Skocz do zawartości
Snookerman

Sony STR-DG820

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie bym się zapoznał z opiniami na temat tego nowego amplitunera. Czy ktoś w Polsce już go ma? Chciałem kupić Onkyo 606 ale jest za wysoki i nie zmieści się na półce (wysokość 17,4 cm). Ten soniak ma wszystko podobne jak w Onkyo 606 a wysokość zdaje się "tylko" ok. 15 cm. Edytowane przez Snookerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę się mylić bo nie wiem jak wygląda twoja półka ale nie upychaj sprzętu na styk bo następne twoje pytanie będzie brzmiało czy każdemu grzeje się KD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam półkę szklaną na wysokości 17 cm i ze wszystkich stron otwarte, więc przewiew jest. Przy wysokości amplitunera 15,7 cm mam nadzieję, że nie będzie problemów. Edytowane przez Snookerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisaj sprawdziłem czy wystarczy 1,5 cm myślałem że będzie gorzej
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images24.fotosik.pl/247/9834ef17e2a7a0ee.jpg[/img][/url]
termometr umieszczony nad radiatorem końcówek mocy amp przykryty szybą przez 1,5 godziny na 1,2 mocy obciążone
5 końcówek 46,8 stopni i zatrzymało się i dobrze bo termometr jest tylko do 50 stopni
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images27.fotosik.pl/245/24d949a5d7ea98dc.jpg[/img][/url]
bez szyby było 40,0 stopni nawet przez trzy godziny niby niewielka różnica ale to temperatura powietrza a nie końcówek więc trudno coś powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest wreszcie jakaś opinia na temat tego ampli - [url="http://whathifi.com/Review/Sony-STR-DG820/"]http://whathifi.com/Review/Sony-STR-DG820/[/url]. Wygląda pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze temat umarł ,a to obecnie najtanszy ampli z dekoderami HD na rynku ,może użytkownicy tego Soniacza by się wypowiedzieli co i jak ??

379974b1.jpg

Edytowane przez ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę ze temat umarł ,a to obecnie najtanszy ampli z dekoderami HD na rynku ,może użytkownicy tego Soniacza by się wypowiedzieli co i jak ??

379974b1.jpg

ja posiadam w/w amp od jakichs 3-4 miesiecy. Na poczatek dodam ze w zestawie znajduje sie tez Bravia kdl40w3000, ps3 60g, glosniki Acoustic Energy Aegis (front i centr) oraz swietne wloskie glosniki chario (surround). Dosyc dlugo zastanawialem sie nad kupnem amplitunera, od poczatku w czolowce byly Harman KArdon AVR247, kilka Yamah i Pioneer 1018, ale na rynku pojawil sie STR-DG820, i to przede wszystkim dzieki jego bardzo konkurencyjnej cenie i szerokiej obsludze formatow HD decydowalem sie na wlasnie tenprodukt. Co do ceny - to mieszkam w UK i tu zaplacilem za niego troszke ponad 200 funtow, co przy Onkyo, HK i Yamaha jest naprawde bardzo konkurencyjne. Amplituner w moim przypadku ma kilka podstawowych zastosowan, i tak po kolei (wg najczestszych zastosowan):

- filmy BD

- konsola PS3

- obsluga Cyfra+ HD

- odtwarzanie muzyki

Kalibracja i setup sa dziecinnie proste, dzieki zastosowaniu mikrofonu do autokalibracji. Lekkie dostrojenie glosnikow surround i jestesmy w domu. Menu jest czytelne i po chwili z pilotem wiemy gdzie co jest i jak to ustawiac. Jezeli poziadacie telewizor seri Bravia z BraviaSync, to w zupelnosci wystarczy wam pilot od ampli do obslugi rowniez telewizora.

Dzieki obsludze HD audio, amp idealnie nadaje sie do ogladania filmow BD. Ja do tego uzywam PS3 (ale moze byc jakikolwiek odtwarzacz blu ray) ktore dekoduje wiekszosc formato audio HD, ale mozemy sobie ustawic dekodowanie przez amplituner i troche pobawic sie ustawieniami. Przyznam sie, ze przestalem chodzic do kina (i wiekszosc moich znajomych tez), poniewaz ten zestaw w pelni rekompensuje wycieczke do multipleksu.

To samo tyczy sie uzywania konsoli PS3 do gier. Krotko mowiac - polecam kazdemu np. Killzone 2, uslyszycie najmniejszy szper za swoimi plecami.... I tu znowu 820stka pokazuje na co ja stac, czy to przy PCM czy Bitstream'ie....

Co do C+ HD, to tutaj pojawiaja sie male schody.... Amplituner nie wykrywa dzwieku 5.1 po HDMI tylko po SPDIF, co w rezultacie daje nam tylko dzwiek stereo (no chyba, ze ktos zna sposob zeby podlaczyc dzwiek po wejsciu optycznym a wizje po HDMI....). Z tego co wyczytalem na forach (AVForums) ma to najprawdopodobniej cos wspolnego z softem amplitunera i moze byc updatowane u producenta.

Glosniki AE Aegis wybralem nie bez przypadku - produkuja one bardzo cieply i przyjemny dzwiek, szczegolnie w stereo. Nie jestem w tym temacie secjalista ale wydaje mi sie , ze warto przy zakupie glosnikow do tedo amplitunera chwile sie zastanowic, jakie bedzie jego glowne przaznaczenie i wziac pod uwage rozmiary pokoju. Ja wybralem rozwiazanie gdzies "po srodku" i z obecnego ustawienia jestem bardzo zadowolony.

Podsumowujac - str-dg 820 to swietny amplituner dla osob zaczynajacych swoja przygode z kinem domowym, lub dla tych ktorzy szukaja nowego amplitunera obslugujacego najnowsze formaty audio hd. Bardzo konkurencyjna cena, latwosc obslugi no i marka to podstawowe zalety ktore bez watpienia przyciagna rzesze zwolennikow tego amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest konkretna odpowiedz :D dzięki ,ale martwi mnie to co piszesz cyt. Amplituner nie wykrywa dzwieku 5.1 po HDMI tylko po SPDIF czyli co ?? jak podłącze mój odtwarzacz Blu-ray po HDMI to nie będę miał głosu ?? dobrze zrozumiałem ??czy tylko to się tyczy tunera sat C+ ??

Edytowane przez ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jest konkretna odpowiedz :) dzięki ,ale martwi mnie to co piszesz cyt. Amplituner nie wykrywa dzwieku 5.1 po HDMI tylko po SPDIF czyli co ?? jak podłącze mój odtwarzacz Blu-ray po HDMI to nie będę miał głosu ?? dobrze zrozumiałem ??czy tylko to się tyczy tunera sat C+ ??

Sprawa tyczy sie tylko Cyfry+ HD (i niektorych tunerow Sat Tv, np SkyHD w UK). Po HDMI idzie tylko stereo, po SPDIF wykrywa 5.1 ale wtedy nie ma wizji, wiec troche lipa. Ogolnie amplituner jest ok, moze nawet wiecej niz ok, tylko ta jedna "usterka" kole w oczy. I tu moj apel - jezelik ktokolwiek wie jak wygenerowac na 820stce dzwiek 5.1 z cyfry+ HD przez HDMI, prosze o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie dekodera cyfry (mam dwa dekodery eŃki i Polsat). Zestaw podłączyłem optykiem do amplitunera, a HDMI bezpośrednio do TV. Kanały ze "zwykłym" dźwiękiem słucham na głośnikach TV, natomiast kanały z DD 5.1 (np. kilka pozycji w TVN HD. N Sport albo TVP HD) odpalam na wzmacniaczu po uprzedniej zmianie dźwięku w menu dekodera (ustawienia, telewizor, dźwięk DD - Tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Co prawda jestem szczęśliwym posiadaczem HK355 ale doradziłem swojemu kumplowi zakup tego Soniacza( głównie ze względu na cenę i kompleksowość sprzętu Sony jaki posiada). Podczas instalacji ampa napotkałem na dziwny problem otóż podłączyłem do niego po HDMI dwa urządzenia:

- bluray Sony S360

- dekoder HD Cyfrowego Polsatu

Jak się okazało ampli nie przetwarza sygnału wideo/audio pochodzącego z dekodera HD cyfrowego polsatu za to bez problemu puszcza sygnał wideo bluray S360 na TV Bravia KDL-46X4500. Próbowałem dogrzebać się w menu jakiś ustawień ale ten ampli nie posiada zbyt rozbodowanego interfejsu nie mówiąc już o braku menu ekranowego. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem? nadmieniam że dekoder podłączony bezpośrednio do TV działa bez zarzutów. Proszę o radę co z tym począć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój post powyżej i sprawa rozwiązana. Dźwięk po optyku do ampli, a obraz po HDMI do TV. Wzmacniacz używasz wtedy, kiedy dźwięk jest DD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, to rozwiązanie miałem w zanadrzu ale problem w tym że muszę puścić peszlem w ścianie dodatkowy kabel HDMI do TV... szkoda że ampli nie pomógł w uniknięciu dodatkowych kabli w ścianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położenie tego kabla zwróci Ci się z nawiązką. Po co masz włączać "elektrownię" (pobór mocy przez ampli nie zna kompromisów) wtedy, kiedy i tak nie usłyszysz dźwięku przestrzennego. Ma to uzasadnienie dla kanałów nadających w Dolby Digital 3/2.1 - a takich, nie jest wiele. Szkoda.

PS. Przed położeniem tynków sprawdź poprawność połączeń KILKAKROTNIE. Zwłaszcza, jeżeli masz zamiar uruchomić po HDMI dodatki Sony. U mnie przez jakiś czas było tak, że płyt CD musiałem słuchać przy włączonym TV. Wyłączenie jednego klocka wyłączało wszystkie elementy. Oczywiście można to wyłączyć bez rozłączania i przełączania kabli, ale strzeżonego ....

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż nie ma wyjścia, dzięki

Ps.Ja tam wolę swoją elektrownię z prawdziewgo zdarzenia HK 355- to jest dopiero maszyna:) wszystko działa po HDMI bez żadnego problema...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się na szybko podpiąć pod temat, obecnie posiadam Pionka VSX-916 i dostałem propozycję na powyższy ampli jeszcze z gwarancją ze sklepu Sony za ok 600-700zł. Czy sprzęt ten jest wart takich pieniędzy na chwilę obecną? Jedyne różnice jakie zauważyłem w stosunku do mojego ampli, to to, że Sonacz ma nowe DTS'y i ma złącza HDMI, co jest dla mnie jedynymi argumentami na +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...