Skocz do zawartości
Mozart 18

Kable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
W najbliższym czasie kupię takie kino domowe:

1. Samsung LE37M87BD
2. Yamaha RX-V661
3. Quadral Quintas 500
4. Jamo E8SUB2
5. Pioneer DV-400

Mam w związku z tym jedno pytanie: Jakie Drodzy Forumowicze polecilibyście mi kable do połączenia tych elementów??? Zależy mi, aby kable były dobrej jakości i nie miały zbyt wysokiej ceny. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Mozart 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Osobiście jestem zwolennikiem teorii, że suma ceny kabli "powinna" sięmieścić w wartości 5-10% sumy wartości sprzętu. Natomiast za chwilę dostaniesz informacje, że nie ma co przepłacać itp, itd.

Miałem do czynienia już z tanimi kablami, które po prostu wyrzuciłem ... bo nie działały, poluzowały się we wtykach lub po prostu z dnia na dzień przestały działać. "Kto tanio kupuje dwa razy kupuje" i "nie stać mnie na tanie kable" to są dwa przysłowia, które (na nieszczęście) u mnie się sprawdziły.... Ale może będziesz mieć więcej szczęścia. :lol:

Edytowane przez blass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='blass' post='103844' date='25.05.2008, 19:28 ']Osobiście jestem zwolennikiem teorii, że suma ceny kabli "powinna" sięmieścić w wartości 5-10% sumy wartości sprzętu. Natomiast za chwilę dostaniesz informacje, że nie ma co przepłacać itp, itd.

Miałem do czynienia już z tanimi kablami, które po prostu wyrzuciłem ... bo nie działały, poluzowały się we wtykach lub po prostu z dnia na dzień przestały działać. "Kto tanio kupuje dwa razy kupuje" i "nie stać mnie na tanie kable" to są dwa przysłowia, które (na nieszczęście) u mnie się sprawdziły.... Ale może będziesz mieć więcej szczęścia. :P[/quote]

He he he .... mój ulubiony temat :)
Po części zgodze się z @blass'em. Po części.
Kup dobre kable (droższe, dobrze ekranowane, z dobrego materiału, odpowiedniej średnicy) do połączenia głośników z amplitunerem.

Kable HDMI (jeśli nie będą dłuższe niż 2-3 metry) tanie. Dlaczego tak? Teraz ja pokalkuluję ale bez procentów.
Kupujesz kabel HDMI za 20 zł, blass kupi taki za 200 zł (pewnie zmieści mu się w tych 5-10%).
Załóżmy że masz pecha i kabel jest walnięty ..... kupujesz drugi znów za 20 zł. Szansa że będzie znów uszkodzony jest mała ale jest. Załóżmy że znów jest walnięty (musisz być prawdzimy pechowcem) ... kupujesz trzeci znów za 20 zł. Jeśli znów będzie uszkodzony proponuje rzucić się z mostu ... z takim pechem szkoda się męczyć ;)
Efekt: wydałeś 60 zł ..... a twój kolega 200 zł :)

Jako że kable cyfrowe HDMI przenoszą dane cyfrowe .... na ekranie dostaniecie [b]identyczny[/b] efekt (czy to drogi czy tani kabel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Suma wartości sprzętu to ok. 7-8k.

Ja proponuję miedzy 400 a 800 pln. Dwa dobre kable HDMI x 120/150 zł =300 max (Samsung do Yamaha do Pioneer)
ew. toslink + component + hdmi - to samo.
do suba za 120/szt (3-5m)
głośnikowe ... ?

Mimo, że nie kupujesz g***a za 20 złotych mieścisz się w podanej przeze mnie cenie.

----------------------

Radość, że działa - bezcenne.
Brak wkurzenia, że przestaje działać i znowu wymieniasz - również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='blass' post='103850' date='25.05.2008, 20:27 ']Radość, że działa - bezcenne.
Brak wkurzenia, że przestaje działać i znowu wymieniasz - również.[/quote]
Wole się powkurzać dzień czy dwa a za "zaoszczędzone" 300 zł kupić sobie np. 7 filmów BR :P
Nawiasem mówiąc kupiłem już 3 g******e kable (po 18-20 zł/szt) i o dziwo .... wszystkie chodzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup takie kablae z których działania będziesz zadowolony , idz do dobrego sklepu wypozycz kilka różnych i sprawdz w domu który ci odpowiada.

wiecej niz 60zł za kabel długosci 1m to debi...m...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. ;) Zapomniałem jeszcze dodać, że kable będą mieściły się w pokoju o wielkości około 20m2, więc chyba będą miały długość 2-3m. Prosiłbym Was o KONKRETNE przykłady kabli. :P Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak koniecznie musisz mieć POTWORA, to zajrzyj [url="http://cgi.ebay.de/Monster-Cable-M1000-HDTV-HDMI-1-2M_W0QQitemZ380030156421QQihZ025QQcategoryZ22059QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem"]TUTAJ[/url], albo lepiej [url="http://www.vandenhul.com/p_B40AK.aspx"]TUTAJ....[/url]


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam:

Real cable: [url="http://www.real-cable.com/by-products/hdmi/hdmi/hdmi-hdmi-details-18.html"]http://www.real-cable.com/by-products/hdmi...details-18.html[/url]
techlinka serie 68
Profigold np. PGV1000

Do dostania w dobrych sklepach RTV : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie... Prosiłbym jednak o podanie mi konkretnych nazw kabli dostępnych w Polsce. W ten sposób:
1. TV: [nazwa kabla]
2. Amplituner: [nazwa kabla]
3. Głośniki: [nazwa kabla]
4. Subwoofer: [nazwa kabla]
5. DVD: [nazwa kabla]
Na innym forum polecano mi kable DaVinci Alphard... co o nich myślicie??? Zależy mi na odpowiedzi i mam nadzieję, że mi pomożecie :)
Pozdrawiam,
Mozart 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...