Skocz do zawartości
funnyguy1

telewizor HD do grania

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zainspirowało mnie do tego stwierdzenie, że konsole są stworzone do HD. Oczywiście jest to bzdura, bo zarówno na konsolach jak i (od dawna) na PC można grać w gry w rozdzielczościach HD, zależnie od możliwości sprzętu jakim się dysponuje. Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości telewizory całkiem zastąpią monitory komputerowe jeżeli chodzi o rozrywkę.

Zastanawiam się jaki telewizor nadaje się najlepiej do grania w gry? Fajnie byłoby wybrać z kilku modeli o podobnej wielkości jeden albo dwa, najbardziej nadające się do tego celu.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='funnyguy1' post='106354' date='10.06.2008, 14:51 ']witam

Zainspirowało mnie do tego stwierdzenie, że konsole są stworzone do HD. Oczywiście jest to bzdura, bo zarówno na konsolach jak i (od dawna) na PC można grać w gry w rozdzielczościach HD, zależnie od możliwości sprzętu jakim się dysponuje. Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości telewizory całkiem zastąpią monitory komputerowe jeżeli chodzi o rozrywkę.

Zastanawiam się jaki telewizor nadaje się najlepiej do grania w gry? Fajnie byłoby wybrać z kilku modeli o podobnej wielkości jeden albo dwa, najbardziej nadające się do tego celu.

pozdro[/quote]


Mój Sharp się nadaje :( Jest HDready więc spoko chodzi każda gierka 1366x768 . Obraz bajka, jak z konsoli (x360). Ale starsze gierki chodzące na niższych trybach nie są za dobrze skalowane i napisy w nich mam nienajlepsze. Ale winne tu jest moje połączenie PC DVI-> TV HDMI, jakbym miał podłączone analogowo do D-Sub to pewnie lepiej byłoby z dobraniem innych rozdziałek, ale to gniazdo mam zajęte (konsola, bo to wersja bez HDMI) zresztą odległość PCeta o TV jest duża i kilkanaście metrów analogowego kabla byłoby narażone na poważne zakłócenia, a po HDMI leci przecież cyfrowo.

Edytowane przez Omni Modo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony BRAVIA moim zdaniem najlepsze TV LCD do grania :blink: Z reszta co tu dużo gadać przecież to Sony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='caffy' post='109648' date='11.07.2008, 23:59 ']Sony BRAVIA moim zdaniem najlepsze TV LCD do grania ;) Z reszta co tu dużo gadać przecież to Sony :)[/quote]

Witam,

a czy ktos moze wyrazic swoja opinie co do wielkosci ekranu i gier FPP, np. Battlefield 2?
Chodzi mi o to, jaki rozmiar ekranu bylby najlepszy do grania z 3.5 m?
Czy duzy ekran, np. 46 nie bedzie zbyt wielki by ogarnac wzrokiem wszystkie szczegoły wyswietlane na ekranie w czasie strzelanin?
Wiem, ze gry Third-Person-Perspective wygladaja super na wielkich ekranach, ale jakie sa Wasze doswiadczenia z gierkami FPP?

Dzieki z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

niedawno kupilem SONY Bravia KDL 40 D 3500 Full HD ,
gry z xboxa wyglądaja super polecam sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='b_b' post='117140' date='08.09.2008, 15:13 ']Witam,

a czy ktos moze wyrazic swoja opinie co do wielkosci ekranu i gier FPP, np. Battlefield 2?
Chodzi mi o to, jaki rozmiar ekranu bylby najlepszy do grania z 3.5 m?
Czy duzy ekran, np. 46 nie bedzie zbyt wielki by ogarnac wzrokiem wszystkie szczegoły wyswietlane na ekranie w czasie strzelanin?
Wiem, ze gry Third-Person-Perspective wygladaja super na wielkich ekranach, ale jakie sa Wasze doswiadczenia z gierkami FPP?

Dzieki z gory![/quote]

jesli tv ma spelniac role monitora bardzo prosto jest obliczyc sobie odleglosc na ktorej bedzie optymalny widok.

jakiej wielkosci masz obecnie monitor np 20" w jakiej odleglosci masz od niego obecnie wzrok 40cm, a teraz zakladamy ze kupujesz 40" (4 krotnie wiekszy od obecnego monitora) wiec odleglosc twojej glowy od niego powinna wynosic 160cm.

jezeli z 350cm rozpoznajesz pojedyncze piksele lub schodki na krawedziach grafiki to dla mnie osobiscie jestes jakims mutantem, mówie oczywiscie o rozdzielczosci 1920x1080px FULLHD osobiscie przy graniu obecnie w nowego S.T.A.L.K.E.R.-a siedze nie dalej niż 2m od 42" TV i moge dostrzec walęsajcych sie renegatow oddalonych 400m od mojego stanowiska snajperskiego na bagnach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='117194' date='08.09.2008, 19:33 ']jesli tv ma spelniac role monitora bardzo prosto jest obliczyc sobie odleglosc na ktorej bedzie optymalny widok.

jakiej wielkosci masz obecnie monitor np 20" w jakiej odleglosci masz od niego obecnie wzrok 40cm, a teraz zakladamy ze kupujesz 40" (4 krotnie wiekszy od obecnego monitora) wiec odleglosc twojej glowy od niego powinna wynosic 160cm.

jezeli z 350cm rozpoznajesz pojedyncze piksele lub schodki na krawedziach grafiki to dla mnie osobiscie jestes jakims mutantem, mówie oczywiscie o rozdzielczosci 1920x1080px FULLHD osobiscie przy graniu obecnie w nowego S.T.A.L.K.E.R.-a siedze nie dalej niż 2m od 42" TV i moge dostrzec walęsajcych sie renegatow oddalonych 400m od mojego stanowiska snajperskiego na bagnach...[/quote]


Fakt, moim skromnym zdaniem monitor zdecydowanie lepiej nadaje się do grania w strategie, fpp wymagające zwinności i refleksu... Do grania na tv nadają się idealnie typowe "konsolówki" TPP, wyścigi, sport itp...
Obecnie gram w Fallout 3 na Bravii 46... jest SUPER, ale tam szybkość reakcji itp to powiedzmy sprawa drugorzędna... polecam też Assassins Creeda w FULL HD z max detalami wygląda cudownie na wielkim ekranie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt, moim skromnym zdaniem monitor zdecydowanie lepiej nadaje się do grania w strategie, fpp wymagające zwinności i refleksu... Do grania na tv nadają się idealnie typowe "konsolówki" TPP, wyścigi, sport itp...

Obecnie gram w Fallout 3 na Bravii 46... jest SUPER, ale tam szybkość reakcji itp to powiedzmy sprawa drugorzędna... polecam też Assassins Creeda w FULL HD z max detalami wygląda cudownie na wielkim ekranie...

To za przeproszeniem, twoje zdanie jest G warte. Czym to poprzesz? Czy to tylko twoje subiektywne zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Może ktoś polecić konkretny model ... dla ps3 i PC chciałem wyciągnąć max z tv , ma ktoś moze LG z serii sl9500 albo sl9000 ? i może powiedzieć jak to chodzi :)

Edytowane przez Kotsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...