Skocz do zawartości
wojtas1

PVR HD nie widzi kanałów HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Może ktoś miał podobny problem i podpowie co robić.
Wczoraj wymieniłem dekoder HD (Philips) na PVR HD (Philips).
Podłączyłem do kabelków. Działa wszystko... poza kanałami HD.
Nie mogę zrozumieć dlaczego - skoro kanały hd odbierałem na poprzednim dekoderze HD, tyle że bez HDD.
Antena 90, podwójny konwerter.
Aha - dodatkowa informacja - do tej pory odbierałem na jednym kabelku cyfrę, a na drugim n'kę. Na obu hd działało.
Qrde, może muszę poprawić jakieś parametry odbioru na tym pvr ?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wojtas1' post='102027' date='15.05.2008, 22:53 ']Witam,
Może ktoś miał podobny problem i podpowie co robić.
Wczoraj wymieniłem dekoder HD (Philips) na PVR HD (Philips).
Podłączyłem do kabelków. Działa wszystko... poza kanałami HD.
Nie mogę zrozumieć dlaczego - skoro kanały hd odbierałem na poprzednim dekoderze HD, tyle że bez HDD.
Antena 90, podwójny konwerter.
Aha - dodatkowa informacja - do tej pory odbierałem na jednym kabelku cyfrę, a na drugim n'kę. Na obu hd działało.
Qrde, może muszę poprawić jakieś parametry odbioru na tym pvr ?
Pozdrawiam[/quote]
Ustaw w menu konwerter twin i koniecznie wyłącz dekoder i włącz. Powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='maldyty' post='102095' date='16.05.2008, 10:29 ']Ustaw w menu konwerter twin i koniecznie wyłącz dekoder i włącz. Powinno działać.[/quote]

Wczoraj ustawiłem twin, wyłączałem dekoder i włączałem kilka razy, sprawdzałem na satelita "inny" i takie różne...
Nic. Dzwoniłem na pomoc techn, powiedzieli że antena źle ustawiona.
A dzisiaj rano.... całkiem przypadkiem - szukając źródła dziwnego dźwięku (chyba HDD) - wyłączyłem zasilanie - ale tak gruntownie, czyli wyciągając kabel zasilający.
Po włączeniu zasilania przez podpięcie kabla - pojawiły się kanały HD.
Na to nie wpadłem, że samo wyłączenie dekodera przyciskiem nie wystarczy. Należy z dekodera wypiąć kabel zasilający i po chwili wpiąć.
Ale i tak dziękuję za podpowiedź. Edytowane przez wojtas1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Zamawiając wszystko z HD myślałem że sobie pooglądam ale niestety nie. Nie wiem od czego to zależy raz mam canal hd a raz HBO HD nieraz nie mam nic. Nadmieniam że antena ma sygnał na max. Może trzeba coś ustawić. Poradźcie.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wymiana na inny egzemplarz. Problem sprzętowy rozwiązywany przez serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ew. bugów w sprzęcie i jego firmwarze jest prosta przyczyna. Niedokładne ustawienie anteny.

1. Pierwszym błędem popełnianym przez userów Mediasatów (PVR jest też Mediasatem) jest to że zwracają uwagę na wymiar paska siły sygnału. Otóż powiem olewać to. To jest tylko i wyłącznie pomiar napięcia ARW i w zasadzie jedyną informację jak niesie to o jakości połączenie konwerter - głowica tunera. Nic więcej. I jakości sygnału decyduje inny parametr zwracany przez głowicę i on jest kodowany w menu ustawiania anteny w czterostopniowej skali - brak paska, czerwony pasem, pomarańczowy i zielony pasek. Podczas odbioru - pojawia się czerwony kwadracik - brak odbioru, lub czerwone kółko - odbiór słabej jakości.

Ta wielkość jak jest istotna to stopa błędów transmisji danych - BER. Na nią wpływa to co dociera do promiennik konwertera oraz to jakiej jakości ma obwody wejściowe konwerter. To krytyczne parametry. Dalej sygnał w konwerterze jest silnie wzmacniany po przemianie częstotliwości.

2. Drugi błąd to to że na jednym kanale a dokładniej na jednej częstotliwości jak jest OK to nie oznacza ze na pozostałych jest OK. To należy przyjąć jako pewnik przy małej średnicy anteny i typowych tanich konwerterów.

3. Obracanie konwertera w jego uchwycie. Większość super speców od anten nawet tego nie wie... W czym problem. Otóż niestety obecna masówka ma bardzo słabe tłumienie sygnałów o odmiennej polaryzacji. Efekt - sąsiednia częstotliwość (transponder) pomimo innej polaryzacji może wręcz uniemożliwić odbiór. Obrót czyli widać że wszelkie monobloki to nienajlepsze rozwiązanie.... nie ma o jak oddzielne konwertery - tylko uchwyty do zeza to muszą być porządne, pozwalająće na regulacje precyzyjna w trzech wymiarach a nie jakaś tandetna blaszka ze śrubką jakich pełno w sklepach...

Po zakończeniu zabaw z tym menu KONIECZNIE ustawcie z powrotem - pozycję gdzie jest 10892 H.... Bo nie zładują się update'y firmware;u i lisy kanałów. Te procedury korzystają z aktualnie pokazywanych/ustawionych wartości w tymże menu.

Więc po pierwsze do menu ustawianie anteny. Wybrać pozycję INNY. i koniecznie sprawdzić odbiór na każdej z częstotliwości z HB. Mediasaty dla Cyfry+ odbierają sygnały z dwoma SR - 22000 i 27500. FEC jest dobierane automatycznie. 22kHz - dla częstotliwości poniżej 11700 wył. dla pow. 11700 włączony. (Ograniczenie SR jest tylko w oprogramowaniu (kiedyś też w sprzęcie - tańsza kostka demodulatora QPSK). Co ciekawsze zmiana jednej zmienne pozwala sterowa przełącznikiem anten. Niestety brak do niej dostępu w polskim sofcie Mediasata. Inne SR - to uzupełnienie listy w jednym z plików OS'a maszyny wirtualnej Mediaguard (coś podobnego do Java'y). Te info tlyko dla zaaawansowanych....).

Przesłu[beeep]emy wszystkie częstotliwości. Sprawdzamy obecność i kolor paska. Wychylenie nie jest istotne - może być kolor zielony przy wychyleniu bliskim minimalnemu - kolor czerwony przy maksymalnej długości tegoż paska. Owszem znaczna różnica wychylenie paska dla kilku częstotliwości może świadczyć o złęj jakości kabla łaczącego konwerter z tunerem, jakichś niedopasowań impedancji - beczki, zagięcia kabla, felerny przełącznik.

Jeśli jest na zielono - to jedynie można poprawiać po osłabieniu sygnału - o tym później. Jeśłi mamy kilka na pomarańczowo, czerwono albo brak paska. To najpierw wybieramy przypadek z kolorem pomarańczowym (stabilnym, zmieniającym się cyklicznie z zielonym). Spróbujmy obracać konwerter. I patrzeć na rezultat. Wskazanie pewną bezwładność - obracamy minimalnie, czekamy chwile i patrzymy jaki rezultat. JEśłi znajdziemy środek pomiędzy miejscami gdzie pojaawia się zielony kolor. Teraz sparwdzić te częstotliwości z czerwonym lub bez paska. I tak do skutku.

Jeśli oryginalne położenie konwertera jest tym optymalnym to sprawdzić ustawienie anteny - czyli lekko ją odchylić na boki.

I to gorzkie słowa dla wszelkiej maści małych anten. Generalnie mają gówniane mocowanie do masztu, gdzie dociągniecie sub ZAWSZE powoduje przestawieni anteny.

Możemy osłabić sygnał docierający do konwetera i spróbować namierzyć kolejne optimum. bowiem gdy już mamy poprawny odbiór w zasadzie nie zauważymy zmian na wskazaniach jakości sygnału w tunerach.

Jeśli luzowaliśmy śruby przy mocowaniu to po dociągnięciu śrub koniecznie sprawdzić czy nie przestawiła się antena- - odbiór na każdej z częstotliwości.

Ja miałem przypadek jednego konwertera gdzie w środkowej Polsce koniecznym było jego obrócenie zgodnie z rucham wskazówek zegara o jakieś 35 stopni. (teoretycznie jakieś 5 stopni powinno być ale w druga stronę)(. Kierunek obrotu - stojąc naprzeciw anteny od strony konwertera. Efekt - brak odbioru z około 30% częstotliwości, np. m.in. 11158 TV BIZNES, 11393 TVN'y ... 12597 CNN... Brak prawidłowości typu zakres, część odbieranego pasma czy polaryzacja.

Zanim oddacie tuner do serwisu najpierw zadbajcie o STARANNE i DOKŁADNE ustawienie anteny. I jeszcze jedno - jeśli możecie pozbędźczie się mały anten oraz szczególnie takich z byle jakim mocowaniem do masztu. Szkoda nerwów. Jak ocenić mocowanie- no cóż nieco wyczucia mechaniki trzeba no i wyobraźni. nie wierzcie w to że jakiś monter porządnie ustawił antenę. to że miał jakiś wskaźnik za 20PLN to naprawdę nie oznacza dobrego ustawienia anteny - zbyt wiele w swoim życiu widziałem niby OK, przychodzi deszczyk i brak odbioru. - . Te mierniki tak naprawdę nie nadają się do ustawiania anteny - mają pomiar liniowy a nie w decybelach.

Owszem warto montować antenę tak aby mieć do niej łatwy dostęp. Nie przejmujcie się długością kabli antetowych. U mnie mają 75metrów (mają bo dwa). antena 85cm, zez na Astrę. Naprawdę solidna chmura burzowa musi się zbliżać by wpłynąć na odbiór (np. taka jak w sierpniu kiedy to trąby powietrzne trochę narobiły szkód - i co ciekawsze największe tłumienie może mieć miejsce na długo przed samą ulewą).

Na koniec jeszcze jedno. Jesienią i wiosną około godzin południowych będzie krótka przerwa w odbiorze. Po prostu nieco przed 21III i nieco po 23IX pozycje satelitów pokrywają się z torem przemieszczania się słońca po niebie. Słońce to potężny nadajnik mikrofalowy skutecznie zakłócający odbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby hd dzialalo wystarczy zakutalizowac oprogramowanie tunera i sie pojawi hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z pvr cyfry, jak nagrywam jakis film, to niektorych programow nie moge w tym samym czasie ogladac. Co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiele osób ma ten sam "problem". Przy czym w większość nieprawidłowo diagnozuje istotę problemu. Kwestia nie dotyczy odbiornika PVR, a wstrętu do czytania instrukcji obsługi.

Należy ustawić w menu konfiguracyjnym konwerter twin, gdyż domyślnie jest ustawiony konwerter pojedynczy.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...