Skocz do zawartości
Mozart 18

Wasze opinie na temat zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drogich Forumowiczów!!!

Wybrałem już zestaw kina domowego i proszę Was o doradzenie mi czy warto coś w nim zmieniać. :(

1. TV: Samsung LE37A656
2. Ampli: Onkyo TX-SR606
3. Głośniki: Quadral Quintas 500 lub Quadral Quintas 700
4. Odtwarzacz: Samsung BD-P1400

Odnośnie punktu 4: Doradźcie mi proszę, czy warto do 20m2 pokoju wsadzać tak "wypasione" kolumny jak Quintas 700??? Czy nie będą one po prostu za mocne? Kino będę wykorzystywał 80% do oglądania filmów i 20% do słuchania muzyki. Jakie kable Byście mi polecali do tych głośników (proszę o konkretną nazwę lub link)??? Czy zestaw ten będzie dobrze działał (czy nie ma ryzyka uszkodzenia amplitunera, np. przez nieprawidłową impedancję)? W przyszłości dokupię subwoofer i mam teraz "przyszłościowe" pytanie:

1. Koda SW1000 v2
2. Quadral SUB 51 DV
3. Jamo E8SUB2

Który z nich Byście wybrali?

Z niecierpliwością czekam na Wasze z pewnością fachowe opinie na temat tego zestawu. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniłbym telewizor LCD na plazmę Panasonic 37PX80 za 3099 zł lub 42PX80 za 3199 zł, np. w digitalo.pl
albo na 42PZ80 Full HD za 4199 zł.

co do głośników kolego, to nie odkładaj zakupu subwoofera, to najważniejszy głośnik w zestawie kina domowego.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź AreckiW. ;) Czy do pokoju 20m2 warto wsadzać tak "wypasione" kolumny jak Quadral Quintas 700??? Czy nie są one za mocne??? Z tych trzech sub-ów, które wytypowałem to, który Byś wybrał??? Jakie kable Byś polecał do tych głośników (tak MAX 12zł. za metr)??? Czy nie ma ryzyka uszkodzenia ampli, np. złą impedancją (kompletnie się na tym nie znam)??? Z góry dzięki za pomoc.
Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na głośnikach nigdy się nie oszczędza, możesz wsadzić jak największe, lepiej wypełnią dźwiękiem pomieszczenie,

co do suba, to weź quadrala, będziesz miał z jednej firmy, mogą się lepiej zgrywać,

co do uszkodzenia ampli, raczej nie, ale jeśli głośniki są 4-Ohm, a ampli dźwiga 6 lub tylko 8 Ohm, to może Ci się co chwila wyłączać. Dlatego doradzałem Onkyo. Sprawdź jaką impedancję mają Quadrale, jeśli 8 Ohm, to LX50 jest OK, ale jeśli 4 Ohmy, to może być problem.

Kabla w tej cenie nie doradzę, ja mam kable za 30 zł, są bardzo dobre do mojego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta jest napisane, że impedancja to 4-8 Ohm-ów, więc chyba wszystko będzie grało. :(

Edytowane przez Mozart 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...