Skocz do zawartości
Mozart 18

Dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drogich Forumowiczów!
Proszę Was fachowców o pomoc <_< Wybrałem już kino domowe i został mi już tylko jeden dylemat: wybór TV... Wytypowałem kilka i proszę Was o pomoc w wyborze... Jestem oczywiście otwarty na inne alternatywy... :)

1. Sony KDL-40D3500
2. Sony KDL-40V3000
3. LG 37LG6000 Scarlet
4. Samsung LE37M87BD
5. Samsung LE37A656
6. Samsung LE40A656

Ten LG ma NIESAMOWITE parametry i design... Pomóżcie mi... Który wybrać? TV będę głównie używał do oglądania dynamicznych filmów i w przyszłości "N-ki"... Więc najlepiej, aby miał jak najmniejsze smużenie... Szczególnie skłaniam się ku Samsungowi, ponieważ do PC mam podłączony monitor LCD tej firmy i już od 3 lat nie mam ŻADNEGO martwego piksela... Mam nadzieję, że pomożecie mi w wyborze... Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Mozart 18
PS. TV będzie grał z amplitunerem Yamaha RX-V661 i DVD Pioneer DV-400. :)

Edytowane przez Mozart 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj swoje warunki lokalowe, odległość od tv , ile chcesz wydac. Może podpowiemy Ci jeszcze inne modele.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mój pokój ma ok. 20m2.

2. Sygnał to "N".

3. Odległość od ekranu to 3-4m. (ale więcej jak 40, MAX 42 cali nie wchodzi w grę).

4. Cena to MAX 4200zł.

5. Filmy oglądam raczej w nocy... (zawsze jak oglądam filmy w dzień to opuszczam rolety.)

6. Lubię wszystkie programy w których nadają filmy i muzykę (żadnego konkretnego nie mam).

7. Telewizor będzie stał.

Teraz jedno off-topicowe pytanie: W "N" jako "opcję dodatkową" polecacie mi wybrać pakiet Filmbox, czy Cinemax? (zależy mi szczególnie na filmach akcji itp.). Z niecierpliwością czekam na odpowiedź i z góry za nią dziękuję.

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mozart 18' post='105288' date='03.06.2008, 21:51 ']1. Mój pokój ma ok. 20m2.

2. Sygnał to "N".

3. Odległość od ekranu to 3-4m. (ale więcej jak 40, MAX 42 cali nie wchodzi w grę).

4. Cena to MAX 4200zł.

5. Filmy oglądam raczej w nocy... (zawsze jak oglądam filmy w dzień to opuszczam rolety.)

6. Lubię wszystkie programy w których nadają filmy i muzykę (żadnego konkretnego nie mam).

7. Telewizor będzie stał.

Teraz jedno off-topicowe pytanie: W "N" jako "opcję dodatkową" polecacie mi wybrać pakiet Filmbox, czy Cinemax? (zależy mi szczególnie na filmach akcji itp.). Z niecierpliwością czekam na odpowiedź i z góry za nią dziękuję.

Pozdro ;)[/quote]

Odnosnie filmbox i cinemax to tylko filmbox. Miałem cinemax przez prawie rok bo dali mi w promocji ale to POMYŁKA. Tu nie ma wogóle nad czym myslec.

Odnosnie tv to warto rozwazyć 42z3030 toshiby. Fakt trzeba dołozyć.

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mozart 18' post='105288' date='03.06.2008, 21:51 ']1. Mój pokój ma ok. 20m2.

2. Sygnał to "N".

3. Odległość od ekranu to 3-4m. (ale więcej jak 40, MAX 42 cali nie wchodzi w grę).[/quote]

Więcej jak 42 cale nie wchodzi w grę? Hmm 3-4 metry, chyba chciałeś napisać więcej jak 60 cali nie wchodzi w grę.

[quote name='Mozart 18' post='105288' date='03.06.2008, 21:51 ']4. Cena to MAX 4200zł.

5. Filmy oglądam raczej w nocy... (zawsze jak oglądam filmy w dzień to opuszczam rolety.)[/quote]

Zarówno punkt 4 jak i 5, z naciskiem na 5 spełnia plazma i w tę technologię bym poszedł na Twoim miejscu. Samsunga Q91H czy cokolwiek innego w 42 calach i będziesz miał święty spokój. Niestety w przypadku LCD, jeśli będziesz oglądać w ciemnym pomieszczeniu, to bardzo będzie ci przeszkadzać nierównomierność w podświetleniu matrycy LCD, banding i niedoskonałości w odtwarzaniu koloru czarnego, zresztą pozostałych również. Zaciemniony pokój stawia przed panelem określone wyzwania, z którymi LCD może mieć zasadniczy problem z racji na samą konstrukcję matrycy. LCD bardzo nie lubi być podstawowym źródłem światła w pomieszczeniu.

Ja przy tych założeniach poszedłbym zdecydowanie w plazmę. No chyba że tv ma być mniejszy jak 37 cali, to wtedy oczywiście w LCD, ale najlepszej możliwej jakości. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mozart 18' post='105244' date='03.06.2008, 18:55 ']Witam Drogich Forumowiczów!
Proszę Was fachowców o pomoc :) Wybrałem już kino domowe i został mi już tylko jeden dylemat: wybór TV... Wytypowałem kilka i proszę Was o pomoc w wyborze... Jestem oczywiście otwarty na inne alternatywy... :(

1. Sony KDL-40D3500
2. Sony KDL-40V3000
3. LG 37LG6000 Scarlet
4. Samsung LE37M87BD
5. Samsung LE37A656
6. Samsung LE40A656

Ten LG ma NIESAMOWITE parametry i design... Pomóżcie mi... Który wybrać? TV będę głównie używał do oglądania dynamicznych filmów i w przyszłości "N-ki"... Więc najlepiej, aby miał jak najmniejsze smużenie... Szczególnie skłaniam się ku Samsungowi, ponieważ do PC mam podłączony monitor LCD tej firmy i już od 3 lat nie mam ŻADNEGO martwego piksela... Mam nadzieję, że pomożecie mi w wyborze... Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Mozart 18
PS. TV będzie grał z amplitunerem Yamaha RX-V661 i DVD Pioneer DV-400. :D[/quote]

Niestety nie spełniłeś podstawowych założeń przy zadawaniu tego typu pytania, nie określiłeś tak naprawdę źródeł podstawowych, bo jak rozumiem dvd nie będzie podstawowym źródłem? Chyba planujesz oglądać na telewizorze jakąś telewizję, no chyba że się mylę?

A z tych 6, tak ostrożnie wybierając, nie znając założeń wstępnych to wybrałbym nr 1. Ma najsprytniejszą elektronikę ogólnego zastosowania, jeśli mogę użyć takiego określenia. Chociaż do zastosowań czysto komputerowych Samsung sprawdzi się lepiej. A do marnej jakości sygnału z kablówki wybrałbym pewniej jeszcze coś innego. No ale jak wyżej, za mało podałeś danych wejściowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='105356' date='04.06.2008, 10:06 ']Niestety nie spełniłeś podstawowych założeń przy zadawaniu tego typu pytania, nie określiłeś tak naprawdę źródeł podstawowych, bo jak rozumiem dvd nie będzie podstawowym źródłem? Chyba planujesz oglądać na telewizorze jakąś telewizję, no chyba że się mylę?[/quote]
Kolego... Nie pisz bezsensownych postów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...