Skocz do zawartości
Mozart 18

Amplituner HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drogich Forumowiczów!
Zdecydowałem się kupić amplituner z nowymi dekoderami dźwięku HD. :P Został mi już tylko wybór jaki:
1. Onkyo TX-SR605
2. Onkyo TX-SR606
3. Yamaha RX-V663
Pomóżcie mi proszę wybrać ten najlepszy. Ampli będę używał 80% do oglądania filmów i 20% muzyki. Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi i z góry za nie dziękuję.
Pozdrawiam,
Mozart 18
PS. Ampli będzie grał z głośnikami: Quadral Quintas 500, TV: Samsung LE37A656 i playerem Blu-Ray: Samsung BD-P1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę, że jednak przekonałeś się do odtwarzacza Blu-Ray, mądra decyzja,
Sony BD300 też może być, jak pisał kolega mobor,

co do amplitunera, to zdecydowanie najnowszy Onkyo 606, bez problemu dźwiga wszystkie typy głośników, nawet 4 Ohmowe, ma wydajny wzmacniacz i w tej klasie cenowej to najlepszy wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='106632' date='12.06.2008, 23:59 ']widzę, że jednak przekonałeś się do odtwarzacza Blu-Ray, mądra decyzja,
Sony BD300 też może być, jak pisał kolega mobor,

co do amplitunera, to zdecydowanie najnowszy Onkyo 606, bez problemu dźwiga wszystkie typy głośników, nawet 4 Ohmowe, ma wydajny wzmacniacz i w tej klasie cenowej to najlepszy wybór...[/quote]


Dokladnie taki sam thread jest dwa pietra nizej.

WYbralem 606 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='9000' post='106650' date='13.06.2008, 01:12 ']Dokladnie taki sam thread jest dwa pietra nizej.

WYbralem 606 ;)[/quote]

Ja również polecam 606. Mam i wg mnie gra rewelacyjnie. W tym przedziale cenowym chyba nie ma konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu także pojawił się wczoraj karton z 606... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Butcher' post='106679' date='13.06.2008, 11:23 ']U mnie w domu także pojawił się wczoraj karton z 606... :lol:[/quote]
Witamy w klubie :lol: I jak, słuchałeś już muzyki? Mnie udało się posłuchać troszkę KoRna i powiem szczerze - rewelacja, nawet na tak małcyh głośniczkach jak moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' post='106695' date='13.06.2008, 12:44 ']Witamy w klubie :lol: I jak, słuchałeś już muzyki? Mnie udało się posłuchać troszkę KoRna i powiem szczerze - rewelacja, nawet na tak małcyh głośniczkach jak moje.[/quote]

No zobaczymy jeszcze jak na takim sprzęcie zaprezentuje się nadchodzące blu-ray KoRna ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Wicked' post='106699' date='13.06.2008, 13:07 ']No zobaczymy jeszcze jak na takim sprzęcie zaprezentuje się nadchodzące blu-ray KoRna ;-)[/quote]
Święte słowa, czekam z niecierpliwością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. ;) Zdecydowałem się na Onkyo 606. 9000, tomekfff, Butcher, czy mógłbym wiedzieć gdzie kupiliście Wasze amplitunery???
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Wicked' post='106699' date='13.06.2008, 13:07 ']No zobaczymy jeszcze jak na takim sprzęcie zaprezentuje się nadchodzące blu-ray KoRna ;-)[/quote]
Niestety, z tego co słyszałem o jakości tego koncertu na DVD, cudów po BD sobie nie obiecuję - seria Live at Montreaux to typowa "masówka". Porównując do oficjalnych wydawnictw to praktycznie lepszej jakości bootlegi - daleko więc będzie KoRnowi do klasy Live at Hammersmith czy Live on the Other Side.

Co do 606, amp zaszokował mnie czymś, o co nigdy bym siebie nie podejrzewał.
Bez grzebania w ustawieniach głośników, equalizerach, itp. zapuściłem muzę - KoRna zresztą :lol: - i okazało się, że rewelacyjne brzmienie o które mi chodziło (ładne doły, czytelna góra, ogólna dynamika i soczysty wykop) uzyskałem w trybie... Pure Audio!! :)
A myślałem, że nigdy w życiu nie uwolnię się do "ulepszania" muzy EQ... ;)

Mozart - ampa zakupiłem na drodze pryw. importu z DE, ale mam zaufane źródło od lat, więc gwarancja PL jest mi zbędna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem na allegro od gościa co ma sklep w Łodzi.
Cena na tamten moment z przesyłką i FV 1700 pln.

Przelałem hajs i na drugi dzień miałem AMP w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mozart 18' post='106818' date='14.06.2008, 14:56 ']Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :) Zdecydowałem się na Onkyo 606. 9000, tomekfff, Butcher, czy mógłbym wiedzieć gdzie kupiliście Wasze amplitunery???
Pozdro[/quote]
Ja kupiełem ze sklepu internetowego z Poznania. Szybko i sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...