Skocz do zawartości
pawlostech

Muzyka dts 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Po przesłuchaniu ok.10 płyt z muzyką zapisanych w formacie dts5.1 doszedłem do wniosku że to nic specjalnego bo dzwięk z dwóch kanałów brzmi
lepiej i naturalniej.By zmienić zdanie po wysłuchaniu Bjork - Vespertine DTS 5.1.
Można nie przepadać za tego rodzaju muzą i samą wokalistką która jest dosyć ekscentryczna.Ale dzwięki na tej płycie latały mi po pokoju jak muchy
i miałem złudzenie że gdybym się wysilił to bym mógł je złapać.Po prostu zamykasz oczy i odlatujesz w inny świat po przełączeniu na dts 2.1
zaczarowany świat znika.Zatem warto poszukiwać nowe formaty dają naprawdę dużo lecz nie każdy wykonawca czy studio potrafi to wykorzystać.
Bjork wychodzi to naprawdę super widać że nie boi się eksperymentować z dzwiękiem wszystkim życzę udanych poszukiwań. Edytowane przez pawlostech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawlostech' post='112408' date='07.08.2008, 19:26 ']Po przesłuchaniu ok.10 płyt z muzyką zapisanych w formacie dts5.1 doszedłem do wniosku że to nic specjalnego bo dzwięk z dwóch kanałów brzmi
lepiej i naturalniej by zmienić zdanie po wysłuchaniu Bjork - Vespertine DTS 5.1
można nie przepadać za tego rodzaju muzą i samą wokalistką która jest dosyć ekscentryczna ale dzwięki na tej płycie latały mi po pokoju jak muchy
i miałem złudzenie że gdybym się wysilił to bym mógł je złapać po prostu zamykasz oczy i odlatujesz w inny świat po przełączeniu na dts 2.1
znika zaczarowany świat zatem warto poszukiwać nowe formaty dają naprawdę dużo lecz nie każdy wykonawca czy studio potrafi to wykorzystać
Bjork wychodzi to naprawdę super widać że nie boi się eksperymentować z dzwiękiem wszystkim życzę udanych poszukiwań[/quote]

Hmmm, czytam i ... nie rozumiem.

Najpierw piszesz, że ci się muza w 5.1 nie podoba, a potem ... że ci się podoba.

Rozdwojenie jaźni ? :):) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie podoba się taka muzyka, która jest dobrze zrealizowana zarówno w stereo, jak i 5.1. Jak po raz pierwszy przed laty odpaliłem koncert Jarre'a na SACD, to przez kilka godzin siedziałem jak przykuty do sofy. Dźwięk wielokanałowy jest fascynujący, tak samo jak dobre stereo. Czekam na więcej koncertów w nowych formatach dźwięku, aby wreszcie nacieszyć uszy i dać wreszcie amplitunerowi rozwinać skrzydła (kolumn).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawlostech' post='112408' date='07.08.2008, 19:26 ']Po przesłuchaniu ok.10 płyt z muzyką zapisanych w formacie dts5.1[/quote]


To może jako 11 przesłuchaj Studio Voodoo DTS 6.1

Ciężko o dobrą, wielokanałową realizację ( w dowolnym formacie ), ale zdarzają się rodzynki .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bogge' post='112420' date='07.08.2008, 20:15 ']A mnie podoba się taka muzyka, która jest dobrze zrealizowana zarówno w stereo, jak i 5.1. Jak po raz pierwszy przed laty odpaliłem koncert Jarre'a na SACD, to przez kilka godzin siedziałem jak przykuty do sofy. Dźwięk wielokanałowy jest fascynujący, tak samo jak dobre stereo. Czekam na więcej koncertów w nowych formatach dźwięku, aby wreszcie nacieszyć uszy i dać wreszcie amplitunerowi rozwinać skrzydła (kolumn).

Pozdrawiam[/quote]
Koncert Jarre'a na SACD?Pierwsze slysze!!!Moglbys podac wiecej danych na temat tej plyty,bo nie slyszalem o takiej,a chetnie bym kupil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś niby jest - [url="http://www.oxygene3d.com/oxygene2d.php"]http://www.oxygene3d.com/oxygene2d.php[/url] , ale to nie koncert :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawlostech' post='112408' date='07.08.2008, 19:26 ']Po przesłuchaniu ok.10 płyt z muzyką zapisanych w formacie dts5.1 doszedłem do wniosku że to nic specjalnego bo dzwięk z dwóch kanałów brzmi
lepiej i naturalniej by zmienić zdanie po wysłuchaniu Bjork - Vespertine DTS 5.1
można nie przepadać za tego rodzaju muzą i samą wokalistką która jest dosyć ekscentryczna ale dzwięki na tej płycie latały mi po pokoju jak muchy
i miałem złudzenie że gdybym się wysilił to bym mógł je złapać po prostu zamykasz oczy i odlatujesz w inny świat po przełączeniu na dts 2.1
znika zaczarowany świat zatem warto poszukiwać nowe formaty dają naprawdę dużo lecz nie każdy wykonawca czy studio potrafi to wykorzystać
Bjork wychodzi to naprawdę super widać że nie boi się eksperymentować z dzwiękiem wszystkim życzę udanych poszukiwań[/quote]


Błagam o interpunkcję... Kropki, przecinki, nowe zdania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='112690' date='10.08.2008, 11:20 ']To może jako 11 przesłuchaj Studio Voodoo DTS 6.1

Ciężko o dobrą, wielokanałową realizację ( w dowolnym formacie ), ale zdarzają się rodzynki .


Pzdr.[/quote]
Właśnie chodzi o te rodzynki.Następna godna polecenia jest płyta J. M. Jarre - Aero DTS 5.1
Utwory są przeplatane intrami,które uwypuklają możliwości wielokanałowego dzwięku. Edytowane przez pawlostech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą płytę... Świetnie się tego słucha, choć czasami mam wrażenie, że realizator nieco za bardzo buja dźwiękiem między kanałami...
A mowią, że w DTS MA będzie jeszcze lepiej.. Zobaczymy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skalasz1' post='112702' date='10.08.2008, 11:55 ']Koncert Jarre'a na SACD?Pierwsze slysze!!!Moglbys podac wiecej danych na temat tej plyty,bo nie slyszalem o takiej,a chetnie bym kupil :lol:[/quote]
Płyta nie była moja, lecz kolegi który wyemigrowałi niestety nie mam możliwości sprawdzenia dokładnie kto to wydał, to co wiem na pewno, było to Francuskie wydanie Oxygene.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa jest o DTS CD , czy także o DTS DVD , czy może w ogóle o wielokanałowym , także bezstratnym zapisie muzy - bo jakoś się pogubiłem ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to o wszystkim co wielokanałowe, (z pominięciem leczenia kanałowego zębów ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić kilka wydawnictw natywnie zrealizowanych w 5.1 czyli takich które nie były ponownie remasterowane po kilku latach z 2.0 do 5.1, ale takich które już na etapie tworzenia przez artystę zostały zaplanowane i stworzone w wielokanałowym systemie 5.1

Może nie przypadną wszystkim do gustu bo w większości jest to mniej lub bardziej wykręcona elektronika ale warto się zapoznać :

BT - This Binary Universe 5.1 [url="http://www.discogs.com/release/769487"]LINK[/url]

Amon Tobin - Chaos Theory - The 5.1 Surround Soundtrack To Tom Clancy's Splinter Cell [url="http://www.discogs.com/release/555204"]LINK[/url]

Namlook - Namlook XXI: Subconscious Worlds 5.1 [url="http://www.discogs.com/release/1245506"]LINK[/url] (wytwórnia FAX wydala już 7 płyt tego artysty w systemie 5.1)

Orbital - The Altogether 5.1 [url="http://www.discogs.com/release/182434"]LINK[/url]

Zremasterowanych z 2.0 do 5.1 tytułów nie wymieniałem, ale kilka fajnych pozycji można także wyszukać w ten sposób [url="http://www.discogs.com/search?type=all&q=5.1&btn=Search&page=1"]LINK[/url] , choć wyszukiwarka jest daleka od ideału. ;)


Pozdrawiam

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie polecam BT This Binary Universe, którą wspomniał kolega wcześniej.
Coś niesamowitego .............
No i oczywiście Diana Krall album Look of Love. Edytowane przez koomoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawlostech' post='112408' date='07.08.2008, 19:26 ']Po przesłuchaniu ok.10 płyt z muzyką zapisanych w formacie dts5.1 doszedłem do wniosku że to nic specjalnego bo dzwięk z dwóch kanałów brzmi
lepiej i naturalniej.By zmienić zdanie po wysłuchaniu Bjork - Vespertine DTS 5.1.
Można nie przepadać za tego rodzaju muzą i samą wokalistką która jest dosyć ekscentryczna.Ale dzwięki na tej płycie latały mi po pokoju jak muchy
i miałem złudzenie że gdybym się wysilił to bym mógł je złapać.Po prostu zamykasz oczy i odlatujesz w inny świat po przełączeniu na dts 2.1
zaczarowany świat znika.Zatem warto poszukiwać nowe formaty dają naprawdę dużo lecz nie każdy wykonawca czy studio potrafi to wykorzystać.
Bjork wychodzi to naprawdę super widać że nie boi się eksperymentować z dzwiękiem wszystkim życzę udanych poszukiwań.[/quote]
tylko kilka płyt jest sygnowany i wydany przez dts ja mam tylko jedną ( Queen Dts 5.1 ch 95 khz 24 bit) przyjedz do mnie to posłuchasz jak chodzi i zo baczysz czy 2 ch lepiej chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Centomaniak z tego co napisałeś wynika że przeczytałeś tylko pierwsze zdanie mojej wypowiedzi.
Ja już wiem w czym tkwi problem.Po prostu jak napisał Apatch
[quote]Ze swojej strony mogę polecić kilka wydawnictw natywnie zrealizowanych w 5.1 czyli takich które nie były ponownie remasterowane po kilku latach z 2.0 do 5.1, ale takich które już na etapie tworzenia przez artystę zostały zaplanowane i stworzone w wielokanałowym systemie 5.1[/quote]
To naprawdę wiele wyjaśnia.Sam się domyślałem że tak jest lecz nie umiałem tego fachowo nazwać.Dzięki Apatch.
Mając jedną płytę nie masz skali porównawczej.Każdy szuka w muzyce czegoś innego więc nie ma o co się spierać.
Nie musisz przekonywać mnie co jest lepsze.Ja też nie zmierzam nikogo przekonywać,lecz jak ktoś kupi płytę
remasterowaną nie powinien się spodziewać fajerwerków i to wszystko.


Płyty które poleciliście to naprawdę ciekawe propozycje zwłaszcza że to muzyka elektroniczna i dobrze się odnajduje w dzwięku wielokanałowym.Dzieki oto właśnie chodziło by nie szukać na oślep.

ps.Jak myślisz Centomaniak czy twoja płyta jest remasterowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='113190' date='14.08.2008, 13:56 ']Rozmowa jest o DTS CD , czy także o DTS DVD , czy może w ogóle o wielokanałowym , także bezstratnym zapisie muzy - bo jakoś się pogubiłem ! ;)[/quote]

Jeśli chodzi o płytę "Aero" JMJ, to jest to płytka DVD z materiałem zapisanym w DD5.1 i DTS5.1.
Sprzedawana razem z płytką CD zawierającą ten sam materiał (ale bez przerwyników łączących utwory) w stereo.
Zawartość video (którą można wyłączyć z poziomu menu płyty) na DVD to... eee... czyjeś oczy (damskie), rozglające się po naszym pokoju... :(

Byla to moja 1-sza płyta z DTS... Teraz tylko żal, że imienin i urodzin tak mało w roku się ma, bo idealny to prezent... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Diana Krall album Look of Love.Dzięki Koomoo naprawdę świetna wokalistka,pianistka i do tego urodziwa.Zdobyłem DVD z Live at the Montreal Jazz Festival
w stereo,lecz więcej nie oczekuje od takiego koncertu naprawdę super.Zapodam sobie niebawem koncert z Paryża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się zakochałem w wielokanałowej muzyce kiedy po raz pierwszy usłyszałem J.M.J. Live In China. Miód, miód, miód.
DTS certyfikowane THX.
Rewelacyjne wydanie [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Jarre_in_China"]http://en.wikipedia.org/wiki/Jarre_in_China[/url]. W komplecie CD Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawlostech' post='113099' date='13.08.2008, 20:58 ']Właśnie chodzi o te rodzynki.Następna godna polecenia jest płyta J. M. Jarre - Aero DTS 5.1
Utwory są przeplatane intrami,które uwypuklają możliwości wielokanałowego dzwięku.[/quote]
popieram , płyta areo jarre jest super i tu tak naprawde mozna powiedziec co to jest 5.1 bo niestety wiekszosc w 5.1 gra jak dla mnie duzo słabiej niz 2.0 . Poprostu do 5.1 musi byc specjalnie przygotowany materiał i odpowiedni wykonawca . Jakoś nie umiem sobie wyobrazić płyty Dody w 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciwnik elektro muzy poleca:
- Mezzoforte; SACD "Forward Motion"
- Spyro Gyra; SACD wszystko co na rynku (np.: GO GO"
- Steely Dan ; DVD Audio "Everything must go" i wszystkie inne. Np. "Gaucho" wydane jako DVD DTS !
- Donald Fagen (koleś z Steely Dan); DVD Audio "Night Fly"

Wszystko zagrane z ręki przez super muzykantów i realizowane świadomie w 5.1 już w fazie produkcji muzycznej.
5.1 to przestrzeń i można siedzieć w dowolnym punkcie pomieszczenia. Ot takie odkrycie.
Bo zmienia się nawet treść. Jak lubimy percusion to siadamy bliżej lewego tyłu (Go Go).
Przestajemy być niewolnikiem osi symetri kolumn.

Ku mojemu zdziwieniu broni się jedna stara pozycja: Deep Purple "Machine Head"

No a Nora Jones to referencja audiofilska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='124892' date='09.10.2008, 00:20 ']Bo zmienia się nawet treść. Jak lubimy percusion to siadamy bliżej lewego tyłu (Go Go).[/quote]

Jeszcze nie byłem na takim koncercie na którym siadając bliżej lewego tyłu widowni bardziej słychać perkusję.
To bardzo "naturalna" prezentacja sceny dźwiękowej ;-) Albo ja się nie znam albo to jest efekciarstwo a nie rzetelny przekaz muzyczny.


PS. Przyjmijmy lepiej, że się nie znam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa widzisz ! :)

Metallica kiedyś pozwoliła fanom wejść do środka okręgu w kształcie którego była scena .... :)

Może coś akustycznego by do Ciebie przemówiło , jakiś UNPLUGGED może ? :)

No idzie nowe , jakoś czas się z tym pogodzić ....


No i STUDIO VOODOO 6.1 - ta to jest feria dżwięków - siadasz w środku i świat wiruje ...

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...