Skocz do zawartości
Mozart 18

DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drogich Forumowiczów!
Wybrałem już cały zestaw kina domowego i muszę jeszcze wybrać DVD. Wytypowałem kilka i proszę Wskażcie mi najlepsze

1. Pioneer DV-600
2. Pioneer DV-400
3. Yamaha S661
4. Sony DVP-NS78
5. Onkyo DV-SP 405
6. Panasonic DVD-S54

DVD będzie grało z TV: Samsung LE37A656 i Ampli: Yamaha RX-V661. Jestem oczywiście otwarty na jakieś alternatywy. Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi i z góry za nią dziękuję.
Pozdrawiam,
Mozart 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drogi kolego,

popatrz na ranking np. na stronie www.testberichte.de,

albo w Empiku zajrzyj np. do niemieckiego Video na strony z rankingami, bo tak będzie trudno obiektywnie wskazać najlepszy.
A może wydasz ok. 900 zł na odtwarzacz Blu-Ray Samsung BD-P1400 zamiast wydawać niepotrzebnie na DVD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram poprzednika.
Po co teraz kupować dvd i za rok zmieniać na blu-ray'a?
Najlepszym wyborem jest na chwilę obecną samsung-1400. A że samsung to współpracowałby z twoim telewizorem w systemie anynet+. (naciskasz przycisk open na odtwarzaczu ten się włącza, wkładasz płytę i naciskasz na pilocie telewizora play-płytka startuje a tv sam się włącza. Fajna sprawa)No i ten odtwarzacz ma całkiem niezły upscale do full hd co jest niezbędne przy lcd - wierz mi. Pozostaje jeszcze kwestia ceny na ceneo to 870 zł a na allegro znajdziesz za 700 zł. Przemyśl sobie.

pozdr

big.dragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale Blu-Ray na razie odpada... DVD będzie służyło tak 80% do odtwarzania filmów, a 20% do muzy... Może teraz wskażecie mi tego najlepszego???
PS. Zapomniałem dodać, że w grę wchodzi jeszcze Samsung 1080P7. :(

Edytowane przez Mozart 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba kolego nie rozumiesz...
Samsung 1400 odtworzy Ci nie tylko płyty Blu-Ray, ale też wszystkie DVD (oryginalne, gazetowe, nagrane +R, czy -R, RW), a także płyty muzyczne CD, CD-R, itd.
Więc nie widzę problemu, tym bardziej, że Samsung 1400 przeskaluje Ci nieźle twoje DVD do "wyższej" rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, że się da słuchać CD Audio, na pewno nie gorzej, a raczej lepiej od w/w odtwarzaczy DVD,

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jeżeli wg Ciebie szajsung brzmi lepiej od Onkyo .....

To juz lepiej kupić SONY 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to może takie pytanie pomocnicze...
czy ten Samsung 1400 brzmi nie gorzej od np. Panasonica S75 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='106418' date='11.06.2008, 06:15 ']No jeżeli wg Ciebie szajsung brzmi lepiej od Onkyo .....

To juz lepiej kupić SONY 300[/quote]

a dlaczego Samsung BD-P1400 ma brzmieć gorzej od najtańszego DVD Onkyo ?
Nie wszystko złoto co z Onkyo... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej chciałbym sie dowiedzieć nie - "dlaczego ma brzmieć gorzej" a raczej że brzmi lepiej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogę zapytać dlaczego Samsung ma brzmieć lepiej od Manty czy Kiss'a... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpowiedź wydaje się dość prosta,
Samsung musi mieć lepsze podzespoły audio, żeby mógł obsłużyć ścieżki dźwiękowe HD, które wypluwa jako Bitstream po HDMI...
zresztą wystarczy otworzyć niemieckie Video, żeby zobaczyć, że w teście dźwięku Samsung ma 22/30 punktów za jakość, czyli więcej, niż wszystkie budżetowe odtwarzacze DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ze po hdmi odtwarzacz dziala jako naped...
mi chodzi raczej o kompletny tor audio danego sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza się, jako napęd, ale nie zmienia to faktu, że kolega, który napisał ten temat, może śmiało za 700-800 zł nabyć sprzęcić, który mu odtworzy wszystkie płyty BR, DVD, CD, JPEG, MP3, w każdej postaci i dodatkowo wypluje po HDMI w Bitstreamie dźwięk HD,
ja bym w życiu nie kupił już budżetowego DVD, z tych wyżej wymienionych, a za lepsiejszy DVD z dekoderami dźwięku na pokładzie trzeba zapłacić sporo więcej niż za tego Samsunga BD-P1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się- ja także polecam już BluRay choc zdecydowanie poelcam SONY 300
Kosztuje już jedyne 900zł a w ostatniej promocji dorzucają gratis 4 filmy wiec wartość bonusu to 400zł....

Pozdrawiam i zyczę udanego zakupu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...