Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Panasonic TH-50PZ800E kontra Samsung PS50A656T1F

Rekomendowane odpowiedzi

@Klaus!
Czy ty w koncu zrozumiesz, ze w tym samsungu(756) nie ma mozliwosci wylaczenia lub wlaczenia 100HZ????!!! Wylacz swoje Movie Plus, bo to moze tylko sprawe pogorszyc z tego co slyszalem(sam nie mialem mozliwosci testowania tego). jezeli mozna mowic o fosforze to w przypadku Panasa, ale jednym to przeszkadza innym nie, zalezy od oka. sasmung, to chyba jedna z niewielu plasm na ktorej mozna super wykorzystac konsole do gry. Ale ty masz widze teraz 656...moze sprobuj skonfigurowac swoj tv z innym sprzetem. Dolaczam oba posty kolegi, ktora mial oba modele i teraz 756.
[url="http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=138&thread=1477&postID=1145#1145"]http://www.hifi-forum.de/index.php?action=...ostID=1145#1145[/url]

tutaj ktos go spytal czy oplaca sie dac za 756 te 200e wiecej jedynie dla Real 100Hz i odpowiedz byla jednoznaczna:
[url="http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=138&thread=1477&postID=1148#1148"]http://www.hifi-forum.de/index.php?action=...ostID=1148#1148[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bodex,
120Hz o ktorych mowiles wczesniej, spowodowaloby, ze obraz stalby sie z powodu duzej ilosci sztucznie dodanych klatek bardzo sztuczny, podobnie jak w LCd z 200Hz i nie tylko ;)
656 ma tylko dual scan tzn. dodaje tylko miedzyklatki co prowadzi do schodkow w zwiazku z brakiem sledzenia toru itp. czego nie ma w 756 w Real 100Hz.

do siego roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wg Gmeru to 200hz w sonym zx1 działa świetnie - więc skąd twoja teoria?
czy funkcji real 100hz nie można wyłączyć w 756? jak tak to tez lekkie przegięcie - nie każdy lubi teatr telewizji na filmie HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jeszcze jedno pytanie...
Do czego służy w tym TV wyjście "Audio Monitor Out"??? :)

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olaboga .... :)

Wyjście audio aktualnie odtwarzanego na ekranie materiału ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='klaus71' post='139362' date='30.12.2008, 19:14 ']no wg Gmeru to 200hz w sonym zx1 działa świetnie - więc skąd twoja teoria?
czy funkcji real 100hz nie można wyłączyć w 756? jak tak to tez lekkie przegięcie - nie każdy lubi teatr telewizji na filmie HD[/quote]
Pio nie ma nawet 200Hz(72Hz) i co? To nie jest regula, ze im wiecej miedzyklatek, to wiecej teatru ale na ogol, poza tym LCD nie porownujmy do plazm, bo to inna branza.
Wracajac do 756, jezeli ogladasz zwykla Tv HD, a nie Blu Ray, to normalka, ze od czasu do czasu masz wrazenie braku glebii obrazu, ale z reguly spowodowane jest to przekazem PAL 50Hz i sposobem obrobki obrazu 24p przez stacje wysylajaca ten material. tam juz wiele nie da sie zrobic. Twoj TV moze zmniejszyc drgania obrazu wyslanego przez np. Polsat HD, ale nie jest w stanie juz wyprasowanego przez stacje filmu odprasowac, tak zebys nie mial wrazenia "soap".Co do Real 100Hz, to niech sie nazywa i 1000Hz, to dziala w 2:2 Pulldown czyli 48Hz, to minimum, gdzie moga wystapic MINIMALNE drgania, ale za to nie masz tego teatru, ktorego podobnie jak ja nie lubisz i dlatego nie korzystam z funkcji "optymalny kontrast", bo nie lubie LCD. Nie ma idealnego rozwiazania, bo ten cholerny 24p z czasow I Wojny swiatowej komplikuje wielu zycie i dlatego cieszmy sie, ze mamy nasz PAL, a nie cholerny NTSC 60Hz.
Zobacz na stronie polskiego samsunga(mysle, ze musi byc tak jak na niemieckiej) jak opisana jest fnkcja Real100Hz, to sie tak nazywa ale chodzi o 2:2 Pulldown i 48Hz.
tak jak ja pisze czesto bzdury, robi to Gmeru, nawet jezeli rzadziej niz ja. Nawet gazety prezentuja absurdalne testy sprzetowe.
Wlasnie porownalem obie strony Samsunga, nimiecka i polska i..zglupialem. na niemieckiej pisza o Real movie plus, a na polskiej o ...120Hz.
Sluchajcie, nie mam drgan obrazu na stacjach TV HD, sygnalow plskich stacji nie znam, poza tym, ze sygnal sredni, to dno ponizej 8 tysiecy! Przy takim materiale nie widyc praktycznie roznicy miedzy dobrym SAT-Digit. , a tym pseudo HDTV. Telewizor moze tylko tyle na ile sygnal jest czysty, mocny i tym samym wyrazny. 756 nie powoduje wiekszych drgan niz konkurencja pansonic+ Pioneer i oczywiscie prawie ich nie ma, roznica polega jedynie na mocy czerni ale za ta w przypadku Pioneera trzeba slono placic. Poza tym Pioneer czasami, a nawet czesto posiada tez glosny wzmacniacz i kilka innych problemow, ktore sa plazmom znane. Czasami mam wrazenie, ze za bardzo koncentrujemy sie na szczegolach, zamiast relaksujac sie sledzeniem samego filmu. To samo zaobserwowalismy na forum niemieckim i uznalismy, ze niektorym juz odbija, bo ich korzystanie z Tv sprowadza sie do ciaglehgo, zatrzymywania obrazu, obserwowania, fotografowania, porownywania....cieszmy sie swoja plazma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]El Greco[/b], przeglądałem sobie wczoraj ten wątek i pozwolę sobie się z Tobą w pewnej kwestii nie zgodzić. Otóż, pewnie w Twoich oczach uchodzę za dyletanta, ale to nie oznacza, że nie mam prawa mieć TV, który po prostu fajnie gra, i to po wyjęciu z pudełka. Niech sobie maniacy przestawiają, co tylko im się podoba, ale przeciętny człowiek powinien dostawać skalibrowany TV "na wejście" (tak wiem, różne warunki oświetlenia itp., ale mniej lub bardziej standardu trzymać się można), bez kombinowania z ustawieniami lub, tym bardziej menu serwisowym. Na tym tle Panasonic wypada dużo lepiej niż Samsung.
Analogia do podkręcania komputerów nie jest trafiona - otóż wynik formuły w Excelu będzie dokładnie taki sam na procesorze podkręconym i nie podkręconym, a "przepis na babkę" (o ile dobrze pamiętam) w obu przypadkach będzie pokazywał np. 2 jajka, a nie 2 w jednym a 3 w drugim przypadku.
Jasne, różnica w cenie pokrywa koszt kalibracji, ale już niekoniecznie w przypadku paneli 42" :).


Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='El Greco' post='140197' date='05.01.2009, 13:36 '][/quote]
[quote]Pio nie ma nawet 200Hz(72Hz) i co? To nie jest regula, ze im wiecej miedzyklatek, to wiecej teatru ale na ogol, poza tym LCD nie porownujmy do plazm, bo to inna branza.[/quote]

Błagam, błagam - widziałem i Pionka z "100 Hz" (ściema, tak uważam), i Toshibę z jej 100Hz, i Motionflow 200Hz i nikt mi nie napisze, że nie ma różnicy. Najlepiej widać to na przykładzie Sony - nikt przy zdrowych zmysłach, nie używa Motionflow w trybie "Wyraźny" ("Max.") (maksymalnym z 3 opcji), bo to rzeczywiście jest NIE DO OGLĄDANIA. Ale porównywanie już 100Hz i 200Hz w Sony, przy każdych ustawieniach pokazuje różnice. Można powiedzieć, że klasyfikacja wyglądała by tak: Pioneer (w którym występuje judder) -> 100Hz w Samsungach -> 100Hz w Sony -> 100Hz w Toshibie -> 200Hz w Sony.
Ale to nieistotne, bo przecież nie porównujemy Plazm i LCD

[quote]tak jak ja pisze czesto bzdury, robi to Gmeru, nawet jezeli rzadziej niz ja. Nawet gazety prezentuja absurdalne testy sprzetowe.[/quote]

sin commentario

[quote]756 nie powoduje wiekszych drgan niz konkurencja pansonic+ Pioneer i oczywiscie prawie ich nie ma, roznica polega jedynie na mocy czerni ale za ta w przypadku Pioneera trzeba slono placic. Poza tym Pioneer czasami, a nawet czesto posiada tez glosny wzmacniacz i kilka innych problemow, ktore sa plazmom znane.[/quote]

Widziałem Pionka w akcji, przy filmach BD (Batman, AVP,) HD DVD (Matrix), przy SD i przy grach PS3 - nie dopłacasz "jedynie za moc czerni". Jedyny problem, który ja zauważyłem, to tęczowe powidoki przy napisach i białych elementach (np. maska Jokera w prologu Mrocznego Rycerza).

[quote]Czasami mam wrazenie, ze za bardzo koncentrujemy sie na szczegolach, zamiast relaksujac sie sledzeniem samego filmu.[/quote]

Święte słowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Pytanie do wszystkich użytkowników PS50A756:

ILU Z WAS SPOTKAŁO SIĘ W SWOICH TV Z PROBLEMEM tzw. [b]BAD PIXEL[/b]i???
Czy to problem ogólny w tym modelu (a może w ogóle w plasmach SAMSUNGa)? :blink:
Na jak dużą skalę występuje (każdy egzemplarz?) i czy w razie wystąpienia kilku felernych pikseli, jest to widoczne przy normalnym użytkowaniu?

Czy SAMSUNG w razie czego robi problemy z wymianą takiego panelu i jakie kryteria stosuje (np. jaka jest minimalna ilość bad pixeli, aby uznali reklamację?)?
Czy ilość felernych punktów z czasem będzie się zwiększać?

@El Greco,
Ty bodajże miałeś (lub wciąż masz) ten problem u siebie? Da się z tym żyć, czy wiedząc o tych słabych punktach tylko je widzisz patrząc na ekran?
Ja np. tak mam, że jak usłyszę w samochodzie choćby delikatne stukanie, to potem tak mi to dudni w głowie, że muszę coś z tym jak najszybciej zrobić, nawet jak inni tego wcale nie zauważają... Się ma świra, co? ;)

Widzę, że ostro udzielasz się na niemieckim forum, a tam chyba ostatnio podstawowym problemem w tym modelu są pasy na ekranie??? (niestety nie jestem biegły w niemieckim, bo w przeciwnym wypadku doczytałbym wszystko tam).

Pozdro

Edytowane przez Zitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radosuaf' post='140203' date='05.01.2009, 13:59 '][b]El Greco[/b], przeglądałem sobie wczoraj ten wątek i pozwolę sobie się z Tobą w pewnej kwestii nie zgodzić. Otóż, pewnie w Twoich oczach uchodzę za dyletanta, ale to nie oznacza, że nie mam prawa mieć TV, który po prostu fajnie gra, i to po wyjęciu z pudełka. Niech sobie maniacy przestawiają, co tylko im się podoba, ale przeciętny człowiek powinien dostawać skalibrowany TV "na wejście" (tak wiem, różne warunki oświetlenia itp., ale mniej lub bardziej standardu trzymać się można), bez kombinowania z ustawieniami lub, tym bardziej menu serwisowym. Na tym tle Panasonic wypada dużo lepiej niż Samsung.
Analogia do podkręcania komputerów nie jest trafiona - otóż wynik formuły w Excelu będzie dokładnie taki sam na procesorze podkręconym i nie podkręconym, a "przepis na babkę" (o ile dobrze pamiętam) w obu przypadkach będzie pokazywał np. 2 jajka, a nie 2 w jednym a 3 w drugim przypadku.
Jasne, różnica w cenie pokrywa koszt kalibracji, ale już niekoniecznie w przypadku paneli 42" :).


Pozdrawiam.[/quote]

@Radku,
wcale nie jestes dyletantem ani ja bezblednym znawca :rolleyes: popelniam bledy jak kazdy(zobacz jak pomieszalem wczesniej pojecia Real 100Hz, Movie plus itd.) Uwazam w dalszym ciagu, ze 756 inaczej niz poprzedni model jest swietnie(!!!) skalibrowany jak na taki przedzial cenowy. uwirz, ze ja mam optymalny obraz i nie ma potrzeby stosowania wiekszych zmian. Troche, kontrastu
Pozdrawiam.
[quote name='Zitek' post='140428' date='06.01.2009, 12:53 ']Hej!

Pytanie do wszystkich użytkowników PS50A756:

ILU Z WAS SPOTKAŁO SIĘ W SWOICH TV Z PROBLEMEM tzw. [b]BAD PIXEL[/b]i???
Czy to problem ogólny w tym modelu (a może w ogóle w plasmach SAMSUNGa)? :blink:
Na jak dużą skalę występuje (każdy egzemplarz?) i czy w razie wystąpienia kilku felernych pikseli, jest to widoczne przy normalnym użytkowaniu?

Czy SAMSUNG w razie czego robi problemy z wymianą takiego panelu i jakie kryteria stosuje (np. jaka jest minimalna ilość bad pixeli, aby uznali reklamację?)?
Czy ilość felernych punktów z czasem będzie się zwiększać?

@El Greco,
Ty bodajże miałeś (lub wciąż masz) ten problem u siebie? Da się z tym żyć, czy wiedząc o tych słabych punktach tylko je widzisz patrząc na ekran?
Ja np. tak mam, że jak usłyszę w samochodzie choćby delikatne stukanie, to potem tak mi to dudni w głowie, że muszę coś z tym jak najszybciej zrobić, nawet jak inni tego wcale nie zauważają... Się ma świra, co? ;)

Widzę, że ostro udzielasz się na niemieckim forum, a tam chyba ostatnio podstawowym problemem w tym modelu są pasy na ekranie??? (niestety nie jestem biegły w niemieckim, bo w przeciwnym wypadku doczytałbym wszystko tam).

Pozdro[/quote]
@Zitek,
na niemieckim forum wyglada to nawet jak loteria i znam osoby, ktore nawet dopiero po trzecim razie :o otrzymaly TV idealny. Zgadza sie, ze sa to problemy typu pixel lub burczenie elektroniki(glownie przy jasnych planszach) jak i pasy.
Jak to wyglada?
Z reguly pixele sa w dolnym lewym rogu wiec mysle, ze to jakas wada produkcyjna. Jak wyglada taki pixel? Nie widzisz go wcale i jestem pewny, ze przecietny uzytkownik nie wie o nich jesli je ma ;)
te punkty sa tak male, jak szpic od szpilki i nie jestes iich w stanie zauwazyc jezeli nie masz nosa na ekranie wiedzac gdzie to jest ale tylko przy zamrozonym obrazie, przy ruchomym zapomnij, bo niczego nie widac. Padnietego pixela tez zauwazysz tylko na jasnym tle, bo one sa czerwone.. Normy sa wszedzie podobne, panele sa podzielone na dwie sterfy A i B. jedna to srodkowa i tu nie moze wystapic wiecej niz jeden albo 2-3 bledne(wyjasnie pozniej), druga strefa to zona dookola ramy szerokosci np. kilku centymetrow, tam tolerancje sa wieksze. Mi zarowno sasmung jak i handlarz chcieli wymienic ale zrezygnowalem (mimo zdania Niemcow)z wymiany, bo jezeli mam bardzo trafiony sprzet, to moglbym wymienic siekierke na kijek. jezeli kupisz ten tv, to prawdopodobienstwo, ze trafisz na ktoras z tych wad szacowalbym na 1:10 ale sie oplaca ryzykowac, bo jezeli wymienisz w koncu trafisz na sprawny. Te paski z reguly sa przesadzone, jezeli dasz biale tlo jak np. do usuwania cieni, to zobaczyc mozna w gornej czesci ekranu poziome dwa paski, ktore sa z reguly minimalnie(!!!) widoczne jak wytezysz wzrok, ale na ogol nie ma niczego, jezeli wystepuje to silniej, to pozostaje wymiana.Przy normalnym ogladaniu tego nie widyc chyba, ze ktos ma taki panel jak kolega wyzej opisal. Buczenie elektroniki wystepuje tez czasami i zwalaszcza przy jasnym tle sie nasila ale jest to rzadsza wada.
Pikselami przejmuj sie najmniej, a jesli chodzi ogolnie o wady pamietaj, ze na forach glownie pisze sie o problemach wiec masz wrazenie jkby tylko one istnialy, gdyby tak bylo jak niektorzy pisza dawno wycofanoby taki sprzet ze sprzedarzy. Kup i ciesz sie, a jesli chcesz zobaczyc piksla idz do sklepu i porownaj na TV ale full HD, bo ten ma wiecej a wiec tym samymm mniejsze punkty. samsung jest tez bardzo szczedny w poborze pradu! Falszywe piksele, to taki , ktore pracuja ale nie wysweitlaja pewnych kolorow dobrze, ja mialem takie dwa(ten sam rog) ktore tylko nienbieski kolor wyswietlaly ciemniej niz jest i tak na jasnym niebieskim ulazywaly sie ciemnoniebieski, teraz ich nie widze(jezeli zblizam sie na kilka centymetrow. Z tego co wiem z pikselami wystepuja takie same problemy u pioneera jak i panasonica, nie ma reguly. Nie korzystajcie w ustawieniach z optymalnego kontrastu, bo strasznie swiei jak LCD i wystepuje efekt teatru. sorry za ilosc bledow ale naprawde sie spiesze a i moja gramatyka nie jest taka jak dawniej.

Edytowane przez El Greco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@El Greco,
dzięki za odpowiedź! :o
Nie mam zamiaru siedzieć z nosem przyklejonym do szyby TV, więc faktycznie według tego co piszesz, nawet jak te felerne pixele będą u mnie występować, to nie powinno być większego problemu!
Dla zainteresowanych znalazłem też normę jaką SAMSUNG stosuje w swoich TV jeżeli chodzi o nieprawidłowe piksele (poniżej link) :blink:
[url="http://www.samsung.com/pl/support/norma.pdf"]http://www.samsung.com/pl/support/norma.pdf[/url]

W zasadzie jednak to TV powinien być do oglądania z kilku metrów, a nie fanatycznego poszukiwania ewentualnych felerów za pomocą lupy! ;)

Dzięki za wyjaśnienie i... uspokojenie! ;)

Pozdrawiam serdecznie

PS. Jeśli można spytać, to jak to z Tobą w końcu jest? Jesteś Polakiem, żyjesz w Niemczech, a zwiesz się Grekiem?! :rolleyes:

Edytowane przez Zitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Naczytałem się o tych wszystkich możliwych problemach i faktycznie zauważyłem w swoim 756 że przy bardzo jasnych scenach słychać wysokie dźwięki niby piszczenie czy coś. Dotąd nie zwracałem na to wielkiej uwagi. Podobne problemy mają karty graficzne w kompach, też często cewki im piszczą, czasami samo przechodzi...
Może tutaj jest to samo i może jakoś samo się dotrze?


PS. A w razie czego czy to powód do reklamacji i żądania wymiany??? Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung ma niestety w tej kwesti dosyc wysokie tolerancje liczone w decybelach, a wiadomo, ze decybele to nie to co samo co sone(czy tak samo nazywa sie ta jednostka po polsku?), ktore liczy frekwencje.Czasami latwo jest zniesc glosne dzwieki, ktore nie sa tragiczne dla ucha, a czasami ciche dzwieki sa nieznosne ze wzgledu na ich czestotliwosc.
Muialem tez takie problemy z normalnym tv jak wlaczaly sie napisy buczal znikaly bylo cicho. samsung nie ma za to wentylatorow i trzeba sie zastanowic co mozna zniesc latwiej, wentylatory, ktore siie permanentnie wlaczaja i z czasem staja sie glosniejsze jak w PC czy z reguly cihy szum elektroniki? U mnie na szczescie nie ma tego w ogole. Sam misisz zdecydowac czy to ci przeszkadza czy tez nie. najgorsze jest w tym to, ze do tej pory nie odwracalo to twojej uwagi, dopiero jak ktos poruszyl ten temat zaczelo ci to przeszkadzac, bo koncentrujesz sie na tym ,a nie na ogladaniu tv.Mysle, ze czesto problem siedzi w naszej glowie i tu juz nikt z nas ci nie pomoze.
Ciesz sie z samiego, bo to swietna maszyna.
Kolega z Niemiec(Polak) kupil sobie jakies male LCD i ciagle przezywal jaki to obraz i, ze jestem chory, bo plazma, to wywali mi korki...dzisiaj po 2-3 miesiacach kupil sobie LG 50" i dowiedzialem sie o tym od innych. Bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Erikos
Jaki z tego wniosek???
Im człowiek mniej wie, tym szczęśliwszy! :)

Ci błogosławieni, którzy nie są uświadomieni! :rolleyes:

Edytowane przez Zitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z telewizora jestem bardzo zadowolony i dalej jestem zdania, że za tą kasę nic lepszego nie ma na rynku.
Sprzęt to rzecz przejściowa, poprzedni model miałem 3 lata.
Ten mam nadzieję jest bardziej przyszłościowy więc przynajmniej przez najbliższych 5latek nie będzie potrzeby go zmieniać.
Muszę teraz dorobić się jeszcze odtwarzacza bluray lub ps3 i podłączyć go do domowej sieci komputerowej by móc zobaczyć pełne możliwości tego panela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super!
Ja też mam nadzieję, że będę zadowolony! :)
PS3 i N-kę już mam i nie mogę się doczekać, by zobaczyć efekty na tym MEGA panelu! :D
Tylko, że na razie jest kłopot z dostępnością tego TV, a jak już jest dostępny od ręki, to cena wywindowana w górę! ;)

Edytowane przez Zitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Erikos' post='140745' date='07.01.2009, 20:04 ']Z telewizora jestem bardzo zadowolony i dalej jestem zdania, że za tą kasę nic lepszego nie ma na rynku.
Sprzęt to rzecz przejściowa, poprzedni model miałem 3 lata.
Ten mam nadzieję jest bardziej przyszłościowy więc przynajmniej przez najbliższych 5latek nie będzie potrzeby go zmieniać.
Muszę teraz dorobić się jeszcze odtwarzacza bluray lub ps3 i podłączyć go do domowej sieci komputerowej by móc zobaczyć pełne możliwości tego panela.[/quote]

Zobaczymy jak rozwinie sie sytuacja nowych paneli plazmowych. Panasonic zaczyna juz teraz.LCD chyba wyczerpaly swoj potencjal z powodu technologii, ktora nie daje wiekszych mozliwosci(permanentnie oswietlaane krysztaly), plazma jesli potwierdzi sie to copanansonic zapowiada(o polowe spadek zuzycia energii i jaskrawosc rzedu LCD)i zmniejsza sie troche minimlne srednice, to zmieni juz wkrotce swoja pozycje na rynku.Poza tym juz pora zeby ludzie zrozumieli, ze do HD wystarczy 2,5 krotna przekatna jako odleglosc. mysle, ze jesli w takim tempie sie beda rozwijaly inne technologie, to nigdy nie wyplyna na swiatlo dzienne, bo teraztniejsze nie stoja w miejscu.Laser ma zbyt krzyczace kolory i inne problemy, do tego bedzie strasznie drogi, OLED ciagle jakies problemy..SED niestety zbyt skomplikowany i cholernie drogi w produkcji, jaki ma powod klient by kupic taki sprzet jeszcze niedoskonaly wspomagajac jego start na rynku i obnizke cen? Poza tym w tamtym momencie Flat TV bedzie w prawie kazdym domu i nie bedzie to taka prestizowa zamian starego TV na plaski.Mysle, ze spokojnie mozesz go trzymac 5-7 lat, ale dobrze jezeli potem podadza nam cos troche lepszuego na polmisku.KUp sobie PD 2500 samsunga jest b.Dobry i dzialal bedzie na tym samym pilocie. Wracajac do twoich szumow, czy jezeli pöpodlaczysz pod glosniki np. kino domowe, to tez slychac cz ytylko przez TV? Sprawdzalesz przewody? Zalozyles magnesy? Odlacz wszytkie urzadzenia i przewody, daj na biel i zwieksz ton , czy jeszcze buczy?
[quote name='Zitek' post='140747' date='07.01.2009, 20:11 ']To super!
Ja też mam nadzieję, że będę zadowolony! :)
PS3 i N-kę już mam i nie mogę się doczekać, by zobaczyć efekty na tym MEGA panelu! :)
Tylko, że na razie jest kłopot z dostępnością tego TV, a jak już jest dostępny od ręki, to cena wywindowana w górę! ;)[/quote]
Ile kosztuje w Polsce? Czemu nie kupujesz przez internet?
Ciekaw jestem waszych wrazen, napiszcie.
A-cha, pamietajcie porzy tym, ze kazdy sprzet jest tylko na tyle dobry jak dobre sa dodatki! Dobry receiver SAT HD, to koniecznosc!O kablowce zapomnijcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze link do Pananasonikow nowej generacji:
[url="http://i.gizmodo.com/5124090/panasonic-tc+p54z1-viera-plasma-54-inches-across-1-inch-deep"]http://i.gizmodo.com/5124090/panasonic-tc+...oss-1-inch-deep[/url]
[url="http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=149&thread=5563&postID=299#299"]http://www.hifi-forum.de/index.php?action=...;postID=299#299[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@El Greco,
N-ka którą mam to nie jest kablówka, to u nas w Polsce telewizja tzw. "nowej generacji" :) , która ma największy wybór programów HD w miarę rozsądnej cenie (konkurencja CYFRY+ i Cyfrowego Polsatu).
Oczywiście dają dekoder HD, a na ile jest dobry, to się okaże jak już podłączę go do Samsunga 756. :D

Co do ceny tej plazmy u nas w Polsce, to w "sklepie dla idiotów" jest dostępny za 6999zł, co przy obecnym kursie daje nam 1750 euro.
W sklepach internetowych jest "dostępny" nawet za 5250zł (1315 euro) + koszt dostawy, tylko że nie mają go prawie nigdzie na stanie! ;)
Poza tym u nas sprawa ze sklepami internetowymi jest jeszcze na trochę innym poziomie niż w Niemczech...
U Was z tego co wiem, nie ma problemu ze zwrotem lub wymianą towaru do 14 dni i chyba nawet nie pokrywacie kosztów transportu przy odesłaniu towaru.
W Polsce teoretycznie można zwrócić towar do 10 dni, ale trzeba go odesłać na swój koszt i ubezpieczyć, a poza tym większość firm zastrzega sobie, że sprzęt podlegający zwrotowi nie może być używany, czyli w praktyce oznacza to, że po otwarciu pudełka już masz problem, bo wtedy firma sprzedająca może nie przyjąć zwrotu, jako iż "rozdziewiczając" opakowanie zapewne zrobiłeś też to z towarem! :P No i jako klient jesteś w kropce, a oni zacierają ręce... :)

Ale cóż, z wieloma rzeczami jest nam daleko jeszcze do Zachodu, chociaż cenami wielu produktów dawno np. Niemcy przegoniliśmy (choć akurat PS50A756 jest u nas w troszkę niższej cenie), mimo że zarobki dalej jeszcze mocno odbiegają! Wiem, bo często bywam w niemieckim Regensburgu... ;)

A te nowe plazmy Panasa do których linki załączyłeś, to wydaje się dopiero wypasior... :D No ale cenka pewnie tez będzie "wypasiona"! ;)

Pozdro

Edytowane przez Zitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='El Greco' post='140805' date='08.01.2009, 01:53 ']KUp sobie PD 2500 samsunga jest b.Dobry i dzialal bedzie na tym samym pilocie. Wracajac do twoich szumow, czy jezeli pöpodlaczysz pod glosniki np. kino domowe, to tez slychac cz ytylko przez TV? Sprawdzalesz przewody? Zalozyles magnesy? Odlacz wszytkie urzadzenia i przewody, daj na biel i zwieksz ton , czy jeszcze buczy?

Ciekaw jestem waszych wrazen, napiszcie.
A-cha, pamietajcie porzy tym, ze kazdy sprzet jest tylko na tyle dobry jak dobre sa dodatki! Dobry receiver SAT HD, to koniecznosc!O kablowce zapomnijcie...[/quote]

Witam.
Magnes mam założony tylko jeden na kablu zasilającym, drugiego nie zakładałem bo nie widziałem takiej potrzeby.
Co do tego odgłosu to trudno to nazwać buczeniem, jest to prawie niesłyszalny dźwięk o wysokiej częstotliwości przypominający świerszcza, przy bardzo jasnym obrazie jest dopiero słyszalny. Nie ma on nic wspólnego z głośnikami i głośnością, to typowy odgłos elektroniki.
Jeśli mnie pamięć nie myli podobny dźwięk wydawały dawniej lampy w starych telewizorach.
Cały czas myślę, że to się dotrze i samo unormuje.


Jeszcze raz powtórzę, że mogę z czystym sumieniem polecić ten model.
Pracuje u mnie z tunerem NBox i amplitunerem Yamahy RX-V863, podpięty po HDMI kablami Alphard DaVinci 1.6m i zwykłe DVD Panasonica podpięte do amplitunera przez component.

[quote name='Zitek' post='140814' date='08.01.2009, 02:50 ']@El Greco,
...W sklepach internetowych jest "dostępny" nawet za 5250zł (1315 euro) + koszt dostawy, tylko że nie mają go prawie nigdzie na stanie! :rolleyes:
Poza tym u nas sprawa ze sklepami internetowymi jest jeszcze na trochę innym poziomie niż w Niemczech...
U Was z tego co wiem, nie ma problemu ze zwrotem lub wymianą towaru do 14 dni i chyba nawet nie pokrywacie kosztów transportu przy odesłaniu towaru.
W Polsce teoretycznie można zwrócić towar do 10 dni, ale trzeba go odesłać na swój koszt i ubezpieczyć, a poza tym większość firm zastrzega sobie, że sprzęt podlegający zwrotowi nie może być używany, czyli w praktyce oznacza to, że po otwarciu pudełka już masz problem, bo wtedy firma sprzedająca może nie przyjąć zwrotu, jako iż "rozdziewiczając" opakowanie zapewne zrobiłeś też to z towarem! :P No i jako klient jesteś w kropce, a oni zacierają ręce... <_<
Pozdro[/quote]


Kolego Zitek, pozwolę się niezupełnie zgodzić z Twoją opinią, bo kupując przez internet możesz kupić np w sklepie internetowym który ma także bardzo dużą sieć sklepów, a co za tym idzie towar ma od polskiego dystrybutora i dostajesz polską gwarancję Samsung Polska.

Odpada ci więc w razie reklamacji odsyłanie do sprzedawcy na swój koszt i wszelkie ubezpieczenia z tym związane co dodatkowo związane jest z wydłużeniem się okresu np. naprawy.

Sam kupiłem w sklepie internetowym, który jednocześnie jest bardzo wielką siecią sklepów głównie na północy polski.
Zobacz na wyszukiwarce np. jakieś ceneo czy coś i nie patrz koniecznie na najtańsze oferty, sam tak zrobiłem i zamiast za 5250zł kupiłem za 5467zł.
Jeżeli mogę podać taką informację to był to sklep Domar-Bydgoszcz, mają też tanią dostawę bo tylko 40zł nie 100 jak niektórzy, jeżeli nie to przepraszam i proszę moda o edycję mojego posta.
Zresztą rok temu też zrobiłem u nich zakup AGD za podobną kwotę i też nie było problemów.

Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedny słowem model PS-50A656 to jakaś popierdułka w tym temacie ! ! !

Nie potrafi poprawniw wyświetlić tablic ( mega-deformacja i interferencje ) a dodatkowo pozbawiono go możliwości

jakiejkolwiek regulacji obrazu wyświetlanego poprzez złącze USB Wiselink ....

Czy ktoś z właścicieli tego modelu mógłby jeszcze to potwierdzić/zaprzeczyć ?

Witam panowie.Od kilku dni czytam wszystko co zostało tutaj napisane na temat SAMSUNGA PS50A656 bo taki tv sobie upatrzyłem.Jeszcze do wczoraj byłem przekonany że to dobry wybór /kierowałem się marka cena no i waszymi opiniami/ Dzisiaj jednak przeczytałem parę postów o podobnej wymowie jak ten który cytuję no i cała ta moja wiedza to jeden wielki miszmasz.Powiedzcie skąd takie skrajne opinie ,totalny zachwyt a z drugiej strony goście nie zostawiają suchej nitki i nie chodzi tu o niuanse w rodzaju biel bielsza lub czerń czarniejsza.Myślałem też o samsungu PS63A756 ,temu w moim odczuciu mniej się dostało.Proszę,czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak jest naprawdę z samsungiem/oczywiście wiem że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisałem o USB 1920x1080 ( testy ) więc się tym nie sugeruj .

To dobry model LOW-END i zapewne będziesz zadowolony. ( z 63" bardziej :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo testu - czy nie zauważyliście że plansze testowe nie mieszczą sie na panasonicu?szczególnie to widac na dole planszy - niby te kilka pikseli ale jednak coś jest nie tak.....no i fakt panasonic nieco przepalony ale i widocznie jasniejszy

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...