Skocz do zawartości
Tco99

Nagrywanie HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!



Pytanie do wszystkich......czy można nagrywać sygnał wysokiej rozdzielczości na stacjonarnych nagrywarkach?.Chodzi o nagrywanie sygnału z programów satelitarnych.Czy jest juz taki sprzęt stacjonarny....pomijam nagrywanie na dyskach w komputerze...

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobne pytanie, na które nijak nie mogę otrzymać odpowiedzi :

1. Nagrywamy z np. HDCI 2000 sygnał HD na nagrywarkę z HDD - czy jest to mozliwe?

2. Co się dzieje z sygnałem nagrywanym ? ciągły downscaling? mocno stratny?- (zakładam, że nie użytkuje się HD DVD ani innego BlueRay)...

3. Odtwarzamy materiał - mozliwe? ciągły upscaling? mocno stratny? Czy też trzeba mieć jakiegoś HDplayera?

4. Czy nagrywanie i ilość zajętego miejsca na dysku może być wyznacznikiem ilości przekazywanych info? (rozdzielczość realna przekazu)

Jeśli odpowiedzi na wszystkie te pytania są pozytywne i ewentualne straty nie są przerażające (to z pełnym szacunkiem dla HD fanów)- to moze nie ma co kruszyć kopii o "pełny"odtwarzacz HD DVD? Czy ktoś coś takiego przetestował? jakie rezultaty?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź jest prosta:

Do nagrywania obrazu HD trzeba mieć specjalną nagrywarkę. Nie da się nagrać HD na nagrywarkę DVD dlatego, że taki obraz idzie tylko w 480i (nawet z HDD). Wszystko nagra się w SD.

Gdyby takie było to proste to i zwykłe DVD odtwarzały by pliki HD. Tam nie ma takiego procka żeby to poszło.

Do nagrywania HD potrzeba:

[quote]A. [b]Integrated STBs:[/b] These STBs are integrated devices that contain Hard Disk Drives (HDD) and a Tuner (Cable or Satellite). The most common are HD DVRs available from Cable or Satellite companies. These include devices like the Scientific Atlanta SA8X00HD, Motorola 6208/6412 and the Dish 921. These devices will record all programming except the record never type onto their HDDs.

B. [b]D-VHS Tape Recorders:[/b] There are a couple of D-VHS HD Recorders by JVC and Mitsubishi. The JVC recorder can receive signals from a firewire-equipped STB or TV and record allowable programming. The Mits HD recorder must be connected to an appropriate Mitsubishi integrated HDTV, with firewire out. I'm not sure if the Mits D-VHS works on any other equipment.

C. [b]External HDD STBs:[/b] These stand-alone devices do not contain a tuner and obtain signals from firewire-equipped STBs recording HD onto their HDDs. Several devices have been announced with CableCard, but are not yet released.

D. [b]TiVo HDD Recorder:[/b] This unit is identical to the SD recorder, but it records HD in addition to SD.

E. [b]PCs:[/b] You can record Record Freely flagged programmes via a firewire connection from a STB. You cannot legally record any other HD programming to your PC.

F. [b]Recording From A DVR:[/b] Once more information is available on this topic - recording (transferring or archiving) something already recorded on a DVR - it will be posted here. Some DVRs have firewire out enabled, so you could record from them with appropriate devices.[/quote]

Przepraszam, ze tak wklejam po ang ale niechce mi się tego tłumaczyć a pogrubione chyba wiadomo o co chodzi. Reszta dla ciekawskich ; )

Tutaj kolega sergio z US opisuje trochę sytuację: [url="http://hdtvpolska.com/Co_to_jest_TIVO_HD_i_jak_to_pracuje_-t134.html"]http://hdtvpolska.com/Co_to_jest_TIVO_HD_i...cuje_-t134.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a propo nagrywania HDTV wlasnie przeczytalem na avforum ciekawa informacje:

For Blu-ray: TS files recorded from OTA (ATSC), DVB-S (i.e. PBS ATSC satellite feeds), R5000, etc., you should be able to record the files direct to Blu-ray. No authoring needed. You can not do that with HD-DVD, it will require a process to extract the PS from the TS to make them into a compatible PS file(s). If you have a media player (IOData's LinkPlayer, Buffalo's LinkTheater, JVC's SRDVD-100U, and Zensonic's Z500[COLOR=red]tu bym dodal tez Snazio) you should be able to stream the TS to those devices for playback from your Blu-ray recorder.

z linkiem do blu-ray spektu:

[url="http://www.blu-raydisc.com/Section-13470/Section-13628/Index.html"]http://www.blu-raydisc.com/Section-13470/S...3628/Index.html[/url]

czyli mowiac po naszemu, gdy beda juz nagrywarki blu-ray do kompa to bedzie mozna na nich nagrywac TS a odtwarzac nagrany material bedzie mozna na naszych odtwarzaczach HD poprzez lacze internetowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Trochę się tym bawiłem.
Otóż:
Jeżeli mamy w kompie katrtę DVB (np. SS2 - tylko mpeg2, brak mdułu CI) to od dawna nagrywam ( tak jak i Wyciu) na HDD programy niekodowane HD TV SAT. I nie ma z tym problemu.
NIe mam wiedzy czy karta SS1 z modułem akcesyjnym po włożeniu karty da także takie możliwości. Nigdzie nie spotkałem się z efektami takiego rozwiązania.
Ale rozwiązanie musi być bo dowodzą tego zgrane filmy z C-more i to w doskonałem jakości. Są na binarce.
Czyli europa już dała sobie radę ze zgrywaniem kodowanych programów ale z DVB MPEG-2 bo w tym systemioe jest szwecki C-more.
Czy nowa rodzina kart PC DVB dla DVB S2 będzie tak pracować ?
Nie wiadomo bo jeszcze nikt tego nie ma.

Sprawa druga:
[quote]gdy beda juz nagrywarki blu-ray do kompa to bedzie mozna na nich nagrywac TS a odtwarzac nagrany material bedzie mozna na naszych odtwarzaczach HD poprzez lacze internetowe[/quote]
Oczywiści chodzi o odtwarzanie plików ts przez sieć a nie internet.
Pliki umieszczone na nośnikach Blu-Ray w szufladzie naszego kompa będa widoczne przez np. SnaZio i odgrywane. To zmniejszy nam ilość płytek. Ale także trzeba będzie dopasować bitrate do mozliwości Snazia i innych.

W czwartek uruchomię SS2 bo będę rejestrował koncert Milsa Davisa z kanału KULTURA ale w SD.
Przyokazji nagram na próbę coś z HD-5. I opszę jaki jest postęp w sofcie bo od roku się w to nie bawiłem. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Panie i Panowie, dorzucam swoje 3 grosze na temat nagrywania HDTV z satki.
Mam kartę Technotrend 1 w komputerze wraz z modulem CI. Nagrywanie HDTV smiga super.
Jest jeszcze inny sposob na nagrywanie HDTV ale troszke drozszy.
Tuner Dreambox i komputer polaczone zwykla skretka.
Na komputerze odpalamy super programik DreamView z zainstalowanym pluginem Active X, wpisujemy Ip naszego Dreamboxa i robimy pobieranie listy kanalow z Dreamboxa.
Pozniej odpalamy w tym programiku kanal FTA nadajacy w HDTV, badz kodowany kanal HDTV (C More HD) z "wsadzona karta oryginalną" na odpowiedni pakiet i mozna nagrywac filmik w HDTV :-)
Mozna nagrywac zarowno w .ts jak i w .mpg (do wyboru)
Kanaly nadawane w MPEG-4 przycina, ale nie wiem czy to wina sprzetu czy kodekow.


Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='22.05.2006, 00:46 ']
Trochę się tym bawiłem.
Otóż:

Oczywiści chodzi o odtwarzanie plików ts przez sieć a nie internet.
Pliki umieszczone na nośnikach Blu-Ray w szufladzie naszego kompa będa widoczne przez np. SnaZio i odgrywane. To zmniejszy nam ilość płytek. Ale także trzeba będzie dopasować bitrate do mozliwości Snazia i innych.

Jezeli podam ci moj adres IP i akces do mojego kompa z filmem w HDTV to mozesz go ogladac na swoim Snazio w Polsce choc fizycznie jest on u mnie w stanach czy to jest ogladanie przez siec czy internet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK ale u nas nie ma tak szybkiego internetu żeby w realtime streamował np. 20 Mbps. Dla tego filmy HD przez internet " w locie" to dla nas całkowita abstrakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Całkiem teoretycznie : do nagrywania sygnału HD z satelity będziemy potrzebowali : (mówię o sprzęcie innym niż PC)
-
-
-
-
- Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote]Proszę o ustosunkowanie się do tego co napisał Darco230 na moje prawie identyczne pytanie :


[url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=4421&page=12"]http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=4421&page=12[/url]

pzdr[/quote]

Zapytaj się jaki ma sprzęt i jaki chip mu to dekoduje ? Do tego potrzeba niezłego powera typu sigma. Oczywiście nagrywara idzie przez HDMI/component tak?
Wiem ze edytowałeś posta ale mam Opere wiec cofnalem ; ) .

Pocztaj co pisze kolega sergio z US on wie wszystko na ten temat:

[url="http://hdtvpolska.com/Co_to_jest_TIVO_HD_i_jak_to_pracuje_-t134.html"]http://hdtvpolska.com/Co_to_jest_TIVO_HD_i...cuje_-t134.html[/url] Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze musicie zrobic tak samo jak jest w stanach, tzn jakis dobry elektronik-informatyk musi wyprowadzic sygnal TS z istniejacego na rynku odbiornika satelitarnego na lacze USB 2.0 lub firewire. Wydaje mi sie ze to lacze USB 2.0 co zamontowali w moim odbiorniku satelitarnym pochodzi z jakiejs kieszeni od hd.

Trzeba tez by bylo napisac jakis program na komputer ktory by taki sygnal nagrywal na hard drive o okreslonej porze.

Mozna tez przyjrzec sie istniejacym odbiornikom satelitarnym z hard drivami (Dreambox). Moze nagrania te nie sa kodowane. Wowczas taki hd mozna by wyciagac z odbiornika i przenosic do PC i dalej juz obrabiac. :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='5139' date='21.05.2006, 22:39 ']Odpowiedź jest prosta:

Do nagrywania obrazu HD trzeba mieć specjalną nagrywarkę. Nie da się nagrać HD na nagrywarkę DVD dlatego, że taki obraz idzie tylko w 480i (nawet z HDD). Wszystko nagra się w SD.

Gdyby takie było to proste to i zwykłe DVD odtwarzały by pliki HD. Tam nie ma takiego procka żeby to poszło.

Do nagrywania HD potrzeba:
Przepraszam, ze tak wklejam po ang ale niechce mi się tego tłumaczyć a pogrubione chyba wiadomo o co chodzi. Reszta dla ciekawskich ; )

Tutaj kolega sergio z US opisuje trochę sytuację: [url="http://hdtvpolska.com/Co_to_jest_TIVO_HD_i_jak_to_pracuje_-t134.html"]http://hdtvpolska.com/Co_to_jest_TIVO_HD_i...cuje_-t134.html[/url][/quote]


[quote name='Gmeru' post='5139' date='21.05.2006, 22:39 ']Odpowiedź jest prosta:

Do nagrywania obrazu HD trzeba mieć specjalną nagrywarkę. Nie da się nagrać HD na nagrywarkę DVD dlatego, że taki obraz idzie tylko w 480i (nawet z HDD). Wszystko nagra się w SD.

Gdyby takie było to proste to i zwykłe DVD odtwarzały by pliki HD. Tam nie ma takiego procka żeby to poszło.

Do nagrywania HD potrzeba:
Przepraszam, ze tak wklejam po ang ale niechce mi się tego tłumaczyć a pogrubione chyba wiadomo o co chodzi. Reszta dla ciekawskich ; )

Tutaj kolega sergio z US opisuje trochę sytuację: [url="http://hdtvpolska.com/Co_to_jest_TIVO_HD_i_jak_to_pracuje_-t134.html"]http://hdtvpolska.com/Co_to_jest_TIVO_HD_i...cuje_-t134.html[/url][/quote]
Mylisz się GMERU !!!
SONY RDR HX 910 (z HDD) - odtwarza sygnały 576p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='5158' date='22.05.2006, 12:45 ']Panie i Panowie, dorzucam swoje 3 grosze na temat nagrywania HDTV z satki.
Mam kartę Technotrend 1 w komputerze wraz z modulem CI. Nagrywanie HDTV smiga super.[/quote]
Odnalazłem ten temat.
braavoo jak Ci się udało odpalić HDTV na TT 1? Nigdzie o tym nie słyszałem. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki bo sam mam tą kartę i próbuje i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

W koncu pojawilo sie cos co nagrywa w normalnej (tzn HD) jakosci:

http://www.hauppauge.pl/site/products/data_hdpvr.html

Sa juz dostepne w UK i w US

Pare dni temu koles przywiozl to pudelko z UK

Pudelko ma wejscie (wyjscie rowniez) component i nagrywa z hiper jakoscia potrafi tez sprzetowo w locie kompresowac kodekiem takim jak mam w kamerze HD sony tak ze mozna potem ogladac po usb na sony bravia

W US kosztuje okolo $180

Gdyby ktos znal jeszcze podobne cos to bede wdzieczny

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pudelko ma wejscie (wyjscie rowniez) component i nagrywa z hiper jakoscia

Niestety tylko Component.

Wiele tunerów (np. N'ki) ma zablokowane wyjście component dla sygnału HD.

Dlatego przydatność pudełka raczej niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd informacja, że tuner nki ma zablokowane HD po componencie? Jak masz kartę to normalnie się zgrywa w HD wszystkie kanały. Pudełko jak najbardziej się przydaje :D

Tylko VOD ma blokadę ale jaka to strata ; ) Tam HD jakoś dużo niema ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD na componencie zablokowała ostatnio Cyfra i tam już to pudełko się nie przyda

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HD na componencie zablokowała ostatnio Cyfra i tam już to pudełko się nie przyda

Słusznie prawisz. Coś mi dzwoniło tylko nie w tym kościele :rolleyes:

Blokowanie to jednak chyba jest tendencja. Tylko patrzeć kiedy N'ka to zrobi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno zrobi bo to wytwórnie cisną a nie: "bo tak platformy chcą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu otrzymałem od znajomych z Wielkiej Brytani Hauppauge 1228 PVR HD jest to wersja europejska rev E1. Naprawdę wspaniały sprzęt . Nagrywa z nbox recordera w locie do h264 z constat bitrate 13,5 Mb. Film Poltergeist II (Duch2) 125 min.

zajął 8,9Gb. Obraz rewelacyjny porównywalny do Technotrend s2-3200 przy podobnym bitratem. Nawet bardzo dobre do obróbki video Matrox MXO2 mini

Max czy Intensity Pro nagrywają najpierw do MPEG2 (w przypadku matroxa)

, czy mjpeg lub nieskompresowany(w przypadku Black Magic Intensity Pro) a następnie trzeba transkodować do h264 sprzętowo lub programowo. W końcu będę mógł zrzucić parę filmów z nbox recordera(10-15 filmów bo tyle jednorazowo można nagrać na starym nbox recorderze) na zewnętrzny twardy dysk. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące Hauppauge HD PVR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu otrzymałem od znajomych z Wielkiej Brytani Hauppauge 1228 PVR HD jest to wersja europejska rev E1. Naprawdę wspaniały sprzęt . Nagrywa z nbox recordera w locie do h264 z constat bitrate 13,5 Mb. (...) Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące Hauppauge HD PVR.

Jeżeli możesz, napisz coś więcej na temat użytkowania tej karty. Jakie wrażenia po miesiącu? Jeżeli robi, to co robi, to mała rewolucja, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawka rewelacja szkoda tylko , że w n-ce stacje nfilmhd czy MGMHD nadają z bitratem około 8Mb. Nagrywarka nagrywa z max 13.5 Mb. Jakość i tak rewelacja. Do obróbki HD można użyć programu TMPGEnc 4.0. Nagrywarka nagrywa obraz HD po componencie 1080i lub 720p. Obraz nie jest wówczas zabezpieczony protokołem HTCP. Można dokupić HD FURY2 jest to obejście dla sygnału HDMI--> component + audio. Na zachodzie wiele osób się bawi (chwali na youtube ) i nagrywa swoje pojedynki z gier na XBOXach czy też Playstation 3, Szkoda tylko, że nie nagrywa multi stream audio jednocześnie. Ja najpierw nagrywam wersję polską filmu potem wersję oryginalną i miksuje TsMuxerem korygując dźwięk (delay +lub-) w stosunku do obrazu. Używam również programu mkvmerge GUI do tworzenia plików MKV. Pliki w formacie ts lub przetworzone

na mkv odtwarzam albo na kompie lub odtwarzaczu TVIX 4100. A zdecydowałem się na n-kę i tę nagrywarkę bo takie perełki jak Maratończyk , Przełęcz złamanych serc, Powiesić go wysoko czy też Rob Roy napewno na razie nie znajdziecie bo przejrzałem wszystkie większe trckery HD takie jak bit-hdtv, hdbits-ro , hdbt, scenehd i ich nie znalazłem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...