Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung Seria A8 i A9 - 2008 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro Berlin to trzeba odwiedzić tutejsze MediaMarkty a jest nawet taki jeden najnowszy, który ma 4 piętra O_o Postanowiłem zobaczyć co tam się dzieje. Oczywiście kosmos w porównaniu do naszej biedy ; ) Kawiarnie nawet są :P

Co zwróciło moją uwagę? A no to, że są tutaj już dostępne najwyższe modele Samsunga A8 oraz A9.

A8 posiada kontrast 70000:1 a A9 to już LED czyli standardowy 1 000 000:1. Do tego wszystkie najnowsze bajery typu Sieć Ethernet (sprawdzenie pogody na ekranie TV, newsy itp), 100Hz, DLNA itp.

A8 to grubość zaledwie 4,4cm co wygląda naprawdę fajnie. Chociaż wtyczki poziome to jakieś totalne nieporozumienie! Jak ja niby mam go powiesić jak tak odstają?
2
Do tego WiseLink™ Pro (USB 2.0) with MPEG4, XviD, MP3, JPEG decoders czyli mamy media playera w środku. Bawiliśmy sie udostępnionym PC i to działa bez problemu.

Tymi modelami Samsung wraca do łask. Dla mnie A8 to bardzo ale to bardzo dobra czerń. Nie mówię już o LED bo tutaj czerń jest idealna i nastąpił koniec poblemów z kontrastem.

[b]Ceny A8 52 tutaj to: 3399e
Ceny A9 52: 3999e[/b]

Koniecznie trzeba będzie przetestować te panele bo ceny są niskie a jakość bardzo wysoka. W końcu. Bo serie typu A6 i niżej to niezła lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alexa i wszystko jasne:) Byleś w pokoju Audiofilskim?
Piętra fajnie podzielone są.No i półka z vinylami i blu-rayem robi wrażenie.
Podobnie zresztą ilość gramofonów;)
Ilościowo super ale cenowo kiepsko.
Obok jest jeszcze saturn w podziemiu,trochę lepszy cenowo.
A u nas dzisiaj kolejki od rana, ludzie z masą zakupów tylko jakoś tej wyprzedaży nie widziałem. Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i jak tu sie nie wk... szukam serii 9 52 calowej juz dosc dlugo - pytalem naprawde w wielu sklepach i ciagle zwodzenie albo brak odpowiedzi. a tu widze, ze w de jest ladnie a sklepy mi pisza, ze ten tv w europie to moze w pazdzierniku bedzie... porazka.
jesli ktos zna jakis sklep, ktory ten tv ma lub miec bedzie w najblizszym czasie to prosze o info bo jestem juz u kresu sil - a myslalem, ze kupno tv to mile przezycie :")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='vidi21' post='115348' date='29.08.2008, 12:34 ']no i jak tu sie nie wk... szukam serii 9 52 calowej juz dosc dlugo - pytalem naprawde w wielu sklepach i ciagle zwodzenie albo brak odpowiedzi. a tu widze, ze w de jest ladnie a sklepy mi pisza, ze ten tv w europie to moze w pazdzierniku bedzie... porazka.
jesli ktos zna jakis sklep, ktory ten tv ma lub miec bedzie w najblizszym czasie to prosze o info bo jestem juz u kresu sil - a myslalem, ze kupno tv to mile przezycie :")[/quote]

Serie & , 8 i 9 są uż w ofercie kilku sklepów internetowych np. w Maximedia [url="http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_lcd&p=samsung_le_46a956"]http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_lcd&...msung_le_46a956[/url]

Wpisz Google dany model i masz porównanie ofert ciekawe tylko czy te oferty są w pełni realne czy chwilowo wirtualne ale to już się dopytasz .

Pozdro

a co do wypowiedzi o serii A6 to faktycznie małe przegięcie testowałem lcd co prawda z serii 7 w MM na Okęciu i mimo kontrastu 70000 do 1 to wiszący obok A6 nie przejawiał z serią 7 żadnych zbytnich różnic przy podobnych ustawieniach a filmy przez usb to mogłem oglądać dwa lata temu jak miałem LCD Amoi LC37AF1E żadna nowość . Faktem może być tylko że seria 9 na ledach pokaże widoczną różnicę choć nie spodziewam się fajerwerków bo obok stał model 52f96BD z ledami i wcale mnie nie zadziwił no i cena A9 w porównaniu do A6 to jest podwójna więc sprawa jest do przemyślenia dla każdego z osobna czego się chce od telewizorka i ile za niego chce się zapłacić dodatkowo trzeba by poczekać na LCD z ledami od innych producentów .
A tak naprawdę to może dopiero oledy coś pokażą . Edytowane przez Piter-07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci goście z Maximedia to na papierze ( w internecie ) mają chyba wszystko, dużo gorzej jest to w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie to jest problem. pytalem naprawde w wielu sklepach i w wiekszosci po prostu brak zadnej konkretnej odpowiedzi. szkoda, ze polska tak wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W digitalo w ofercie jest już seria 9 46" za mniej niż 10k pln. Mniej o jedną złotówkę, ale zawsze to coś :) Czekamy na cenę 55".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Leecher' post='116378' date='03.09.2008, 15:07 ']W digitalo w ofercie jest już seria 9 46" za mniej niż 10k pln. Mniej o jedną złotówkę, ale zawsze to coś :lol: Czekamy na cenę 55".[/quote]

LE46A956 jest już w polskiej ofercie topmarket i megamedia za ~7000 PLN od SAMUNG Polska z PL gwarancją.

Edytowane przez Artur Orzeszyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wczoraj znalazłam ofertę tego sklepu i natychmiast napisałam do nich.Teraz czekam na odpowiedz.Kobieca intuicja podpowiada mi jednak,że ten led samsunga na razie jest wirtualny,a nie rzeczywisty. Edytowane przez danuta77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='danuta77' post='116495' date='03.09.2008, 22:50 ']Witam! Wczoraj znalazłam ofertę tego sklepu i natychmiast napisałam do nich.Teraz czekam na odpowiedz.Kobieca intuicja podpowiada mi jednak,że ten led samsunga na razie jest wirtualny,a nie rzeczywisty.[/quote]

Na infolinii mówią tylko że po zamówienu realizacja może dochodzić do 2 tygodni bo to jest nowość ale jeśli twoja kobieca intuicja jest taka silna to proszę o komplet liczb na najbiższe losowanie dużego lotka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich
Na początek wyniki lotka z niedzieli 9,14,24,31,38,48.A teraz na poważnie.Od paru dni wysyłam do różnych firm zapytania o tego samsunga i okazuje się,że wprawdzie jest w ofercie ,ale tak naprawdę to go nie ma.Najbliższy termin jaki mi podano " proszę pytać na początku przyszłego miesiąca" Cena ok 7000 zł. Edytowane przez danuta77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogladałemm dzisija telewizor Samsung seria 8 i stwierdzam ,ze jest to bardzo dobry telewizor. Porównywałem z Sharp seria HD 1E i w niczym mu nie ustepuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZesc, poniewaz zahaczyłem o temat w innym wątku więc teraz we właścuiwym. Chce wymienić mojego Sharpa 37XD1E na inny. Spodobały mi się możliwośći i wyglą Samsungów seri 8 zastanawiam sie nad 40A856 lub 46A856. Waham sie co do wielkości ponieważ 46 cali przy słabych źródłach np. TVN24 z N-ki czy AXN-y może być lekko drażniące. Mam okazje przy atrakcyjnej cenie jeszcze minus VAT uzyskać odpowiedni 3850 i 4600 za poszczególne

CZy ktoś az Was ma już ten telewizor i jakie sa Wasze odczucia testowe. NIestey Samsung zastrzegł sobie podawanie w MM i Saturnie wylacznie zrodel wwyskij rozdzielczosci wiec nie udalo mi sie zobaczyc jak to wszystko wyglada SD. W wysokiej rozdzielczosci nie maprajtycznie roznicy w świeceniu w stosunku do toshiby 355 i samsungów LED. Oczywiscie panele w MM i Saturnie trzeba ustwić na rozsadne parametry i dopiero porownywac ale mnie sie to akurat udalo dzieki uprzejmosci personelu.

Podsumowaujac obraz HD na tym panelu jest naprawde fantastyczny. Czern bardzo dobra przejscia tonalne w czerni i szarosci według mnie zaskakująco dobre bo widoczne nawet w niesprzyjajacym oswietleniu marketu.

Proszę o Wasze opinie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy, który MM. W W-wie na ul. Ostrobramskiej stoją Samsungi 756 i 55A956 podpięte do SD ( chyba z 15 kanałów ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam LE52A856 w SD to totalna porażka , dlatego Samsung wie co robi zakazując prezentacji sygnału SD . Poza tym podświetlenie matrycy nie jest równomierne - obciach dla firmy bo przecież to ich topowy model slim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odnosnie czerni to jest ok zadnej róznicy w stosunku do do modelu 956 i niewiele ustepuje pola topowym modelom plazm

Ja mam wrazenie ,że kontrola jakości w Samsungu w czasie pracy pali chyba maryche bo po tym co wypuszcza na rynek to wstyd mówić - inaczej pomysł s[beeep]y przez wykonanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, ale czy SD jest fatalne przez tuner czynp jako sygnał z DVD. Testujący pokreslali, ze ten LCD ma kiepskawy tuner tv




[quote name='sterbid' post='133968' date='30.11.2008, 22:46 ']odnosnie czerni to jest ok zadnej róznicy w stosunku do do modelu 956 i niewiele ustepuje pola topowym modelom plazm

Ja mam wrazenie ,że kontrola jakości w Samsungu w czasie pracy pali chyba maryche bo po tym co wypuszcza na rynek to wstyd mówić - inaczej pomysł s[beeep]y przez wykonanie[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...