Skocz do zawartości
Krzysiek1000

Panasonic DMP-BD50 w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Na polskiej stronie [url="http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=4073"]Panasonica[/url] pojawiło się info na temat odtwarzacza DMP-BD50. Na razie jest mocno okrojone, ale podana jest cena 2199 zł. Może w końcu coś się ruszy bo to chyba na razie najsensowniejszy BD player. Na pewno dużo lepszy od Sony 350

Pozdrawiam
Krzysiek Edytowane przez Krzysiek1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy duzo lepszy od Sony BDP-S350 to pochopne stwierdzenie.Te dwa player'y sa przeznaczone dla innych odbiorcow.Panasonic dla tych co nie maja dekoderow HD w swoich wzmacniaczach,a Sony dla wlascicieli nowych wzmacniaczy z dekoderami HD na pokladzie.Wada Panasonic'a jest analogowe wyjscie 5.1 a nie 7.1 i to daje mu niezbyt wysokie noty na forach zachodnich [url="http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=17&show=userreviews"]http://www.blu-ray.com/players/players.php...how=userreviews[/url] , [url="http://ultimateavmag.com/hddiscplayers/panasonic_dmp-bd50_blu-ray_player/index.html"]http://ultimateavmag.com/hddiscplayers/pan...ayer/index.html[/url] .Ten model lepiej porownac z nadchodzacym Sony BDP-S550 ktory to bedzie posiadal wyjscie 7.1 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy marudzą o dekoderach HD ale mało kto stara się przyjąć do wiadomosci że aby usłyszeć roznice pomiedzy zwykłym DTS a bezstratnym - trzeba miec na prawdę kapitalny sprzęt i sokoli słuch :-) ....
Wiem po sobie - robiłem porównanie PS3 która wypuszczała DTS HD Mastera jako LPCM oraz ten sam materiał z SONEGO "300" wypuszczony jako "zwykły" DTS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='110292' date='20.07.2008, 08:22 ']Wszyscy marudzą o dekoderach HD ale mało kto stara się przyjąć do wiadomosci że aby usłyszeć roznice pomiedzy zwykłym DTS a bezstratnym - trzeba miec na prawdę kapitalny sprzęt i sokoli słuch :-) ....
Wiem po sobie - robiłem porównanie PS3 która wypuszczała DTS HD Mastera jako LPCM oraz ten sam materiał z SONEGO "300" wypuszczony jako "zwykły" DTS...[/quote]


Mobor ... nie gadaj ... juz Maxiuca raz by flaszkę dobrego łyskacza ze mną przegrał tylko zrejterował i na testa nie przyjechał.

Weź sobie np. Die Hard 4, włącz DTS HD MA a potem DTS core i posłuchaj.
Jak rzeczywiście różnicy nie słyszysz to ... Ci Twój Denon nie jest potrzebny ;):P .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie sobie sprawdzam na AvP:R ....

Wiec jesli jest jak mówisz to albo PS3 cos nie do konca wychodzi dekodowanie dzwieku do LPCM albo mój Denon robi cuda ze zwykłego DTS'a
Pewnie byłoby łatwiej zrobic odsłuch porównawczy grybym miał 2 egzemplarze tej samej płyty bo w ten sposób test jest do d...y - za duzo czasu upływa pomiedzy jednym odsłuchem a drugim
Na Szklaną4 muszę poczekać na listowego Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mobor.... A jak słuchałeś dzwięku z PS3 i Sony 300? Przez HDMI czy z wyjść analogowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w każdym wypadku via HDMI do amplitunera Denon zdolnego przyjać LPCM MCh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='110292' date='20.07.2008, 08:22 ']... aby usłyszeć roznice pomiedzy zwykłym DTS a bezstratnym - trzeba miec na prawdę kapitalny sprzęt i sokoli słuch :-) ....[/quote]


Wniosek z tego płynie jeden - nie masz na tyle kapitalnego sprzętu, albo co gorsze - ze słuchem już nie tak ! ;)



Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę ze tak nie jest ;)
Ale niech to da do myślenia innym ZANIM chwycą się za portfel /zakup amplitunera i/kub odtwarzacza z dekoderami HD/ - chyba ze w domu stoją rewelacyjne paczuszki

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 5 szt JAMO CONCERT 8 nie można uznać za rewelacyjne paczuszki, to akurat na takich monitorkach różnica jest zauważalna.
Czekając na player z 7.1 analog, mam jedynie obawy o jakość przetworników tam zastosowanych - obym się nie rozczarował
brakiem "różnicy" po spięciu z DENONEM A-1SR ...

Pod sukienką to ta PANNA ma tak ... :rolleyes:

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images30.fotosik.pl/252/fcb0bc0c7c1d28c9.jpg[/img][/url]

Nie wiem co robi UNIPHIER, ale płytka AUDIO nie wygląda za specjalnie ( tak jak i pozostałe, oprócz zielonej ) :)

Na 100% tą "zieloną" odnajdziemy także w DENONie 3800 , ale zapewne w innym towarzystwie i opakowaniu.

Pzdr.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tak ino z obowiązku podaję, że w niemieckim Video 8/2008 przetestowali tego BR-ka od Panasonica DMP-BD50 i wyszło im, że jest nawet lepszy od 3x droższego Pionka LX70A.
Obecnie Panasonic zajmuje 1 miejsce w rankingu na najlepszy BR-player.
Na idealo.de chodzi już za ca. 1600 zł.

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrodzony wstręt do wysuwanych spod klapki tacek napedów komputerowych - dlatego omijam Panasonica :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy warto kupić ten odtwarzacz w USA za 600 $. Cz będę miał jakieś kłopoty z użytkowaniem w Polsce.
Czy wersja amerykańska pracuje tylko na 110 V czy ma przełącznik na 220 V. Może sprzedają tam również wersję na Europę. Czy płyty świeżo wychodzące w Europie są wydawane na region B czy raczej wiekszość to region free (ABC). Czy jeśli telewizor pracuje w systemie PAL wersja amerykańska panasa będzie z nim wspólpracowała.
Trochę dużo tych pytań, ale temat ze względu na coraz niższy kurs dolara staje się coraz ciekawszy.
Wszystkich zorientowanych proszę o informację. Myślę że mnóstwo osób jest tym zainteresowanych a w sieci na ten temat jest b.mało wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam ze Stanów niczego bym nie brał z elektroniki użytkowej... A to blokady regionalne, a to różnice systemowe, a to brak gwarancji, a to sprzęt wpadnie na cle itp itd
U nas też sprzet tanieje - choc rzeczywiscie, ceny są wyższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='110369' date='21.07.2008, 07:29 ']Ja tam ze Stanów niczego bym nie brał z elektroniki użytkowej... A to blokady regionalne, a to różnice systemowe, a to brak gwarancji, a to sprzęt wpadnie na cle itp itd
U nas też sprzet tanieje - choc rzeczywiscie, ceny są wyższe[/quote]

Gwarancja mnie nie interesuje , cła nie będzie . Chodzi mi o to czy rzeczywiscie blokady reginalne czy też różnice systemowe to powazny problem czy tylko wydumany bo opinie są różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opinia jest tylko jedna : kupisz player z regionem A , więc płyta z Europy ( B ) na nim nie poleci !
Nie polecą na nim też płyty DVD pal - z kolorami odtworzy tylko NTSC .
Jeśli TV ma złącze HDMI , to nie ma znaczenia , poleci wszystko ( o ile TV obsługuje 50/60Hz )


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panas ma jeszcze jedną zaletę póki co jest to jedyny odtwarzacz (nie licząc PS3 ale to jest konsola) który ma BD Live (2.0). Co prawda Sony 350 i 550 mają mieć również profil 2.0, ale na razie 350 nie ma a 550 jeszcze nie ma. Tak naprawdę to nie wiadomo kiedy sony wyda nowy firmware, może ktoś ma jakieś wiadomości na ten temat. Bo chyba sony nie wystawi klientów do wiatru i nie ogłosi, że 2.0 będzie ale np. w odtwarzaczach 400 i 600.
Co do 7.1 to faktycznie dziwi jego brak, szczególnie gdy Panas ma wszystkie dekodery na pokładzie. No ale cóż nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz producenci wymuszają wymianę sprzętu i robią nas w wała.
Pozdrawiam Edytowane przez Krzysiek1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='110375' date='21.07.2008, 10:27 ']Opinia jest tylko jedna : kupisz player z regionem A , więc płyta z Europy ( B ) na nim nie poleci !
Nie polecą na nim też płyty DVD pal - z kolorami odtworzy tylko NTSC .
Jeśli TV ma złącze HDMI , to nie ma znaczenia , poleci wszystko ( o ile TV obsługuje 50/60Hz )


Pzdr.[/quote]

Dzięki. Właśnie o tego typu informację mi chodziło. Jeśli chodzi o DVD to jest to dla mnie nieistotne bo mam komplet Denona 1930 + 1907. Mam jeszcze jedno może głupie pytanie- ktoś na forum przedstawił listę płyt blue-ray z USA z której wynika że przeważająca większość ma region free czy to znaczy to samo co ABC? A jak jest z płytami sprzedawanymi i wypożyczanymi oficjalnie w Polsce. Czy też wiekszość ma region free czy tylko B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możecie powiedzieć czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku po HDMI z BD30 a BD50?
Mam ampli Yamahy z dekoderami na pokładzie (RXV3800) więc nie zależy mi na nich w BD50, ale z kolei w testach BD30 jako duży minus podaje się jakość dźwięku. Jeżeli BD50 ma te same układy to nie ma sensu abym kupował ten droższy model, ale jeżeli ma inne to musiałbym to wziąć pod uwagę.
Dodam, że chodzi mi o dźwięk wyłącznie z płyt z filmami blu-ray. Do CD mam inny odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z użytkowników modeli BD30 lub BD50,może powiedzieć czy te odtwarzacze potrafią czytać DVD-Video z płyt DVD+R?
Czytałem swojego czasu iż model BD30 nie potrafił przeczytać DVD+R.
Jednak miała to być kwestia czasu i pojawienia się "firmware'u".
Czy już zostało to rozwiązane w modelu BD30,i czy w BD50 ten problem w ogóle występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duży test odtwarzacza na Areadvd.de. (dla znajacych jezyk) Juz nie moge sie doczekać testu gmeru bedzie mozna porownac dodajac do tego zapowiedzi Pioneera oraz ustalenie bardzo dobrych cen na nowe Sony w europie zapowiada sie ciekawa jesień na rynku.

[url="http://areadvd.de/hardware/2008/Panasonic_DMP-BD50_01.shtml"]http://areadvd.de/hardware/2008/Panasonic_DMP-BD50_01.shtml[/url] Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie w weekend (postaram się bo trochę sporo tych testów ostatnio) bo mam go w domku :) Ale jeszcze nie miałem czasu zajrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, a czy da się nim sterować przez przeglądarke internetową (skoro ma złącze Ethernet)? Czasem łatwiej byłoby obsługiwać to z menu widocznego na laptopie, lub pilocie wifi, niż na dalekim telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='111678' date='01.08.2008, 12:17 ']Będzie w weekend (postaram się bo trochę sporo tych testów ostatnio) bo mam go w domku :D Ale jeszcze nie miałem czasu zajrzeć.[/quote]


Cierpliwie czekamy... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='111673' date='01.08.2008, 11:55 ']Juz nie moge sie doczekać testu gmeru ...[/quote]


A może pokusić sie o test porównawczy w jakości bezwględnej Audio/Video ?


3 playery podpięte pod jeden skalibrowany do playerków TV , jeden amp. HDMI - ten sam materiał i jedziemy z zabawą w zgadywanki ! ?


;)

[color="#FF0000"][b]Gmeru:[/b][/color] Dalsza dyskusja na temat BD-DM50 tutaj: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12062"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12062[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...