Skocz do zawartości
Remus_1

Moje wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Długo zastanawiałem się co kupić, podłączyłem po HDMI równolegle [b]Denona 2500BT[/b] i podmiot naszych rozważań, czyli [b]Panasonica DMP-50BD[/b] - do [b]Marantza AV i MM 8003[/b] ( mam go 8 dni, made in China niestety, wcześniej przez 3 lata Denon 4306).

Krótko, po mniej więcej dwu godzinnych kalibracjach, na każdy z klocków i obejrzeniu samplera w pierwszej kolejności, a następnie Szklanej pułapki 4, [u]wybrałem zdecydowanie 50[/u], ponieważ zapłaciłem za nią 1750, a nie 2950PLN, jak żądano za Denona. Dźwięk i obraz nieznacznie lepszy w Denonie, lecz w stosunku do DVD-A1XVA, nie mówiąc o dźwięku z CD McIntosh MCD-301, którymi dysponuję- [b]lichy w obu przypadkach[/b]! Obydwa dyktują od pierwszych chwil ([i]niewygrzane)[/i] co będzie grane, szczuły, ale wolny bas, o zmarszczonym charakterze (głównie Panasonic), miękki i wahający się chwilę, zanim uderzy z całą siłą (Denon). Basy przekładają się na pozostałe składowe, samce mówią przeponą, a "zespoły feminizujących jader walną czasami barytonem", z drugiej zaś strony nie ogranicza to specjalnie dynamiki, chyba, że w „szklanej” leci samolot , wali się wiadukt w jednym przedziale czasowym. Średnica nie zaskakuje błyskawicznym narastaniem sygnału, względnie dobrze powiązana z ekranem. Góra w obydwu przypadkach jest wycofana, nieśmiała, nie słyszę na szczęście sybilantów. Możliwe, że jest to zasługą JM Lab Focal Electra 1027BE, brzydkiego centrala Electry CC1000BE oraz dwóch par Electr SR 1000BE wspomaganych Paradigmem Servo 15. Lokalizacja zjawisk przestrzennych prawidłowa. Po przełączeniu na dwa kanały ( [i][b]sub.[/b] odłączony, 1027 mają nawet za dużo powera[/i] [i]w sobie[/i]) basy w Denonie o dziwo schodzą niżej, ale nie dają się kontrolować - guma, której brak sprężystości, naturalnego feelingu. Bez wątpienia nie jest to wzór dyscypliny, kontroli ani neutralności. Tak jak w surroundzie, niskie składowe kombinują na własną rękę i opóźniają się, co prawda nieznacznie, lecz zauważalnie względem reszty, a tony wyższe robią dyskretny kroczek do przodu, jakby się im gdzieś spieszyło. Stereofonia, polifonia, czyli gęste formaty (SACD, DVD-Audio) w stosunku do Denona DVD-A1XVA, porostu nie istnieją, słyszy to nawet żona; CD i egzotyczne formaty jak XRCD, XRCD 24, Super High Material CD, HDCD itp. w stosunku do CD McIntosh MCD-301 to 3=, głównie brak mikrodynamiki, plany mieszącą się w salonie, bezmięsny basik.
Kolory w obydwu przypadkach poprawne w Blu-rayu, natomiast DVD ziarno, pixeloza i brak zadawalających półtonów w ciemnych scenach, nawet w upsamplingu.
[b]Nie chcesz ciągle czekać, nie czekaj, kup Pasikonika[/b], odsprzedasz go z relatywnie małą stratą, masz kasę czekaj jeszcze rok pojawi się jakiś Mark Levison, Krell, albo Meridian, tylko co z nim potem zrobisz, strzelisz sobie w nogę jak ja. Będziesz oddawał rodzinie lub naciągał kolegów na raty. Reasumując absolutnie nie żałuję, kupna Panasonica DMP-50BD, tańszego od pojedynczych interkonektów, czy kabli zasilających (Tara Labs Air1, PAD Venturis, XLO,Heavens Gate, Nell i kondycjoner nieistniejącego już PAL`a 3.0)

Uwagi- jeśli jest duża ekspozycja słoneczna, pilot może się gubić; proszą o dobre chłodzenie klocka, lecz w stosunku do Denona DVD-A1XVA jest to Spitzbergen. Płyta po wyjęciu i obudowa nawet nie są letnie.

Pamiętaj o prawidłowym sformatowaniu kart SD małe - FAT 16, duże FAT 32.

Nie czyta DVD Audio, patrz wyżej, nie ma to sensu, ponadto pamiętaj, że musisz znaleźć pozycję o małej tolerancji aby słyszeć to co funduje Ci dźwiękowiec.

[i]Dziękuję za przeczytanie moich spostrzeżeń i czas na to poświęcony, może Komuś okażą się one pomocne, lub skłonią do świadomego słuchania.[/i]

[i]Z poważaniem[/i] [b]Remus_1[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Remus_1' post='114552' date='25.08.2008, 16:48 ']- szczuły, ale wolny bas, o zmarszczonym charakterze
- samce mówią przeponą, a "zespoły feminizujących jader walną czasami barytonem"
- Góra w obydwu przypadkach jest wycofana, nieśmiała, nie słyszę na szczęście sybilantów.
- guma, której brak sprężystości, naturalnego feelingu
- tony wyższe robią dyskretny kroczek do przodu, jakby się im gdzieś spieszyło
- plany mieszącą się w salonie, bezmięsny basik.[/quote]
Jestem pod wrażeniem oryginalnego języka opisu ;) Mi co prawda słoń na ucho nadepnął ale podziwiam swobodę oratorsko-słowotwórczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze autora tematu o przetestowanie jakosci i dynamiki sygnalu dekodowanego na playerku do pcm czyli po krotce all format dekompresja na PCM na pokladzie BD50
chce zakupic tego playerka i nie chce zawiesc sie na nowych formatach dzwieku ! dzwiek bym odbieral przez hdmi 1.2 w postaci mpcm czyli multichanel pcm
moim sprzetem jest rxv2700 yamaha i dvd s2700 jak widac maszyny porzadne i nie jeden dzwiek dts czy dd z dvd brzmi rewelacyjnie jednak audiofilia karze mi przeć jeszcze dalej i chce lepszej jakosci czy db50 po rozkompresowaniu do pcm pozwoli mi cieszyc sie jeszcze lepsza jakoscia i dynamika jak stare poczciwe dd czy dts z mojem dosc mocniej maszyny s2700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='114560' date='25.08.2008, 18:11 ']Jestem pod wrażeniem oryginalnego języka opisu :D Mi co prawda słoń na ucho nadepnął ale podziwiam swobodę oratorsko-słowotwórczą :o[/quote]

Tak na marginesie to nie Mi lecz mnie, a pisane wielką literą może świadczyć o rozdmuchanym ego idącym w parze z dominującym typem osobowości, nie chcę nawiązywać do zespołu feminizujących-jader, bo już bardzo blisko do "zespołu małego ptaszka", który jest niestety trapiącą i mnie jednostką nozologiczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Remus_1' post='115442' date='29.08.2008, 19:20 ']Tak na marginesie to nie Mi lecz mnie, a pisane wielką literą może świadczyć o rozdmuchanym ego idącym w parze z dominującym typem osobowości, nie chcę nawiązywać do zespołu feminizujących-jader, bo już bardzo blisko do "zespołu małego ptaszka", który jest niestety trapiącą i mnie jednostką nozologiczną.[/quote]
Hmm, a Twoja wypowiedź może świadczyć o tym, że Twoje audiofilskie ego zostało urażone do tego stopnia, że nie zauważyłeś, że kolega Fantom rozpoczął nowe zdanie i dlatego, zgodnie z zasadami pisowni, rozpoczął nowe zdanie wielką literą.
Więc może naucz się czytać zanim zaczniesz obrażać ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dembol' post='114602' date='25.08.2008, 21:18 ']prosze autora tematu o przetestowanie jakosci i dynamiki sygnalu dekodowanego na playerku do pcm czyli po krotce all format dekompresja na PCM na pokladzie BD50
chce zakupic tego playerka i nie chce zawiesc sie na nowych formatach dzwieku ! dzwiek bym odbieral przez hdmi 1.2 w postaci mpcm czyli multichanel pcm
moim sprzetem jest rxv2700 yamaha i dvd s2700 jak widac maszyny porzadne i nie jeden dzwiek dts czy dd z dvd brzmi rewelacyjnie jednak audiofilia karze mi przeć jeszcze dalej i chce lepszej jakosci czy db50 po rozkompresowaniu do pcm pozwoli mi cieszyc sie jeszcze lepsza jakoscia i dynamika jak stare poczciwe dd czy dts z mojem dosc mocniej maszyny s2700[/quote]

Już zdawkowo poruszałem temat powyżej. 50 posiada możliwość dekodowania każdego dostępnego na dzień dzisiejszy sygnału HD (soft.2.0, teoretyczny upgrade przez net), który z powodu braku możliwości lepszego opracowania np. w reciverze można podać jako bitstream po wyjściu analogowym. Na tylnej ściance obecne jest 8 (osiem) wyjść audio, lecz dźwięk HD podamy jedynie jako 5,1, a dwa najbardziej wewnętrzne wyjścia pracują wóczas jako FL i FR i nie ma możliwości ich przekierowania, zamęt jaki czynią opóźniając się dodatkowo w fazie w SBLiR jest nie zniesienia. Nie ma oczywiście ikonek potwierdzających dźwięk wielokanałowy, niemniej jest on słyszalny. W moim przypadku nie ma potrzeby przełączać analogu, ponieważ korzystam z pełnego toru HDMI1.3, natomiast na stałe w sekcję analog in wpięte są Tara Labs Air i Red Down, proszę uwierzyć boli mnie serce jak mam je wypinać i wciskać w nowej konfiguracji. Na stałe wyprowadzają dźwięk chroniony prawami autorskimi ze źródla SACD i DVD-Audio, ponieważ poprzez Denon Link Jakość jest tragiczna.

Zrobiłem to tylko raz, nie na Pana prośbę, lecz aby sprawdzić poprawność działania również takiej konfiguracji;dźwięk w całości dekodowany przez układy Panasonica(PCM - dostępne dla każdej pozycji w menu setup audio).[b] Dźwięk jest, cichy, wycofany, a przez to uboższy w szczegóły, kontury instrumentów nie są super dokładne, nie wpływa to jednak w/g mnie deprecjonująco na poziom dynamiki, cicho jest po prostu z natury, góra jest zmiękczona i rozmyta, wymaga to od słuchacza większego skupienia na ścieżce dźwiękowej (tylko 5.1)[/b], która porywa delikatnie mówiąc mniej, niż byśmy tego oczekiwali, a nawet sobie tego życzyli, jest to jednak różnica. Trochę ratuje sytuację pogłośnienie sygnału wejść analogowych w setupie ampa. Reasumując - kojarzy mi się to z jedzeniem np. przez Pana Fantoma jego ulubionej potrawy z "glutem” w nosie. Niby wszystko jest, wyprasowany obrus, pełen flakon Maggi, pieprz ziołowy, soczyste kolory potraw, czyste sztućce, uśmiechnięta żona, teściowa zatrzaśnięta w windzie, żujemy, nie krztusimy się, nie boli nas ząb, ba nawet kupy możemy spodziewać się podobnej (zapach, ilość, wygląd, tłuste drachy na sraczu) lecz czegoś brakuje, czego Sami sobie odpowiedzcie.
Proponuję jescze jeden "myk", mimo iż instrukcja podaje, że po podłączeniu dźwięku koaxialem uzyskamy zawsze stereo, nie jest to prawdą, w moim przypadku (dzielony Marantz 8003) jest o niebo lepiej i kanałów więcej i ikonki, jednym słowem gmerajmy, a nóż trafi się np. niezablokowany Wolfson C/A (zmyślam, nie rozkręcałem, nie wiem jaka jest kość w 50).

Jest jeszcze jedna mina, [b][u]może być droższy[/u][/b], a nie zasługuje na więcej niż 1900PLN, ponieważ jego przecudownej urody ściankę czołową będzie zdobił nowy tatuaż EISA-Awards.





[size=3][b]European Blu-ray Player[/b][/size] [img]http://eisa.speed.im/awards/2008-2009/78.jpg[/img]

[i]Panel[/i] Audio & Home Theater, Video

[i]Brand[/i] Panasonic

[i]Model[/i] DMP-BD50

[size=2][i][b]Description[/b]
The Panasonic DMP-BD50 is more than a spectacular Blu-ray Disc player as it also allows playback of conventional DVDs with full 1080p upscaling. Its SD card slot also opens up a new world of personal entertainment with support for JPEG pictures and AVCHD video. The DMP-BD50 is also capable of decoding all the new HD audio formats from both Dolby and DTS. The DMP-BD50 is fully compatible with the BD-Live function, available on the newest Blu-ray Discs, which allows consumers to access exclusive on-line bonus features via an Ethernet connection.
[/i][/size]
Nie tłumaczę, bo znowu zaczną się czepiać, a Panel i Brand mogą mieć różne znaczenia...

[u][b]Polecam w dalszym ciągu jako przejściówkę w dążeniu do sprzętu doskonałego, idealnego, a to przecież przynosi nam najwięcej radości drodzy AudioVideoHolicy!!![/b][/u] Edytowane przez Remus_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='115449' date='29.08.2008, 19:41 ']Hmm, a Twoja wypowiedź może świadczyć o tym, że Twoje audiofilskie ego zostało urażone do tego stopnia, że nie zauważyłeś, że kolega Fantom rozpoczął nowe zdanie i dlatego, zgodnie z zasadami pisowni, rozpoczął nowe zdanie wielką literą.
Więc może naucz się czytać zanim zaczniesz obrażać ludzi.[/quote]

Nowe zdanie jest zwykle po kropce nie po emotikonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Remus_1' post='115465' date='29.08.2008, 20:33 ']Nowe zdanie jest zwykle po kropce nie po emotikonie.[/quote]
No faktycznie, duży błąd został popełniony i kropka nie została postawiona. To jednak takiego uczonego eurydyty jak Ty nie powinno zmylić i powinieneś z łatwością zauważyć, że to są dwa zdania.

A swoją drogą to przydałaby się jakaś informacja czy dekodowanie DTS-HD MA odbywało się w odtwarzaczach czy we wzmacniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie przepraszam że przeszkadzam w sporze.Kolega Dembol pytał.
[quote]prosze autora tematu o przetestowanie jakosci i dynamiki sygnalu dekodowanego na playerku do pcm czyli po krotce all format dekompresja na PCM na pokladzie BD50
chce zakupic tego playerka i nie chce zawiesc sie na nowych formatach dzwieku ! dzwiek bym odbieral przez hdmi 1.2 w postaci mpcm czyli multichanel pcm[/quote]
Dla nas jest to ważne.
W teście Gmera widziałem menu Panasa gdzie można przestawić czy dźwięk ma być dekodowany na pokładzie Panasonica (PCM) czy ma być wysyłany zakodowany jako bitstream i dekodowany przez odpowiedni amplituner z dekoderami.
PCM ma wychodzić hdmi. Edytowane przez pawlostech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zakończy wszelkie spory, są tutaj tylko dwa zdjęcia, bez kropek, emotikonów i bardzo mało informacji... , które nie pozwala zrozumieć polityki firmy.
Oto następcy dość krótko promowanego odtwarzacza Blu-ray firmy Panasonic, modelu DMP-BD50. Są to nowy DMP-BD35 (zdjęcie poniżej) i DMP-BD55 .



[center][url="http://www.cdrinfo.pl/newsy/archiwum/dmp-bd351.php"][img]http://www.cdrinfo.pl/newsy/archiwum/dmp-bd35-thumb.jpg[/img][/url][/center]
Nowe odtwarzacze są dość niskie. Pierwszy z nich ma 49 mm wysokości. Liczyć można również na niezbyt wygórowaną cenę dzięki użyciu wykonanego w 45 nm procesie technologicznym procesora trzeciej generacji UniPhier. Oba modele korzystają także z technologii Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS-HD MA. Dźwięk jest dekodowany wewnętrznie. Odtwarzacze posiadają wyjście 7.1 i charakteryzują się pełnym Profile 2.0/BD-Live. Producent nie podał na razie ani daty premiery nowych modeli ani ich sugerowanej ceny.



[center][url="http://www.cdrinfo.pl/newsy/archiwum/dmp-bd55.php"][img]http://www.cdrinfo.pl/newsy/archiwum/dmp-bd55-thumb.jpg[/img][/url][/center] Edytowane przez Remus_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat na mnie znaczek EISA nie robi absolutnie żadnego wrazenia. Nie od dziś wiadomo że nagrodę dostają najczęściej produkty przypadkowe, często niezasługujące na żadne wyróżnienie (a już na pewno znaczek EISA)
A żeby nie być gołosłownym- odsyłam zainteresowanych do danych technicznych kamery SONY TG3 wyróżnionej- a jakże- nagrodą EISA /kamera roku/
Tyle tylko że kamera ta dokonuje upscalowania obrazu do pełnego HD przed zapisaniem na karcie. Materiał filmowy rejestrowany jest bowiem w rozdzielczości blisko 30% niższej niż zakłada specyfikacja HD ....Ciekawe zatem co tak urzekło szanowne gremium jurry że postanowiono wyróżnić akurat TG3 ... - na pewno nie jakość obrazu

Dla mnie Panasonic - na obecnym etapie poziomu wykonania swojej elektroniki - nie istnieje jako marka w którą warto inwestować. Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawlostech' post='115473' date='29.08.2008, 21:03 ']W teście Gmera widziałem menu Panasa gdzie można przestawić czy dźwięk ma być dekodowany na pokładzie Panasonica (PCM) czy ma być wysyłany zakodowany jako bitstream i dekodowany przez odpowiedni amplituner z dekoderami.
PCM ma wychodzić hdmi.[/quote]
Po HDMI może wychodzić jako bitstream lub jak zdekodowany jak PCM. Jednocześnie może zdekodowany wychodzić po analogach, ale marnie to pewnie brzmi to ten player ma strasznie kiepski tor audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Remus_1' post='115458' date='29.08.2008, 20:08 ']Trochę ratuje sytuację pogłośnienie sygnału wejść analogowych w setupie ampa. Reasumując - kojarzy mi się to z jedzeniem np. przez Pana Fantoma jego ulubionej potrawy z "glutem? w nosie. Niby wszystko jest, wyprasowany obrus, pełen flakon Maggi, pieprz ziołowy, soczyste kolory potraw, czyste sztućce, uśmiechnięta żona, teściowa zatrzaśnięta w windzie, żujemy, nie krztusimy się, nie boli nas ząb, ba nawet kupy możemy spodziewać się podobnej (zapach, ilość, wygląd, tłuste drachy na sraczu) lecz czegoś brakuje, czego Sami sobie odpowiedzcie.[/quote]
Kolego Remus_1 za tego posta masz ode mnie bana do odwołania (i radzę nie zakładać innego konta bo wszystko w logach widać). Udajesz wielce wysublimowanego a z Ciebie zwykły cham i prostak. Nakupiłeś drogich zabawek i czujesz się chyba przez to lepszy niż inni. A prawda jest taka, że pierdoły sadzisz o mięsistych basach, konturach instrumentów i innych pustych nic nie znaczących idiotyzmach, a nie potrafisz kulturalnie się zachować. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...