Skocz do zawartości
BaGRoS

Odtawrzarka jaka z podanymi parametrami?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem soft odtwarzarki typu MC dla wszystkiego z następującymi parametrami użytkowymi:

0. napisy txt we wszystkich polskich formatach
1. wygląd jako taki :) łącznie z menu (XBMC jest OK)
2. avi + wszystkie formaty (przyszłościowo zmiana softu w celu uaktualnienia)
3. HDMI + optyczne audio
4. odtwarzanie po LANie z dysków sieciowych (opcjonalnie WiFi)
5. FullHD dla filmów
6. ciche!! małe!!
7. ...

Szukałem więc i przeglądałem w wielu miejscach
XBOX - oprogramowanie, wygląd (ujdzie), niestety raczej FullHD nie uciągnie :/
POPCORN HOUR A-100 - wygląd ~~, menu :/ średniowiecze, FullHD OK, niestety txt na razie brak i pewnie tak zostanie
Egreat M32A - ~~~, brak txt :/
XBXO360 - FullHD jest, HDMI też, a brak XBMC który gdyby był spowodowałby, że tego postu by nie było!!
PS3 - wiele jest, kilka nie ma :/

Znacie coś co zaspokaja moje potrzeby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BaGRoS' post='116288' date='02.09.2008, 23:33 ']Znacie coś co zaspokaja moje potrzeby?[/quote]
HTPC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BaGRoS' post='116297' date='03.09.2008, 00:37 ']Ciche, małe?[/quote]
Jak odpowiednio dużo pieniędzy włożysz to będzie cichy i mały

[quote name='BaGRoS' post='116297' date='03.09.2008, 00:37 ']I w cenie XBOX 360 :)[/quote]
Stanowczo nie :hura:

HTPC czyli Home Theater PC. Nic innego nie spełni Twoich wymagań :)

A tak na serio to bierz coś na NMT (nowy Popcorn, eGreat, iStar HD 1.3) będzie tanio i dobrze. Na dzień dzisiejszy to jedyne słuszne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='116299' date='03.09.2008, 00:41 ']Jak odpowiednio dużo pieniędzy włożysz to będzie cichy i mały


Stanowczo nie :hura:

HTPC czyli Home Theater PC. Nic innego nie spełni Twoich wymagań :)

A tak na serio to bierz coś na NMT (nowy Popcorn, eGreat, iStar HD 1.3) będzie tanio i dobrze. Na dzień dzisiejszy to jedyne słuszne rozwiązanie.[/quote]

Popcorn nie ma txt i czytałem (nie widziałem), że menu przedpotopowe.



Mam kompa 2 rdzenie 2.2GHz, dźwięk Asus Xonar D2, grafika Radek 1650 niestety bez HDMI (chyba) - chcę go zlikwidować. Kominek ma być w miejscu kompa :)
Tylko brakuje mi chłodzenia wodnego i obudowy. Chyba jednak poprzestanę na tym zestawie. Zmienię kartę graficzną na jakąś z akceleracją HD i zrobię z kompa HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BaGRoS' post='116304' date='03.09.2008, 01:07 ']Popcorn nie ma txt i czytałem (nie widziałem), że menu przedpotopowe.[/quote]

No nie czyta, ale trzeba się zastanowić czy to jest taka straszna przeszkoda, bo przecież bardzo prosto w kilka sekund można przerobić je na srt.
Co do menu to nie wiem czego wymagasz od takiego odtwarzacza, ale działa to. Wszystko zależy do czego Ci to służy. Bo w menu jest się kilka minut a film odtwarza się dwie godziny. I Popcorn zapewni Ci, że te dwie godziny przebiegną bezproblemowo i w ciszy :hura:

[quote name='BaGRoS' post='116304' date='03.09.2008, 01:07 ']Mam kompa 2 rdzenie 2.2GHz, dźwięk Asus Xonar D2, grafika Radek 1650 niestety bez HDMI (chyba) - chcę go zlikwidować. Kominek ma być w miejscu kompa :)
Tylko brakuje mi chłodzenia wodnego i obudowy. Chyba jednak poprzestanę na tym zestawie. Zmienię kartę graficzną na jakąś z akceleracją HD i zrobię z kompa HTPC.[/quote]
No to faktycznie zmień na jakiegoś radka 38xx z pasywnym chłodzeniem, dokup jakieś chłodzenie wodne i obudowę i będzie HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filmu nieraz podchodzę na szybko.
Nie zawsze będzie chciało mi się szukać napisów SRT gdy napiprojeky szuka w sekundzie napisy txt.
Nigdy nie sprawdzam w innych miejscach :) są w napiprojekt to są, nie ma to film do kosza.
Popcorn faktycznie ok, a napisy txt jakby chcieli to dzień roboty i rozesłanie softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BaGRoS' post='116313' date='03.09.2008, 06:37 ']Do filmu nieraz podchodzę na szybko.
Nie zawsze będzie chciało mi się szukać napisów SRT gdy napiprojeky szuka w sekundzie napisy txt.
Nigdy nie sprawdzam w innych miejscach :hura: są w napiprojekt to są, nie ma to film do kosza.
Popcorn faktycznie ok, a napisy txt jakby chcieli to dzień roboty i rozesłanie softu.[/quote]

Jeśli masz czas odpalić napi to poświęcisz 20 sekund aby przerobić napisy z TXT na SRT.
Bierzesz np. SubtitleTool i:
1) Klik otwierasz w menu Otwórz
2) Klik wskazujesz plik z napisami
3) Klik otwierasz Zapisz
4) Klik wskazujesz napisy SRT
5) Klik i zapisujesz gdzie chcesz
Nie więcej niż 20 sekund. Jeśli to jest dla ciebie zbyt wielka komplikacja to zapomnij, że jakikolwiek "media player" cię zadowoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Asus ATI Radeon HD3650 Silent 512MB DDR2 128bit AGP TV/2xDVI jakieś 3h temu :) teraz szukam fajnej dość obudowy MC ATX.

Edytowane przez BaGRoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HTPC to świetne rozwiązanie, ale podlicz sobie ile czasu poświęcisz na instalacje, konfiguracje itp. Podziel to przez 20 sekund które zajmie przerobienie Ci napisów na srt i zobacz ile filmów wyjdzie.

A napisy w formacie TMplayer to jest typowo Polska specyfika. Na całym świecie używa się srt i ass/ssa.

Ale z tego co widzę to napiprojekt ściąga napisy w formacie MicroDVD (stosowane też z rozszerzeniem .sub) a te Popcorn przecież czyta, więc nie wiem w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca']HTPC to świetne rozwiązanie, ale podlicz sobie ile czasu poświęcisz na instalacje, konfiguracje itp.[/quote]
Widzę że kolega był od początku nastawiony na HTPC więc ta dyskusja chyba jest zbędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku miał być Popcorn, później to ewaluowało...
Dziś HTPC, mam Vistę Premium pełną i legalną coś trzeba z nią zrobić :)

Teraz rozglądam się za
1. automatycznym sterowaniem wiatraków w kompie
2. pilotem zgodnym z WMC 2k5 i z Vistowym WMC - podczerwień albo BT (i to bym wolał)
3. nadal obudowa ATX bez bajerów zbędnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...