Skocz do zawartości
bayard

ZIOVA CS-615

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie naprawdę obiecująco.
Ale najważniejsza sprawa dla mnie czyli obsługa HD mkv jeszcze przed nimi.
Jeżeli to zadziała...i zadziała w miarę poprawnie tzn będzie grał prawię wszystko zacznę szukać klienta na swojego PH.

janek_pl póki co świetna robota...czekamy na więcej.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Fajny test i fajny odtwarzacz. A o tej zabawce juz ktos pisał ??????? [url="http://www.hantech.ca/product/product_detail.asp?M=1&S=2&bCateName=MARKUS&CATEID=00020003"]http://www.hantech.ca/product/product_deta...CATEID=00020003[/url]

Wyglada conajmniej bardzo dobrze, parametry tez nie odstajace od czolowki

Update: Niestety czar prysnal jest na sigmie 8623. Szkoda Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='109162' date='07.07.2008, 23:40 ']Fajny test i fajny odtwarzacz. A o tej zabawce juz ktos pisał ??????? [url="http://www.hantech.ca/product/product_detail.asp?M=1&S=2&bCateName=MARKUS&CATEID=00020003"]http://www.hantech.ca/product/product_deta...CATEID=00020003[/url]

Wyglada conajmniej bardzo dobrze, parametry tez nie odstajace od czolowki

Update: Niestety czar prysnal jest na sigmie 8623. Szkoda[/quote]


Takich playerów jak ten, o którym ty piszesz jest wiele za wielką wodą. Nikt u nas o nich nie piszę gdyż jak sam wspomniałeś jest na starej Sigmie, a nas interesują najnowsze technologie :rolleyes:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja przynajmniej kupuję urządzenie po to, żeby go używać, a nie po to, żeby pokazywać na salonach ;) Ponadto tak szczerze mówiąc to popcorn nie jest wcale taki zły z wyglądu. Zobaczylibyście mój dekoder cyfrowy z lokalnej kablówki to dopiero masakra. A popcorn całkiem spoko się prezentuje. Na środku pokoju go nie trzymam i za okno nie wystawiam, żeby musiał mieć design super nowoczesny.Grunt że fajnie działa i daje to czego oczekuje (no prawie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Niedawno odnalazłem nowy odtwarzacz hd który czyta mkv czy ktoś go testował
Oto link [url="http://www.conceptronic.net/site/desktopdefault.aspx?tabindex=0&tabid=200&Cat=60&grp=6020&ar=451&Prod_ID=2423&Prod=CFULLHDMA&subid=559"]http://www.conceptronic.net/site/desktopde...A&subid=559[/url]
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie przeczytałem powyższy test. Podziękowania dla autora, ale... Mnie osobiście brakuje w nim dwóch informacji.

Jak wygląda odtwarzanie muzyki i radia internetowego bez włączania TV, czy wszelkie potrzebne informację są dostępne na wyświetlaczu Ziovy? Czy wyświetlane są na nim także ID tagi empetrójek?

A druga sprawa to odtwarzanie oryginalnych płyt DVD i BD, np. z podłączonego przez USB zewnętrznego napędu komputerowego. Zastosowana Sigma 8634 jak pamiętam wspomaga przetwarzanie zabezpieczeń Macrovision (w przeciwieństwie do SD 8635, popularnej w innych HD playerach).

Jak widać po drugim pytaniu, nie będę (dopiero przymierzam się do zakupu :angry: ) typowym użytkownikiem media playera (a może jednak HTPC?). Nie interesują mnie downloady z internetu ani funkcje sieciowe. Moja kolekcja filmów opiera się o kupne DVD (w przyszłości BD) oraz o to co wypożyczę i nagram na DVD-R. A że tych płytek coraz więcej, celowa byłaby archiwizacja na HDD. I tu jest pole do popisu dla urządzeń typu Ziova... Rozważam zakup media playera i zewnętrznego napędu USB DVD/BD. Kupno zarówno M.P. jak i stacjonarnego odtwarzacza BD to już za dużo... :angry:


Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

A czy nie lepiej zamiast wydawac sporo kasy na takie odtwarzacze kupic kabelek DVI-HDMI (nawet 15 czy wiecej metrow jak ktos ma daleko do tv) i polaczyc tv z PC? I bedzie wszystko bez problemu odtwarzal, a i pograc tez mozna co najmniej jak na konsoli. Swego czasu szukalem posrednich rozwiazan, a to jak sie okazalo najprostsze i najtansze (100PLN za kabel) spelnia moje oczekiwania w 100%. Jedynei moze byc problem z dzwiekiem po coaxialu zeby miec DD czy DTS - dochodzi zakup karty dzwiekowej za okolo 330PLN.

pozdrawiam
Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hsolo' post='111809' date='02.08.2008, 21:11 ']A czy nie lepiej zamiast wydawac sporo kasy na takie odtwarzacze kupic kabelek DVI-HDMI (nawet 15 czy wiecej metrow jak ktos ma daleko do tv) i polaczyc tv z PC? I bedzie wszystko bez problemu odtwarzal, a i pograc tez mozna co najmniej jak na konsoli. Swego czasu szukalem posrednich rozwiazan, a to jak sie okazalo najprostsze i najtansze (100PLN za kabel) spelnia moje oczekiwania w 100%. Jedynei moze byc problem z dzwiekiem po coaxialu zeby miec DD czy DTS - dochodzi zakup karty dzwiekowej za okolo 330PLN.[/quote]

Czy lepiej?
Komputer trzeba włączać ... długo się uruchamia. Potem trzeba wsiąźć w łapę myszkę, poklikać trochę. Jeśli do komputera jest kawałek to musisz, gdy chcesz zatrzymać film, wstać z kanapy pójść znów poklikać. itp. itd.

Ludzie są wygodni :angry:

Poza tym takiego np. Popcorna kupujesz za 600 zł. Stawiasz pod TV. Potem w dowolnym momencie nierzesz pilota i ........ :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "(a może jednak HTPC?)".

Komp tak czy siak potrzebny, coby zgrać płytę(-y) na dysk. Z nowym chipsetem AMD780G może to być już całkiem zgrabna maszynka.

Od pewnego czasu "siedzę w mediaplayerach", fajny pomysł, ino co z realizacją gorzej... A to niestabilne działanie i zwisy, zazwyczaj konieczność odpalenia monitora/TV nawet do słuchania muzy no i te niewydarzone opakowania... Nie można zastosować jakiejś normalnej obudowy coby ustrojstwo pasowało do wieży, jak np. Ziova CS505? Popcorn jest pod tym kątem ciekawy, nie żal jego obudowę odłożyć na strych i opakować w inne co... :lol:
BTW, ciekawe po ile będzie Popcorn z serii B ("NMT motherboard")?

Komp niby wszystko załatwia, ale jak napisał Fantom, ma swoje wady. Z drugiej strony za cenę CS615 w PL złożę HTPC z twardzielem i napędem optycznym.

Wracając do moich pytań do janek_pl, na pierwsze znalazłem odpowiedź w instrukcji, ale na drugie nie mam pewnej odpowiedzi. Zastosowanie 8634 powinno pozwolić na odtworzenie oryginalnych DVD/BD, ale jak jest w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='111812' date='02.08.2008, 21:30 ']Czy lepiej?
Komputer trzeba włączać ... długo się uruchamia. Potem trzeba wsiąźć w łapę myszkę, poklikać trochę. Jeśli do komputera jest kawałek to musisz, gdy chcesz zatrzymać film, wstać z kanapy pójść znów poklikać. itp. itd.[/quote]

Dla leniwych sprawdzone rozwiązanie - bezprzewodowa klawiatura i myszka :-). Z tym uruchamianiem PC to prawda, trochę czasu zabiera, ale co z tego że stacjonarny playerek odpali w kilka sekund, jak nie odtworzy tego czy tamtego. Z tego co wiem, nic na rynku nie odtworzy wszystkich formatów multimediów jakie zapragniesz, tak jak PC. Z HD mkv o których tu piszecie radzi sobie spokojnie KMPlayer, jednym ruchem myszki można skoczyć w dowolne miejsce filmu , kolejnym odtworzyć inny plik, etc... Oczywiście każdy wybierze co lubi, ja przy takiej uniwersalności nie zamierzam się cofać ;-)

pozdrawiam
Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawił się test Ziovy 615 na renomowanym forum MPC :)

Jak ktoś ciekaw to zapraszam do lektury....

[url="http://www.mpcclub.com/modules/Reviews/reviews/review_ziova.pdf"]<KLIK>[/url]


aaa i jeszcze jedno....cieszy mnie fakt, że byliśmy szybsi od Hi-Jack-a :)

[b]HDTVPOLSKA GÓRĄ !!!![/b]


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze że podajecie linka do tej recenzji, jak dziś byłem na stronie MPC to mi AcrobatReader się zwieszał, a z linku powyżej jest cacy. :)

No i nietrudno w tym wypadku być od HiJacka szybszym, skoro ten się z Ziovą popstrzykał... :)

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobnie jak Hi-Jack czekam na nowy soft,który obsłuży MKV i kilka innych ważnych drobiazgów. Na razie nie rozstaje się z tym playerem i czekam na rozwój wydarzeń....


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainteresowanych tematem Ziovy-615 proponuję przeczytać artykuł na forum [url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=17962#135368"]MPC [/url] . Ostro pojechano po Hi-Jack-u i jego teście Ziovy zamieszczonym na forum MPC.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl']Zainteresowanych tematem Ziovy-615 proponuję przeczytać artykuł na forum [url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=17962#135368"]MPC [/url] . Ostro pojechano po Hi-Jack-u i jego teście Ziovy zamieszczonym na forum MPC.[/quote]
Przeczytałem. Faktycznie test Hi-Jack'a nie był zbyt obiektywny.
Zresztą nie od dziś wiadomo że Hi-Jack nie lubi Ziovy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='113715' date='19.08.2008, 17:11 ']Przeczytałem. Faktycznie test Hi-Jack'a nie był zbyt obiektywny.
Zresztą nie od dziś wiadomo że Hi-Jack nie lubi Ziovy :D[/quote]


Zerknij sobie na forum ziovy.....

To, że pojechano po nim, to jedno....to, że Hi-Jack ma sporo racji to drugie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl']To, że pojechano po nim, to jedno....to, że Hi-Jack ma sporo racji to drugie.[/quote]
Tylko widzisz nie do końca o rację mi tu chodziło.

Opinie Hi-Jack są w tym światku bardzo opiniotwórcze. Powinien bardzo uważnie pisać/testować różny sprzęt.
W wypadku tej Ziovy (nie wiem nie znam, piszę to tylko po przeczytaniu tamatu który został zacytowany) popełnił zdaje się parę błędów i to zostało mu wytknięte.

Poza tym ... albo mój angielski jest jakiś nie teges albo Hi-Jack uważa się za nieomylnego. Czytałem przez pewnien czas jego forum i takie odniosłem wrażenie.
Jakoś go za bardzo nie polubiłem ... mam nadzieję że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mi się najbardziej spodobało....

[quote]Correct, you are not one of our "closed" beta testers as your co-operation as a beta tester in the past has been unsatisfactory due to your [b]poor professionalism[/b]. You were more interested in leaking information on your site than really testing the product, which is not what closed beta testers do, so we are really sorry we couldn't issue beta firmware to you as we did not consider it worth the effort.[/quote]

Dowalili mu z grubej rury...musi coś w tym jednak być.


Mam tylko nadzieję, że zmieni się podejście do klientów. Posiadam player od jakiegoś czasu i poza drobną poprawką nic nie zrobili. Nie wspomnę o wsparciu MKV.

Pozostaje mi czekać, bo tak jak wspomniałem w teście CS-615 player mi się podoba

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z informacji jakie otrzymałem, na dniach powinien się pojawić nowy soft ze wsparciem dla MKV. Jeśli poprawią pozostałe błędy to zapowiada się powrót 615 do łask ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek ma zostać upubliczniona nowa wersja firmwaru o numerze 1.22 .

Ciekawe co nowego ??? Na pewno ma być poprawiona obsługa sieci. Może wreszcie wsparcie dla MKV :(

Pozdrawiam

P.s. Soft jest. Dokładny changelog w odpowiednim dziale. Oczywiście MKV chodzi :)

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...