Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Panasonic TH-50PZ800E kontra Samsung PS50A656T1F

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pytałem się o tą plazme w digitalo mówili mi że Wam udostepnili to testów dlatego zapytałem. Napisz czy warto czekać bo jestem potrzebowski i mam chęć kupic tego panasonica. Napisz czy się wstrzymać :) .

Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko spoko postaram się szybciej ; )

Czy warto? Nie ma szoku. Trochę lepiej niż średnio ale ma kilka rzeczy, których nie ma żaden TV : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru wrzuc już teściorek lub choćby mini zajawke LGka 7000 bo strzymać nie mogę :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo,
jestem tu nowy i ciesze się, ze trafiłem na ten test, choc...trochę brakuje mu profesjonalizmu na rzecz pomysłów i intuicyjnych skojarzeń. Mod powinien byc osoba trzymajaca swoje emocje bardziej na wodzy i przynajmniej na technicznych forach nie spotykałem się z dyskusja prowadzona w trybie...nie zawsze mam racje ale czasami ja mam, tam gdzie jej nie mam zamykam pospolstwu usta...
Ostro? Nie, jeśli "Gmeru"(dobrze?) zmieni się trochę mentalnie będzie duze lepiej.Mysle, ze jednak jesteś sympatex.

A teraz do rzeczy:

[quote name='paw' post='114180' date='23.08.2008, 09:09 ']Jakoś ten pilot Panasonica też do mnie nie przemawia,przy designie telewizorów to piloty są naprawdę straszne.
W sklepach ludzie będą wybierać samsunga jeśli będą podłączone pod nke. A ogólnie to dwa dobre telewizory choć wybór jest jasny to jednak 2,5 tysiaka robi różnice.
P.S.
Czym robisz zdjęcia?[/quote]

O gustach się nie rozmawia, przynajmniej nie tak definitywnie. wez moje oczy, a zobaczysz, ze oba piloty sa roznie ladne, tylko...czy taki sprzęt nie zasługuje na jakiś Logitech...?


[quote name='BoDeX' post='114226' date='23.08.2008, 12:41 ']Jak zwykle DOBRA ROBOTA !

Świetna koncepcja testu porównawczego - brawo .

Ale żeby nie było za słodko, to kilka małych uwag.

- przed wykonaniem porównań należałoby przeprowadzić wstępną kalibrację TV , bo to co widać to jest przerażające.
- nowoczesne TV posiadają pamięć ustawień dla każdego wejścia, jego zmiana (ew. zmiana urządzenia) burzy wcześniej osiągnięty efekt.
- można także dopisać sprzęt towarzyszący . ( czy aby spliter był sprawny? może zamiana wyjść coś by wniosła ? )

Reasumując porównanie - Samsung NIE MA BIELI !!! ... a jak widać i z czernią sobie nie radzi ! Załamka ![/quote]

Test jak test, ale o przynajmniej lekkiej kalibracji tez sie zgadzam. Jestem rowniez rozczarowany.


[quote name='Gmeru' post='114228' date='23.08.2008, 12:50 ']Tak, wiem, że test nie jest ideał (nie zawsze warunki mi pozwolą na długą zabawę...) ale wyszło co miało wyjść na światło dziennie i nawet po długiej zabawie z pająkiem było by podobnie. Samsung ma spore problemy z czernią oraz bielą (obraz jest taki dziwnie ciemny bez względu co pogmeramy w menu). Bardzo ciekawa matryca tam siedzi bo zachowuje się trochę inaczej niż przeciętna plazma. Koszty?

W końcu różnica w cenie jest dość spora a jednak jest i tu 50 cali i tu. Nie da się ot tak uciąć tak mocny ceny...[/quote]

Skoro nie miales czasu, to albo trzeba bylo się do testu nie zabierac, albo zabierac jak dysponowal bys nim(czasem), albo niezależnie od sytuacji sciagnac ustawienia z testów jakiejś czołowej strony, których na necie nie brakuje tak jak wyszukiwarki w twoim komputerze i spoko z efektem.


[quote name='danuta77' post='114230' date='23.08.2008, 13:23 ']Wielkie dzięki GMERU za to porównanie.U nas w tarnowie nie można było zobaczyć obok siebie tych plazm.Koleżanka nie wiedziała na co ma się zdecydować .Myślę,że dzięki tobie będzie jej łatwiej podjąć decyzję[/quote]

Mysle, ze nie powinienes popadac w euforie, bo ja studiuje w temacie jaka plazmę sobie kupic od miesięcy i po tym jak zdecydowałem, ze na Kuro mnie nie stac bylem przekonany, ze zakup Panasa mnie nie ominie, a..jednak. Zobaczyłem tydzień temu Samsung 58" i przez Musiałem jesc zimny obiad, bo wrocilem dopiero wieczorem do domu. Zona wybaczyła mi kiedy zobaczyła ten sprzęt. Jeżeli mam za 33% więcej powierzchni w stosunku do 50" dac parę centów więcej przy prawdopodobnie minimum takiej jakości jak Panasonica, to...chyba nie ma o czym mowic ???

[quote name='BoDeX' post='114232' date='23.08.2008, 13:28 ']Ja myślę, że "gmeranie" należy się obu telewizorkom i to ostre "gmeranie", bo to dwa różne światy - Panasonic na zdjęciach porównawczych
(tam gdzie Sam pokazuje przewagę) ma olbrzymie kłopoty z brakiem kolorów i przepaloną bielą . Sam nie wiem co o tym myśleć - powinni chyba
załączać kupon na bezpłatną, solidną kalibrację, bo to co dają w standardzie to żenua !

A poniżej fotki z innego porównawczego testu ...

Tak wyświetlają - od lewej Toshiba , Panasonic , Samsung


Od prawej Samsung z lepszą czernią od Panasa .


Czyżby cała tajemnica kryła się w kalibracji ?[/quote]

Na to pytanie ci nie odpowiem jak na to czy te zdjecie panasonica nie bylo robione, ale z pewnoscia tak jakos widzialem obraz Samsunga w sklepie.

[quote name='krishan' post='114244' date='23.08.2008, 15:31 ']Testy lubie poczytac, ale nie wyciagam daleko idących wniosków, szczególnie po zamieszczanych fotkach. Pochwalic nalezy autora za zaangazowanie i całokszałt, a co do minusów od razu rzuciły mi się w oczy dwie fotki jedna samsunga (pierwsze porównanie czerni i naprawdę super paskudne zdjęcie samsunga, gdyby tak wyglądała w rzeczywistości nikt by go nie kupił, porównywałem tego sama bezpośrednio z panasonicem 80 i 85 i czerń wydała mi sie osobiście lepsza w samsungu, druga fotka to z tekstu o SD i HD druga fotka meczu z pansonica tez naprawdę paskudna, kolor trawy gorszy niż wysuszone siano, przepalenia. @BoDeX napisał (po przeczytaniu testu) że samsung nie ma bieli jak widac z fotek, ale ma możliwość ustawienia balansu bieli indywidualnie (panas tego chyba nie ma) mozna to przedstawić w spósób naprawdę bardzo różny , w zagranicznym teście dość znacznie zmienionana (zmniejszenie wzmocnienia niebieskiego i podciągnięcie wzmocnienia czerwonego, reszta z bieli też troszke zmieniona i juz wyjdzie inaczej) . Podsumowując, warto chyba zgodzić się ze zdaniem kolegi z poprzedniego postu KALIBRACJA bo tak to nie do końca wszystko tak jasne jak to maluja, co potwierdzaja zamieszczone tez tam foty i porównaie czerni. Pozdr[/quote]

Nic dodac, nic ujac...

[quote name='Gmeru' post='114246' date='23.08.2008, 15:58 ']krishan dobrze pisze: nie wyciąga daleko idących wniosków bo ja albo pewno on jak miał by wydać 10tys to bez zobaczenia na żywo nie podjął bym ryzyka. A test to dobry początek na budowanie opinii.

Wiesz Bodex - tymi fotami powyżej z hdtv.com.pl to ja się nie będę sugerował bo tam to wszystko jest możliwe z jednego prostego powodu - chyba każdy wie jakiego.

Ja wyjąłem te panele z pudła tak jak robi 95% ludzi bo zwykły zjadacz chleba nie robi żadnych kalibracji tablicami ani spiderem tym bardziej (a mam go i mogę użyć jak mi się zachce). Wyjmuje z pudła, podłączam, ustawiam parę rzeczy, które się zawsze ustawia i widać co widać. Można sobie przestawiać te opcje i będziesz miał różne obrazy (ciepły, zimny itd). Myślałem, że takie rzeczy są oczywiste i nie trzeba ich podkreślać. Ale widzę trzeba jak w przedszkolu : ) Spider zrobi zawsze obraz kinowy i Samsunga też można do tego doprowadzić. Każdy panel się da i wszystkie będą prawie identyczne! Tylko kto używa Spidera? Nikt! To ma być telewizor, który wyjmę z pudła i ma praktycznie od razu dobrze palić.

Ja się dziwię, że np TY jako znawca w ogóle solidaryzujesz się z fotami. Mogłem nie wrzucać w ogóle fot z enki albo jeszcze inaczej manipulować i i tak zrobię jak chcę a wszyscy będą tańczyć tak jak mi się podoba w postach (ja zrobiłem tak a powyższe zdjęcia są inne i co nie da się? )? Taka jest prawda.... wrzucam foty bo wiem, że wielu nie może wytrzymać bez zdjęć. Ale tylko foty z AVP coś tam pokazują. Z enki w ogóle nie świeci tak Panas jak na fotach. Przecież widać, że jest lekki kąt.

Test to nie tylko sam obraz po jakiś skomplikowanych kalibracjach. To wygląd całego ekranu, sposób obsługi, menu itd kończąc na tym jak świeci. Wielu ma taki problem, że żona nie pozwoli mu wstawić Panasa bo ma nie ładną srebrną ramkę. Nie liczy się obraz. A zawsze ze zdjęć coś wynika ; ) i może przekona.

Samsung jest trochę gorszy i basta (mnie najbardziej zmartwił słabszą czernią). Na drugi raz test będzie bez fot tylko moje opinie bo za dużo potem jest dyskusji. Moje. Bo Każdy ma inny wzrok i może mieć inne zdanie.

A i piszę na spokojnie, żeby nie było, że się denerwuje bo może ktoś tak to zrozumieć[/quote]

Nie, "kochany", zdjecia sa konieczne tak jak konieczna jest chociaz wstepna kalibracja i te ustawienia ktorymi dysponuje Samsung w zupelnosci by wystarczyly zeby go wyjsciowo wyprofilowac do tego testu. Nie zaslaniaj sie ciagle zla jakoscia zdjec lub brakiem czasu. Jak wspomnialem mogles wstawic ustawienia sciagajac je z jakijs strony, a i sam samsung by ci udostepnil kilka standardow. Moze czesc ludzi nie ma checi na zabawe ale ci nie zagladaja na profesjonalne fora, ty zachowujesz sie troche tak jak by klientami byli kumple z podworka tyle, ze ich nie stac na taki tv, a tych co stac z reguly maj glowe do kalibracji, ktora moim zdaniem nie jest mistrzostwem swiata. kropka.t

[quote name='Gmeru' post='114252' date='23.08.2008, 17:02 ']Ok. Ten test jest dla wszystkich. Kolejny test zrobię już w dwóch wersjach: prosty i z toną wykresów i gotowymi danymi dla maniaków kina.[/quote]

To zrob chociaz z paroma wykresami a bedzie cacy, pokaz ze stac cie na wiecej trzymam za ciebie kciuki.


[quote name='ruthless666' post='114253' date='23.08.2008, 17:20 ']Gmeru dzięki za test, urzekło Mnie twoje podejście do tego testu. Mianowice kupujemy telewizor, wyciągamy z pudła i włączamy... Wprowadzamy lekkie korekty obrazu i ma wyglądac dobrze. Tak robi 3/4 użytkowników, więc Panas wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Przecież nie chodzi o to żeby po włączeniu nowego sprzętu spędzic 4dni na kalibracji obrazu i konfiguracji miliarda ustawień jakie funduje nam urządzenie. Dlatego Panas moim zdaniem deklasuje swojego przeciwnika w przedbiegach. Samsung ma ogromne problemy z czernią, ale z bielą też nie jest najlepiej lekko mówiąc. Kolory też ma jakieś przygaszone jak na plazme, a może to LCD wypuszczony jako plazma[/quote]

Kolego, Panas jest jasniejszy w stosunku do samsunga i jest przez to bardziej przystosowany do ogladania w jasnych pomieszczeniach ale wieczorem Samsung pokazuje pazury, z kolei Panasonic swieci czasami za mocno na rzecz bladszych kolorow co widac tez na zamieszczonych zdjeciach i nawet niejaki Gmeru potwierdzil. Kto z nas oglada filmy nad ranem...?

[quote name='DaN' post='114261' date='23.08.2008, 18:22 ']Test fajny i dzięki za poświęcony czas, tylko, że tak naprawdę nie można się z niego dowiedzieć ile można wyciągnąć z obydwu paneli i czy warto dopłacać do Panasa (co jak pokazuje test z linku podanego przez BoDeXa wcale nie jest takie oczywiste). Prawdę mówiąc jestem trochę zdziwiony takim podejściem do tematu, ponieważ na tym forum zawsze było wałkowane, że bez kalibracji nie można w miarę obiektywnie ocenić dwóch różnych ekranów.[/quote]

I na tym polega profesjonalizm, zeby wyciagnac ze sprzetu wszystko, a zaoszczedzone pieniadze poprzez decyzje podjecia samemu kalibracji zostawiasz na dodatki lub...jak ja na wiekszy panel. Komputerowcy tez przetaktowuja swoj sprzet i nikogo to nie dziwi, a ci ktorzy tego nie robia korzystaja z netu by sciagnac nowy przepis na babke babuni. SMACZNEGO!

[quote name='serce' post='114279' date='23.08.2008, 19:52 ']Gmeru,dziękuję za test Miałem brać samsunga gdyż w tym zagranicznym teście wyszedł lepie w dodatku cena itp. jednak ... to co pokazał(czerń) to dla mnie porażka.Mam jedną wielką prośbę,czy mógłbyś skalibrować tego samsunga i zrobić tylko zdjęcia to góra 2h a w tak profesjonalnych rękach powinno wyjść samsungowi dobrze.
Nie przejmuj się złymi opiniami gdyż robisz dobrą robotę a ci co krytykują to tylko to jedno umieją,nie napiszą nic ciekawego ani nie zrobią testu tylko śmigają po klawiaturce i wbijają słowa.

Mam nadzieję że zrobisz taki mini test po kalibracji samsunga gdyż ten tv jest ciekawy cenowo ... płacić 2.5kafla więcej to można sobie kupić kino domowe+ps3 dodając parę groszy np. jednak jeśli po kalibracji samsung wypadnie mizernie to jest jedne tylko słowo-panasonic.
Myślałem nad tym samsungiem bo to tylko 5.5tys jednak ... ta czerń mnie zdołowała,gdybym zobaczył coś takiego tv bym rozwalił ... dla mnie coś takiego jest niedopuszczalne w nowej generacji telewizorów.

Jeśli możesz to odpisz czy masz czas/sprzęt do zrobienia testu i chęci,pozdrawiam Piotr i jeszcze raz wielki szacun,graty.
Jednym słowem wbijaj w napinaczy[/quote]

No comment...

[quote name='Gmeru' post='114282' date='23.08.2008, 20:04 ']Nie mam już tego TV.

W sumie ciągle zapominam jak duża jest różnica cenowa między tymi TV ... to jest tak, że zapuściłem bardzo ale to bardzo chamski AVP2. To jest w tej chwili numer jeden test na czerń! Zobaczcie co się stało z n. Tutaj nie ma jakieś dramaturgi i czuje, że jak ktoś postawi takiego samsunga to nawet nie zauważy o czym my tutaj rozmawiamy. Nasz poziom rozmowy jest na dość wysokich szczegółach czepiania się obrazu. Jak zawsze. To widać zazwyczaj najbardziej gdy stoją dwa TV koło Siebie.

Mam być szczery? Rzeczywiście taka duża różnica w cenie nie jest uzasadniona. Ale ja nie patrzę na ceny tylko sam panel gdy testuję. Jednak tutaj rzeczywiście trzeba też pomyśleć o kasie.[/quote]

Sorry stary ale maslo maslane. Zdecyduj w koncu co jest twoim priorytetem.


[quote name='krishan' post='114298' date='23.08.2008, 21:27 ']@serce
Żeby się nie rozpisywać, znajdz na żywo tego samsunga oceń, porównaj wyrób sobie własne zdanie, zapominając o uprzedzeniach po tescie i jedź na forum z jego czernia, biela i innymi wadami, tylko zobacz na żywo jaki "paskudny", znajdziesz na pewno, bo kto kupuje tv z taka czernia , bielą itd. Pozdr[/quote]

Doslownie, gdyby byl taki do... to by go nikt nie kupowal nawet za 200?, a sadzac z opinii posiadaczy Samsungow w Niemczech, to...maja duzy potencjal.

[quote name='krishan' post='114322' date='24.08.2008, 08:46 ']@serce
Szkoda że nie widzisz w panasonicu przepalenia, braku szczegółów (fotka komara z discowery, czy druga fotka meczu - bez koloru,
albo fotka z łódką tez przepalona z białym niebem, bladymi kolorami, tenisista podobnie, także w PS3 zobacz niebo na pierwszej fotce,
na panasie masz białą plamęna pół ekranu, tam gdzie wyszło że lepiej jest z samsungiem (chodzi o czerń) to autor podkreślił,
że aparat oszukał, ale żeby nie było że test jest do niczego (bo widać naprawdę próbę solidnego podejścia do sprawy i przedstawienia jak najlepiej porównania powiem że chyba najbardziej bliska real fotka to ta z paniami, na której ja widze że czerń jest lepsza w
samsungu, mimo ciemniejszej widać szczegóły, biel wydaje sie lepsza w panasonicu, ale jest tu tak jasna że traci szczegóły szkła ( w bezpośrednim porównaiu z panasami wydawała sie jednak ciut ciemniejsza, zeby byc sprawiedliwym). Tak by mozna pisać i pisać, mnie chodzi raczej o to aby widzieć też braki w fotkach z panasa a nie tylko z samsunga który na wielu wypada lepiej, a tego nie zauważasz. Ja mam samsunga juz prawie 2 miesiące 200godzin przebiegu (sygnał z analogowej naziemnej , cyfrowej naziemnej, tunera HD i DVD więc urozmaicony, tablice kontrolne też były w uzyciu) i naprawde wygląda to w realu "troszkę " inaczej szczególnie z tym niebieskim który w tescie mnie dobił, jest w czerni i bieli, skąd on sie tam wzioł zresztą sam napisałeś że oglądałeś ten tv i wydawał ci sie dobrym produktem i nie zauważyłes takich objawów. Panas jest o 50% droższy więc naturalne byłoby aby był lepszy i niech tak zostanie. Życzę naprawde, udanego, jak najtańszego zakupu i tyle zadowolenia z panasonica co ja mam z samsunga. Pozdr[/quote]

Wydaje mi sie, ze takiej pokory brakuje testujacemu, choc uwazam, ze jestes zbyt skromny z minimalizowaniem zaslug samsunga.

[quote name='BoDeX' post='114363' date='24.08.2008, 14:00 ']Kalibracja Spyderem to :

- SPYDER : kalorymetr i oprogramowanie, dzięki któremu [b]staramy się zbliżyć do ideału[/b] (możliwości wyświetlacza)
aby jak najwierniej odtworzyć sygnał podawany na wejście urządzenia, do tego służą zestawy plansz testowych.
W zestawie mamy czujnik, który montujemy na ekranie. Jest on podłączony do komputera, który analizuje obraz
podawany w tym czasie z napędu DVD. Po dokonaniu pomiarów oprogramowanie sugeruje korekty ustawień.
Tak wygląda zestaw : [url="http://shop.colourconfidence.com/product.php?xProd=2033&xSec=10014"]http://shop.colourconfidence.com/product.p...&xSec=10014[/url]

- KALIBRACJA : proces regulacji odbiornika, aby sygnał wejściowy był najbardziej zbliżony do wyświetlanego ! :)
Sens i znaczenie kalibracji : [url="http://www.cinematic.pl/kalibracja/sens-kalibracji.html"]http://www.cinematic.pl/kalibracja/sens-kalibracji.html[/url]
Optymalizacja wyświetlanego obrazu : [url="http://www.cinematic.pl/index.php?grupa=5&podgrupa=63&doc=58"]http://www.cinematic.pl/index.php?grupa=5&...a=63&doc=58[/url]


Idealnym rozwiązaniem byłoby, aby producenci w swoich wyrobach wprowadzili ustawienie PRECISION , które
po podłączeniu złączem serwisowym kalorymetru zerowało by ustawienia w sposób laboratoryjny, ale tak to tylko w Erze ! :)

Póki co mamy tak jak mamy - czerwone kartki dla działów kontroli jakości w fabrykach Samsunga i Panasonica .


[b]EDIT :[/b] [b]Andsie1 - nie przeceniam możliwości PAJĄKA , ani też się nie rozpędzam ! ( cóż za słownictwo i pretensjonalizm) :) Kolega zapytał, więc odpowiedziałem
najlepiej jak umiałem - masz coś do tego ? Twoja frustracja bierze się z tego, iż korzystasz ze starej wersji SPYDERa , a jak powyżej możesz w linku
zauważyć, proponuję użycie SPYDER3TV - urządzenie z mocno poprawionym czujnikiem, który powinien zapewnić większą precyzję pomiarów i powtarzalność.
Jest to o wiele lepsza metoda niż korzystanie z płyty testowej i poddawanie się własnym zmysłom , choć jasność i kontrast tak właśnie ustawiam.
Z całą pewnością są precyzyjniejsze czujniki, ale w relacji jakość/cena trudno będzie coś lepszego znaleźć.[/b][/quote]

Tego pretensjonalizmu jest troche zbyt duzo, przyznaje ci racje.

[quote name='krishan' post='114432' date='24.08.2008, 21:11 ']@serce
Fotki nigdy nie oddadzą rzeczywistości, kazdy ma inaczej ustawiony monitor, inaczej są ustawione aparaty itd, więcej mozna popsuć niz oddac to co w realu, ale skoro jest juz tak zepsute to z wielkim oporem, ale dam przykładowe (innych juz chyba nie będzie, z wymienionych wcześniej powodów) PROSZE NIE PRZYWIĄZYWAC DO NICH WIEKSZEJ WAGI, BO APARAT I FOTOGRAF NIE PROFI !
FOTKI ROBIONE NA AUTO, BEZ OBRÓBKI TYLKO POMNIEJSZONE, KABEL COMPONENT DVD MANTA PRINCE15:mrgreen: ! (ustawienia pod siebie, bez kalibracji czy jakis długotrwałych testowych ustawień, po prostu na oko) Nie mam BR choc mam tuner HD tylko nie umiem tak pstrykąć żeby oddało to rzeczywistośc, na stopklatkach duzo traci, w ruchu zaś rozmazania, więc tylko te dwie głównie ze względu na czerń, żeby nie było że nie chcę :). Pozdr

Pozdr




A więc jednak można ...[/quote]

No i prosze! Idziemy w dobrym kierunku...

[quote name='Gmeru' post='114434' date='24.08.2008, 21:17 ']No to brniemy dalej : > skoro zdjęcia się pojawiają : >

Na drugiej fotce sporo słabsza czerń niż rama TV. Panas jest właściwie jak rama i Pionek bez żadnej zabawy.[/quote]

Gmeru, mysle, ze jezeli cos potrzebuje kalibracji, to TWO MONITOR PC ! Fuj !

[quote name='krishan' post='114442' date='24.08.2008, 21:35 ']@Gmeru
...a prosiłem, nie wiem jak u ciebie, ale u mnie wyglada ta czerń naprawdę dobrze na monitorze, fotkę dałem tylko na prośbe kolegi i obiecuje, że postaram się, aby nie nie było więcej czerń ramy na pewno nie moze być wzorcem dla obrazu. Pozdr[/quote]

Podzielam twoja opinie i jestem zdania i nie rozumiem, ze testujacy uznaje iz nawet podstawowe ustawienie odbiornika jest "zbyteczna zabawa", a potem czepia sie jakiejs czerni, ktora nie jest czarna jak wegiel tylko zaledwie jak smola. Ja tam rzeczywiscie nie widze zlej czerni, moze mnie ktos poprawi?

[quote name='serce' post='114445' date='24.08.2008, 21:44 ']Krishan,dzięki za zdjęcia jednak najbardziej mi zależy zdjęcia na czymś czyli np ps3 dvd nka itp. a nie jakieś opcje bo mało z tego wiem :)

Gmeru,tym obrazkiem zepsułeś cały test samsunga i tylko to człowiek pamięta hehe.

Miejmy nadzieje, ze drugim razem zamknie nam usta.

[b]Bardzo proszę użytkowników samsunga o zdjęcia ze sprzętów aby przywrócić szacunek tv to raz a dwa aby pokazać że to dobry tv.Nie wiem co teraz robić tak jak pewnie większość a zdjęcia na pewno pomagają,ja mam pamięć wzrokową więc ciągle to chodzi za mną [/b][/quote]

Zufaj mi, obraz Na blue ray, ktory widzialem w sklepie na Bawarii(bez jakiejkolwiek kalibracji!!), to byla R-E-W-E-L-A-C-J-A! Chlopak ze stoiska dysponowal duza wiedza (i posiada od jakiegos czasu Panasonica z ktorego jest baaardzo zadowolony jak i pare znanych mu osob)i byl rowniez zbity z tropu( jak zobaczyl co moze ten panel na dobry poczatek. To byl pierwszy dzien wiec jeszcze nie probowalismy na SD ale przyjdzie na to czas. Jestem z nim w kontakcie i do konca roku kiedy ta maszyna zmieni nazwe na"jestem wlasnoscia Greka" bedzie zbieral informacje o tej maszynie, bo jest nie tylko prawdziwym sprzedawca ale koneserem sprzetu, ba(!) pasjonatem. Podziele sie z wami spostrzezeniami.

[quote name='Gmeru' post='115609' date='30.08.2008, 16:31 ']Ja powiem tak: po tym co zobaczyłem na tej IFIe to bym sobie darował aba te modele.... ; - ) Gdybym miał dać tyle za Panasa to wolę mieć LED. Samsung jest stosunkowo tanii... ale te modele są grube, mają kable, są bez Ethernetu, itd a widać, że idzie nowa moda.

Plazmy ratują się jak mogą ale ich los jest przesądzony. Jedynie Panasonic daje iskierkę bo pokazał super slima. Widać, że coś robią....

Ale LCD ma już wszystko: cienkość, super czerń (LED), 200Hz, bezprzewodowość. Wybacz Kuro ; )[/quote]

Kupiles LCD i czujesz niepewny grund? Idz na strone forum o latarniach LCD i dopiesc swoja dume. LCD sa popularne, bo ponizej 1metra nie bylo jeszcze plazm, a przecietny zjadacz chleba w Polsce nie dysponuje duzym pokojem tak jak w Niemczech gdzie mieszkam i sytuacja wyglada nieco inaczej. Poza tym wszystkie monitory PC, wyswietlacze w komorkach, to ta sama technologia wiec to jest tajemnica wiekszego zbytu tej technologii. LCD wygladaja pieknie w sklepach gdzie jest bardzo duze natezenie swiatla, najpozniej jednak w domu kupiec LCD zmienia zdanie. Tylko plazma jest chwilowo najbardziej zblizona do normalnych TV. Krysztaly LCD poprzez fakt permanentnego oswietlania od tylu nie moga oddac super czerni i zmuszaja czesto do ogladania przy wlaczonym swietle by oszukac negatywne efekty wizualne. Oczywiscie LCd zrobily duzy krok do przodu.


[quote name='klaus71' post='115821' date='31.08.2008, 23:46 ']2 lata temu jak kupowałem plazmiaka to też wszyscy grzebali już plazmy.
dopóki 90% kanałów jest SD to plazma nie zginie. a potem będzie np. oled.
zdaje się wkrótce pojawi się samsung serii 7 z internetem i dvb-t/mpeg4 więc też będzie dobrze wyposażony.[/quote]

OLED nie bedzie, tylko tansza i lepsza technologia...nie moge znalezc linka :angry:

[quote name='Rejter' post='117870' date='13.09.2008, 14:55 ']W tym sklepie [url="http://www.oskarmedia.abc24.pl/default.asp?kat=54854&pro=390969"]http://www.oskarmedia.abc24.pl/default.asp...&pro=390969[/url] chca za testowana plazme samsunga 4599pln. Jest oznaczona jako SAMSUNG PS50A656 bez oznaczeń T1F. W opisie technicznym nic nie wspominają o 100Hz. Mam pytanie czy jest to ta sama plazma czy jest ich wiele wersji. Jesli tak to czym mogą sie róznić. Proszę o odpowiedź.

A i jeszcze jedno czy bedzie test tej plazmy LG 50PG7000 w najblizszym czasie bo juz jest [url="http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/53_75/products_id/2884"]http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/...roducts_id/2884[/url].[/quote]

To jest plazma 6-tej generacji wiec spoko(ja chce kupic PS-58A656 albo...756 czyli 7 generacji ale niekoniecznie. 100Hz w plazmie nie jest ci wlasciwie do niczego potrzebne, to tylko gag dla ludzi, ktorzy dokonuja zbytecznych porownan nie majac przy tym pojecia. Nie wiem czy tu ktos z was nawet nie dodal, ze wprowadzono to tylko z powodow marketingowych ale ja mysle, ze ten model ma to na 100%.
Spij spokojnie.


Reasumujac:

Oczywiscie, ze testy sa rozne i..czesto nieobiektywne ale kazdy nawet najgorszy zawiera uzyteczne informacje. Dlatego regula jest korzystanie z wielu porownan, opinii, testow, forow i gazet.
Ze sklepami jest roznie, bo z reguly sprzedawca dysponuje minimum niezbednej wiedzy, a umiejetnosc interpretacji instrukcji obslugi, to troche moze byc za malo. Sklep wykorzystuje do bezposrednich porownan, a kupuje...tylko przez internet. Pamietajcie rowniez, ze w sklepach podlacza sie czesto sprzet jakkolwiek nie stosujac odpowiednich ustawien i kombinacji sprzetowo zrodlowych co czesto skrzywia panikarzom lub laikom ich wlasny obraz. Bede sledzil przez kilka miesiecy wszystkie info na temat Samsunga i postaram sie z wami nimi dzielic ale na tak obszzerne posty raczej czasu miec nie bede.
Z reguly w internecie kupuje sprzet przez nizej podane linki. Pierwszy to wyszukiwarka najtanszych sprzedawcow, drugi, to Amazon, ktory pewnie znany jest rowniez u was ale ceny troche wyzszse.
W Niemczech jest prawo do oddania sprzetu w przeciagu 2 tygodni bez podnia przyczyn wiec spoko.
Mowilem, ze o smaku sie nie dyskutuje...ale samsung jest naprawde tak znaczaco lepszym meblem, ze Panasonic powinien chodzic tylko przy zgaszonym swietle.


[url="http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?suche=&kid=76&sub=619"]http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?suche...=76&sub=619[/url]

[url="http://www.amazon.de/Fernseher-TV/s/qid=1223162296/ref=sr_nr_p_n_size_browse-bin_4?ie=UTF8&rs=1197292&bbn=1197292&rnid=497868011&rh=n%3A562066%2Cn%3A294236011%2Cn%3A1197292%2Cp_n_feature_three_browse-bin%3A497881011%2Cp_n_size_browse-bin%3A497875011"]http://www.amazon.de/Fernseher-TV/s/qid=12...bin%3A497875011[/url]


Pozdrowienia Grek z Monachium


Ps. Oczywiscie, ze to logiczne iz kazdy chce kupic w miare aktualny sprzet, taki, ktory starczy na wieki. Ale...nie czarujmy sie, jezeli ktos twierdzi, ze woli poczekac na OLEd lub otwarcie jakijs tam nowej fabryki, to smacznego. nawet kupno Oled lub podobnej technologii nie daje w dzisiejszych czasach szybkiego rozwoju techniki i standardow gwarancji na to, ze pojutrze nasza cacka nie beda bezuzytecznymi cackami z ktorych swiat sie smieje. I to mnie cieszy, bo gdyby buty sie nie psuly, to wiekszosc z nas chodzila by ciagle uzywajac tej samej pary, brrr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako, ze czasu mam niezbyt wiele, zdecydowalem sie otworzyc Thread na stronie niemieckiego forum
[url="http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&back=1&sort=lpost&forum_id=151&thread=6715"]http://www.hifi-forum.de/index.php?action=...amp;thread=6715[/url]

Dodatkowo skontaktowalem sie z Hottline Samsung,a i otrzymalem tego typu odpowiezi:

PS-58A656 jest panelem 6G, a 756 7-ej generacji i pojawi sie z koncem roku. Poza kosmetycznymi roznicami sa tylko male zmiany, ktore nie wplyna na jakosc obrazu.

-maksymalny pobora mocy, to...550W ! fenomenalna wielkosc jesli wierzyc tym informacjom,

-przy 262.144stopni czerni/szarosci (jak wy to nazywacie?) chodzi o tysiace(!!) co daje ok. 200 razy wieksza wartosc niz u Pana lub pioneer,

-Panele sa glownie produktem samsung,a , chyba, ze w przypadku duzego popytu jest potrzebna pomoc z zewnatrz, to beda to panele tylko renomowanych firm,

-odleglosc w granicach 5metrow dla tej srednicy jest w porzadku,

-przy tej wielkosci panelow montuje sie wentylatory wiec nie ma mowy o jakichs problemach z samowylaczaniem jak u innych paneli Samsung,a

-skalibrowany jest juz po wyjsciu z tasmy i poza wewnetrznymi menü regulacja nie ma potrzeby dokonywania zmian, najlepszy jest standard(?), (mozetestowany u was panel byl jakis gmerowaty...?)

-SD sygnal jest mniej wiecej na poziomie konkurencji wie spoko,

-w przypadku 24p chodzi o 100% przetwarzanie sygnalu, a nie o skalowanie jak u pany czy Kuro!


Dziekuje przedstawicielowi firmy Samsung za mile Info dla uzytku forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Człowieku, co [b]Ty[/b] bierzesz?

Znów zaczyna się narzekanie na testy, to chyba jakaś chroniczna i przewlekła choroba - raz na miesiąc ktoś odgrzebie stary temat i się zaczyna...

Jeśli kilka miesięcy szukasz plazmy, to współczuję ci serdecznie. To i Twoje posty świadczą o przynależności do typu: wieczny wybieracz. Zanim wszystko porównasz pojawią się nowe TV i nowe i nowe...a Ty nigdy nic nie kupisz.

Jeśli kilka miesięcy poświęcasz na szukanie informacji, to ile czasu powinien być wg. Ciebie przygotowywany test? Pół roku?

Skoro uważasz, że zrobisz to lepiej, to ja z przyjemnością poczekam nawet tydzień, żebyś zamieścił tu na FORUM porównawczy test wszystkich PDP rozmiar 50". Ale nie wklejanie tych bzdur z infolinii (wiesz, o czym piszesz? mam wrażenie, że nie za bardzo), tylko wszystko własnoręczne zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hr.susel' post='124427' date='06.10.2008, 12:54 ']Człowieku, co [b]Ty[/b] bierzesz?

Znów zaczyna się narzekanie na testy, to chyba jakaś chroniczna i przewlekła choroba - raz na miesiąc ktoś odgrzebie stary temat i się zaczyna...

Jeśli kilka miesięcy szukasz plazmy, to współczuję ci serdecznie. To i Twoje posty świadczą o przynależności do typu: wieczny wybieracz. Zanim wszystko porównasz pojawią się nowe TV i nowe i nowe...a Ty nigdy nic nie kupisz.

Jeśli kilka miesięcy poświęcasz na szukanie informacji, to ile czasu powinien być wg. Ciebie przygotowywany test? Pół roku?

Skoro uważasz, że zrobisz to lepiej, to ja z przyjemnością poczekam nawet tydzień, żebyś zamieścił tu na FORUM porównawczy test wszystkich PDP rozmiar 50". Ale nie wklejanie tych bzdur z infolinii (wiesz, o czym piszesz? mam wrażenie, że nie za bardzo), tylko wszystko własnoręczne zrobione.[/quote]

Czesc Susel,

nie bylo mnie tu miesiac temu wiec nie wiem jak odgrzewa sie takie tematy. zaskakujesz mnie, ze szukanie sprzetu przez kilka miesiecy jest tak nieprawdopodobne. Jestem tu pierwszy raz ale gwarantuje ci, ze takich jak ja jest wiekszosc. Na poczatku mi sie nie spieszylo, bo wiedzialem jak rozwija sie ten rynek, chcialem sie przekonac jak to bedzie ze statusem plazm, zalezalo mi na full HD w ludzkiej cenie. Jednoczesnie udoskonalalem swoja wiedze o takim sprzecie i rozgladalem sie w modelach i temu co prezentuja. Kiedy odrzucilem Kuro za jedo zla relacje ceny do jakosci na rynku pozostal Panasonic. Wiedzialem, ze zbliza sie panel G11 i nie musial bym go miec gdyby nie fakt ciekawych zmian. cena wstepna tez mnie zaskoczyla. Moim bledem bylo, ze zignorowalem prawie kompletnie inne marki i przetarlem oczy gdy zobaczylem na co stac inne stajnie jak Samsung(ktory niestety ma straszny service) i ...LG. Do tego lukratywna cena w parze ze swietnym wyposazeniem sklonila mnie do przyjrzenia sie tym plazmom. Kilka miesiecy minelo... Czekanie bylo tez spowodowane optymalna data, ktora sobie wyszukalem. Mialo byc w lecie kiedy mial sie ukazac 800E ale jego premiera sie opozniala, a potem ciagle byl nieosiagalny. Urlop itp. zdecydowalem, ze sezon na filmy wlasciwie , to jesien, zima. Do konca roku musze kupic. panasonica wielkosci 50", albo samsunga lub niewykluczone LG(!) wielkosci 58". Niestety o tych drugich markach na razie wiem bardzo malo inaczej udal bym sie juz do sklepu.
Nie uwazam, ze zrobie to lepiej(test) ale uwazam, ze jestem w stanie go ocenic jak kazdy z was, a to czy uwagi sa sluszne..? No coz, to tylko subjektywna ocena, choc dalej uwazam, ze jak ktos nie ma czasu poswiecic jedno popoludnie lub weekend na test, nie powinien sie do tego zabierac. Nic na siel, bo to szkodzi jakosci forum i skrzywia techniczny swiatopoglad klientow wiezacych moderatorowi jak swietemu guciu na niebie. Nie ja nie jestem od tego zeby wklejac testy wszystkich paneli pojawiajacch sie na rynku. Od tego sa inni i nie robia tego za darmo. Wklejac linki mozemy jezeli sa to ciekawe informacje, ktore moga nam pomoc, tak jak link(skromny) z lg o ktory prosil kolega. I cos jeszcze, bywam na forach rowerowych, komputerowych, prawnych etc. ale zawsze towarzyszy temu elokwencja i klasa ze strony moderatorow. To sluzy tylko dobru platwformy i wprowadza potrzebna dyscypline. Glowa do gory Gmeru, na pewno dasz sobie ze wszystkim rade! Jezeli ktos jednak nie znosi krytyki, to znaczy ze nie zamierza sie rozwijac i wychodzic na przeciw zyczeniom user,ow.

[quote name='bober16' post='124862' date='08.10.2008, 21:50 ']Kiedy ukaże się oczekiwany test plazmy LG - model PG7000 ?[/quote]

@bober calkiem , calkiem ta plazma,
wyszukalem ci link ze szwedzkim, troche skromnym testem(przetlumaczony) twoj LG otrzymal 5 z 5 gwiazdek,a podobny Pana tylko***:
[url="http://www.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.prylportalen.se%2FArticlePages%2F200805%2F12%2F20080512114728_MKF588%2F20080512114728_MKF588.dbp.asp&hl=en&ie=UTF8&sl=sv&tl=en"]http://www.google.com/translate?u=http%3A%...sl=sv&tl=en[/url]
jesli masz jakas wiedze na temat aktualnych LG, to podziel sie nia, moze byc na innym forum zeby nie robic tutaj zamieszania.


Grek, ktory wrocil wlasnie z pracy(rowerem 26km)i i dzie spac w nadziei, ze oprocz plazm przysni mu sie cos jeszcze :)


Ech..jeszcze grecki test, ktorego prosze nie kaz mi tlumaczyc

Edytowane przez El Greco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły trzy tygodnie, a testu PG7000 nadal nie ma, szkoda... :) ;(

Edytowane przez bober16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bober16' post='125554' date='12.10.2008, 17:38 ']Minęły trzy tygodnie, a testu PG7000 nadal nie ma, szkoda... :P ;([/quote]

Nie zauwazylem, ze link z Grecji nie wkleilem, a teraz juz nie wiem gdzie to bylo. Jedyne w czym moge ci pomoc, to strona do niemieckiego forum ale na razie tam tez jest malo informacji. Kazdy czeka na ciebie :) Wyczytalem na szybcika, ze ktos byl w jakim Media Markt i poruwnywal sony Bravia(LCD) do twojego LG i twierdzi, ze Sony bylo lepsze poza czernia LCD, ale to subjektywne jesli nie amatorskie zdanie, bo wiadomo jak w sklepie roznia sie obrazy od tych w domu. Ustawienia, swiatlo(lux), sygnal itp.

A teraz skonczmy z tekstami nie na temat, bo rzeczywiscie nas stad pogonia. To jest thread porownujacy Samsunga i panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Panowie mam pytanko. Zastanawiam się nad tym Panaskiem, ale jest ciut za duży do mojego pokoju. Nie orientujecie się może czy PZ800 będzie też w wersji 46 cali? Bo najwyższy jak narazie to 46pz85, a jemu trochę brakuje do pz800. A 42pz800 jest jednak trochę za mały. Już sam nie wiem co zrobić. Zacząłem się nawet zastanawiać nad Bravią 46W4500.
Więc wiecie coś może o 46pz800 - będzie czy nie. Jak wypada przy tych Panaskach ta Bravia.

Pozdro - janicq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zastanów się czy na pewno za duży, jeśli problem jest związany z tym, że wydaje Ci się, że za blisko będziesz siedział to przemyśl to raz jeszcze i poczytaj na naszym formu temat o odległościach od ekranu przy TV plazmowych i LCD. Ja obecnie plazmę 42 zamieniam na 50 cali- po roku ogladania. Odległość ok 2,7 metra. Co do porównań Sony nie pomogę, tyle, że wbrew większości preferuję plazmy. Powodzenia w zakupach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janicq' post='126245' date='17.10.2008, 00:56 ']Witam.
Panowie mam pytanko. Zastanawiam się nad tym Panaskiem, ale jest ciut za duży do mojego pokoju. Nie orientujecie się może czy PZ800 będzie też w wersji 46 cali? Bo najwyższy jak narazie to 46pz85, a jemu trochę brakuje do pz800. A 42pz800 jest jednak trochę za mały. Już sam nie wiem co zrobić. Zacząłem się nawet zastanawiać nad Bravią 46W4500.
Więc wiecie coś może o 46pz800 - będzie czy nie. Jak wypada przy tych Panaskach ta Bravia.

Pozdro - janicq[/quote]

@janicq, @ZNN ma racje sugerujac, ze na poczatku starasz sie zmniejszyc przekatna, bo taka jest przepasc miedzy zwyklym TV, a duzym panelem, jednak uwierz, wiekszosc juz po krotkim czasie mowi, ze spokojnie powinni byli sie zdecydowac na wiekszy format, ale jz jest za pozno...pamietaj, ze programy analogowe zaczna wymierac w ekspresowym tempie, wiec kupujac plazme lub LCD mysl glownie o takiej przekatnej, ktora pozwoli ci optymalnie korzystac z jakosci HD. Jesli masz nie widziec szczegolow, bo siedzisz za daleko tzn. rozmiar panela jest zbyt skromny, to...wystarczy ci zwykle digital.2 lata przeleca szybko, a wtedy to analogowe programy beda na wymarciu. Mimo, ze jestem prawie zdecydowany na plazme, to z rozsadku przygladnalem sie jeszcze raz LCD i gdybym musial, to cena do jakosci chyba tylko Sharp Aquos 52" LC-52XL2E, ktory jest w Niemczech juz ponizej 2000€! Jednak pamietaj, mi w sklepach rowniez bardziej podobaja sie obrazy na LCD, bo przy tym oswietleniu nie majacym nic wspolnego ze zwyklym mieszkaniem, zarowiaste LCD stwarzaja pozory doskonalszych i stad ten popyt na nie. Kolejna rzecz, to to, ze jednak wiekszosc z nas ma male pokoje do dyspozycji i male przekatne ekranu, ktory sie do tego nadaje, to dzialka LCD. Wieksze sklepy typu Media Markt maja takie male pomieszczenia na boku do prezentowania sprzetu Hi-Fi, Tv itd. Tam zobaczylem Plazme Samsunga 58"(chyba kilkanascie razy) na Blu-Ray i bylem w szoku ! Niewykluczone, ze Panasonic, jest troche lepszy, ale w tym samym rozmiarze kosztuje 2xwiecej a roznica w obrazie jest minimalna i tylko jezeli ma sie przed soba 2 modele na raz. Jezeli jezdze swietnym audi A3 to nie musze myslec o tym jak mi sie jechalo Porsche i tracic chec do zycia. Nie wykluczam,ze LCD moocno podciagnely sie w jakosci ale te kontury i kolory sa dalej sztuczne i nadaja sie glownie do kreskowek. mam samsunga 22" Wide do PC i jest swietny ale gdyby mial taki byc do TV i filmow...? Nie!

[quote name='ZNN' post='126256' date='17.10.2008, 08:56 ']Witam, zastanów się czy na pewno za duży, jeśli problem jest związany z tym, że wydaje Ci się, że za blisko będziesz siedział to przemyśl to raz jeszcze i poczytaj na naszym formu temat o odległościach od ekranu przy TV plazmowych i LCD. Ja obecnie plazmę 42 zamieniam na 50 cali- po roku ogladania. Odległość ok 2,7 metra. Co do porównań Sony nie pomogę, tyle, że wbrew większości preferuję plazmy. Powodzenia w zakupach[/quote]
Jakiej marki masz plazme i czy mocno widoczna jest u ciebie ta psowiata fosforu, ktora sie ciagnie na zolto i zielono glownie przy szybkich ruchach kamery ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno pytanko. Bo nigdzie nie mogę tego znaleźć. Jaki tuner DVB-T ma to wbudowane ? Mpeg-2 czy Mpeg-4 czy jeszcze coś innego ? Dla mnie to ważne, żeby się nie okazało, że będzie to nieprzydatne w Polsce, bo jak tak to kupie 42PY800.

Pozdro - janicq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@El Greco, mam Panasa 42PV60 i zadnej poswiaty nie mam przy szybkich ruchach kamery. Mam za to tzw. weze - brunatno filetowe mory pojawiające sie przy słabym materiale video - poproszę Panasonic Polska o wymiane modułu który za to odpowiada. Dotąd było ich mało a ostatnio widzę tego więcej wiec zareklamuje. Plazma którą obecnie zamówiłem to Samsung 50A656, bajery z wer. 756 mnie nie ruszaja:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ZNN' post='126520' date='18.10.2008, 23:20 ']@El Greco, mam Panasa 42PV60 i zadnej poswiaty nie mam przy szybkich ruchach kamery. Mam za to tzw. weze - brunatno filetowe mory pojawiające sie przy słabym materiale video - poproszę Panasonic Polska o wymiane modułu który za to odpowiada. Dotąd było ich mało a ostatnio widzę tego więcej wiec zareklamuje. Plazma którą obecnie zamówiłem to Samsung 50A656, bajery z wer. 756 mnie nie ruszaja:-)[/quote]

jak czytales powyzej, zaszokowal mnie samsung, bo nie spodziewalem sie, ze ma tak dobre panele plasmowe. myslalem (i dalej nie wykluczam) o wspomnianym 58" za 2700€. jezeli bym sie nie zdecydowal na tak wielka przekatna, to mialem wziasc Panasa 800 za 2000€, bo Samsung 7 generacji kosztowal tylko 300E mniej, lecz po zorientowaniu sie, ze ten 6 generacji niewiele sie rozni, acena do panasa, to juz nie 300 a 700€(!) wzialem rowniez te opcej powaznie po uwage. Miedzy obecna wersja Sammsung,a i ta poprzednia roznica jest jednak nie tylko w dodatkach sieciowych/internet ale tez w innym filtrze(mowia tak), lepszym ale dalej nie rewelacyjnym 24p Real i kilka innych szczegolow, ktorych nie pamietam, jednak suma-sumarum poprzedni model jest tez niezly, a cenowo jest rewelacyjny. Bede czekal do konca roku i zbieral materialy, byc moze, ze zdecyduje sie na tania alternatywe Sammiego 6 generacji, bo glupie 1000€(no dobra 1300), to nie 2700€ za olbrzyma w fazie jeszcze rozwoju tej technologii i kiedy za dwa moze trzy lata okaze sie, ze cos sie mocno zmienilo na rynku plaskich paneli nie bede plakal, ze stracilem mnostwo mamony, bo te pare stowek mozna przebolec i mysle, ze ta maszyna splaci mi cie dobrze.

Dlaczego zamierzasz uplynnic swojego panasa i zdradzic go na rzecz sammiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panas zostaje jako 2 tv w domu:-) Bardzo dobrze służył i będzie dalej grał. Szkoda sprzedawać za marne grosze. Ja bedziesz sie dalej zastanawial to może lasera Mitsubishi sobie kupisz w przyszłym roku:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli ?
Piszecie, że nie opłaca się Panasa kupować ?
A myślałem, że to drugi co do jakości panel po KURO. Kurcze. Już sam nie wiem co zrobić. Samsung jakoś do mnie nie przemawia. Zawsze myślałem, że Panas to Panas. Jakoś nie lubię kompromisów.

Pozdro - janicq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ZNN' post='126527' date='19.10.2008, 00:34 ']Panas zostaje jako 2 tv w domu:-) Bardzo dobrze służył i będzie dalej grał. Szkoda sprzedawać za marne grosze. Ja bedziesz sie dalej zastanawial to może lasera Mitsubishi sobie kupisz w przyszłym roku:-))[/quote]

Skoro dobrze ci sluzyl, to czemu zmiana marki?

[quote name='janicq' post='126529' date='19.10.2008, 01:01 ']Czyli ?
Piszecie, że nie opłaca się Panasa kupować ?
A myślałem, że to drugi co do jakości panel po KURO. Kurcze. Już sam nie wiem co zrobić. Samsung jakoś do mnie nie przemawia. Zawsze myślałem, że Panas to Panas. Jakoś nie lubię kompromisów.

Pozdro - janicq[/quote]

Nie badz jak choragiewka, jeden chwlai to, a drugi tamto.

To, ze Kuro jest swietny nie podlega dyskusji ale kosztuje mnostwo pieniedzy. panasonic jest dobrym kompromisem ale Samsung jest super alternatywa dla chcacych taniej i prawie nie tracac na jakosci. Dopoki nie beda stalky oba kolo siebie bedziesz myslal, ze Sammy, to mistrz obrazu. sasmung ma duzo ustawien z ktorych dobrze jest skorzystac by byc zadowolonym, panas jest panelem dla leniwych lub dyletantow chcacych gotowego produktu. Poza tym samsung nie slynie z dobrego serwicu i zdarzaja sie drobnostki jak szumy elektroniki(do 35dB nie zostaje wymieniany) za to mamniejszy prioblem z fosforemnalecialosci zieleni) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
El Greco - sam odpowiedziałes dlaczego w swoim poscie: cena, małe różnice w jakości, do tego dochodzi kwestia designu, Samy nam bardziej pasuje z wyglądu. Co do serwisu: Panasa tez mialem 3 tygodnie w naprawie ale wszystko ma prawo sie zepsuc. @Janicq - model 800 to największy wypas z tej serii - jak masz kase i pasuje Ci wizualnie to się nie zastanawiaj wiecej i kup go. Bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam - na początku się przedsdtawię: na imię mam Krzysiek, ksywka kocur, jestem początkującyw temacie HD dlatego od pewnego czasu uważnie czytam, czytam, czytam...
niedługo będę sprawiał sobie tv i staram się nauczyc jak najwięcej, żeby dobrze wybrać;

świetny test, b.dobre podejście wyciagam i ma "ładnie" grać, (albo płacę mi ktosik kalibruje :angry: )
jedna uwaga - odważę sie jako nowy - co fo fotek, gdybyś ustawił panele na tle ściany (najlepiej ciemnej ;) ) , a nie okien - powinny być dużo lepsze, wierniej oddające to co jest na plazmach...
pozdrawiam forumeowiczów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie, ze trafniejsze byloby porownanie testowe tegoz Panasonica ostatniej generacji z samsungiem 756 a nie modelme zeszlorocznym 656. 756 ma podobnie jak 656 potezny potencjal kalibracyjny z tym, ze juz w ustawieniach tasmowych ma calkiem niezly obraz. Do tego dochodzi lepszy filtr i lepsze 24p. Choc odbywa sie to przy 60 Hz i konieczny jest 3:2 pull-down, to efekt jest ponoc calkiem znosny.
Dodaje ciekawy link angielskojezyczny:
[url="http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030220,49299289-1,00.htm?autoplay=yes"]http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39...tm?autoplay=yes[/url]

pozdro z Monachium Edytowane przez El Greco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Choc to nie na temat, ktos z was prosil o testy nowego LG, wiec prosze:

[url="http://www.avforums.com/reviews/index.php?reviewid=29"]http://www.avforums.com/reviews/index.php?reviewid=29[/url]

zaczelo mi sie design tego LG bardzo podobac, ale...czern jest taaka sobie, choc calkiem niezle radazi z 24p. Niestety czern, to podstawa glebi ikony i wszystkich barw jak zreszta obszerniej przytoczono w tescie.
Skromny pilot ale tez skromna...cena. Porownajcie ta czern Kuro i LG na zdjeciu (oba po kalibracji/zadnych "Gmeran"). LG ma rowniez podobnie jak Panasonic lekkie problemy z fosforem(mniejsze).

A teraz foty z..czernia LCD z mojego Threada o tytule: "dlaczego zmienilem LCD na plazme"

Kilka fotek z "czernia" LCD(tego w sklepie nie widac!:
[url="http://img187.imageshack.us/img187/3497/img3145ii3.jpg"]http://img187.imageshack.us/img187/3497/img3145ii3.jpg[/url]
[url="http://img398.imageshack.us/my.php?image=le40m87on8.jpg"]http://img398.imageshack.us/my.php?image=le40m87on8.jpg[/url]
przyklad cloudingu:
[url="http://www.meixi.org/pics/clouding/DSC01457.JPG"]http://www.meixi.org/pics/clouding/DSC01457.JPG[/url]
Czy tak wyglada gwiazdzist niebo noca ?
[url="http://img98.imageshack.us/img98/403/p1000661zm9.jpg"]http://img98.imageshack.us/img98/403/p1000661zm9.jpg[/url]
[url="http://img57.imageshack.us/img57/2412/toshiba40xf350pg0052fo1.jpg"]http://img57.imageshack.us/img57/2412/tosh...50pg0052fo1.jpg[/url]
Nocne mary czy smiech na sali ?
[url="http://img257.imageshack.us/my.php?image=photo0013zo9.jpg"]http://img257.imageshack.us/my.php?image=photo0013zo9.jpg[/url]
Video z You Tube :
[url="http://de.youtube.com/watch?v=_lhYbz3cYrw&NR=1"]http://de.youtube.com/watch?v=_lhYbz3cYrw&NR=1[/url]
Jesli granie, to tylko LCD ???(patrz lewa strona
[url="http://de.youtube.com/watch?v=IgN0GGd-sz4&feature=related"]http://de.youtube.com/watch?v=IgN0GGd-sz4&...feature=related[/url]

A teraz trzymajcie sie...(Panas):
[url="http://s6.directupload.net/images/080512/p92dtyco.jpg"]http://s6.directupload.net/images/080512/p92dtyco.jpg[/url]
[url="http://img169.imageshack.us/my.php?image=alim0733md9.jpg"]http://img169.imageshack.us/my.php?image=alim0733md9.jpg[/url]
[url="http://img151.imageshack.us/my.php?image=alim0736cb0.jpg"]http://img151.imageshack.us/my.php?image=alim0736cb0.jpg[/url]
[url="http://img169.imageshack.us/my.php?image=alim0740vt1.jpg"]http://img169.imageshack.us/my.php?image=alim0740vt1.jpg[/url]
I Samsung:
[url="http://img169.imageshack.us/my.php?image=alim0964xq5.jpg"]http://img169.imageshack.us/my.php?image=alim0964xq5.jpg[/url]
[url="http://img521.imageshack.us/my.php?image=alim0966wx0.jpg"]http://img521.imageshack.us/my.php?image=alim0966wx0.jpg[/url] (656)

Chlopak kupil sobie w miedzyczasie 756 Samiego i jest bardzo zadowolony. Przedtem mial 42" panasa i wszystko O.K poza fosforem z ktorym nie mogl zyc.
Ta sama trawa jeszcze raz na Samsungu:
[url="http://img160.imageshack.us/my.php?image=alim0842fa7.jpg"]http://img160.imageshack.us/my.php?image=alim0842fa7.jpg[/url]

Jeszcze foty kolegi xXx z czernia sasmsunga. przypadku zolwia sygnal byl taki sobie ale chodzilo bardziej o pokazanie czerni jaka po kalibracji MOZNA wyciagnac panie Gmeru! Leniwi moga skorzystac z uastawien z Forum i ewentualnie dopiescic pod katem wlasnej rogowki.
[url="http://img291.imageshack.us/my.php?image=alim0839dv7.jpg"]http://img291.imageshack.us/my.php?image=alim0839dv7.jpg[/url]
Ktos mowil, ze Sammy nie ma rezerw kontrastu? :
Najpierw panas ze Smith,em(lepsza barwa ale samsung nie byl ustawiony optymalnie:
[url="http://img147.imageshack.us/my.php?image=alim0822rv8.jpg"]http://img147.imageshack.us/my.php?image=alim0822rv8.jpg[/url]
i sammy:
[url="http://img291.imageshack.us/my.php?image=salim0839th7.jpg"]http://img291.imageshack.us/my.php?image=salim0839th7.jpg[/url]

Powodzenia Grek z Monachium

Dla umiejacych czytac po niemiecku link do "dlaczego zerzygnowalem z LCD na rzecz plazmy(jeden po 7 LCD !!!). mam tez odwrotne pytanie i....tam do rezygnacji z plamy przyznal sie tylko jeden !!! Odwrotnie 7 osob!

[url="http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=96&thread=10023"]http://www.hifi-forum.de/index.php?action=...mp;thread=10023[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ZNN' post='126520' date='18.10.2008, 23:20 ']@El Greco, mam Panasa 42PV60 i zadnej poswiaty nie mam przy szybkich ruchach kamery. Mam za to tzw. weze - brunatno filetowe mory pojawiające sie przy słabym materiale video - poproszę Panasonic Polska o wymiane modułu który za to odpowiada. Dotąd było ich mało a ostatnio widzę tego więcej wiec zareklamuje. Plazma którą obecnie zamówiłem to Samsung 50A656, bajery z wer. 756 mnie nie ruszaja:-)[/quote]

dolaczam link pokazujacy problem Panasonikow:
[url="http://de.youtube.com/watch?v=lVw_VvFcV1U"]http://de.youtube.com/watch?v=lVw_VvFcV1U[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega z forum niemieckiego ma Samsunga 756 od paru dni i teraz dopiero go powazniej przetestowal na roznych Blu-Ray, fotki z dwoch filmow(poznaje tylko I am Legend) puscil w poscie i choc fotki nie oddaja na 100 rzeczywistosci, jestem pod wrazeniem. Na filmie wojennym widac, ze Cage nie ma optymalnej cery, ale nie wiadomo jakie bylo to zrodlo(nagranie) i panel nie jest skalibrowany(!!) tylko na ustawieniach prawie zakladowych! Dlatego niech niektorzy panowie sie zastonowia powaznie czy te niuanse miedzy starym i nowym modelem, to rzeczywiscie tylko niuanse.
Zwroccie uwage na drugi film z Smith,em, na kolor jego cery, na kontrast, ostrosc, popatrzcie na zzomowane zdjecie brody! Ech... dajcie to na podforum szowinistow LCD-owskich. dzisiejsze LCD nie sa gorsze od starej rury TV, wiec nie dziwi mnie, ze wywoluja u nich wowo efekt, ale trzeba przec do przodu i korzystac z optymalniejszych technologii. Jednak panuje przekonanie, ze plazma, to pseudo luksus. Powtarzam rowniez, ze Samsung50" pobiera ok. 280W srednio energii!
@Mr.xXx testowal glownie odtwarzanie 24p samsunga i teraz uwaga!
Przy 1920*1080 @ 24hz w I am Legend nie bylo najmniejszego drgniecia!!! Nawet w najtrudniejszych najbardziej zagrozonych dragniem obrazu scenach bylo rewelacyjnie. Ale...jezeli ustawil odtwarzacz na 1920*1080 @ 50hz , to zaczynalo drgac w sekundowym takcie choc naprzyklad DVD "Klatwa karaibow" szlo bez podskokow.. Pozniej przetestowal inne filmy (na Samsung BD-P1500 potem bedzie BD-P2500) i bylo perfekcyjnie. Nie bylo tez zadnego fosforu/smug. W kilku filmach , ktore zajely mu pewnie z 10 godzin zauwazyl trzy minimalne drgniecia, zauwazyl, bo wytezal zrenice do granic mozliwosci. W trakcie ogladania/testu byly jeszcze trzy osoby i te niczego nie zauwazyly/nie mogly sie dopatrzec.
[b] Po rozmowie z pracownikiem samsunga, potwierdzono tylko, ze Samsung tej generacji odtwarza 48Hz co potwierdza cytat z ich strony:
Typowy kinostandard to podwojne krycie, co prowadzi do frekwencji 48Hz. Ta technika ma zatuszowac klody filmowych paskow, i zniweczyc drganie obrazu.
Poprzez "2:2 lub "3:3-Pulldown" na 48Hz albo 72Hz(48 lub 72 klatki na sekunde)wchodzimy w zakres frekwenci, gdzie ludzkie oko nie rejestruje pojedynczych klatek a tym samym drgania obrazu
Zrodlo: Hifi-Regler

Podaje link ze zdjeciami:
prosze zeskrolowac do@Mr.xXx
[url="http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=138&thread=1477&back=&sort=&z=8"]http://www.hifi-forum.de/index.php?action=...p;sort=&z=8[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...