Skocz do zawartości
Lizarazu

Dreambox DM 8000

Rekomendowane odpowiedzi

witam
dm8k bedzie fajny ale juz na dzien dobry troche przestazaly(zle mnie nie zrozumiec) tak to jest jak sie odklada premiery sprzetu, niby nic sie nie dzieje ze nie ma HDMI ale sam czekalem na dm8000 z hdmi a tu zonk. ludki od gemini zapowiadaja, ze ruszaja pelna para z softem jak dostana w rece dm8k , ale to tez zajmie im z kilka miesiecy. zamiast sie bawic w bezuzyteczne bajery typu ten wyswietlacz oled to by wrzucili hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RS4' date='09.09.2006, 12:23 ']dokładnie..HDCP i brak opłat licencyjnych za HDMI, nie będzie zadnej różnicy w jakości sygnału.
RS4
[right][post="10070"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

A gdzie tam. HDCP bedzie tylko ze via DVI. Tak jak w nowych kartach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RS4' date='07.09.2006, 22:46 ']...
Twin tuner DVB-S2
dwa sloty na dodatkowe tunery DVB-S/C/T
...[/quote]
Niech mnie ktoś poprawi jesli się mylę. Jeden podwójny tuner i miejsce na kolejne 2 podwójne. To daje w sumie 6 tunerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tuptus55' date='10.09.2006, 16:35 ']Niech mnie ktoś poprawi jesli się mylę. Jeden podwójny tuner i miejsce na kolejne 2 podwójne. To daje w sumie 6 tunerów.
[right][post="10168"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Twin tuner -czyli w standardzie dwa tunery DVB-S2 (tak jak w dm7025) i dwa sloty w które będziesz mógł włożyć dodatkowe tunery DVB-S/C/T, czyli max. 4 tunery i tyle samo bedzie slotów CI na moduły CAM po jednym na każdy tuner, dwa sloty CI z przodu i dwa z tyłu tunera

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj fotki z IFA-y, tylna scianka jak widac prototyp, ale widac dwa sloty CI na modyły CAM, widać też antenkę od opcjonalnej karty WiFi podłączanej do miniPCI-wyposażenie dodatkowe(karta wifi), jak widac jest DVI

[url="http://imageshack.us"][img]http://img458.imageshack.us/img458/6233/dm8000przodrp1.jpg[/img][/url]


[url="http://imageshack.us"][img]http://img49.imageshack.us/img49/2179/dm8000tylir7.jpg[/img][/url]

RS4 Edytowane przez RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' date='10.09.2006, 15:08 ']dm8k bedzie fajny ale juz na dzien dobry troche przestazaly(zle mnie nie zrozumiec) tak to jest jak sie odklada premiery sprzetu,[/quote]

po czym wnosisz , że przestarzały?

[quote]niby nic sie nie dzieje ze nie ma HDMI ale sam czekalem na dm8000 z hdmi a tu zonk. ludki od gemini zapowiadaja, ze ruszaja pelna para z softem jak dostana w rece dm8k , ale to tez zajmie im z kilka miesiecy.[/quote]

po czym wnosisz, że kilka miesięcy? [to już działa] a to , ze będzie DVI? no cóż pisałem już , dlaczego

[quote]zamiast sie bawic w bezuzyteczne bajery typu ten wyswietlacz oled to by wrzucili hdmi.
[right][post="10154"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

tuner będzie drogi i żeby był atrakcyjny musi mieć bajery, za chwilę zobaczysz dm7025 z takim wyswietlaczem i powiem Ci jedno, to, że premierę się przekłada to nie wina wyświetlacza, a z drugiej strony, po czym wnosisz, że się przekłada??, nigdzie oficjalnie nie powiedzieli kiedy wejdzie do sprzedaży, lepiej żeby był dopracowany nim wejdzie do sprzedaży, dm8000 jest katowany od dawna przez beta testerów i coś z tego będzie.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wierzę w DM 8000. Jak dotąd nie dali ciała jeśli chodzi o możliwości swojego sprzętu. Skoro przekładają start tzn. że coś jeszcze jest nie tak.
Tak powinny postępować wszystkie firmy.
Ciekawe tylko czemu tak ucichło o Relook 510.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak HDCP (bo po DVI go nie bedzie) w przypadku podlaczenia DVI->HDMI do LCD z HDMI/HDCP podobno nie bedzie skutkowac niczym. Bedzie dzialac.
HDCP ma w przypadku LCD dzialac tak, ze nadajnik odpyta sie od LCD czy to napewno LCD i jesli tak to pozwoli wyslac sygnal 1080/720. Nadajnikiem bedzie dream, wiec teoretycznie nie musi odpytywac LCD tylko od razu transmitowac sygnal. (Tylko co bedzie jesli nie tylko nadajnik odpytuje odbiornik, ale i odbiornik odpytuje nadajnik ? Wtedy dream nie odpowie i LCD nie pozwoli wyswietlic HD.)
Jesli bedziemy chciali podlaczyc DVI dreama do nagrywarki blueray po HDMI, to gdyby dream mial HDCP i sprawdzil ze material jest zabezpieczony a odbiornikeim jest nagrywarka, to nie wyslalby materialu HD a jedynie SD. Skoro nie ma HDCP to wysle do nagrywarki wszystko. Ale tu mi trudno uwierzyc, ze nagrywarka z HDCP pozwoli na odebranie materialu HD z urzadzenia bez HDCP - jesli wiec nagrywarka na to nie pozwoli , to dlaczego LCD mialoby pozwolic ?

Moze ktos wskaze mi blad w rozumowaniu?

Wada DVI bedzie to, ze nie bedzie chyba szans na transmisje sygnalu 1080p do LCD, choc z drugiej strony nikt nie wie czy dream bedzie w stanie taki sygnal odebrac - choc pewnie bedzie. Jak sobie z ta przypadloscia poradzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze, nie wiem dlaczego zalożyliście, że DVI nie jest zgodne z HDCP, mozna ominąc koszt licencji HDMI - co nie jest jednoznaczne z hdcp.

Fajna ta teoria. Ale przy połączeniu nastepuje tzw. handshake - porozumienie- i jest lista kodów na nośniku (zabezpieczonym matriale), które pozwalają na przejście sygnału. Nie ma znaczenia jaki to produkt. Reszta to bajka. Chyba juz o tym było tutaj, jak znajdę link to zrobię edit.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DVI w dm8000 nie jest zgodne z HDCP , bo tak to zrobila DreamMultimedia. Dm8000 bedzie mogl zgrywac strumien z satelity na wbudowany dysk, a to jest niezgodne z licencja na HDCP , wiec skoro nie mieliby jej szansy dostac , to ja zupelnie olali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Link:


[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=391"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=391[/url]

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' date='11.09.2006, 15:13 ']Wada DVI bedzie to, ze nie bedzie chyba szans na transmisje sygnalu 1080p do LCD, choc z drugiej strony nikt nie wie czy dream bedzie w stanie taki sygnal odebrac - choc pewnie bedzie. Jak sobie z ta przypadloscia poradzic ?
[right][post="10223"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

A skąd będzie iść te 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dm8000 jest przeznaczony do odbioru satelitarnego, naziemnego i kablowego (dwie ostatnie jako glowice do dokupienia) - tak wiec te 3 zrodla beda na pewno.
Jest jeszcze dvd do wbudowania. Zaleznie czy w sofcie pojawi sie obsluga dla dvd blueray lub hddvd bedzie to kolejne 4 zrodlo (a sadze ze sie pojawi na 100%).
Pozostaje jeszcze ethernet i odtwarzanie plikow po sieci lub skopiowanych z sieci na dysk i to byloby 5te zrodlo.

Czy ktos ma pomysl na inne zrodlo , z ktorego ten box nie da rady pobrac ? Bo ja nie ;)

Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry chłopie, ale piszesz książki fantastyczno-naukowe. Fajnie, ze chciałbys takiego dreama, każdy by chciał, ale poczytaj w sieci o napędach blu-ray o niebieskich i czrwonych laserach i jego koszcie.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha . Dreama nie kupuje sie na kilka miesiecy! Ja swojego dm7000 mam od samego poczatku i zmienie go na dm8000 tylko i wylacznie z powodu dvb-s2 i 8psk. Gdyby nie to , jeszcze pewnie dlugo uzywalbym starej wersji dm7000 bo kolejne : 5620, 500, 7020, 7025, 600 nie wnosily nic, co wartobyloby miec dodatkowo.

To nie kwestia chcenia ale mania. Do tej pory mielismy dostepne zrodla 1,2,3 (2 i 3 w 500 i 7025) , oraz 5 (oczywiscie nie bylo wbudowanego mpg4 ale mozna bylo to miec ta sama metoda co na xbox360 choc uzywajac inne oprogramowanine). Teraz nowoscia jest 4ty. Sony deklarowal , ze cena ich notebokowego bluray w serwisie bedzie 600$ (sporo taniej niz pierwsze CD). A jaka bedzie za kilka lat ? Ja na razie zamontuje sobie zwykle dvd. Nie wiem czy zdecyduje sie na blueray albo hddvd kiedykolwiek - nie ze wzgledu na cene , ale ze wzgledu na brak wyjscia 1080p. (Gdyby nie to , to o innym dvd nie trzebaby myslec ... jesli spelnia sie zapowiedzi i material na gestych dvd bedzie 1080p.) Chyba ze dvd wysiadzie kiedys, i tak jak dzis nie ma sensu kupowac cd, tak wtedy nie bedzie sensu dvd.

Nic dziwnego , ze tu na boardzie pasjonujecie sie nie raz dziwnymi rzeczami, jesli nie zdajecie sobie sprawy co jest dostepne od dawna ;) i co bedzie lada chwila w technologi juz sprawdzonej przez setki tysiecy uzytkownikow.


Edycja.
Jesli cie nie zrozumialem do konca i dla ciebie fantastyka wynika tylko i wylacznie z ceny czytnika plyt, to tez cie zmartwie. Cena dm8000 to 799E wiec jak kogos na to stac, to 600$ za czytnik nie jest kwota abstarkcyjna - choc na razie zakup takowego nie ma za bardzo sensu - za wczesnie. Na poczatku nie bedzie supportu w sofcie.

Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg ciebie do dream'a będzie można zamontować odtwarzacz blu-ray, albo hd dvd, - to nazywam fantastyką, nie cena jest problemem, ale technologia.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualizują DM8000 bo jest za stary na podbicie rynku. HD to nie wszystko. Relook atakuje, wyjdzie ITI TVN a tu lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Relook to godny konkurent dreamboxa. Sam mam dreama, ale gdybym dziś kupował dekoder wybrałbym relooka. Niska cena, mnogosc funkcji, dobre zaplecze softwarowe;) Edytowane przez MIIKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MIIKI' date='12.09.2006, 22:47 ']dobre zaplecze softwarowe;)
[right][post="10373"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

oj z tym to się nie zgodzę - trochę się zagalopowałeś w swej teorii
w praktyce jest tak
4 teamy pracują dla DreamMultimedia w tym 2 na stałe
Relook - 1,5 teamu - raptem 7 osób z tego 3 tylko okresowo

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DM 8000 PVR, HDMI - NOWOŚĆ !!! DOSTĘPNY BĘDZIE OKOŁO STYCZNIA 2007 !!!

[font="Arial Black"]cena 2900[/font] za tzw. "golasa" min. bez dysku, dvd

DREAMBOX DM 8000S - your first choice!!!

- PVR, DVD, TWIN Tuner DVB-S, - C or -T, mixable
- AMD/ELAN SC520 32Bit Controler
- Linux open source ( most parts under the terms of GPL )
- supports Linux Standard API
- 2 x DVB Common Interface Slot
- 2 x Smartcard Reader ( Dreamcrypt )
- integrated Compact Flash and SD Interface Slot
- H.264 HDTV 1080i, DVI or HDMI Connector
- TWIN Tuner, mixable, Plug & Play
- 10/100 MBit compatibile Ethernet interface
- 4 x USB 2.0 Port
- 12V switch cinch
- V24/RS232 Interface
- Big-size VF-Display
- 32 MByte Flash
- 128 MByte DDR-RAM
- integrated IDE UDMA66 Interface
- support for internal HDD in any capacity
- support for internal DVD device
- unilimited channel lists for TV/RADIO
- channel-change time < 1 second
- full automatic service scan
- supports directly bouqet lists
- supports EPG ( electronic program guide )
- supports multiple LNB- switching control ( supports DiSEqC )
- fully adaptable OSD in many languages and ski-support
- S/PDIF Interface for digital bit stream out ( AC-3 )
- 2 Scart Interfaces
- RF modulator
- Audio/ Video chinch out
- programowanie nagrywania

źródło: [url="http://www.sklep.vipsat.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=80"]TU[/url]

a [url="http://www.satonline.ch/shop/detail_10627_Receiver-Dreambox-DM-8000-HDTV.php"]TU[/url] link do szwajcarskiego sklepu

Jutro kupuję metrówkę i odcinam po centymetrze :D . Mam nadzieję że nie "dojadę" do końca. Już się nie mogę doczekać :D

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nareszcie jakiś termin
tylko już tych terminów było parę i ciagle je zmieniano
miejmy nadzieję iż teraz nic nie zmienią - przeciez to i tak odległy termin

pozd

ps.musze zawiadomić o tym paru zainteresowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten termin jest wyssany z palca. Jedyny termin jaki wyszedl od producenta to poczatek pazdziernika. Nic innego nie oglosili. Skoro boxa ciagle nie ma , to moze byc zarowno jutro jak i za rok (bo takie plotki tez kraza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vipsat chce przyciągnąć klientów na strony swojego sklepu i co kilka tygodni ogłasza nowy termin premiery Dreamboxa. Na początku października strona wyglądała tak:

[img]http://img224.imageshack.us/img224/2230/a1rk0.jpg[/img]



[color="#FF0000"]Po prostu marketingowa ściema. Premiera będzie wtedy gdy pojawi się w sklepach- o ile w ogóle się pojawi.[/color] Edytowane przez seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zainteresowałem się tym dreamem bo chce sobie sprawić tunek z dvb-s2 i pvr ale cena zwala z nóg. Jak ktoś zna jeszcze inne tunery dvb-s2 hd to piszczie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i mamy już 11 marca a dreamboxa 8000 jak nie było tak nie ma. Coś mi sie zdaje, ze tu wchodzą w rachubę problemy prawne (te wszystkie hdcp, ochrona materiału hdtv itp), a nie techniczne. Ciekawe czy si8ę go w końcu doczekamy???? i w jakiej będzie postaci 9bo np. nie wyobrazam sobie w dzisiejszych czasach tuner bez hdmi, choć kto wie??)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...