Skocz do zawartości
janek_pl

Dune HD Center

Rekomendowane odpowiedzi

[b]Na tegorocznych targach IFA zostanie zaprezentowany pierwszy player HD typu all in 1 oparty na sigmie 8634 z Blu-Ray[/b]


Wystarczy tylko zerknąć na ulotkę

[img]http://mpcclub.com/newspic/IFA_Dune.gif[/img]

Już nie mogę się doczekać sobotniego wyjazdu na IFA

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='114913' date='27.08.2008, 12:46 ']ja bym widział to urządzenie w cenie 699$-799$ to by była dobra cena dla producenta :D[/quote]


Ja już zaczynam na niego zbierać :) a tak serio to mam nadzieję, że na IFA pozwolą się nim pobawić :)

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl']Ja już zaczynam na niego zbierać :D a tak serio to mam nadzieję, że na IFA pozwolą się nim pobawić :)[/quote]
No janek czekamy na relację z pierwszej ręki :)
Myślę że wszyscy ostrzą pazurki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko zależy od nas i od firm, które były by chętne handlować tą zabawką. Firma ma pokazać DUNE na targach i zmierzyć zainteresowanie. Jeśli będzie wystarczające to produkcja masowa zacznie się w październiku :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mozemy spodziewać się jakiejś foto relacji z IFY od Ciebie 30?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze pójdzie prezent pod choinkę jak znalazł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='114925' date='27.08.2008, 13:49 ']a mozemy spodziewać się jakiejś foto relacji z IFY od Ciebie 30?[/quote]


Oczywiście....Akumulatory do aparatu już się ładują :D

Planuję się skupić na stoiskach ze sprzętem tv-sat i playerami HD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam zapaleńców HD,
prawdopodobnie pod koniec wrzesnia plus czas transportu będziemy mieli pierwszy Dune HD mini firmy HDI
[url="http://www.hdi.co.il/fullhd_players/68-dune-hd-mini.html"]Dune HD mini[/url] którego funkcje i właściwości sa nie gorsze niż Dvico Tvix 6500.
oraz jakieś 2 tygodnie później Dune HD Center (Blue Ray+HDD)
[url="http://www.hdi.co.il/fullhd_players/67-dune_hd_center.html"]Dune HD center[/url]

Urządzenia prezentowane na IFIe, wstępnie testowaliśmy podczas targów, ale czekamy aby je sprawdzic wszechstronnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bayard' post='119475' date='20.09.2008, 11:59 ']witam zapaleńców HD,
prawdopodobnie pod koniec wrzesnia plus czas transportu będziemy mieli pierwszy Dune HD mini firmy HDI
[url="http://www.hdi.co.il/fullhd_players/68-dune-hd-mini.html"]Dune HD mini[/url] którego funkcje i właściwości sa nie gorsze niż Dvico Tvix 6500.
oraz jakieś 2 tygodnie później Dune HD Center (Blue Ray+HDD)
[url="http://www.hdi.co.il/fullhd_players/67-dune_hd_center.html"]Dune HD center[/url]

Urządzenia prezentowane na IFIe, wstępnie testowaliśmy podczas targów, ale czekamy aby je sprawdzic wszechstronnie.[/quote]

Diabeł tkwi w szczegółach czyli ... w rozwoju firmwareu.
NMT (Popcorn) i Tvix potrzebowały ok. roku żeby działać w miarę OK.
Zobaczymy jak będzie w tym przypadku, tym bardziej że klamorek oparty na innej Sigmie.

Jak na razie widzę jedną ciekawą funkcjonalność: czyta obrazy DVD nie tylko z wewnętrznego HDD :rolleyes: .

Pozdro

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bayard' post='119475' date='20.09.2008, 10:59 ']witam zapaleńców HD,
prawdopodobnie pod koniec wrzesnia plus czas transportu będziemy mieli pierwszy Dune HD mini firmy HDI
[url="http://www.hdi.co.il/fullhd_players/68-dune-hd-mini.html"]Dune HD mini[/url] którego funkcje i właściwości sa nie gorsze niż Dvico Tvix 6500.
oraz jakieś 2 tygodnie później Dune HD Center (Blue Ray+HDD)
[url="http://www.hdi.co.il/fullhd_players/67-dune_hd_center.html"]Dune HD center[/url]

Urządzenia prezentowane na IFIe, wstępnie testowaliśmy podczas targów, ale czekamy aby je sprawdzic wszechstronnie.[/quote]


Po raz kolejny proponuję byście zrobili test dla naszego forum, a na pewno chętni się znajdą. Jeśli nie macie ochoty samemu w to się bawić, to chętnie ja lub ktoś z naszego forum przyjmie taką zabawkę do testów :rolleyes:

Pozdrawiam

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To firma Dune w końcu zrezygnowała ze sprzedaży swoich produktów wyłącznie na terytorium Federacji Rosyjskiej?
Co do softu to Dune HD Ultra to był NMT, tylko nie używali w nazwie NMT (taką mieli umowe z Syabasem). Ktoś wie czy tutaj też będzie NMT czy sami będą pisać firmware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='119492' date='20.09.2008, 13:42 ']Po raz kolejny proponuję byście zrobili test dla naszego forum, a na pewno chętni się znajdą. Jeśli nie macie ochoty samemu w to się bawić, to chętnie ja lub ktoś z naszego forum przyjmie taką zabawkę do testów :)

Pozdrawiam[/quote]

Nie będę kupował kolejnego playera.
Jak dasz do testów to przetestujemy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='119516' date='20.09.2008, 18:35 ']Nie będę kupował kolejnego playera.
Jak dasz do testów to przetestujemy.

Pozdro[/quote]

Nie zrozumiałeś. Janek pisze do kolegi bayard, który znowu zaczyna się reklamować i mnie wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='119521' date='20.09.2008, 18:16 ']Nie zrozumiałeś. Janek pisze do kolegi bayard, który znowu zaczyna się reklamować i mnie wkurza.[/quote]


Dokładnie o to mi chodziło. Ale czy nie mam racji ? :):D:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz. Zawsze czekam na PM. Od każdego. Tutaj nigdy się nie doczekałem więc o czym mówić? Najgorsze są podchody i cFaniakowanie... Temat zamykam, wracamy do samego odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chyba nie od każdego bo ja wysyłam i odpowiedzi jakoś dostać nie mogę.Ale to nic, i tak tu będę siedział i będę tu wstawiał to czym będę mógł się podzielić z resztą hdmaniaków.Pozdrawiam i przepraszam za off topic raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='119521' date='20.09.2008, 19:16 ']Nie zrozumiałeś. Janek pisze do kolegi bayard, który znowu zaczyna się reklamować i mnie wkurza.[/quote]
[b][i]
Do Gmeru:[/i][/b] Coś łatwo cie kolego wkurzyć, nie zauważyłem żebym się tu reklamował, raczej widzę traktowanie innych z góry przez wszystkowiedzącego Gmeru i brak konstruktywnej reakcji na słowa krytyki (chodzi o moje wcześniejsze posty).

[i][u][b]Do Janka: [/b][/u][/i]Chętnie przekazałbym do przetestowania nowy sprzęt, nie tylko odtwarzacze choć częściowo jest to sprzęt profesjonalny i może być za drogi do domu . Test tego sprzętu przeze mnie, ponieważ go oferuję mógłby być niemiarodajny. Zawsze starałem się podrzucać Wam ciekawe tematy chociaż traktowaliście to jak próbę reklamy. Przypomnę tylko odtwarzacz Dvico 4100 -poprzednik 6500 który sprzedajemy od września ubiegłego roku, o czym próbowałem pisac w postach, a nikt z Was nie podjął tego tematu. Nawiasem mówiąć odtwarzacz ten cały czas sie sprzedaje bo jest tańszy ale zewnętrznie potrafi prawie to samo co Tvix6500 (dla przeciętnego użytkownika).

Mam pewne doświadczenia co do awaryjności Tvix 6500, jako że sprzedaliśmy ich w tym roku kilkaset sztuk. Ponad setka Tvixow 6500 pracuje w sklepach dystrybuujących telewizory Sharpa. Tvixy mają ciekawe funkcje autorun i pracę ciągłą w pętli dzięki czemu nadają się do zastosowań w przemyśle, muzeach, eventach.
Nie specjalizujemy się w sprzedaży na rynku konsumenckim- Tvix jest tutaj raczej niszowym wyjątkiem.

Przeczytałem niedawno na forum ciekawą relację klienta który chciał zwrócić sprzęt Mantę firmie Komputronik i powiem że nie stosujemy takich praktyk, sprzedajemy sprzęt oficjalnie i odprowadzamy VAT- zarzuty o tym ze sprzęt jest drogi proszę kierować do rządzących- u nas jest VAT ciągle 22% a np. w Holandii ,czy w Czechach 19% więc urządzenia są tam tańsze.


W każdym razie możemy przekazać Dune HD do testów. Obawiam się, że wersja Dune z Blue Rayem będzie droga a napewno sporo droższa od prezentowanych tu wczesniej zyczeń.Ale proponowałbym również sprawdzenie/rozważenie testów i dyskusji nt. innych urządzeń:

-odtwarzacz Blue Ray / sieciowy firmy Momitsu (cena end user BD powinna byc ok. 380-390 EUR)-w bliskkiej przyszłości miesiąc, półtora.
serwerów plikow do współpracy z odtwarzaczami sieciowymi; Netgear lub Drobo ( wkrótce będziemy mieć tańsze Synology)
-urządzeń do przesyłu obrazu RGBHV/HDMI/DVIplus audio w czasie rzeczywistym przez wifi/ LAN ( TEqavit, Avocent)

-konwerterów HDMI na skrętkę CAt5s/CAT6
-przełączników , rozdzielaczy i matryc HDMI (temat z matrycami jest dość trudny nie znalazłem jeszcze dobrego urządzenia)-często zdarzają się sytuacje gdy konkretny sprzęt nei współpracuje z danym przełącznikiem (rzadziej) lub rozdzielaczem

-konwerterów , przetworników i skalerów HDMI/YPbPr/UXGA .
chodzi oczywiście o wybrane urządzenia z dużej gamy ktore mogłyby byc przydatne użytkownikom domowym- np. sprawdzenie na różnych formatach zarowno avchd jak i sygnału z BD konwerterów HDMI (np.1080p) na komponent 1080p (mamy konwertery trzech firm RICO, TV One i BlackMagic Design)
-kabli HDMI o większych długościach -posiadamy do 30m

Jeśli bylibyście zainteresowani przetestowaniem niektórych z tych urządzeń zapraszam- nie wszystkie są bardzo drogie, sa tez tańsze urządzenia nadające się do zastosowań domowych.
Dla mnie na pewno interesujaca byłaby Wasza opinia , którą mógłbym pokazać klientom (nikoniecznie z rynku konsumenckiego)

O ile to Was zainteresuje a Gmeru nie spali się ze złości to chętnie porozmawiamy- zapraszam do siebie
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie, spokojnie


mozna to odebrac jako reklame, ale nie przesadzajmy. sadze, ze mozna sie dogadac aby rozmawiac tutaj zeby kazdy byl szczesliwy.
trzeba tylko chciec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli kol.bayard przekaże komuś choć jedną sztukę sprzętu do testów to zmienię zdanie. Dotychczas były tylko deklaracje i nic więcej :lol:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bayard "Chętnie przekazałbym do przetestowania nowy sprzęt, nie tylko odtwarzacze choć częściowo jest to sprzęt profesjonalny i może być za drogi do domu"

Z tego co widzę nie raz jest testowany sprzęt duzo droższy od tego co kupuje Kowalski . Na tym forum są trzy rodzeje ludków (moim zdaniem) o standardowej zasobnosci portfela i tacy nie kupią drogiego sprzętu , o standardowej zasobnosci portfela ale hd maniacy i tacy zrobią wszystko zeby kupic , i o ponad standardowej zasobnosci portfela co kupują czy im to się przyda czy nie . Wiec twierdzenie ze nie dasz sprzetu bo za drogi i nikt nie kupi to bez sens bo jesli tak jest to po co go masz w ofercie skoro i tak go nikt nie kupi ( z twojego założenia).
Jak by nie patrzeć to twój post jest swego rodzaju reklamą i tak jak pisał Gmeru (którego nie bronię poprostu przyznaje słuszność) nie dajesz nic do testów wiec troche to wygląda a tzw. pijawkę (bez urazy)

co do tematu swoją drogą sprzecik zapowiada sie naprawde smakowicie , umie duzo i przede wszystkim wygląda (chodzi mi o dune hd center ) jak rasowy player BD i nie wstyd go postawic obok innych klocków , ale jak dla mnie trzeba poczekac az pojawi sie jakas przyblizona cena bo pachnie mi ze nie bedzie tanio :)

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam zostaje przy pececie, żaden tego typu odtwarzacz nie da mi funkcji które daje pecet: np reclocking, overscan compensation, możliwość przesuwania obrazu (filmy kinowe sobie przesuwam do góry a na dolnym pasku mam napisy).

Poza tym zawsze pojawią się problemy po jakimś czasie np z nowymi profilami x.264, potencjalnie z polskimi napisami itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='124816' date='08.10.2008, 17:20 ']Ja tam zostaje przy pececie, żaden tego typu odtwarzacz nie da mi funkcji które daje pecet: np reclocking, overscan compensation, możliwość przesuwania obrazu (filmy kinowe sobie przesuwam do góry a na dolnym pasku mam napisy).

Poza tym zawsze pojawią się problemy po jakimś czasie np z nowymi profilami x.264, potencjalnie z polskimi napisami itp itd.[/quote]

A ja bym odtwarzaczy tego typu tak pochopnie na Twoim miejscu nie skreślał. Od dłuższego czasu problemu braku płynności na NMT juz praktycznie nie istnieje.
Poza tym nie widzę problemu z przesuwaniem napisów czy edycją koloru czy wielkości czcionki w PH i innych NMTankach.
Dyskutowana tutaj HD Dune ma otwarzać również filmy z oryginalnych dysków BD i DVD, a więc od PH i jemu podobnych jest po prostu bardziej funkcjonalny, w każdym razie bliższy do ideału.
Zalety PC są znane i bezdyskusyjne ale takim doborem argumentów mnie po prostu nie przekonałeś.
Nie piszę tego dlatego, żeby sie sprzeczać, ale dla mnie ( i chyba dla wielu tutaj) naturalną ewolucją jest kierunek PC --> NMT. Podejrzewm, że doskonała większość z nas zaczynała od PC ale wygoda uzytkowania sprawiła, że pomimo pewnych ograniczeń poszliśmy w stronę NMTanków (i odtwarzaczy BD za sprawą jakości).
Wspomniana DUNE ( być może prekursor nowej rodziny playerów niczm PH) daje możliwość zredukowania ilości domowych odtwarzaczy, co może być atrakcyjne przede wszystkim dla tych, którzy jeszcze nie mają tandemu NMT + BD ale podejrzewam, że nie tylko dla nich.
Jak naprawdę będzie ( i czy będzie?) z tą uniwersalnością Dune i jej podobnych jeszcze sie okaże. NIe mniej jednak czekam na tego typu urządzenie (bez ekscytacji wprawdzie) i życzyłbym sobie i Wam, żeby jak najszybciej sie ukazało.


[quote name='Sober' post='124816' date='08.10.2008, 17:20 ']Poza tym zawsze pojawią się problemy po jakimś czasie np z nowymi profilami x.264, potencjalnie z polskimi napisami itp itd.[/quote]

Ja osobiście nie widze problemu. Myślę, że jak się pokaże nowe popularne urządzenie, jak PH, dekodujące profile wyższe niż 4.1 , to się scena przestawi na takowe, a i możliwośc odczytywania zewnętrznych napisów nie powinna stanowic problemu.

pozdro


Edit:
Ponieważ uznałem, że poprzednia forma mojego postu nie jest właściwa, a byc może krzywdząca dla kolegi Sobora, za co skruszenie przepraszam, pozwoliłem sobie na zmiany, pod którymi moge podpisac sie ze spokojem sumienia.

pozdrawiam wszystkich serdecznie Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wolno to ja generalnie też wolę HTPC od media playerów. Z wielu powodów, jednym z nich jest to że mogę odtwarzać kopie płyt Blu-ray i HD-DVD z dysku ze wszystkimi 'bajerami'. Dźwięk HD dekoduje mi PDVD8 i podaje do ampli analogowo przez kartę Auzentech'a. Oczywiście dalego temu do "audiofilskich" rozwiązań, ale dopóki nie będzie kart z HDMI 1.3 i możliwości bitstreamu to w zupełności mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do własnych preferencji i swobodnego ich wyrażania. Troche jednak niepoważnie wyglada jeśli rowerzysta przekonuje kierowce samochodu, że jadac ulicą ma lepsze widoki i swierzsze powietrze.

PS
Maxiuca To nie jest komentarz do Twojego posta, tylko nawiązanie do poprzednich 2 :)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...