Skocz do zawartości
biax

Panasonic DMP-BD30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozglądam się za odtwarzaczem BD do zakupionego ostatnio ampa Onkyo 605. Po pozytywnych doświadczeniach z firmą Panasonic (DVD), pomyślałem o modelu DMP-BD30. Ponoć generuje bardzo dobry obraz (HDMI) oraz wyposażony jest w komplet dekoderów HD (7.1 poprzez HDMI).
Macie jakieś doświadczenia z tym modelem ? Chodzi mi o za i przeciw oraz ogólne wrażenia podczas użytkowania tego playera.
Z góry dziękuję za krótkie spostrzeżenia :wacko:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Malutka poprawka - nie posiada dekoderów HD, a jedynie poprzez HDMI umożliwia przesył bitstreamu , ale to w Twoim przypadku nie ma znaczenia.

Nie wiem jaka jest jego cena, ale warto byłoby może rozważyć SAMSUNGa BD-P1400 , którego można nabyć już w okolicach 700 pln.


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='102682' date='19.05.2008, 10:11 ']Malutka poprawka - nie posiada dekoderów HD, a jedynie poprzez HDMI umożliwia przesył bitstreamu , ale to w Twoim przypadku nie ma znaczenia.

Nie wiem jaka jest jego cena, ale warto byłoby może rozważyć SAMSUNGa BD-P1400 , którego można nabyć już w okolicach 700 pln.


Pzdr.[/quote]

Witam

To co znalazłem na stronie: [url="http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3735"]http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3735[/url]

SEKCJA AUDIO
Przetwornik cyfrowo-analogowy audio 192kHz/24bit
Dekoder Dolby Digital Plus jest
Dekoder Dolby True HD jest
Dekoder DTS HD jest
Re-Master jest
Zaawansowany dźwięk Surround (V.S.S.) jest
Poprawianie słyszalności dialogów jest
Kompresja zakresu dynamiki jest

To już nie wiem jak to jest ? Ma wbudowane dekodery czy też nie ? :)


Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ewidentnie kłamie - głowy nie dam , ale to chyba Panas PL ma zbyt wielką fantazje .:)

[url="http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=68&show=specs"]http://www.blu-ray.com/players/players.php...&show=specs[/url]


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='BoDeX' post='102695' date='19.05.2008, 11:11 ']Ktoś ewidentnie kłamie - głowy nie dam , ale to chyba Panas PL ma zbyt wielką fantazje .:)

[url="http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=68&show=specs"]http://www.blu-ray.com/players/players.php...&show=specs[/url]


Pzdr.[/quote]


Playback audio


Dolby TrueHD [b] No [/b]
Dolby TrueHD (bitstream) Yes
DTS-HD MA [b]No [/b]
DTS-HD MA (bitstream) Yes
SACD [b]No [/b]
DVD Audio [b] No [/b]

Powyżej to co może DMP-BD30. Ponoć ma rewelacyjny obraz. Mam kuzyna, który pracuje w hurtowni AGD, mogę Panasa mieć za 1298,10 PLN brutto.
Szczerze mówiąc zależy mi na playerku(ze względu na dużą kolekcję płyt w formacie DVD), którego jakość obrazu DVD nie będzie odbiegała od tego, do której przyzwyczaił mnie mój start Panasonic S-99.
NIestety nieszczęsny Sharp nie błyszczał w tej sferze...
Jestem w kropce .....

Pzdr

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz kuzyna w hurtowni, to wypożyczenie playera ( a może i dwóch - Samsung 1400 ) nie będzie problemem - porównasz sobie w domu i zdecydujesz .


pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='102704' date='19.05.2008, 11:50 ']Jeśli masz kuzyna w hurtowni, to wypożyczenie playera ( a może i dwóch - Samsung 1400 ) nie będzie problemem - porównasz sobie w domu i zdecydujesz .


pzdr.[/quote]

He, no popatrz nie pomyślełem o tym .... dzięki za oświecenie mnie i podsunięcie pomysłu :)

pzdr

PS. Jak Ty byś wybrał, nie biorąc pod uwagę cenkę. Chodzi o jakość oraz użyteczność (dekodery itp.) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie pomyślałem, że to właśnie Ty powiesz nam, który z nich lepiej świeci , bo tylko to jest istotne - dekodery masz w ampli .
Przygotuj sobie zdublowane płyty z różnym materiałem i porównaj .... o ile kuzyn Ci załatwi wypożyczenie dwóch, z możliwością zwrotu jednego.


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='102712' date='19.05.2008, 12:50 ']........ który z nich lepiej świeci ......[/quote]
Stawiam na Panasonica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HD Tosiek' post='103561' date='23.05.2008, 18:56 ']Stawiam na Panasonica :angry:[/quote]

Witajcie

Tak jak HD Tosiek postawiłem na Panasonica. Mam sprzęt od paru dni w domu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jakość obrazu z BD mnie powaliła ....
W końcu moja 605-tka powiedziała TAK dla dźwięku HD :angry: DD TrueHD z Spidermana III spowodowała że ktoś zapukał w kaloryfer, he he he
To żart, ale to co usłyszałem różni się od standardowego DD. Oprócz wyśmienitego obrazu BD Panasonic może poszczycić się poprawnym obrazem z DVD (posiadam dosyć dużą kolekcję filmów na tym właśnie nośniku). Obsługa kart SD, niezły image.... mi się podoba :( Nie testowałem divixów... uważam tą opcję jako ciekawostkę w tym playerze. Niestety nie udało mi się "wyrwać" na testy Samsunga, tak jak proponował BoDex. Być może oprócz niskiej ceny zakupu (699 zł na Allegro), zaskoczyłby mnie jakością dźwięku i obrazu. Jednak jako zatwardziały użytkownik sprzętu Matsushita Corp. postawiłem na BD30.
Póki co mnie nie rozczarował ......

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...