Skocz do zawartości
bayard

ZIOVA CS-615

Rekomendowane odpowiedzi

Znana i ceniona ze swoich odtwarzaczy CS-505,CS-510 australijska firma Ziova obiecuje wypuścić w marcu b.r nowy player oparty na Sigmie 8634 , tutaj specyfikacja produktu: [url="http://www.mpcclub.com/temp/cs615_small.pdf"]http://www.mpcclub.com/temp/cs615_small.pdf[/url]
o ile produkty dotrze w obiecanym czasie do Europy- jednoczesnie będzie w sprzedazy w Polsce.
info ze strony Hi Jacka:
[url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=News&file=article&sid=436"]http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Ne...cle&sid=436[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt będzie wkrótce za oceanem. Postaram się choć 1 szt ściągnąć zanim trafi oficjalnie do europy. Pora na jakiś nowy test ;) Podobno jak piszą na MPC w Europie premiera będzie kilka miesięcy później. Mam znajomych w Australii to może da się to tanio bez cła i vatu załatwić .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='96626' date='13.04.2008, 11:06 ']Sprzęt będzie wkrótce za oceanem. Postaram się choć 1 szt ściągnąć zanim trafi oficjalnie do europy. Pora na jakiś nowy test ;) Podobno jak piszą na MPC w Europie premiera będzie kilka miesięcy później. Mam znajomych w Australii to może da się to tanio bez cła i vatu załatwić .

Pozdrawiam[/quote]

No ładniutki:
- DTS (ciekawe czy wypuści po analogu?)
- analogowe audio 5.1
- ładny wygląd (ale bez rewelacji)

Poza wymienionymi rzeczami nie odbiega od Popcorna.
Ciekawe jak z:
- interface'm
- supportem (jak często będą wychodzić łatki)
- odtwarzaniem kontenerów (mkv,ts,wmv, napisy w nich itp. itd.)
- ceną . Sugerowane $329 nie jest złe (o ile będzie miał dekoder DTS na pokładzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='96645' date='13.04.2008, 13:02 ']No ładniutki:
- DTS (ciekawe czy wypuści po analogu?)
- analogowe audio 5.1
- ładny wygląd (ale bez rewelacji)

Poza wymienionymi rzeczami nie odbiega od Popcorna.
Ciekawe jak z:
- interface'm
- supportem (jak często będą wychodzić łatki)
- odtwarzaniem kontenerów (mkv,ts,wmv, napisy w nich itp. itd.)
- ceną . Sugerowane $329 nie jest złe (o ile będzie miał dekoder DTS na pokładzie)[/quote]


Wiem, że niewiele rózni się od dostępnych playerów. Jednak warto się pobawić czymś nowym przed wakacjami :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś się chyba ruszyło. Wkrótce premiera....

[img]http://ziova.com/images/cs615_comingsoon.jpg[/img]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można już już zamawiać jako preo-order.

[img]http://www.gregiboy.com/images/cs615.jpg[/img]


Jest ktoś chętny? Ja będę zamawiał więc przy większej ilości koszt wysyłki będzie tańszy.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma żadnego zainteresowania tym tematem. Jak na razie,haha

Dziś dostałem coś takiego.....
[quote]CS615 will be shipped out to us on Jun 12th and will arrive approx. on June 17th. We will put it online approx. a week in advance, so you could order it.[/quote]


.... to świetna wiadomość. Już nie mogę się doczekać :);):P


Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś musi być pierwszy by pociągnąć tłumy ; ) Przy ty co już jest na rynku trzeba to najpierw dobrze sprawdzić : ) Czekamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='105916' date='07.06.2008, 12:31 ']Ktoś musi być pierwszy by pociągnąć tłumy ; ) Przy ty co już jest na rynku trzeba to najpierw dobrze sprawdzić : ) Czekamy![/quote]

Do Tvixa 6500 i PH udało mi się chyba przyciągnąć sporą grupę entuzjastów HD. Jeśli Ziova-615 będzie tej samy klasy lub lepsza to na pewno zdobędzie również popularność.

Ja już swoją sztukę zamówiłem w przedsprzedaży. Tradycyjnie ściągam sprzęt z Kanady....

Jak tylko otrzymam go w swoje łapki to przetestuję ;):):P

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='105919' date='07.06.2008, 12:41 ']Do Tvixa 6500 i PH udało mi się chyba przyciągnąć sporą grupę entuzjastów HD. Jeśli Ziova-615 będzie tej samy klasy lub lepsza to na pewno zdobędzie również popularność.

Ja już swoją sztukę zamówiłem w przedsprzedaży. Tradycyjnie ściągam sprzęt z Kanady....

Jak tylko otrzymam go w swoje łapki to przetestuję :):):)

Pozdrawiam[/quote]

ZIOVA CS-615 nie odtwarza konteneru mkv (pomimo że dekoduje H.264, tutaj odpowiedź producenta :
"H.264 is supported
but just need to finish off MKV. I will let you know when it is
done.For remote play back
I am working on UPnP push over Ethernet so this might work for
you."

już wkrótce będzie testowany na www.c4i.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bayard']ZIOVA CS-615 nie odtwarza konteneru mkv[/quote]

Oj chyba się janek_pl rozczaruje :)
A szkoda bo ta Ziova jakoś mi się spodobała.
Niestety cena trochę odstrasza ... tym bardziej w kontekście tej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='108433' date='30.06.2008, 09:58 ']Oj chyba się janek_pl rozczaruje :)
A szkoda bo ta Ziova jakoś mi się spodobała.
Niestety cena trochę odstrasza ... tym bardziej w kontekście tej informacji.[/quote]


Po pierwsze...Wiem o tym. Pisali, że będzie to dodane w następnym sofcie....

Oto cytat: [u]"And yes, the .MKV container will be supported. There's currently no date for this"[/u]

Po drugie....ktoś musi być pierwszy by stwierdzić jak ten sprzęt chodzi na prawdę. Test sklepu,który handluje playerem nie wydaje mi się obiektywny

... po trzecie. Cena w polsce [b]1 677.50 zł !!!!! [/b] no tyle to bym nie dał. Zamówiłem sprzęt w sklepie ONLY BEST RATED i zapłaciłem 388,71 C$ co daje 873,30 PLN.

Pozdrawiam

P.s. Sprzęt jest już w Warszawie. Teraz czekam aż dojdzie do mnie.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl']Po drugie....ktoś musi być pierwszy by stwierdzić jak ten sprzęt chodzi na prawdę.
Zamówiłem sprzęt w sklepie ONLY BEST RATED i zapłaciłem 388,71 C$ co daje 873,30 PLN.[/quote]

Czekamy na twoje testy :)
Tak czy inaczej warto by poczekać na support MKV. Bez tego sprzęt jest niewiele wart.
873 zł to ma sens :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='108440' date='30.06.2008, 11:11 ']Czekamy na twoje testy :)
Tak czy inaczej warto by poczekać na support MKV. Bez tego sprzęt jest niewiele wart.
873 zł to ma sens :)[/quote]


Wsparcie MKV na pewno będzie szybko. Bez tego przecież ogranicza się ilość potencjalnych klientów,a producent na pewno dobrze o tym wie.

A cena jak piszesz jest bardzo sensowna. Plasuje ten player pomiędzy PH, a Tvixem. Mówię oczywiście o cena liczonych w "$"

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='108442' date='30.06.2008, 12:24 ']Wsparcie MKV na pewno będzie szybko. Bez tego przecież ogranicza się ilość potencjalnych klientów,a producent na pewno dobrze o tym wie.

A cena jak piszesz jest bardzo sensowna. Plasuje ten player pomiędzy PH, a Tvixem. Mówię oczywiście o cena liczonych w "{:content:}quot;

Pozdrawiam[/quote]

cena 873 zł jest to "goła" bez transportu i VATu który kazdy normalny handlujacy płaci a jak nie płaci to nei warto od niego kupować bo może zniknąc tak szybko jak się pojawił. Oczywiscie że można go sprowadzić taniej z bestrated- tylko: bez polskiej, gwarancji, supportu i z ewentualnym ominieciem VATu i cła. Oczywiście jak ktoś chce niech kupuje zagranicą , nie można mu tego zabronić. My legalnie handlujemy odtwarzaczami oferując instrukcje, wsparcie techniczne, serwis (patrz przypadek z Tvixem 6500 ver1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja odpowiem tak.
Popcorna można kupić przy obecnym kursie dolara za 600 zł (w tym jest wliczone: transport, cło, podatek VAT).
Ktoś kto kupuje taki sprzęt doskonale powinien się na tym znać. Na nic nie jest mu potrzebna polska instrukcja. W internecie znajdzie wszelkie potrzebne informacje .... po angielsku.
Czy gwarancja polska czy zagraniczna .... a jakie to ma wielkie znaczenie? Jest. To jest ważne. Koszty ewentualnego odsłania nie są aż tak wielkie.

Jeśli producent jest w stanie sprzedawać sprzęt za (to przykład) 100$ .... w tym jest pewnie 30$ jego zysku to dlaczego polski dystrybutor musi mieć 100% marżę?
Dlatego kto się "nie boi" kupuje za granicą. I tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]cena 873 zł jest to "goła" bez transportu i VATu który kazdy normalny handlujacy płaci a jak nie płaci to nei warto od niego kupować bo może zniknąc tak szybko jak się pojawił. Oczywiscie że można go sprowadzić taniej z bestrated- tylko: bez polskiej, gwarancji, supportu i z ewentualnym ominieciem VATu i cła. Oczywiście jak ktoś chce niech kupuje zagranicą , nie można mu tego zabronić. My legalnie handlujemy odtwarzaczami oferując instrukcje, wsparcie techniczne, serwis (patrz przypadek z Tvixem 6500 ver1).[/quote]

Ten temat był już wałkowany kilkukrotnie przy pojawianiu się nowego sprzętu. Rozumiem Cię bayard, ty z tego żyjesz i nie będziesz chwalił zakupów za granicą. Trwały nie raz już przygaduszki na ten temat w Twoim wykonaniu. Ja kupując ten sprzęt wiem co ryzykuję. W najgorszym wypadku znów wydam 873zł. Tak czy siak zmieszczę się w kwocie jaką musiałbym zapłacić w kraju za ten sprzęt.

[i]Proponuję powrócić do tematu......a jest nim ZIOVA 615[/i]


P.s. Dla zainteresowanych, czego nie ukrywałem już przy zakupie Tvixa. Nie płacę cła, vat-u oraz nie ponoszę kosztów przesyłki,a sprzęt sprowadzam na swój użytek. [b]NIE NA HANDEL !!![/b]

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='108469' date='30.06.2008, 16:53 ']a sprzęt sprowadzam na swój użytek. [b]NIE NA HANDEL !!![/b][/quote]

[b]I chwała Ci za to [/b] ;):):rolleyes: .
Jesteś Player-HD-Maniak i dzięki Tobie wiemy co i jak działa, jaki jest nowy FW, skąd go zassać i takie tam inne.
I dzięki Ci za to.
Amen.


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i dotarł do mnie !!!!!!!!!!!!!!!


Nowy player, o którym mowa w tytule tego tematu.

Pierwsze wrażenia. Bardzo dobre. Bardzo szybkie MENU. Na razie odpaliłem radio internetowe i po mału zabieram się za testy......

Do usłyszenia wkrótce.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='108468' date='30.06.2008, 16:34 ']Czy gwarancja polska czy zagraniczna .... a jakie to ma wielkie znaczenie? Jest. To jest ważne. Koszty ewentualnego odsłania nie są aż tak wielkie.[/quote]
Zgadza się. Wysyłka samej płyty głównej PH do USA wyszła mnie 18 pln.
Przyznam, że tak samo jak wkurzył mnie sam fakt zepsucia się sprzętu tak sposób realizowania
naprawy gwarancyjnej to jest wzór. Wchodzisz na www i wiesz wszystko co dzieje się z twoim sprzętem.
Wogóle sam pomysł że możesz wyjąć ze sprzętu bebechy i wysłać jest ciekawy.

p.s. jak Ziova się sprawuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='108947' date='05.07.2008, 19:57 ']p.s. jak Ziova się sprawuję?[/quote]

Pomału szykuję fotki oraz moje spostrzeżenia. Jednak jeszcze za dużo mi zostało do przetestowania....


Mogę natomiast już teraz coś o nim powiedzieć. ...

[b]Na plus:[/b]

Najszybszy player HD jaki widziałem (coś jak dreambox pośród satek)
Odtwarzanie MP3 - bardzo szybkie
Wyświetlanie JPEG - poprawne, można jednocześnie słuchać muzy i oglądać fotki, działa to wreszcie jak powinno, PH i TVIX przy nim to zera :)
Odtwarzanie formatów HD innych niż MKV działa bardzo dobrze i szybko. Co ciekawe działają wszystkie pliki, które miałem od różnych osób, a które nie chciały działać na Tvixie
[b]
Na minus:[/b]

Nie dział MKV :( Czekam na nową wersję softu
Kilkukrotnie mi się zawiesił

Wersja softu 1.0

Jeśli obsługę MKV zrobią tak jak jest zrobiona reszta to będzie SUPER !!!!


Na razie tyle.

Wkrótce obszerny test.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Hmmm... No to teraz mi trochę zabiłeś ćwieka janek, jako że dotąd byłem przekonany co do Tvixa. Chętnie wziąłbym tą Ziovę, skoro tak pozytywnie ją przedstawiasz, jednak jest jeden mankament - jej wygląd. Ten odtwarzacz (przynajmniej na zdjęciach) wygląda po prostu jak kupa! To wygląda jak jakieś urządzenie które powinno być schowane głęboko, żeby nie robiło obciachu w salonie. Tak samo z resztą jak pilot od tego. Uh... No i zdecydowanie brakuje mi przycisków nawigacyjnych na front panelu. Chyba jednak biernę tvixa, chociaż teraz to już w ogóle nie wiem. Ostatnimi dniami dowiedziałem się o istnieniu w ogóle jakichś odtwarzaczy z kosmosu typu Dune HD Ultra, czy iStar. Mętlik mam w głowie już kompletny...

P.S. Napisane jest na stronie producenta, że jedynie obsługuje standardy 1080p60 i 1080p50. Czy to znaczy, że w przypadku plików 24fps będziemy skazani na 3:2 pulldown i brak płynności? Mogłbyś to potwierdzić? Edytowane przez xxxqqqccc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='xxxqqqccc' post='108960' date='06.07.2008, 00:11 ']Ten odtwarzacz (przynajmniej na zdjęciach) wygląda po prostu jak kupa![/quote]

Nie narzekaj, Popcorn wygląda gorzej, TviX 6500 wygląda jak radio mojej babci a 7000 jak spluwaczka albo kosz na odpadki.
Niestety w dobie szału za najtańszymi produktami i ich produkcji w Chinach żadne firmy niszowe nie przykłądają wagi do designu.

Niestety.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='108969' date='06.07.2008, 11:11 ']Nie narzekaj, Popcorn wygląda gorzej, TviX 6500 wygląda jak radio mojej babci a 7000 jak spluwaczka albo kosz na odpadki.
Niestety w dobie szału za najtańszymi produktami i ich produkcji w Chinach żadne firmy niszowe nie przykłądają wagi do designu.

Niestety.

Pozdro[/quote]
Co do Popcorna zgadzam się, ale Tvixy to chociaż pretendują do bycia czymś więcej niż bezmyślnym streamerem HD! Niektórzy mają ambicję mieć urządzenie, które zrobi coś więcej niż odtworzy mkv z sieci/dysku. Ja chciałbym mieć player`a, który sprawdzi mi się dobrze także jako odtwarzacz CD i DVD. Nie wymagam, żeby to urządzenie lśniło i błyszczało, ale to "coś", tak samo jak PH z resztą wygląda jak... [beeep] i do tego bez przycisków nawigacyjnych na obudowie, a odtwarza lepiej od tvixa z tego co widzę i to już w inicjacyjnym oprogramowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[size=7][color="#FF0000"]ZIOVA CS-615 TEST część 1 [/color][/size]


No i wreszcie doczekałem się. W sobotę dotarł do mnie długo oczekiwany player australijskiej firmy [url="http://www.ziova.com"]ZIOVA[/url]

[size=6]ZIOVA CS-615 [/size]

[img]http://ziova.com/images/products/cs615_front.jpg[/img]

Sprzęt zamówiłem w sklepie ONLY BEST RATED w Kanadzie zapłaciłem 388,71 C$ co daje 873,30 PLN. Przy aktualnym kursie na pewno zachęci to wiele osób do zakupów po za granicami naszego kraju. W moim przypadku dość istotne było to, że mam w Kanadzie kogoś, kto może mi ten sprzęt wysłać. Nie ponoszę przez to żadnych dodatkowych kosztów.

Osoby, które temat interesuj na pewno już parametry techniczne tego playera znają dla innych może przypomnę to o czym wspomina sam producent na swojej stronie.

[size=1]* Audio Formats Supported
o MP2 (MPEG 1 Layer 2)
o MP3 (MPEG 1 Layer 3)
o WAV
o OGG Vorbis
o FLAC Lossless Audio
o LPCM
o WMA
o AAC-LC (Low Complexity)
o AC3
o DTS (Passthrough only)
* Video Formats Supported
o MPEG-1
o MPEG-2 MP@HL
o MPEG-4 ASP@L5, such as XviD, 3ivx, HDX4 etc.
o MPEG-4 (H.264) BP@L3, MP@L4.0, HP@L4.0
o SMTPE 421M (VC-1) MP@HL and AP@L3
o MPEG-4.2 ASP@L5
o WMV9 MP@ML
o Nero Digital? up to (Main) Cinema Profile
o QuickTime? .MP4 (MPEG-4 SP video with AAC audio)
o DVB/ATSC Transport Stream Support
o DVD ISO and IFO Parsing Support *
o SRT, SUB, SSA and SMI subtitles
* Picture Slideshow Support
o Transition effects between pictures
o Supports JPEG images
* Playlist Supported
o M3U
o PLS
* Network Support
o Ethernet 10/100 Mbps
o SMB support -- access Windows shares directly
o SMB & FTP Server support
o NFS Support
* Media Streaming
o UPnP enabled
o View Pictures, Audio and Video Files from UPnP Media Server
* USB 2.0 Device Support*
(if the device appears as a mass storage device)
o USB Thumb Drives
o USB HDD Drives
* Internet Radio Support
o Integrated Internet Radio Player with access to SHOUTcast stations
o Add your own SHOUTcast stations
* Media Streaming
o UPnP enabled
o View Pictures, Audio and Video Files from UPnP Media Server
* Extras
o Network Bookmarking feature
o HDCP Support
o ID3 Tag and display on VFD panel on player
o Incremental Zoom (fine grained control of zoom in .05 increments)
o Firmware updates from OSD. Check for new updates
o Quick Skip (user defined skip ahead function)
* Video Output
o HDMI?
o Composite Video
o S-Video
o Component
* Audio Output
o HDMI?
o Stereo
o Coaxial
o Optical (TOSLink)
o Analog 5.1
* Connectors
o 10/100 Ethernet
o USB 2.0*
* TV Types
o PAL 576i / 576p
o NTSC 480i / 480p
o HDTV 720p50 / 720p60 / 1080i50 / 1080i60 / 1080p50** / 1080p60**
[/size]

Powiało marketingowym bełkotem,haha




[size=5]A więc zaczynamy[/size]


[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA1.JPG[/img]

Pudełko ładne, kolorowe co powinno świadczyć o wysokiej jakości produktu wewnątrz. Sam player był bardzo dobrze zabezpieczony, co uniemożliwiało jego uszkodzenie w transporcie.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA2.JPG[/img]

Wewnątrz oprócz samego playera znajdowała się mała ulotka (do tego się już przyzwyczailiśmy), płyta CD z dwoma plikami PDF (manual+ulotka), pilot, 2 baterie AAA, kabel HDMI, kabel sieciowy, przewód cinch, malutki zasilacz oraz kabel z wtyczką w wersji amerykańskiej. Oczywiście zasilacz obsługuje zakres do 240V więc z podpięciem do sieci elektrycznej w naszych warunkach nie było problemu.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA4.JPG[/img]

Sam player wyglądem nie powala na kolana. Jest na pewno ładniejszy od PH jednak do jakości wykonania np. produktów Firmy DVICO troszkę mu brakuję.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA8.JPG[/img]

Duży plus to jego wielkość. Pasuje idealnie pod mojego Dreamboxa oraz IPBoxa. Wreszcie ktoś pomyślał i zrobił playera w standardowych wymiarach sprzętu Hi-Fi. Nie będę rozpisywał się więcej tu o wyglądzie bo to rzecz gustu, a o gustach dżentelmeni nie dyskutują :)

Na froncie CS-615 znajduję się przycisk POWER , złącze USB (SUPER), wyświetlacz oraz kieszeń na dysk twardy.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA7.JPG[/img]

Duży plus za tak wygodne rozwiązanie. Szkoda tylko, że musimy używać dyski ATA. Za to stawiam minus.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA5.JPG[/img]


Z tyłu znajduję się wszystko czego możemy sobie tylko zażyczyć od playera HD
[b]
Zaczynając od prawej:[/b]

[i]Gniazdo zasilania 12V. (Kolejny plus za takie rozwiązanie. Zewnętrzny zasilacz to idealny pomysł w sprzęcie tego typu. Dzięki temu sprzęt jest praktycznie zimny i cichy. Nie ma mowy o przegrzewaniu się jakie mogło występować np. w PH czy Tvixie)
Analogowe wyjście 5.1
Cyfrowe wyjścia audio tj. coaxial/optical
Wyjście Componenent
Wyjście Video
Wyjście S-Video
Złącze HDMI
Port USB (pierwszy mamy na froncie)
Złącze Ethernetowe
[/i]

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA3.JPG[/img]

Pilot nie wyróżnia się niczym. Na początku mogą przeszkadzać zbyt miękkie przyciski. Choć można się do nich szybko przyzwyczaić. Na początku drażnił mnie przycisk "Options" - znajduję się bezpośrednio nad klawiszami kierunkowymi i zdarzało mi się go wcisnąć przez przypadek.




[size=5][color="#FF0000"]Przyszedł czas aby wreszcie odpalić nowy nabytek.[/color] [/size]

Załadowałem dysk do kiszeni, zworkę ustawiłem na single i włączyłem przycisk POWER.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA9.JPG[/img]

Player startuje dość szybko. Jeszcze szybciej uruchamia się z trybu standby. Trwa to ok 3-4 sekund.

Po krótkiej chwili przywitał mnie niebieski ekran z informacją w języku angielskim, że został wykryty nowy dysk. W związku z tym, że dysk był nowy i nie był wcześniej formatowany zgodziłem się na jego sformatowanie.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA10.JPG[/img]

Proces formatowania przebiegł bardzo szybko. Domyślnie został sformatowany w systemie ext3. Nie ma więc problemu by np. podłączyć taki dysk do PC i skopiować z dużą prędkością naszą kolekcję. Ja do tego użyłem Ubuntu LiveCD
[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA11.JPG[/img]

Po sformatowaniu wreszcie mogłem zasiąść na fotelu z pilotem w ręce.

Kolejne pozytywne zaskoczeniu to szybkość poruszania się po MENU. PH i TVIX to przy tym żółwie. Jak ktoś ma Dreamboxa wie o czym mówie. Duży [b]PLUS[/b] za to.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA12.JPG[/img]

Pierwsze co musiałem zobaczyć to menu konfiguracyjne. Na pierwszy rzut oka znajduję się wszystko co powinno się tu znajdować. Zagłębiając się dalej poczułem pewien niedosyt

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA13.JPG[/img]

Niestety w tej chwili znajduję się jeden język do wyboru. Dobrze, że jest to angielski.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA14.JPG[/img]

Ilość opcję w zakładce audio również nie imponuje. Można ustawić tylko tryb 5.1 lub stereo.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA15.JPG[/img]

Podobnie jest w zakładce VIDEO. Skromnie aż do przesady. Myślę, że w następnych wersjach będzie ciekawiej.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA16.JPG[/img]

Dobrze natomiast jest w zakładce Network Settings

Jest wszystko co powinno. Po za podstawowymi opcjami dot. Konfiguracji sieci, możemy odpalić serwer ftp, samba, nfs, UPnP?
Tradycyjnie jak to bywa w playerach HD transfer jest bardzo niski, ok. 3-3,5 MB/s.

Oczywiście musiałem wypróbować jak działa odtwarzanie filmów znajdujących się na PC. Przetestowałem materiał HD przez SAMBE i nie było z tym na szczęście żadnych problemów. Materiał przed odtworzeniem jest częściowo buforowany w pamięci playera. Jednak trwa to 2-3 sekundy.
[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA17.JPG[/img]

Oczywiście nie mogło zabraknąć zakładki z konfiguracją dotyczącą plików ISO

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA18.JPG[/img]

W zakładce General Settings zebrano inne przydatne opcje. Tj. np ustawienie wygaszacza, formatowanie dysku itp

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA19.JPG[/img]

Oczywiście mamy możliwość wgrywania samemu firmwaru, ewentualnie firmwaru ratunkowego ( który znajdziemy na stronie producenta) Kolejny PLUS

Można zrobić to na dwa sposoby. On-line lub przez Pendriva. Nie miałem okazji żadnego z nich wypróbować, gdyż jak widzimy na zdjęciu poniżej fabrycznie wgrany jest soft z o numerku 1.0

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA20.JPG[/img]




[color="#FF0000"][size=5]Tak jak wcześniej pisałem cały materiał testowy wrzuciłem bezpośrednio na dysk z poziomu PC. Przez sieć trwało by to bardzo, bardzo długo.

Konfiguracja zajęła kilka chwil więc biorę się za to na co wiele osób czeka??[/size][/color]

Zacznę może od tego czego w Tvix nie było.

[size=7]Radio internetowe[/size]

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA28.JPG[/img]

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA29.JPG[/img]

Wszystko chodzi idealnie i bardzo szybko. Mamy oczywiście różne opcje sortowania itp

W czasie słuchania radia możemy oczywiście robić inne rzeczy tj np oglądać fotki, o czym za chwilkę.

[size=7]Wyświetlanie JPEG-ów[/size]

Zacznę od stwierdzenia [u]no wreszcie[/u] działa to (prawie) dobrze i bardzo szybko. To czego przez tak długi czas nie poprawili w PH i Twixie czyli prędkość i jakość wyświetlania zdjęć w tym przypadku jest bardzo dobra.
Zostaje jedna rzecz odnośnie zdjęć do poprawienia, tj obracanie ich. Osobiście nie znalazłem takiej opcji.

Zdjęcia zajmujące kilkaset kilobajtów wyświetlane są praktycznie natychmiast. Te większe np 2-3 megowe po ok 2 sekundach.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA22.JPG[/img]

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA23.JPG[/img]

Bardzo dobrze i bardzo szybko działa opcja ZOOM.

Zdjęcia mogą być wyświetlane jako slideshow. A czas pomiędzy przenikaniem zdjęć ustawiamy w General Settings. Oczywiście podczas wyświetlania zdjęć możemy słuchać radia internetowego lub plików mp3 :) tego nie było w innych playerach HD


[size=7]Odtwarzanie muzyki[/size]

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA30.JPG[/img]

Na razie przetestowałem kilkadziesiąt plików zapisanych w formacie mp3. Nie natrafiłem na żaden, który by nie chodził. Niestety nie udało mi się odpalić plików w formacie .mpc Muzyki w innym formacie nie posiadam.
Dziwnie też działa pobieranie okładek. Działa to niby automatycznie, a powiedziałbym bardziej losowo. Nie ma żadnych opcji z tym związanych. Okładka jest przypisywana nie do konkretnego katalogu z utworami lecz do wybranego utworu. Często zdarza się, że np pierwszy utwór ma miniaturkę okładki, a już następne nie. Brakuję mi tu opcji np z XBMC, gdzie można przypisać dowolną okładkę do dowolnego pliku

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA31.JPG[/img]

W ustawieniach można ustawić, że zamiast wygaszacza z napisem ZIOVA na ekranie podczas odtwarzania będzie wyświetlana okładka aktualnie odtwarzanego utworu. Warunek, że taka okładka zostanie automatycznie pobrana.


[size=7]Odtwarzanie filmów[/size]

Tutaj zacznę od rzeczy, która przekreśla ten player jako player HD....przynajmniej na razie :)

[color="#FF0000"][size=4]ZIOVA CS-615 nie obsługuje MKV[/size] !!![/color]

Napisałem "na razie" gdyż w planach firmy Ziova jest support tego kontener-a. Dziś pytałem kiedy. Dostałem odpowiedź, że niestety data nie jest znana. :)

W tym momencie miałem skończyć test, gdyż jak wiemy większość materiału dostępnego w sieci zapisana jest w MKV.

Na szczęście dobrze, że się nie poddałem...... dalej już było super..........

[b]Aby nie przekreślać tego playera na stracie napiszę,że wszystkie posiadane przeze mnie filmy SD i HD (inne niż mkv), nawet te, które nie chciały się odpalić na PH i Tvixie odpaliły się bez problemu.
[/b]

Mam kilka takich pozycji nadesłanych przez userów tego forum, które trzymam i przy każdej nowej wersji firmwaru do Tvixa testuje. Niestety dotychczas bez skutku. Ziova zaskoczyła pozytywnie. Teraz to działa.

Wszystkie pliki .ts odpalały się błyskawicznie. Cała moja kolekcja IMAX śmiga idealnie.

Ale przyjrzyjmy się temu dokładnie.

Pierwsze przetestuje[b] filmy DVD zapisane w formacie ISO[/b]. Tu powinno wszystko śmigać. Widać , że producent playera położył duży nacisk by ISO śmigało. Poświecili w końcu na to całe MENU :)

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA26.JPG[/img]

Jak się okazało wszystko odtwarzane jest prawidłowo. Możemy przyczepić się do napisów, są może trochę za duże. Nie znalazłem niestety opcji do ich zmniejszenia. Wybór ścieżek dźwiękowych i napisów działa.


Kolejne do testów w kolejce czekały [b]filmy zapisane w formacie DivX i Xvid[/b] - tu również bez niespodzianek. Dziwne jest jedna rzecz. Materiał SD zanim zostanie odtworzony jest buforowany w pamięci.

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA27.JPG[/img]

W przypadku materiału HD nic takiego nie występuję.

[b]Pliki QuickTime[/b] według producenta miały być odtwarzane, a tu ogromna niespodzianka. Pliki w ogóle nie są widziane przez CS-615. Jednak nie odpuściłem. Rozszerzenie MOV zamieniłem na mp4 i...............

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA32.JPG[/img]

sami zobaczcie. Wszystko śmiga :)

Z tego co widać pliki rozpoznawane są po ich rozszerzeniu. Powinni to poprawić.

[b]Czas na WMV[/b]

[img]http://www.jm-modameska.pl/ziova/ZIOVA24.JPG[/img]

Tutaj również wszystko śmiga, bez żadnych zająknięć.

Tak jak wspominałem wcześniej pliki .trp również odtwarzane są bez najmniejszych problemów.


Szkoda tylko, że nie dane jest mi przetestować największą moją kolekcję plików HD, które zapisane są w mkv. Przez to tak jak wspomniałem na początku jest to 1 część testu. Drugą część zrobię jak tylko pojawi się nowy soft, który będzie wspierał kontener mkv,polskie znaki, dźwięk HD i wiele brakujących dziś funkcji potrzebnych przy odtwarzaniu filmów.

[b]Na tą chwilę trudno jednoznacznie ocenić ten player. Wszystko jest praktycznie dopracowane. Niestety brak wsparcia dla MKV przekreśla ten player, jako player HD.

Do przeciętnego wyjadacza Ziova CS-615 na dzień dzisiejszy nie wydaje mi się trafionym zakupem. No chyba, że komuś nie zależy na odtwarzaniu MKV :P Jest to raczej sprzęt z przyszłością. Mam nadzieję, że zmienię zdanie jak tylko pojawi się nowy soft. Na pewno też nie sprzedam go w tej chwili. Mam podstawy twierdzić, że jeśli tylko pojawi się wsparcie na MKV ten player będzie miał wielu zwolenników i osiągnie popularność zbliżoną do PH, czy Tvixa. Bo już w kilku podstawowych dziedzinach je wyprzedza.

Dla mnie pozostaje nr 1 jeśli chodzi odtwarzanie muzyki i wyświetlanie zdjęć.....To niestety za mało by mógł być w moim domu playerem HD nr 1.

Mam nadzieję, że Firma Ziova zaskoczy mnie wkrótce pozytywnie nowym, softem. Bo jest jeszcze trochę do zrobienia...choć już teraz podoba mi się moc tkwiąca w tym urządzeniu. Szybkość to największy atut tej czarnej zabawki!!![/b]


Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...