Skocz do zawartości
buku

Jak ważne jest ustawienie 50/60 Hz

Rekomendowane odpowiedzi

[1] Włączam dziś film z serii "podróże po Europie" a tu mi z szuflady skacze.
I wtedy przypomniałem sobie, że wieczorem oglądałem The Terminal 50Hz.
Po zmianie na 60Hz ( źródło USA) wszystko idzie pięknie.
Trzeba więc bardzo uważać na dostosowanie Hz do źródła materiału filmowego.
A dlaczego nie ma w Net Playerach automatycznego rozpoznawania ?

[2] W połowie czerwca będzie nowy Firm Ware do SnaZio* 1350.
Producent wreszcie zauważył jako drugi po mnie na świecie, że :
zaangarzowanie procesora CPU podczas odtwarzania filmów DRM sięgające oststnio nawet 70% nie pozwala na płynne odtworzanie wmvhd.
Kiedyś było znacznie lepiej z tym. Pamiętam jak gmeru pisał, że wszystkie 720p idą mu płynnie zaś 1080p czasami sie tną.
Tak było.
Jest teraz jest bardzo źle.
Ale od jakiegoś czasu współpraca z serverem DRM Microsoft się bardzo pogorszyła. Przyznawanie licencji DRM ciągła kontrola w real time powodowało, że wszystko sie u mnie tnie. Jest więc nadzieja na poprawę tego stanu rzeczy.
Zauważę na koniec, że filmy wmvhd to jedyne legalne jak na razie HD źródło ( no oprócz HDDVD w USA). Dziwi status KISS DP-600 który nie ma umowy o DRM z MS.
Zatem co można na nim legalnego obejżeć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wszystko z CMORE co oglądamy lepiej dać na 50Hz chociaż nie zauważyłem żeby skakało ale obraz chrupie, takie klatkowanie widać. Po przestawieniu już jest jak po maśle. ALe wiele osób nawet nie widzi tego skakania. Więc to tylko dla tego kto ma dobre oko ;) Warto przestawiać Hz na takie skąd mamy film (region).

Co do KISSa to rzeczywiście. Co na nim można legalnego w HD oglądać? Skoro reklamują tak oficjalnie? :( Ale przypał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...