firmware update...

Jeśli chodzi o brzmienie - przeczytałem wiele testów /w tym opinii userów na AVSforum/ przed zakupem swojego 38 i nigdzie podobnych opinii na temat brzmienia nie słyszałem. Po zakupie 3808 jestem bardzo zadowolony.

PS Od basu w kinie jest zdaje się subwoofer a ponadto, cały amplituner należy wpierw odpowiednio skalibrować by odpowiednio zagrał....dopiero wtedy mozna pisać opinie o urządzeniu Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
denon to typowy zamulacz proponuje minimum 3 wzwyz
ponizej to juz slabsze trafa a to sie przeklada na jakosci do kina polecam jednak onkyo denon niech stawia na stereo bo zginie smiercia naturalną jak technics 10 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziem po co piszesz takie głupoty. Piszesz żeby pisac. 3808 oraz 4308 są bardzo chwalone za dopracowany GUI i łatwaość sterowania /ja to potwierdzam/. Ten GUI to nowa jakość w amplitunerach. Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dembol' post='123495' date='01.10.2008, 14:26 ']denon to typowy zamulacz proponuje minimum 3 wzwyz
ponizej to juz slabsze trafa a to sie przeklada na jakosci do kina polecam jednak onkyo denon niech stawia na stereo bo zginie smiercia naturalną jak technics 10 lat temu[/quote]

denon zamulacz?? o czym ty człowieku piszesz??
powyżej 3... w sensie 3808 itd...a słuchałeś 2809?? rozumiem ze wogóle słuchałes wszystkich sprzetów czy tylko tak jakiś stereotyp ci sie przypomniał ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przypadkiem aktualizacje do denona nie sa płatne? Bo cos mi sie obiło o uszy. A to też może miec wpływ na decyzje kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dembol znany jest z pisania głupot- w kolejnych wypowiedziach czesto sam zaprzecza temu co pisał przed tygodniem. Już to udowadniałem na forum.

W denonach są 2 formy aktualizacji

Firmware update - aktualizacja softu - gratis
Upgrade - czyli nowe funkcje, rozszerzona funkcjonalność urządzenia - za to się płaci i nie ma się czemu dziwić. Po co mam sprzedawać 3808 za 3000zł, dokładać 2500zł zeby kupić 3808A tylko po to by mieć nowe algorytmy Audyssey'a zamiast je po prostu kupic i uaktualnić sprzęt który posiadam. Co wychodzi taniej ?... Dzięki temu, wydając grosze można mieć ciągle aktualny sprzęt... Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='124380' date='06.10.2008, 08:01 ']dembol znany jest z pisania głupot- w kolejnych wypowiedziach czesto sam zaprzecza temu co pisał przed tygodniem. Już to udowadniałem na forum.

W denonach są 2 formy aktualizacji

Firmware update - aktualizacja softu - gratis
Upgrade - czyli nowe funkcje, rozszerzona funkcjonalność urządzenia - za to się płaci i nie ma się czemu dziwić. Po co mam sprzedawać 3808 za 3000zł, dokładać 2500zł zeby kupić 3808A tylko po to by mieć nowe algorytmy Audyssey'a zamiast je po prostu kupic i uaktualnić sprzęt który posiadam. Co wychodzi taniej ?... Dzięki temu, wydając grosze można mieć ciągle aktualny sprzęt...[/quote]
dokładnie tak. wypada dodać że ten upgrade kosztuje 300zł czyli niwiele dla kogoś z amplitunerem za przynajmniej 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...