Skocz do zawartości
janek_pl

Dune HD Center

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Sober' post='124816' date='08.10.2008, 16:20 ']Ja tam zostaje przy pececie, żaden tego typu odtwarzacz nie da mi funkcji które daje pecet: np reclocking, overscan compensation, możliwość przesuwania obrazu (filmy kinowe sobie przesuwam do góry a na dolnym pasku mam napisy).

Poza tym zawsze pojawią się problemy po jakimś czasie np z nowymi profilami x.264, potencjalnie z polskimi napisami itp itd.[/quote]

Także z niedowierzaniem podchodziłem do tej zabawki i prze kilka miesięcy służyła mi jedynie jako zabawka do testów lecz od jakiegoś czasu praktycznie wszystko oglądam na PCH.

Chyba nie widziałeś NMT w akcji, ReClock mu ustępuje w płynności wyświetlania obrazu , sama jakość obrazu jest porównywalna do filtrów FFDShow z aktywnym reskalowaniem - ciężko to obiektywnie ocenić ponieważ nie da się stworzyć wiarygodnego porównania, przynajmniej nie w moich warunkach.

Fakt brakuje mi możliwości obniżania obrazu które daje np. KMP , ale jakość napisów i obsługa polskich znaków już od jakiegoś czasu nie jest problemem NMT, niestandardowe profile też czasami dają o sobie znać np. 5.0 ale w praktyce można powiedzieć że to problem marginalny.

Co do pełnej obsługi po HDMI 1.3 bitstreamu przez peceta i tzw. formatów HD Audio to jestem coraz większym pesymistą, jasne że będzie działać ale za jaką cenę i z wieloma błędami. Skończyły się czasy bezproblemowego odtwarzania filmów w PDVD, HD Audio = PDVD 8.0 czyli odtwarzanie tylko z utworzonych wcześniej ISO (kombinacje z dodawaniem pustych katalogów + odpowiednie montowanie) , TMT jest jeszcze gorszy , po prostu brak wygody i strata coraz bardziej cennego czasu.

Podsumowując, także czekam na takie rozwiązanie : NMT + player BD i jestem świadomy tego że ciągle będę musiał się czasem wspomagać odtwarzaniem z peceta, ale uważam że i tak warto jeśli takie rozwiązanie w 95 % przy odtwarzanym materiale daje wygodę użytkowania, tak jak jest już w tej chwili z playerami NMT. :)


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary, nie wiem czemu się tak zdenerwowałeś? Ja wymieniłem zalety PC które DLA MNIE są niezaprzeczalne. Mój TV niestety robi overscan (optyczny) i żeby nie tracić obrazu muszę mieć funkcje overscan compensation (dostępna w każdej karcie graficznej). Podobnie jest z reclockiem... MÓJ TV nie przyjmuje sygnału 24p więc byłbym skazany na judder. Dla przeciętnego usera oczywiście taka skrzyneczka to super rozwiązanie. Tylko czy ona się jeszcze w ogóle różni od PCta? Ponoć nawet torrenty można będzie na tym odpalić ;-)

Co do dźwięku to gwarantuję Ci że u mnie całkiem przyjemnie gra, czy to "dźwięk HD" czy nie. Nie chcę rozpoczynać nowej dyskusji, ale z ciekawości spróbuj sobie w ślepym teście odróżnić "dźwięk HD" od DTS z maksymalnym bitratem... może to dać do myślenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja pozostaje pomiedzy dwoma rozwiazaniami.
Zatrzymalem sie narazie na Snazzio 1350 jesli chodzi o gotowe rozwiazania Player+DLNA client. Ze wzgledu na brak dalszych postepow jesli chodzi o uniwersalnosc i jednoznaczne rozwiazanie. Do momentu, az pojawi sie cos porownywalnego jak na owe czasy playera z BD i DLNA nie bede szalal i eksperymentowal bo jak to dobrze widac po pierwszym szale na to co sie pojawia i pociaga za soba czeste aktualizacje firmware nastepuje stagnacja i marazm. Taka sytuacja powoduje, ze ponownie wracam do niezawodnego PC-ta, ktorego pod wzgledem uniwersalnosci nic nie przebije. Cokolwiek nowego sie pojawi nie zostanie pominiete. Tylko czasu troche potrzeba.
Fakt jesli chodzi o dzwiek to tutaj PC-t torche jest zaniedbany, ale dla mnie na pierwszym miejscu jest obraz a dopiero dzwiek. Poza tym roznica pomiedzy DTS i DTS HD itp to najlepiej slychac w kinie z prawdziwego zdarzenia.

A jesli juz sie wpialem w temat to w swietle tego co sie pojawia warto popatrzec na tunery sat na linuxie, ktore juz obecnie calkiem niezle daja sobie rade jako DLNA client. Czekam na DM8000 i jego pelna funkcjonalnosc. Jesli bedzie tak jak jest obecnie z DM800 to moze byc to niezla jednostka nie tylko tuner sat HD ale rowniez jednostka DLNA z obsluga wymaganych formatow i mozliwoscia podpiecia czytnika BD.

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę nie wyzywać ludzi od "przeciętnych" userów. To się ogólnie źle kojarzy. Moim zdaniem, jesli ktos w tej chwili używa NMT czyli Media Tanka (nieważne czy TVIXA, eGreata czy PCH) nie jest zbyt przeciętny. A skoro jest na tym forum, to znaczy,że węszy w temacie i stara się czegoś dowiedzieć. U nas w PL przeciętna osoba posiada odtwarzacz DVD. Stopień wyżej (chyba nie taki mały stopień) to posiadacz DVD z odtwarzaniem Divx/Xvid, który odpala nie tylko płyty DVD ale i ściągnięte z Sieci filmy i seriale. To nie wymaga specjalnej zamożnosci. A potem mamy już posiadaczy odtwarzaczy Blue Ray (stacjonarnych) . Muszą być też posiadaczami TV LCD (no bo po co im byłby BD). W sumie, na razie BD kupują chyba Ci, których stać na płyty BD sklepowe... Bo jeśli w przypadku DVD, dość szybko mieliśmy kopie DVDR, które odtwarza praktycznie każdy Player, to co do BD jakoś nie mogę uzyskać wiarygodnych informacji. Czy dany player odtworzy nagraną płytę BD...

Media Tanki odtwarzające formaty MKV (a także ripy BD) to u nas w PL nisza, dla fanatyków. Cena ich jest zaporowa, dotarcie do sprzętu wymaga zainteresowania i grzebania w Sieci, po zakupie musimy aktualizować firmware, często poprawiać konfigurację. Więc chyba nie jesteśmy "przeciętni" ?

W Media Tanku cieszy mnie odtwarzanie MKV, XVID, odtwarzanie filmów po Sieci. Martwi utrudniony dostęp do płyt DVD (krążków) sklepowych - o ile da się podczepić napęd po USB, ewentualnie kupić eGreata z możliwością instalacji DVD szczelinowego to zawsze mamy problem CSS (chyba,że załatwią go skryptem jakimś - mówi się o tym na jednym takim forum :) ]. No i napędu Blue Ray tak łatwo się pewnie nie doczepi...

Wygląda na to,że zestawem kinomana na razie powinien być Media Tank plus DVD player. Ewentualnie player Blue Ray (Sony 350 był w promocji za 799 zł, na Allegro można kupić pewnie za 700 zl) jak kogoś stać na płyty BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli dobrze poszperasz i popytasz to zobaczysz, ze w miastach w wypozyczalniach juz sa BD. Nawet u mnie w miescie 50 tys ludzia juz sie pojawily ;-)
10zl za dobe.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lord Rayden' post='124972' date='09.10.2008, 13:23 ']Wygląda na to,że zestawem kinomana na razie powinien być Media Tank plus DVD player. Ewentualnie player Blue Ray (Sony 350 był w promocji za 799 zł, na Allegro można kupić pewnie za 700 zl) jak kogoś stać na płyty BD.[/quote]
[u][b][size=7][color="#FF0000"]Blu-ray![/color][/size][/b][/u]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='124933' date='09.10.2008, 08:51 ']Co do pełnej obsługi po HDMI 1.3 bitstreamu przez peceta i tzw. formatów HD Audio to jestem coraz większym pesymistą, jasne że będzie działać ale za jaką cenę i z wieloma błędami.[/quote]
Bez przesady, pojawią się pierwsze karty zacznie działać.

[quote name='apatch' post='124933' date='09.10.2008, 08:51 ']Skończyły się czasy bezproblemowego odtwarzania filmów w PDVD, HD Audio = PDVD 8.0 czyli odtwarzanie tylko z utworzonych wcześniej ISO (kombinacje z dodawaniem pustych katalogów + odpowiednie montowanie)[/quote]
Też bez przesady, można przecież poświęcić 10 minut na przygotowanie filmu do odtworzenia. Zapominasz, że odtwarzając obraz Blu-ray/HD-DVD z NMT nie jest tak słodko. Brak napisów (trzeba dorobić), ograniczenie w wielu przypadkach do DD i DTS, problemy z seamless branchingiem, problemu generalnie z obsługą EVO.

[quote name='apatch' post='124933' date='09.10.2008, 08:51 ']Podsumowując, także czekam na takie rozwiązanie : NMT + player BD i jestem świadomy tego że ciągle będę musiał się czasem wspomagać odtwarzaniem z peceta, ale uważam że i tak warto jeśli takie rozwiązanie w 95 % przy odtwarzanym materiale daje wygodę użytkowania, tak jak jest już w tej chwili z playerami NMT. :)[/quote]
Ja też co mogę to odtwarzam z NMT, ale pecet i tak co jakiś czas musi zostać włączony (ostatnio coraz częściej bo ma coraz więcej kopii płyt Blu-ray/HD-DVD). Ale tak naprawdę najczęściej to ostatnio odtwarzacz HD-DVD włączam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='124978' date='09.10.2008, 14:07 ']1. Bez przesady, pojawią się pierwsze karty zacznie działać.


2. Też bez przesady, można przecież poświęcić 10 minut na przygotowanie filmu do odtworzenia. Zapominasz, że odtwarzając obraz Blu-ray/HD-DVD z NMT nie jest tak słodko. Brak napisów (trzeba dorobić), ograniczenie w wielu przypadkach do DD i DTS, problemy z seamless branchingiem, problemu generalnie z obsługą EVO.


3. Ja też co mogę to odtwarzam z NMT, ale pecet i tak co jakiś czas musi zostać włączony (ostatnio coraz częściej bo ma coraz więcej kopii płyt Blu-ray/HD-DVD). Ale tak naprawdę najczęściej to ostatnio odtwarzacz HD-DVD włączam :)[/quote]

1. Wróćmy do tematu za pół roku jak zaczną działać wszystkie formaty dźwięku i na każdym obsługiwanym sofcie, a potem za rok jak wyeliminują wszystkie błędy ... :)

2. Napisy robię w kilka minut a jak są gotowe do enkoda to w kilka sekund, pamiętam co potrafi NMT a czego nie, ale temat jest o BD + NMT które będą dostępne w przyszłości a nie o zwykłym NMT, widocznie nie trafiłeś jeszcze na kapryśne javowe tytuły którym przy których możesz sobie powyrywać wszystkie włosy z nosa zanim w pełni je odczyta PDVD, potrzebne miejsce na HDD X2 i często stracone nerwy i czas jak coś nie zadziała robisz ISO od nowa :) - liczę na to że stacjonarka ten problem wyeliminuje. EVO wkrótce będzie można wykreślić z listy zainteresowań , wszystkie filmy będą dostępne w wersjach BD, a jeśli nawet nie to masz do wyboru niezłe re-enkody.

3. I tak też napisałem

Nie ma sensu wymieniać za i przeciw wyścigu PC vs. NMT , dla mnie te urządzenia dość skutecznie się uzupełniają, a coraz częściej stawiam na wygodę użytkowania a także lepszą jakość, mam dość dłubania w plikach i coraz mniej czasu wolnego. :)

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lord Rayden' post='124972' date='09.10.2008, 13:23 ']Bardzo proszę nie wyzywać ludzi od "przeciętnych" userów.[/quote]

Miałem na myśli przeciętny w sensie konfiguracji sprzętowej, a nie przeciętny w sensie mniej obeznany.

PS: Swoją drogą nie doczytałem... czy ten player wypluwa 24p? Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='124962' date='09.10.2008, 13:02 ']Binary, nie wiem czemu się tak zdenerwowałeś? Ja wymieniłem zalety PC które DLA MNIE są niezaprzeczalne. Mój TV niestety robi overscan (optyczny) i żeby nie tracić obrazu muszę mieć funkcje overscan compensation (dostępna w każdej karcie graficznej). Podobnie jest z reclockiem... MÓJ TV nie przyjmuje sygnału 24p więc byłbym skazany na judder. Dla przeciętnego usera oczywiście taka skrzyneczka to super rozwiązanie. Tylko czy ona się jeszcze w ogóle różni od PCta? Ponoć nawet torrenty można będzie na tym odpalić ;-)

Co do dźwięku to gwarantuję Ci że u mnie całkiem przyjemnie gra, czy to "dźwięk HD" czy nie. Nie chcę rozpoczynać nowej dyskusji, ale z ciekawości spróbuj sobie w ślepym teście odróżnić "dźwięk HD" od DTS z maksymalnym bitratem... może to dać do myślenia :)[/quote]

Sober.
Przyznać się muszę, że jest mi wstyd. Nie miałem zamiaru Cie krytykować, tym bardziej być uszczypliwym. A mój przytyk odnośnie napisów niestety chyba taki miał charakter. Dlaczego tak sie stało? Chciałem chyba podkreślić wrażenie jakie odniosłem, a mianowicie, że rzeczywistość nie przystaje do stanu Twej wiedzy odnośnie aktualnych możliwości NMT, a Twoja postawa ugruntowana jest brakiem styczności z playerami tego typu na codzień. Nie mniej jednak, bez względu na Twoje poźniejsze rozwinięcie, uważam, że nie zasłużyłeś sobie na żadną uszczypliwość i chciałbym Cię przeprosić. Nie wiem czy to że 2 dzień na prochach i bólu, chodze zły na konowałów, którzy nie chcą czy nie potrafia wyjąć mi kawałka metalu z nogi, można potraktować jako okoliczność łagodzącą. Nie mniej jednak liczę na to nie będziesz chował urazy do mnie.

Odnośnie zaś dźwięku HD.
Może Cię zdziwię, ale są takie wydania, w których wyraźnie (miejscami) jestem w stanie wychwycić znaczące różnice pomiędzy DTS i DTS-HD. Poza tym uważam, że niedoskonałość masy aktualnych wydań z dźwiękiem HD, czy ułomności ludzkiej percepcji, nie jest slusznym argumentem za tym, że nie warto dążyć do ideału.
Pod koniec ubiegłego roku myślałem tak jak Ty, rozważając na ile (bez)sensowna będzie wymiana mojego systemu audio, w obecnych warunkach odsłuchowych, czy też wątpiąc w sens zakupu "lepszych"playerów i przepłacenia przy tym za różnice, których nie odnotuję.
Ale zgodnie ze starym porzekadłem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a może przede wszystkim dlatego, że dane mi było "poczuć różnice", postawiłem na upgrade.
Podsumowując, myślę, że nie mamy się o co spierać. Każdy ma swoje potrzeby i priorytety i możemy się róznić swoimi doświadczeniami ale tak naprawdę stoimy po tej samej stronie barykady.

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma sprawy :)

Co do dźwięku to ja jestem oldschoolowcem i oglądam filmy na sprzęcie stereo ;) Co do dźwięku HD to też nie ma problemu skoro PDVD go dekoduje, bo ja mam przetwornik C/A (192 kHz, 24bit) podpięty po USB do kompa :)

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niemal do kupienia...

Na Gwiazdkę czyli... ;)

[url="http://www.mkvplayers.com/en/store?page=shop.browse&category_id=10"]http://www.mkvplayers.com/en/store?page=sh...;category_id=10[/url]

BD Prime szczególnie przystępnie wygląda (cena!)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='windmill' post='125251' date='10.10.2008, 21:50 ']Już niemal do kupienia...

Na Gwiazdkę czyli... :_beczy:

[url="http://www.mkvplayers.com/en/store?page=shop.browse&category_id=10"]http://www.mkvplayers.com/en/store?page=sh...;category_id=10[/url]

BD Prime szczególnie przystępnie wygląda (cena!)...[/quote]

Wygląda cacy. 3 w 1, bo mam IPTV w gniazdku.
Pytanie tylko czy to o ten grudzień chodzi? ^_^

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='binary' post='125334' date='11.10.2008, 11:16 ']Wygląda cacy. 3 w 1, bo mam IPTV w gniazdku.
Pytanie tylko czy to o ten grudzień chodzi? :_beczy:

pozdro[/quote]
Jak dla mnie cena 649 zł euro po dzisiejszym kursie 2200 zł to dużo choć nie twierdze ze nie jest tyle warty. Za 2200 zł mozna kupić stacjonarnego bluraya i zostało by jeszcze na kompa moze nawet z nagrywarką bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='124816' date='08.10.2008, 16:20 ']możliwość przesuwania obrazu (filmy kinowe sobie przesuwam do góry a na dolnym pasku mam napisy).[/quote]
[url="http://imageshack.us"][img]http://img110.imageshack.us/img110/8060/img0050zx7.jpg[/img][/url]
Screen z PH :_beczy:
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to ktoś zna różnice pomiędzy BD HD Center a BD Prime? Bo specyfikacja wygląda identycznie, a cena jest różna o 150 €...
Może jakość konstrukcji i komponentów? Kurczę, 450 € jest całkiem dobrą ceną za odtwarzacz all in one. żeby tylko działał bez zwisów itp...

Co do grudnia to racja, nie pomyślałem... Który grudzień... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa_ml' post='125339' date='11.10.2008, 11:42 ']Jak dla mnie cena 649 zł euro po dzisiejszym kursie 2200 zł to dużo choć nie twierdze ze nie jest tyle warty. Za 2200 zł mozna kupić stacjonarnego bluraya i zostało by jeszcze na kompa moze nawet z nagrywarką bluray[/quote]

Tos wybral.
a taki za 499 to zły? :(

pozdro

Edit : sorry za dubel. nie odswierzylem stronki i nie wiedzialem ze moj komentarz jest juz spozniony

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='GrYfU' post='125551' date='12.10.2008, 17:25 ']troszke wysokie sa te ceny na tej stronce .. jak tak patrze na eG czy PCH[/quote]


No kolego nie porównuj PCH z playerem,który obsługuje krążki blu-ray

[img]http://www.hdi.co.il/uploads/posts/2008-10/1223395783_dune_hd_center_front_01.jpg[/img]

[img]http://www.hdi.co.il/uploads/posts/2008-10/1223399972_dune_bd_prime_2esata_front.jpg[/img]


Dla zainteresowanych porównanie powyższych modeli [url="http://mpcclub.com/modules.php?name=News&file=article&sid=678"]<KLIK MPC>[/url]


Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='GrYfU' post='125866' date='14.10.2008, 19:06 ']chodzilo mi o to ze pch jest tam drogi[/quote]


A no to sorki....:)

Ktoś chętny na zakup tej zabawki.. ?? Ja się chyba skuszę :) ktoś musi to przetestować :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
449 eur, tu jest do zamówienia [url="http://www.mkvplayers.com/de/DUNE-HDI/Dune-BD-Prime-Blu-Ray.html"]http://www.mkvplayers.com/de/DUNE-HDI/Dune...me-Blu-Ray.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może za rok wymienimy swoje egreaty czy PCH na ten sprzęt. Na razie jest za drogi. Ale ze podanej na hiszpańskiej stronce specyfikacji, wynika,że jest super. Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi Jack pisze że w przyszłym tygodniu pierwsze egzemplarze ruszają w świat...

[url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=News&file=article&sid=683&mode=&order=0&thold=0"]http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Ne...r=0&thold=0[/url]

Szkoda że w dobie drogiej waluty... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...