Skocz do zawartości
Gmeru

Jak odpalić HD na XBOX PAL?

Rekomendowane odpowiedzi

XBOX PAL w przeciwieństwie do wersji NTSC nie ma wsparcia HDTV Aby mieć możliwość uaktywnienia trybów 480p, 720p oraz 1080i należy przerobić konsolę aby móc przestawić ją w tryb NTSC programem Enigmah oraz kupić specjalny kabel componentowy. Po tych zabiegach możemy cieszyć się podwyższoną rozdzielczością na Xboxie.

[b]Component:[/b]
[img]http://hdtv.home.pl/Obrazki/Kable/xbox-high_def.jpg[/img]

[b]Component innej firmy niz Microsoft:[/b]
[img]http://hdtv.home.pl/Obrazki/Kable/xbox-componentcable.jpg[/img]

Jest możliwość uruchomienia systemu NTSC na konsoli PAL nie lutując chipa.Potrzeba do tego karty pamięci oraz np. gry SplinterCell. Jezeli ktos bedzie tym zainteresowany proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mając Xa w NTSC nic więcej nie trzeba ustawiać ? Na jakiej zasadzie uzyskujemy HD w grach - automatycznie daje najwyższą możliwą rozdziałkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Butcher' date='21.02.2006, 15:34 ']Czy majac Xa w NTSC nic wiecej nie trzeba ustawiac ? Na jakiej zasadzie uzyskujemy HD w grach - automatycznie daje najwyzsza mozliwa rozdzialke ?
[right][post="1067"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Jezeli masz orginalnego Xa NTSC to tylko w dashu musisz dac ze 480p 720p i 1080 sa wlaczone. W przypadku PAL z funkcja NTSC ; ) musisz programem Enighma czy jak on tam sie zwie przestawic konsole na NTSC i to samo zrobic co w przypadku konsoli NTSC.
Jak masz wszystko na ON to jak gra chodzi w 720p to pojdzie Ci odrazu w 720p. Chociaz ja tam zawsze jak wiem ze jakas gra chodzi w 720p np. Crash to daje na 480p i 1080i na off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie mam? Jak można nieprzerabiając iXa przełączyć go na NTSC zeby pociupać w wyzszej rozdziałce w ulubione giery, chodzi mi o ten trick z memorką i Splinter Cell. Mam konsole jeszcze na półrocznej gwarancji i wiadomo. Aha, a czy w tedy na NTSC pujdzie grać w orginały PAl czy czeba kupić org. NTSC. Notabene posiadam Kroniki Riddicka w PAL kture są na liście z obsługą 480p. Help!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...jest tak przeróbka "soft mode" (jak się nie mylę) beż ingerencji w konsolę.

Zerknij tutaj:
[url="http://forum.xbox-scene.pl/"]http://forum.xbox-scene.pl/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jednak tam zachodzi ingerencja bo cza obudowe rozkręcić a ja mam plomby. Ale mnie nie o przeróbke. Chodzi mi o przełączenie orginalnego dasha w tryb NTSC żeby wyświetliły sie tryby HD do wybrania w dashu 480p, 720p, 1080i. i możliwość powrotu. Giery mam PAL, czy wtedy będe sie musiał zaopatrzyć w orginały NTSC do grania wogule na dashu NTSC? czy wystarczą gry PAl z trybami HD? czy w trybie NTSC do grania na orginałach PAl bedzie wymagana jakaś płytka "Region Free z Action Replaya" ktura pozwala odpalac płyty z innych regionów. Posiadam 15 tytółów ORG. i wiem że Burnout Revenge i Riddick maja w palu tryb 480p. Przeróbki i inne Linuxy mnie nieinteresują bo mam komputer do tego a chciałbym pograć w trybach Hd, na 360 jeszcze mnie niestać. Please Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze jedno, czy są kable component z gniazdem optycznym lub coaxialnym, bo przeglądając allegro i sklepy wysyłkowe jeszcze nieznalazłem. Są bez, ale to wykluczam. Żeby rezygnować z dzwięku Dolby D. jednocześnie kiedy chce sie pograć w trybach HD!!!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uaktywnisz trybów HD na konsoli PAL. :P

Ps - znalazłem coś takiego:[url="http://www.xbox-hq.com/html/xbox-tutorials-100.html"]http://www.xbox-hq.com/html/xbox-tutorials-100.html[/url]

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przerób konsolę, ten sprzęt się nie psuje tak jak X360.

co do kabelka, to oczywiście są takie, sam taki kupiłem firmy "Ben" bodajże.

jeśli chodzi o gry, to muszą wspierać wyższe tryby, jeżeli gra takiego trybu nie wspiera, to nawet jak ustawisz konsolę w 720, gra się odpali w 480p.
jest trochę tytułów, które wspierają 720p, ale SC na pewno do nich nie należy.

pzdr,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hojlo1, właśnie o tego tutka mi chodziło, piszą tam że to jest wgrywanie dasha i enigmah przez memorke i giere Splintel C. , to jest prawie to samo co softmode, kupa zachodu, prościej chipa wlutować, czyli sie nieda bezinwazyjnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym tutku chyba coś nieprawdziwego napisali - że wszystkie gry są upscalowane. To jest nieprawda, mam na stałe włączone 720p i większość gier odpala się w 480p a niektóre (specjalnie je załatwiałem) w 720p.

ktoś może to potwierdzić albo obalić?

EDIT

ok przeczytałem jeszcze raz, w sumie nie piszą tam w jakiej rozdziałce się odpala. 480p to też jest Progresive Scan....

pzdr,
helcik Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem krutko, kup kabel Component to w KAZDEJ grze na xbox'a zobaczysz zroznice, do tego jak podlaczylem xa do plasmy (lg) to:

po compositivie - jakosc bieda max + delay ok 1/2sek

po RGB - jakosc wsumie ok + nadal niewielkie opuznienie (znaczy ze reakcje na TV sa opuznione o ulamek sekundy co w grach p FTP jak halo uniemozliwia granie)

po Componencie (spadlem z krzesla) gry wygladaja o niebop lepiej, zobacz sobie stare dobre Halo (niektorych szczegolow nie widzialem nigdy na CRT ktore tu wystepuja, a gralem w ta gre setki godzin) do tego deley praktycznie nie wystepuje i rozdzialka (jakosc textur) jak by wyzsza, nie spminajac juz o menu XBMC ktore jak przestawisz w tryb 1080i to pozamiata.

Do tego odpal sobie takie gry jak BLACK (najlepiej wygladajaca gra na xbox'a w 720p) lub jedyna obsugujaca 1080i ATV vx MTX (czy jakos tak) wyscigi motorow i qadow, gdzie menu powala i prezentacja przed wyscigiem, obraz max ostry ale dosc malo szczegolow.

NIE ZAPOMNIJCIE W MENU XBOXA PRZESTAWISC NA WIDE SCREEN I ROZDZIALI 1080i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem tu nowy
mam pytanie jak wyglada sprawa z odpalaniem na xbox360 gier z xbox1 (wsteczna kompatybilność) interesuje mnieodpalanie gier PAL w trybie HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niektóre tytuły chodzą np PGR2, HALO2, konsola ściąga update do gry i odpala ją.
jakie tytuły, to poszukaj na necie, ale chyba wiele tego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...