Skocz do zawartości
pawlostech

Muzyka dts 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='BoDeX' post='124901' date='09.10.2008, 01:04 ']Aaaaa widzisz ! :)

Metallica kiedyś pozwoliła fanom wejść do środka okręgu w kształcie którego była scena .... :)

Może coś akustycznego by do Ciebie przemówiło , jakiś UNPLUGGED może ? :)

No idzie nowe , jakoś czas się z tym pogodzić ....[/quote]


A masz nagranie 5.1 z tego koncertu Metallici, hmmmm ? :)

Jakie nowe idzie ? Są jakieś nowe zwyczaje na koncertach, że perkusję ustawia się za widownią ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gustawie;
czasami 5.1 służy wyłącznie do oddania atmosfery koncertu.
Jednak jest też inna kategoria 5.1;
Są to nagrania całkowicie studyjne. W nich chodzi o coś absolutnie innego.
Jestem (byłem) muzykiem i ogromną część życia muzykant spędza na próbach.
Są to z reguły niewielkie salki a muzycy ustawiaja się tak by mieć maksymalną kontrolę nad zgraniem zespołu.
To inny świat dźwięku.
Takie właśnie odwzorowanie planu audio jest na wszystkich wylistowanych przeze mnie płytach.
Nie frontalne ustawienie sceny dźwięku tylko dookólne.

Myślę, że wyjasniłe Ci to w miarę dokładnie.
Kup po prostu sobie taka pozycję.

W ten sposób jest nagrana najlepsza w mojej opinii płyta HD Audio - HD DVD OVERTIME Lee Ritenour ( DTS MA + DolbyTrueHD). Muzycy byli rejestyrowani w studiu nagraniowym, zaś słuchacz jest wśród nich.
Oczywiście, że niektóre instrumenty zachowują symetrie stereo. Np. perkusja. Ale to jedyna reguła.
Niestety nie spotkałem nikogo kto by miał HD DVD OVERTIME. Przyczyna jest idiotyczna.
Ta płyta jest bardzo droga i import trzeba robić z Japonii (cd japan).
Tego nie rozumiem bo wystarczy nie kupić trzech filmików - pułkowników a mieć coć co jest do słuchania do końca życia i jeden dzień po.
Dla fanów link:
[url="http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=VAHD-1002"]http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=VAHD-1002[/url]

[i]Złotówka trochę się obaliła.
Ale nikt nie mówi o szczęściu exporterów.
Zauważyliście, że tylko fatalnymi informacjami nas karmią media ?[/i]
Dla tej płyty ( oraz Eagles) warto kupić HD DVD player, bo nie ma tego na BD. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='124904' date='09.10.2008, 01:29 ']Gustawie;
czasami 5.1 służy wyłącznie do oddania atmosfery koncertu.
Jednak jest też inna kategoria 5.1;
Są to nagrania całkowicie studyjne. W nich chodzi o coś absolutnie innego.
Jestem (byłem) muzykiem i ogromną część życia muzykant spędza na próbach.
Są to z reguły niewielkie salki a muzycy ustawiaja się tak by mieć maksymalną kontrolę nad zgraniem zespołu.
To inny świat dźwięku.
Takie właśnie odwzorowanie planu audio jest na wszystkich wylistowanych przeze mnie płytach.
Nie frontalne ustawienie sceny dźwięku tylko dookólne.

Myślę, że wyjasniłe Ci to w miarę dokładnie.
Kup po prostu sobie taka pozycję.[/quote]

Wspominasz o scenie dźwiękowej. A co z barwą i naturalnością instrumentów ? Jak wygląda ta sprawa w nagraniach o których wspominasz ?
Ja nigdy nie mówię nigdy i być może jest tak jak piszesz o tych nagraniach. Nie neguję w 100% bo nie słuchałem. Przyznasz jednak, że nie jest to jakiś naturalny i typowy przekaz muzyki. Dźwięk wielokanałowy może mieć dla mnie sens jedynie w wypadku reprodukcji np. odbić i pogłosów z sali koncertowej ale
instrumenty wokół słuchacza ? Nie twierdzę, że nie może się to komuś podobać tylko to, że nie jest to naturalne. Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]A co z barwą i naturalnością instrumentów ?[/quote]
Żadnych problemów.

Po prostu zapoznaj ten typ rejestracji. I już.

Przykład naturalny:
muzykowanie przy ognisku nie ma nic wspólnego ze stereo.
Bo scena muzyczna jest wtedy dookólna podobnie jak byś stał w kościele wśród śpiewających + organy.
Tego się nie da poprawnie zapisać w stereo. To oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='124904' date='09.10.2008, 01:29 ']Dla fanów link:
[url="http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=VAHD-1002"]http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=VAHD-1002[/url][/quote]
Wielkie dzięki - kupiłem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To straszne, już nie będę jedynym posiadaczem tego tytułu.
Tej pozycji nie mają nawet zawodowi testerzy.
A powinni mieć jako referencyjne audio.
A to żadkość, że dts ma jest do porównania z Dolby TrueHD.
Napisz jak to zaliczysz.
Mam po prostu ogromną nadzieję, że podzielisz mój entuzjam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak nie można lubieć muzyki nagrane w formacie DTS 5.1. To przecież poezja w uszach. Mam 8 płyt nagranych właśnie na DTS i dźwięk jest poprostu super. Pierwszy raz jak pobrałem z internetu płytę Jean Michael Jarre - Aero i puściłem na kinie domowym to byłem zachwycony i zacząłem pobierać kolejne płyty nagrane na DTS 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś wpadłem w manię przerabiania dźwięku 5.1 z DVD Video na DVD AUDIO za pomocę DISC WELDER CHROME i kilku innych użytecznych programików.Jakościowo takie robione DVD AUDIO wypadją lepiej niż DTS CD 5.1 AUDIO no i więcej materiału można zmieścić.

Głownie przerabiam koncerty które nie zawsze mam ochote oglądać a tylko posłuchać. Najlepiej jak DVD VIDEO zawiera DTS ale z dolby DD 5.1 też wychodzi nienajgorzej.

Polecam wszystkie płyty Bjork które wydała ponownie w formacie DVD Video z dts 5.1 do słuchania oraz do oglądania w postaci teledysków.

Są piosenki w których Bjork śpiewa całkowice z tyłu co daj niesamowity efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zaś wpadłem w manię przerabiania dźwięku 5.1 z DVD Video na DVD AUDIO za pomocę DISC WELDER CHROME i kilku innych użytecznych programików.Jakościowo takie robione DVD AUDIO wypadją lepiej niż DTS CD 5.1 AUDIO no i więcej materiału można zmieścić.

Głownie przerabiam koncerty które nie zawsze mam ochote oglądać a tylko posłuchać. Najlepiej jak DVD VIDEO zawiera DTS ale z dolby DD 5.1 też wychodzi nienajgorzej.

Polecam wszystkie płyty Bjork które wydała ponownie w formacie DVD Video z dts 5.1 do słuchania oraz do oglądania w postaci teledysków.

Są piosenki w których Bjork śpiewa całkowice z tyłu co daj niesamowity efekt.

Zgadzam się z kolegą. Bjork wymiata, szczególnie płyta Vespertine.

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam szukam płyt dts 5.1. Chciałbym kupić jakieś z fajną muzą. Jak możecie to proszę o jakieś adresy sklepów lub linki. Chciałbym kupić kilka płyt muzyki w dobrej jakości szukałem w internecie ale ciężko coś znaleźć. Nie zależy mi na kultowych zespołach. Szukam muzyki elektronicznej miłej dla ucha i fajnie skomponowanej. Kolega wyżej zapropoował kilka pozycji podał linki ale na angielskiej stronie.

BT - This Binary Universe 5.1

Amon Tobin - Chaos Theory - The 5.1 Surround Soundtrack To Tom Clancy's Splinter Cell

Namlook - Namlook XXI: Subconscious Worlds 5.1 LINK (wytwórnia FAX wydala już 7 płyt tego artysty w systemie 5.1)

Orbital - The Altogether 5.1

Posiadam amplituner pioneer vsx-520 oraz bluray bdp 333.

Edytowane przez bass141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób jest nagrana najlepsza w mojej opinii płyta HD Audio - HD DVD OVERTIME Lee Ritenour ( DTS MA + DolbyTrueHD).

Muzycy byli rejestyrowani w studiu nagraniowym, zaś słuchacz jest wśród nich.

Dla fanów link:

http://www.cdjapan.c...l?KEY=VAHD-1002

Dla tej płyty ( oraz Eagles) warto kupić HD DVD player, bo nie ma tego na BD.

POPIERAM - MUZA STRASZNA ... :) ... ale zdobyć ją na BD to nie aż taka ciężka sprawa ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim formacie są te utwory? mp3, wma, flac, czy jeszcze coś innego?

...a tak przy okazji, jakim przewodem najlepiej połączyć amplituner z odtwarzaczem? (nie ma HDMI, tylko coaxial, optical i RCA)

Edytowane przez kaktus.123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam jeszcze podobnie jak koledzy wszystko co wyszło w 5.1 Bjork, szczególnie unikatowe są jej koncert, za każdym razem inne wykonanie w zestawie z doborowymi muzykami.

1. Koncert King Crimson - Deja Vroom , z zarejestrowanymi kilkoma ujęciami kamer w paru kawałkach, podwójny skład zespołu, brzmienie wgniata w fotel a Fripp wymiata swoje pokrętne solówki, zresztą polecam wszystkie dostępne wydawnictwa KC w 5.1

2. Koncert Underworld - Everything , everything , rozwalił mnie energią muzyki choć 5.1 jest słabe i tyły raczej śpią , to w kawałkach takich jak Pearl's Girl kanały ładnie latają wokół głowy.

3. Koncert Sigur Rós - Heima , piękne wykonanie najlepszych kawałków z ciekawą stroną wizualną.

Można by tak jeszcze długo wyliczać ale czasu zbraknie, w wolnej chwili dopiszę resztę :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam .... koncert Sigur Rós - Heima , piękne wykonanie najlepszych kawałków z ciekawą stroną wizualną.

Trochę się już pogubiłem - piszecie o DVD , DTS-Audio (WAV), czy też o jakichś masterach HD ?

Sigur Rós chętnie bym przytulił ( może jest kawałek z filmu "Vanilla Sky " ?) , ale nie wiem o czym piszesz - to jest DVD,

DTS Audio, czy jakiś Master HD.

W sieci lata mnóstwo materiału kompilowanego na wszystkie sposoby - a to wyciągnięte z płyty DVD , a to oszukane

Stereo przewalone przez dekoder Pro Logic i zgrane analogami, a to SACD zrobione w tem sam sposób - można

dostać fioła od tych kombinacji, a oryginalnego materiału nagranego w wysokiej rozdzielczości 5.1 jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncerty DVD z zapisanym dźwiękiem DTS 5.1, chyba łapią się pod ten temat, obrazu nikt nie każe oglądać ;) a ripy z tych koncertów z samym dźwiękiem 5.1 też krążą po sieci. Mało jest dobrych płytek DTS-Audio, o DTS-HD nie wspominając - kilka kawałków z BT - This Binary Universe jest na płytce prezentacyjnej "2007 DTS-HD Master Audio Presentation Disk 1080P" ale to tylko rodzynki.

1. King Crimson - Deja Vroom discogs

2. Underworld - Everything amazon ten wyszedł także jako CD z 2.0 discogs

3. Sigur Rós - Heimadiscogs

W wolnym czasie zrobię listę ciekawych pozycji łącznie z dobrymi upmixami.

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka takich postów i ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poszła prośba o bana. 5 postów ze spamem to przesada.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty w DTS-ie można zgrać do formatu flac (6kanałów) i zapisac na twardym dysku.

Moje pytanie brzmi który odtwarzacz sieciowy poradzi sobie z DTS-em w formacie FLAC albo WAV ?

Chce zgrać całą kolekce na twardy dysk i mieć szybki dostep do tych nagrać bez przekładania płyt w odtwarzaczu CD/DVD/BR.

ps

jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płyty w DTS-ie można zgrać do formatu flac (6kanałów) i zapisac na twardym dysku.

Moje pytanie brzmi który odtwarzacz sieciowy poradzi sobie z DTS-em w formacie FLAC albo WAV ?

Chce zgrać całą kolekce na twardy dysk i mieć szybki dostep do tych nagrać bez przekładania płyt w odtwarzaczu CD/DVD/BR.

ps

jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie

U mnie na Dune chodzi bez problemu.

Tapnięte z SGS II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dune w jakiej postaci masz zapisane utwory/płyty FLAC, WAV ? oraz ISO

Edytowane przez TolBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jako FLAC ripowane jakimś darmowym programem. Nazwy nie kojarzę, bo nie jestem w domu.

Tapnięte z SGS II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...